Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim


Zakaj bi šel na slabše ?
[/quote]
Misliš, da ne jem zelenjave, ker me odteguješ od mesa? Jem skoraj vse. Ti pa samo brezmesno. Zdaj pa pomisli kdo je na slabšem. Ubogi tvoji zobje, kateri so skozi evolucijo se krepili, ker so ves čas jedli meso.

Dopuščaš možnost, da se enako odlično počutijo tudi vegetarijanci?


Misliš, da ne jem zelenjave, ker me odteguješ od mesa? Jem skoraj vse. Ti pa samo brezmesno. Zdaj pa pomisli kdo je na slabšem. Ubogi tvoji zobje, kateri so skozi evolucijo se krepili, ker so ves čas jedli meso.
[/quote]
Od česa pa te jaz odtegujem ?
Ubogi tvoji možgani, ki so začeli propadati. 🙂


Misliš, da ne jem zelenjave, ker me odteguješ od mesa? Jem skoraj vse. Ti pa samo brezmesno. Zdaj pa pomisli kdo je na slabšem. Ubogi tvoji zobje, kateri so skozi evolucijo se krepili, ker so ves čas jedli meso.
[/quote]

Lol. A veš, kakšen užitek je zagristi v surov korenček recimo? Ne vem, kako si ti predstavljaš, da si krepiš zobovje ob žvečenju mesnih vlaken.

Tvoja logika je že v osnovi slaba. Torej so nekadilci na slabšem od kadilcev, ker v svoje telo ne vnašajo dodatnih snovi?


Od česa pa te jaz odtegujem ?
Ubogi tvoji možgani, ki so začeli propadati. 🙂
[/quote]

Ok, NAMIGUJEŠ :). Saj vem, da te žuli, ker imam rada meso. Ne spreminjaj me.

Ok, NAMIGUJEŠ :). Saj vem, da te žuli, ker imam rada meso. Ne spreminjaj me.
[/quote]

Slaba izmenjava nasprotnih mnenj je to, v kateri svoje misli zaključuješ z ‘Ne spreminjaj me’. Ti pa lahko ‘spreminjaš’ druge? Če se počutiš ogroženo, najboljše, da se debat ne udeležuješ.

Ok, NAMIGUJEŠ :). Saj vem, da te žuli, ker imam rada meso. Ne spreminjaj me.
[/quote]

Če se že ob navajanju mojih izkušenj počutiš ogroženo in da te hoče nekdo spreminjati, potem so tvoje navade in prepričanja utemeljena na zelo šibkih temeljih.
Takšni ljudje potem zaradi lastne šibkosti širite nestrpnost in razne neumnosti kako so drugi vsiljivi.

In moji predniki niso ves čas jedli mesa, saj niso karnivori.
Očitno so tvoji, če že po treh dneh čutiš abstinenčno krizo.

Če se že ob navajanju mojih izkušenj počutiš ogroženo in da te hoče nekdo spreminjati, potem so tvoje navade in prepričanja utemeljena na zelo šibkih temeljih.
Takšni ljudje potem zaradi lastne šibkosti širite nestrpnost in razne neumnosti kako so drugi vsiljivi.

In moji predniki niso ves čas jedli mesa, saj niso karnivori.
Očitno so tvoji, če že po treh dneh čutiš abstinenčno krizo.
[/quote]

Midva se “poznava” že par let, tako da…

Ok, NAMIGUJEŠ :). Saj vem, da te žuli, ker imam rada meso. Ne spreminjaj me.
[/quote]

Nikar se ne odreci mesenim užitkom, Goldfish! Tudi vegetarijanec ti lahko te (po)nudi. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Slaba izmenjava nasprotnih mnenj je to, v kateri svoje misli zaključuješ z ‘Ne spreminjaj me’. Ti pa lahko ‘spreminjaš’ druge? Če se počutiš ogroženo, najboljše, da se debat ne udeležuješ.
[/quote]
Se strinjam.
Vendar potem ne bo mogla širiti neumnosti okrog tega kako jo je nekdo hotel spreminjati in kakšni nasilneži so.
Ona pa uboga žrtev.

Nikar se ne odreci mesenim užitkom, Goldfish! Tudi vegetarijanec ti lahko te (po)nudi. 🙂
[/quote]

Pojdi božat svoj ego, bo več koristi.

