Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Tisti, ki uživa pretežno meso, bi se moral kdaj pa kdaj postiti, da bi se nekaj časa izključno prehranjeval z brezmesnimi jedmi, kakor tudi tisti, ki je vegetarijanec, bi moral kdaj opustiti to in uživati recimo cel teden le meso. To pa zato, da se v glavi izničijo predsodki in miselna omejenost zaradi zapadlosti v togo mišljenjsko enostranskost, tako kot v politiki recimo, imaš zagrete zagovornike le ene ideje, ki so v glavah zelo omejeni, ker vidijo le eno resnico, čeprav jih je več. Posledice tega razkola, ko bi morali sodelovati, se lepo vidi v slovenski politiki, skoz neko brezplodno jajcanje, ki ni v korist ne “levim” in ne “desnim”…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Včasih, ko so si lahko privoščili meso samo za velike praznike, so bili v glavnem vsi zdravi, delali na kmetijah po cele dneve, raka praktično ni bilo, debelosti je bilo manj.

Danes, ko je meso na mizi vsak dan, pa vemo, kako je stanje.

Vidim v tej temi, da počasi že kar prodira to znanje o tem, da je meso nezdravo. Če bi bil človek res vsejedec, bi jedel surovo meso, pa ga ne. Bo pa še trajalo nekaj let, da večina spozna, da je tudi mleko nečloveškega izvora nezdravo. Človek je edina vrsta na svetu, ki pije mleko od druge vrste (kravje, kozje …), narava nas vsekakor ni ustvarila, da pijemo mleko od krave, ki je namenjeno teličku, ki mora zrasti do več 100 kg.
[/quote. Ah ne flancaj včasih so govorili za vse bolezni jetika. Shiranje do smrti. Misliš da so imeli ljudje denar za zdravnika, misliš, da so vedeli kaj jim je… Ne… Zato so rekli jetika vsemu… oziroma znanost kot taka je začela šele v 20 stoletju napredovati. Kako da živali ne pijejo drugo mleko si zi videla ko pes posvoji male muce ali muca male pse in jim nudi svoje mleko.. Pa niso edine živali..

Evolucijsko je dokazno, da je človek bil poljedelec in lovec. Vi se kar kaj je zdravo. Milijon krat današnja hrana zato ni toliko zdrava, ker ima dodanih na desetine stvari. Misliš, da so Slovenci nekaj stoletij nazaj imeli sladke jogurte… Začimbe, meso iz trgovin, sadje iz celega sveta. Ne malo mesa, kruha, in to je bilo. Moj stari oče je vzel kos kruha šel v gmajno in si namazal borovnice.. Za kosilo pa košček Meska konjskega ker je bil poceni in za reveže… in krompir.


Kreten trotovski zarukan, od zraka so predniki živeli. A res omejenci niti v osnovno šolo niste hodili?

Ne razumem, da se delaš nevednega, je to tudi vpoliv prehrane? Namreč vsakodnevno posiljujete s svojo dobesedno zblojenostjo in ste čedalje bolj agresivni povsod. Ne verjamem, da si izjema, ne? Nekajj dni nazaj je bila tema tudi na monu o tej pbudi zakona za postopno prepoved vsega mesa, ne da bi se vprašali od kje bo sploh hrana, s čim se bo ta gnojila, itn. In ti presenetljivo nič ne veš o tem, ne izpustiš pa nobene teme, ki je vezana na povzdigovanje prehranjevalnih ekstremov in čudakov v družbi s polno ritjo vsega? Nekaj ne gre skupaj v zvezi s tabo in da drugim očitaš, da se počutijo ogrožene, opaziš to?
[/quote]
Ubogi revež. Zapri se v bunker, deset metrov pod zemljo, da se ne boš počutil ogroženega in posiljenega.
Si pač poln predsodkov in zato tudi v tej temi tisti, ki je agresiven.

Jaz nikomur ne govorim kaj naj je in me briga za to, kaj drugi jedo,.
Moti me le človeški pohlep, zaradi česar je hrana vedno bolj polna strupov in popolnoma razvrednotena zaradi egoističnih in požrešnih interesov kapitala.
In menim, da je to edino, proti čemur bi se morali ljudje boriti. Če je sploh komu mar.

Mislim, da si marsikdo izmed tistih, ki jedo meso vsak dan, tudi večkrat, sploh ne predstavlja, kaj bi potem jedel. Da bi imel na jedilniku samo še solato in krompir.

