Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odločba ne pomaga prav dosti – 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} POGOJ za srednjo šolo!

Odločba ne pomaga prav dosti – 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} POGOJ za srednjo šolo!

Običajen dislektik bere, ampak počasneje. Pozna vse črke, ampak znaki mu ne pomenijo nič, zato jih predeluje v besede na bolj kompliciran način in zato bere počasneje in pri tem porabi več energije od običajnih bralcev. Pri področjih, ki dislektikom ležijo, si pomagajo na svoj izkustveni način, s slikami, če so zraven, z intuicijo. Mojemu sinu ni problem predelati debelo računalniško knjigo z drobnim tiskom in se naučiti določenega programskega jezika, velik problem pa mu je prebrati in razumeti eno stran leposlovne knjige za domače branje. To mu vzame ogromno energije, tehnične knjige pa prebira in gleda v prostem času. Slovnični testi mu niso problem, te piše 4 ali 5, problem pa so šolske naloge pri slovenščini. Sliko tehničnih naprav samo enkrat pogleda in zna postopek opisati do podrobnosti. Problem pa se mu je naučiti književnost, ker mu tisti podatki ne pomenijo nič.

Nekaterim se zdi problem, kako se bo dislektik znašel v službi. Meni se to ne zdi noben problem, če si dislektik poišče službo na področju, ki mu leži.
[/quote]

Moj ni dislektik, pa ima enake težave. Sem in tja mu je kakšna kniževna mojstrovina všeč in se nauči, nekaj si interpretira po svoje in profesorica pravi, da je fajn, da razmišlja in povezuje na svoj način, včina je pa nula, ker mu ti podatki nič ne pomenijo.
Nula na celi črti je umtnostna, ker mu čisto nič ne pomeni. Pa ni dislektik.

Matematika, fizika, kemija, tuji jeziki, to pa raztura, ga zanima, najde logično povezavo.
[/quote]

Tvoj je očitno len, to kar pišeš, nima veze z disleksijo.

Moj ni dislektik, pa ima enake težave. Sem in tja mu je kakšna kniževna mojstrovina všeč in se nauči, nekaj si interpretira po svoje in profesorica pravi, da je fajn, da razmišlja in povezuje na svoj način, včina je pa nula, ker mu ti podatki nič ne pomenijo.
Nula na celi črti je umtnostna, ker mu čisto nič ne pomeni. Pa ni dislektik.

Matematika, fizika, kemija, tuji jeziki, to pa raztura, ga zanima, najde logično povezavo.
[/quote]

Tvoj je očitno len, to kar pišeš, nima veze z disleksijo.
[/quote]

A mislis, da se ne bi dalo ene odlocbice zrihtat najstniku, ki ga programiranje bolj privlaci kot knjizevnost?

Tvoj je očitno len, to kar pišeš, nima veze z disleksijo.
[/quote]

A mislis, da se ne bi dalo ene odlocbice zrihtat najstniku, ki ga programiranje bolj privlaci kot knjizevnost?
[/quote]

….zelo zanimiv komentar… prav zares…

Ne rabim brat, pravim samo, da si ti disleksiji pripisala verjetno milijon zadev, ki z njo nimajo nobene zveze, ampak so značilne za večino ljudi. In to ti govorim kot nedislektik, ki se v tvojem opisu najde. Pa še ogromno drugih ljudi. Nihče ni popoln, to veš? Imamo vse sorte intelektualnih težav in težavic. Vsi, ne samo dislektiki.
[/quote]

Zato pa so strokovnjaki zato, da ločijo med dislektiki in običajnimi ljudmi, ne pa ene kvazi monovke, kot si ti. Najprej se dobro pouči, drugače pa raje ne pametuj o rečeh, ki jih ne poznaš in se niti ne potrudiš, da bi prebrala link, ki ti ga je ena dala.
[/quote]

Poučiti se moram, da vem, da tudi jaz včasih ne vem, kje imam ključe in se moram vprašat, katera roka je leva in katera je desna? 🙂 Zakaj čutiš tako potrebo, da ste dislektiki nekaj posebnega in je to samo vaša lastnost? Zakaj te boli, če rečem, da nas je večina takih?