Saj z moralo ni noc narobe. Vcasih so se ljudje vsepovprek klali, zdaj je to z razvojem morale vendarle malo drugace.
[/quote] kot da se danes ne koljejo…enako samo bolj prefinjeno

brez veze se je s sovražnimi ljudmi preganjat, to me je življenje že zdavnaj izučilo. Narava poskrbi sama za tiste, ki nimajo usmiljenja do šibkih. Tisti, ki so se najbolj norca delali iz mene zaradi vegetarijanstva, so eni že mrtvi, drugi na kemoterapijah, jaz pa kot roža.
[/quote]
Daj ne seri. Groza si od zenske. Vsaj iskrena bodi rak udari si mesojef ali zelenjavar..pojdi na onkoloskega…narava vse udari si dober ali ne pobijas ali ne…za naravo nisi vredna nic. Znajdi se ali umri to je zivljnje nase ali okoli nas. Velja za vsa ziva bitja.

Večkrat se mi je nenačrtovano zgodilo, da nisem jedla mesa po cel teden, tudi rib ne /so tudi meso:) /. Enostavno mi ni pasalo, skoraj smrdelo. Počutila sem se dobro. Čez čas mi je meso spet zapasalo in sem ga jedla. Počutila sem se dobro. Res je, da nisem nek grozen ljubitelj mesa. Tudi, ko ga jem, ga pojem bolj malo.

Uf, ste pametni za druge. OK, vam ustreza, da ne jeste mesa – čeprav jeste ribe, ki so tudi živali!, in jeste jogurte in mleko.

Nekaterim pa nikakor ne pašejo mlečni izdelki, pa komu stročnice ne, komu spet žitarice ne, komu sadje in zelenjava ne… Ljudje smo različni, naši organizmi so različni. Dajte že enkrat sprejeti to. Morda sploh ne gre za manj mesa, morda gre enostavno za to, da zdaj manj jeste. Da ste se prej nažirali, zdaj pa ste začeli jesti bolj zdravo.

Če tebi paše natepavati jogurte brez mesa, izvoli. Mene pa lahko na podlagi takšne diete eventuelno peljejo v bolnico. Zato nehajte že enkrat prehranjevalni režim, ki vam ustreza, ponujati vsem kot edino možno rešitev za vse naše težave. Sploh ker ne veste, kako hranila in hrana sploh delujejo v telesu, kako deluje telo in kakšne so lahko posledice pomanjkanja nečesa. Pred kratkim je bila pa tukaj tema, kako je ena dve leti bila grozno slabotna, ker je bila vegetarijanka in je potem ugotovila, da ima blazno slabo kri.

Torej, vsak človek je svoj svet in vsak naj počne tisto, kar njemu ustreza. Ni enega in edinega pravila, ki sede vsem. NI.

Bravo!


Se strinjam.
Vendar potem ne bo mogla širiti neumnosti okrog tega kako jo je nekdo hotel spreminjati in kakšni nasilneži so.
Ona pa uboga žrtev.
[/quote]
No, ampk par dni nazj ste vlagali pobudo za zakonodajo, ki bi ukinjala mesno prehrano? Kaj pa to potem pomeni?

Seveda niste sposobni osnovnega razmišljanja o tem, kako bi to sploh šlo, kajti vse se začne v betici zaradi polne riti ugodja,tudi prehranjevalna norost, ne? Saj niste bili od majhnega čoknjeni, to je nastalo pozneje, ne?😁


No, ampk par dni nazj ste vlagali pobudo za zakonodajo, ki bi ukinjala mesno prehrano? Kaj pa to potem pomeni?

Seveda niste sposobni osnovnega razmišljanja o tem, kako bi to sploh šlo, kajti vse se začne v betici zaradi polne riti ugodja,tudi prehranjevalna norost, ne? Saj niste bili od majhnega čoknjeni, to je nastalo pozneje, ne?😁
[/quote]

Hja, za razliko od tebe, ki si munjen že od rojstva…

Hja, za razliko od tebe, ki si munjen že od rojstva…
[/quote]
Jp, danes si premoglo že več kot tri besede, zagotovo si se prekršilo v prehrani in en šnicl pojedlo?😁


Jp, danes si premoglo že več kot tri besede, zagotovo si se prekršilo v prehrani in en šnicl pojedlo?😁
[/quote]

Šcccc…..