Torej je v ozadju nepoznavanje hrane kot take, ker imaš lahko zelo bogat jedilnik, če se naučiš uporabljati še druga živila.

Kar pa se marsikomu niti ne da in raje ostane pri tem, da vegetarijanci jedo samo “travo”.

bravo Robi, še eden redkih z zdravim razumom si. Zato boš dolgo in zdravo živel, kot večina vegetarijancev.


Še vedno je v družbi razširjeno prepričanje, da je meso znak prestiža in bogastva.
Logično, saj ga včasih ni bilo vsakodnevno na krožniku ali pa so si ga lahko privoščili le bogatejši.
Zato se marsikdo odzove zaničevalno in užaljeno, če pri nekem obroku zraven ni mesa. Češ, saj ne bo jedel samo “trave”.


Ubogi revež. Zapri se v bunker, deset metrov pod zemljo, da se ne boš počutil ogroženega in posiljenega.
Si pač poln predsodkov in zato tudi v tej temi tisti, ki je agresiven.

Jaz nikomur ne govorim kaj naj je in me briga za to, kaj drugi jedo,.
Moti me le človeški pohlep, zaradi česar je hrana vedno bolj polna strupov in popolnoma razvrednotena zaradi egoističnih in požrešnih interesov kapitala.
In menim, da je to edino, proti čemur bi se morali ljudje boriti. Če je sploh komu mar.
[/quote]
A to od trave pride, te toliko napihne ali kaj , da nič drugega ne premoreš kot ponavljanje bedarij z očitki o ogrožanju? Mater, pa si v takih temah na nižjem nivoju od generala golobučne, ki je dežurni monovski norček.😁

Nja te malo izobrazim, vsaj pri nas pridelano. je hrana s čedalje manj kemičnih sredstev pridelana. Uporaba FFS se je zmanjšala ponekod celo pod potreben minimum in še se manjša. Jaz sem že povedal v tisti temi, kjer predlagate zakon o prepovedi mesa, da sem takoj za, da se ves uvoz hrane ukine in to predlagajte, prav tako sem za, da se ukinejo vsa umetna gnojila in FFS. Potem bomo živeli tako kot včasih, od domače pšenice, igor in cvetnik krompirja, domače koruze, torej nič hibridnih vrst, kjer bo pridelka za kako petino današnjega lai celo destino. Kako boste sektaški prehranski norci potem živeli, ko ne bo moč z denarjem kupit hrane, če jo bo premalo, je pa vaša stvar, zase vem da bom preživel. Torej zaklja ne predlagate tega kar je bistveno, saj je skoraj vsa hrana iz uvoza in pridelana in obdelana s kemijo?


A to od trave pride, te toliko napihne ali kaj , da nič drugega ne premoreš kot ponavljanje bedarij z očitki o ogrožanju? Mater, pa si v takih temah na nižjem nivoju od generala golobučne, ki je dežurni monovski norček.😁

Nja te malo izobrazim, vsaj pri nas pridelano. je hrana s čedalje manj kemičnih sredstev pridelana. Uporaba FFS se je zmanjšala ponekod celo pod potreben minimum in še se manjša. Jaz sem že povedal v tisti temi, kjer predlagate zakon o prepovedi mesa, da sem takoj za, da se ves uvoz hrane ukine in to predlagajte, prav tako sem za, da se ukinejo vsa umetna gnojila in FFS. Potem bomo živeli tako kot včasih, od domače pšenice, igor in cvetnik krompirja, domače koruze, torej nič hibridnih vrst, kjer bo pridelka za kako petino današnjega lai celo destino. Kako boste sektaški prehranski norci potem živeli, ko ne bo moč z denarjem kupit hrane, če jo bo premalo, je pa vaša stvar, zase vem da bom preživel. Torej zaklja ne predlagate tega kar je bistveno, saj je skoraj vsa hrana iz uvoza in pridelana in obdelana s kemijo?
[/quote]
Če se ne bi počutil ogroženega, se ne bi obnašal agresivno in bil poln strahu, da boš zaradi nekih aktivistov ostal brez mesa.
Jaz nisem aktivist, zato se za svoje želje obrni na tiste, ki so.