Moj ni dislektik, pa ima enake težave. Sem in tja mu je kakšna kniževna mojstrovina všeč in se nauči, nekaj si interpretira po svoje in profesorica pravi, da je fajn, da razmišlja in povezuje na svoj način, včina je pa nula, ker mu ti podatki nič ne pomenijo.
Nula na celi črti je umtnostna, ker mu čisto nič ne pomeni. Pa ni dislektik.

Matematika, fizika, kemija, tuji jeziki, to pa raztura, ga zanima, najde logično povezavo.
[/quote]

Tvoj je očitno len, to kar pišeš, nima veze z disleksijo.
[/quote]

Saj pravim, da ima enake težave, a nima disleksije in tudi len ni. Samo ne razume in mu je recimo skrajno bedasto, da si je una ženska našla novega tipa, pa je prišel nazaj bivši, s katerim ima hčerko in so se potem vsi skupaj zapili… V osnovni je komaj ločil zvok violine in klavirja, pa še to ne vsakič, na gimnaziji pa ni videl bistvene razlike med gotiko in zgodnjo srednjeveško arhitekturo. Nima to nobene veze z lenobo ali ne lenobo, če ne vidiš ali ne slišiš.

Tvoj je očitno len, to kar pišeš, nima veze z disleksijo.
[/quote]

Saj pravim, da ima enake težave, a nima disleksije in tudi len ni. Samo ne razume in mu je recimo skrajno bedasto, da si je una ženska našla novega tipa, pa je prišel nazaj bivši, s katerim ima hčerko in so se potem vsi skupaj zapili… V osnovni je komaj ločil zvok violine in klavirja, pa še to ne vsakič, na gimnaziji pa ni videl bistvene razlike med gotiko in zgodnjo srednjeveško arhitekturo. Nima to nobene veze z lenobo ali ne lenobo, če ne vidiš ali ne slišiš.
[/quote]

Skratka houdre.

Saj pravim, da ima enake težave, a nima disleksije in tudi len ni. Samo ne razume in mu je recimo skrajno bedasto, da si je una ženska našla novega tipa, pa je prišel nazaj bivši, s katerim ima hčerko in so se potem vsi skupaj zapili… V osnovni je komaj ločil zvok violine in klavirja, pa še to ne vsakič, na gimnaziji pa ni videl bistvene razlike med gotiko in zgodnjo srednjeveško arhitekturo. Nima to nobene veze z lenobo ali ne lenobo, če ne vidiš ali ne slišiš.
[/quote]

Skratka houdre.
[/quote]

Bog se vaju usmili, obeh. Fant je čisto normalen najstnik, ki ga gotika in zgodnja srednjeveška arhitektura ne zanimata in tudi nima motivacije, da bi se naučil razlike med njima. Koliko najstnikov pa poznate, ki jih tole v SŠ zanima? V bistvu jaz ne poznam niti zelo veliko odraslih 🙂 Enako mislim za vse ostalo, kar je prva mama najstnika naštela. Dislektik, pa kaj še, bolj normalen najstnik ne bi mogu bit 🙂

Tvoj je očitno len, to kar pišeš, nima veze z disleksijo.
[/quote]

A mislis, da se ne bi dalo ene odlocbice zrihtat najstniku, ki ga programiranje bolj privlaci kot knjizevnost?
[/quote]

Hehe, na srečo ne potrebuje več, je že na FMF.