No, ampk par dni nazj ste vlagali pobudo za zakonodajo, ki bi ukinjala mesno prehrano? Kaj pa to potem pomeni?

Seveda niste sposobni osnovnega razmišljanja o tem, kako bi to sploh šlo, kajti vse se začne v betici zaradi polne riti ugodja,tudi prehranjevalna norost, ne? Saj niste bili od majhnega čoknjeni, to je nastalo pozneje, ne?😁
[/quote]
Nič ne vem o tem in me niti ne zanima.
Jem tisto kar mi ustreza. Za druge mi je vseeno.


Jaz pa ne razumem kaj je z vami nekaterimi narobe, da se ob pisanju drugačnih mnenj in izkušenj počutite ogrožene?
Oglasili so se takšni in drugačni in vsak je povedal kaj misli in kaj mu ustreza ali ne ustreza.
Nekomu paše meso, drugemu pač ne. Ne vem, v čem je problem in kje vidiš neko vsiljevanje edinega pravega načina?

Ogrožen se počuti tisti, ki še sam ne ve kaj mu ustreza ali pa mu trenutni način ne ustreza, a nima moči, da bi karkoli spremenil.
In seveda tisti, ki so polni predsodkov.


Jaz pa ne razumem kaj je z vami nekaterimi narobe, da se ob pisanju drugačnih mnenj in izkušenj počutite ogrožene?
Oglasili so se takšni in drugačni in vsak je povedal kaj misli in kaj mu ustreza ali ne ustreza.
Nekomu paše meso, drugemu pač ne. Ne vem, v čem je problem in kje vidiš neko vsiljevanje edinega pravega načina?

Ogrožen se počuti tisti, ki še sam ne ve kaj mu ustreza ali pa mu trenutni način ne ustreza, a nima moči, da bi karkoli spremenil.
In seveda tisti, ki so polni predsodkov.
[/quote]Ne razumem, da se delaš nevednega, je to tudi vpoliv prehrane? Namreč vsakodnevno posiljujete s svojo dobesedno zblojenostjo in ste čedalje bolj agresivni povsod. Ne verjamem, da si izjema, ne? Nekajj dni nazaj je bila tema tudi na monu o tej pbudi zakona za postopno prepoved vsega mesa, ne da bi se vprašali od kje bo sploh hrana, s čim se bo ta gnojila, itn. In ti presenetljivo nič ne veš o tem, ne izpustiš pa nobene teme, ki je vezana na povzdigovanje prehranjevalnih ekstremov in čudakov v družbi s polno ritjo vsega? Nekaj ne gre skupaj v zvezi s tabo in da drugim očitaš, da se počutijo ogrožene, opaziš to?


Jaz pa ne razumem kaj je z vami nekaterimi narobe, da se ob pisanju drugačnih mnenj in izkušenj počutite ogrožene?
Oglasili so se takšni in drugačni in vsak je povedal kaj misli in kaj mu ustreza ali ne ustreza.
Nekomu paše meso, drugemu pač ne. Ne vem, v čem je problem in kje vidiš neko vsiljevanje edinega pravega načina?

Ogrožen se počuti tisti, ki še sam ne ve kaj mu ustreza ali pa mu trenutni način ne ustreza, a nima moči, da bi karkoli spremenil.
In seveda tisti, ki so polni predsodkov.
[/quote]

Robi tole si dobro napisal.

Ne razumem, da se delaš nevednega, je to tudi vpoliv prehrane? Namreč vsakodnevno posiljujete s svojo dobesedno zblojenostjo in ste čedalje bolj agresivni povsod. Ne verjamem, da si izjema, ne? Nekajj dni nazaj je bila tema tudi na monu o tej pbudi zakona za postopno prepoved vsega mesa, ne da bi se vprašali od kje bo sploh hrana, s čim se bo ta gnojila, itn. In ti presenetljivo nič ne veš o tem, ne izpustiš pa nobene teme, ki je vezana na povzdigovanje prehranjevalnih ekstremov in čudakov v družbi s polno ritjo vsega? Nekaj ne gre skupaj v zvezi s tabo in da drugim očitaš, da se počutijo ogrožene, opaziš to?
[/quote]
Neprijavljen pravi govoriš.Dej se umir.

New Report

Close