Če se ne bi počutil ogroženega, se ne bi obnašal agresivno in bil poln strahu, da boš zaradi nekih aktivistov ostal brez mesa.
Jaz nisem aktivist, zato se za svoje želje obrni na tiste, ki so.
[/quote]
Pa kakega strahu, red je treba naredit in zmrešance postavit pred dejstvo in na svoje mesto, ne da boste diktirali norost vsem normalnim in celo tistim, ki vas hranijo. In ti boš pisalo o agresivnosti večine, ko ste pa zblojenci agresivni na vsakem koraku.


Pa kakega strahu, red je treba naredit in zmrešance postavit pred dejstvo in na svoje mesto, ne da boste diktirali norost vsem normalnim in celo tistim, ki vas hranijo. In ti boš pisalo o agresivnosti večine, ko ste pa zblojenci agresivni na vsakem koraku.
[/quote]
Res se mi smiliš. Kako sploh preživiš, če na vsakem koraku doživljaš agresijo ?
Mora biti hudo.


Res se mi smiliš. Kako sploh preživiš, če na vsakem koraku doživljaš agresijo ?
Mora biti hudo.
[/quote]
Pa dobro, a si res toliko mentalno sfuzlan, da misliš, da lahko samo ti pišeš svoje blodnje in nihče ne sme napisat, kako je realno? In ti potem pišeš in očitaš drugim o strahovih in ogrožanju….mislim. Daj pojdi do nekoga normalnega, da ti obrazloži, kaj odražaš s svojim pisanjem, če ne verjameš nam tu na forumu, ko ti povemo, da si agresiven, žaljiv, prehranski sektaški norec.

Antropologi so dokazali da smo umsko napredovali ko je prednik človeka začel jesti obdelano meso, začeli so mu rasti možgani, so imeli kar težave s tem -težko rojevanje npr, se je pa manj časa porabilo za prebavo itd., zdaj me pa zanima če bi vsi začeli jesti vegansko ali bi se možgani spet zmanjšali?


Pa dobro, a si res toliko mentalno sfuzlan, da misliš, da lahko samo ti pišeš svoje blodnje in nihče ne sme napisat, kako je realno? In ti potem pišeš in očitaš drugim o strahovih in ogrožanju….mislim. Daj pojdi do nekoga normalnega, da ti obrazloži, kaj odražaš s svojim pisanjem, če ne verjameš nam tu na forumu, ko ti povemo, da si agresiven, žaljiv, prehranski sektaški norec.
[/quote]

A ti plavo sviralo sploh kaj spiš, ali samo noriš po forumih? Kar pa se tiče agresije in žaljivk, si pa TI svetovni prvak v tem. Strinjam se, da povsod vidiš napad nase. Neznosen si.

Skisajo se možgani zaradi monotone prehrane, kot je videt pri teh sektaških veganskih norcih.😁 Sicer pa antropologi so toliko dokazali, kot baba vanga, ki še vedno napoveduje, čeprav je že kar nekaj časa pokopana.😁

Skisajo se možgani zaradi monotone prehrane, kot je videt pri teh sektaških veganskih norcih.😁 Sicer pa antropologi so toliko dokazali, kot baba vanga, ki še vedno napoveduje, čeprav je že kar nekaj časa pokopana.😁
[/quote]
Monotona prehrana je tipična za večino ljudi.
Zato so takšni odzivi, ko nekdo pomisli, da ne bi jedel mesa, mu ostane le še trava.
Većina zato pozna le meso, mokaste izdelke in krompir ter riž in solato.
Zato me tvoj komentar ne čudi, saj sam spadaš med to večino.


Monotona prehrana je tipična za večino ljudi.
Zato so takšni odzivi, ko nekdo pomisli, da ne bi jedel mesa, mu ostane le še trava.
Većina zato pozna le meso, mokaste izdelke in krompir ter riž in solato.
Zato me tvoj komentar ne čudi, saj sam spadaš med to večino.
[/quote]
Saj bo, vsa stroka enotno pove, nisem le jaz to poštudiral, da je obremenjevanje s prehrano in ločevanje, izključevanje iz prehrane, če ne gre za predpisane diete, samo po sebi pokazaelj neke mentalne motnje. To si lahko večkrat slišal na televiziji, prebral povsod, seveda pa še ni bilo norca, da bi se zaveadl in povedal, da je nor. In globlje kot ste v sektaški zblojenosti, manj zavedanja ste sposobni in dlje od reale ste.