Skratka houdre.
[/quote]

Bog se vaju usmili, obeh. Fant je čisto normalen najstnik, ki ga gotika in zgodnja srednjeveška arhitektura ne zanimata in tudi nima motivacije, da bi se naučil razlike med njima. Koliko najstnikov pa poznate, ki jih tole v SŠ zanima? V bistvu jaz ne poznam niti zelo veliko odraslih 🙂 Enako mislim za vse ostalo, kar je prva mama najstnika naštela. Dislektik, pa kaj še, bolj normalen najstnik ne bi mogu bit 🙂
[/quote]

Jaz poznam kar nekaj najstnikov, ki jih tole zelo zanima. Res pa je, da so to bolj resni dijaki, predvsem gimnazijci, z izvrstnimi rezultati na mnogo področjih.
Tole je samo tipičen len, vsega prepoln otroček. Ki dela glih samo to kar njemu paše in ko mu paše. In načrtuje, da bo tako tudi vse njegovo nadaljnje življenje. Srečnica, ki ga bo falila. Ker tudi pokakano rito ga ne bo zanimalo preoblečt. Kaj šele skret spucat.

Bog se vaju usmili, obeh. Fant je čisto normalen najstnik, ki ga gotika in zgodnja srednjeveška arhitektura ne zanimata in tudi nima motivacije, da bi se naučil razlike med njima. Koliko najstnikov pa poznate, ki jih tole v SŠ zanima? V bistvu jaz ne poznam niti zelo veliko odraslih 🙂 Enako mislim za vse ostalo, kar je prva mama najstnika naštela. Dislektik, pa kaj še, bolj normalen najstnik ne bi mogu bit 🙂
[/quote]

Jaz poznam kar nekaj najstnikov, ki jih tole zelo zanima. Res pa je, da so to bolj resni dijaki, predvsem gimnazijci, z izvrstnimi rezultati na mnogo področjih.
Tole je samo tipičen len, vsega prepoln otroček. Ki dela glih samo to kar njemu paše in ko mu paše. In načrtuje, da bo tako tudi vse njegovo nadaljnje življenje. Srečnica, ki ga bo falila. Ker tudi pokakano rito ga ne bo zanimalo preoblečt. Kaj šele skret spucat.
[/quote]

Itak, ker možgani vseh otrok so enaki, vsi so enako nadarjeni vse, ne obstaja nadarjenost za naravoslovje, družboslovje – vse vede o tem o tebe očitno gladko obšle, otroci, ki so geniji na enem področju, drugje pa totalne nule, zate ne obstajajo. So pač leni. :=) Kok je luštno v tvojem črnobelem svetu. Ker vem, da tudi tega ne boš opazila – nisem tista, s katero se kregaš, samo osupljam vsakič znova nad debilizmi, ki jih preberem tukaj gori.

Zato pa so strokovnjaki zato, da ločijo med dislektiki in običajnimi ljudmi, ne pa ene kvazi monovke, kot si ti. Najprej se dobro pouči, drugače pa raje ne pametuj o rečeh, ki jih ne poznaš in se niti ne potrudiš, da bi prebrala link, ki ti ga je ena dala.
[/quote]

Poučiti se moram, da vem, da tudi jaz včasih ne vem, kje imam ključe in se moram vprašat, katera roka je leva in katera je desna? 🙂 Zakaj čutiš tako potrebo, da ste dislektiki nekaj posebnega in je to samo vaša lastnost? Zakaj te boli, če rečem, da nas je večina takih?
[/quote]

Pogovarjaš se z dvema različnima komentatorkama, veš? 🙂


In kaj je narobe z mesarji in mehaniki?

Poučiti se moram, da vem, da tudi jaz včasih ne vem, kje imam ključe in se moram vprašat, katera roka je leva in katera je desna? 🙂 Zakaj čutiš tako potrebo, da ste dislektiki nekaj posebnega in je to samo vaša lastnost? Zakaj te boli, če rečem, da nas je večina takih?
[/quote]

Pogovarjaš se z dvema različnima komentatorkama, veš? 🙂
[/quote]

Sporočilo je namenjeno samo citirani. V tem je bistvo citata.