Skisajo se možgani zaradi monotone prehrane, kot je videt pri teh sektaških veganskih norcih.😁 Sicer pa antropologi so toliko dokazali, kot baba vanga, ki še vedno napoveduje, čeprav je že kar nekaj časa pokopana.😁
[/quote]
In zakaj se ne strinjaš z njihovimi odkritji in jih primerjaš z vedeževalko?

Vsakodnevno prehranjevanje z mesom dela ljudi agresivne. enkrat na teden je več kot dovolj. Malo ljudi zna kuhati brez mesa, ker je to najlažje. Šnicl in krompir in solata in gotovo.


In zakaj se ne strinjaš z njihovimi odkritji in jih primerjaš z vedeževalko?
[/quote]
Jp, meglomešalstvo ima po večini taka “odkritja”, da te dol vrže. Primerljivo je pa tistim “strokovnim člankom”, ki jih vsakodnevno lahko beremo za popestritev, o ugotovitvah strokonjakov vsega mogočega in vedno drugače, na podlagi “analiz”, ko nekateri dejnsko na račun neumne raje, živijo od pisanja popolnih bedrij.


In od kje si to o agresivnosti potegnilo? Iz strokovne literature zagotovo ne? Torej si eno od tistih, ki vse ve, brez minimalne osnovne izobrazbe in znanja? Al pišeš samo, da ti je bolj toplo in tudi slišiš, kako trava raste?😁

A ti plavo sviralo sploh kaj spiš, ali samo noriš po forumih? Kar pa se tiče agresije in žaljivk, si pa TI svetovni prvak v tem. Strinjam se, da povsod vidiš napad nase. Neznosen si.
[/quote]
Kaj hudega se pa tebi pripetilo je?😁😁😁 Daj mi zaupaj, ti morda lahko ponudim kak nasvet, danes sem si malo več cajta vzel za jutranje kofe.😁😁😁


Jaz pa ne razumem kaj je z vami nekaterimi narobe, da se ob pisanju drugačnih mnenj in izkušenj počutite ogrožene?
Oglasili so se takšni in drugačni in vsak je povedal kaj misli in kaj mu ustreza ali ne ustreza.
Nekomu paše meso, drugemu pač ne. Ne vem, v čem je problem in kje vidiš neko vsiljevanje edinega pravega načina?

Ogrožen se počuti tisti, ki še sam ne ve kaj mu ustreza ali pa mu trenutni način ne ustreza, a nima moči, da bi karkoli spremenil.
In seveda tisti, ki so polni predsodkov.
[/quote]
Tema se prične s tem, da avtor priporoči drugim, naj ne jedo mesa, da se bodo bolje počutili. Tako se tudi nadaljuje, da drug drugemu nekaj vsiljujete. Niso vsi posti takšni, ampak večina je dejansko propagiranje svojega načina kot super.

Jaz se ne počutim ogroženo, se pa nikakor ne strinjam z vsiljevanjem tujega mnenja, sploh pri takšnih stvareh, kjer ni samo ene in edine pravilne rešitve. Ljudje praktično nič ne vemo o prehrani, presnovi, našem telesu. Pa se najdejo pametnjakoviči, ki svoj režim propagirajo kot edini pravilen.

Prebrati si je treb odgovor “ulcerozni kolitis”, kjer prav lepo opiše, da zaradi kronične bolezni marsičesa ne sme jesti. Enako velja za ostale kronične črevesne bolezni, razne čire na želodcu, alergije, intolerance ipd. Pri večini teh stanj so mlečni izdelki in sadje lahko izjemno kritični in zadevo zelo poslabšajo.

Zato enostavno moram napisati, da režim vegetarijanstva, veganstva, pesketarijanstva, presnojedstva, mesojedstva, mlečnojedstva, prano”jedca” pač lahko nekomu ustreza, spet drugemu pa nikakor ne.

Tisti,ki tako pravite,da smo čudni ker ne jemo meso.Verjetno drugrga niti ne znate pripraviti ali pa se vam ne da.Vetjetno je jedilnik meso,krompir,juha po možnosti goveja.Pa kruh…Vem pa,da se vsem ne,da oz nimsjo časa ksi,da bi še kaj drugega skuhali.Vsak dan lahko jem kaj drugega pa brez,da je treba zelo dolgo kuhati.Taki,da to ni res,da ni časa.Poleg tega,da se lahko v naprej pripravi.Samo treba se je malo pozanimat.

New Report

Close