Pogovarjaš se z dvema različnima komentatorkama, veš? 🙂
[/quote]

Sporočilo je namenjeno samo citirani. V tem je bistvo citata.
[/quote]

seveda, seveda… 🙂

Zato pa so strokovnjaki zato, da ločijo med dislektiki in običajnimi ljudmi, ne pa ene kvazi monovke, kot si ti. Najprej se dobro pouči, drugače pa raje ne pametuj o rečeh, ki jih ne poznaš in se niti ne potrudiš, da bi prebrala link, ki ti ga je ena dala.
[/quote]

Poučiti se moram, da vem, da tudi jaz včasih ne vem, kje imam ključe in se moram vprašat, katera roka je leva in katera je desna? 🙂 Zakaj čutiš tako potrebo, da ste dislektiki nekaj posebnega in je to samo vaša lastnost? Zakaj te boli, če rečem, da nas je večina takih?
[/quote]

Hahahaha!
Zakaj bi sploh rabili strokovnjake, ko pa imamo monovke, ki se spoznajo na vse. Tebi najbrž niti osnovne šole ni bilo treba končati, a ne?

Jaz poznam kar nekaj najstnikov, ki jih tole zelo zanima. Res pa je, da so to bolj resni dijaki, predvsem gimnazijci, z izvrstnimi rezultati na mnogo področjih.
Tole je samo tipičen len, vsega prepoln otroček. Ki dela glih samo to kar njemu paše in ko mu paše. In načrtuje, da bo tako tudi vse njegovo nadaljnje življenje. Srečnica, ki ga bo falila. Ker tudi pokakano rito ga ne bo zanimalo preoblečt. Kaj šele skret spucat.
[/quote]

Itak, ker možgani vseh otrok so enaki, vsi so enako nadarjeni vse, ne obstaja nadarjenost za naravoslovje, družboslovje – vse vede o tem o tebe očitno gladko obšle, otroci, ki so geniji na enem področju, drugje pa totalne nule, zate ne obstajajo. So pač leni. :=) Kok je luštno v tvojem črnobelem svetu. Ker vem, da tudi tega ne boš opazila – nisem tista, s katero se kregaš, samo osupljam vsakič znova nad debilizmi, ki jih preberem tukaj gori.
[/quote]

Kdo zdaj ne razume? Tukaj je bil govor o tem, da nekateri pa enih stvari ne bi, ker jim ne dišijo. Meni tudi ne diši likat, pa mora biti zlikano. In če hočeš končat gimnazijo, moraš tudi skozi umetnostno zgodovino iti, pa če ti diši ali ne. Ne moreš izbirat, kot bi tale mulc rad, mama ga pa zagovarja. Tukaj ne gre za talent, da ne ločiš klavirja od violine. Vsak bušman je ločil siničko od kosa, pa takle možganski trust tega ne bi zmogel. Vsak normalen starš loči siten jok od lačnega joka svojega otroka, tale fantalin pa za to pač “ni nadarjen”, je pa izjemen na nekem drugem področju. Haaa…
In ne boš verjela – tudi pri nas doma imamo dislektika in celo sama sem dislektik. Ampak to ni NOBEN izgovor, da naredim, kar je treba. Disleksija ni bolezen, je samo spremenjen način razmišljanja. Ko najdeš obvoze, je možno praktično skoraj vse. Je pa najlažje rečt – jaz/moj pa tega ne bo, ker revček ni talentiran za to. Marš.
Opazila sem, da si ena druga, pa da si nepismena, tudi. Kako to? Si na kakem drugem področju tako izjemna?

Jaz mislim, da so bolj problem druge odločbe, ne tiste, ki jih dobijo dislektiki. Npr. v razredu sina je punca, ki ima 1 leto odločbo. Ne vem točno za kaj, ampak za dislekaijo sigurno ne. Ima zelo prilagojen program, tudi spraševanje in pisanje testov. Vnaprej dobi vprašanja, ki jih bo vprašana, pri ang. se je morala naučiti le 10 ali 15 nepravilnih glagolov ipd. Posledično dobi ocene 4 ali 5.

Itak, ker možgani vseh otrok so enaki, vsi so enako nadarjeni vse, ne obstaja nadarjenost za naravoslovje, družboslovje – vse vede o tem o tebe očitno gladko obšle, otroci, ki so geniji na enem področju, drugje pa totalne nule, zate ne obstajajo. So pač leni. :=) Kok je luštno v tvojem črnobelem svetu. Ker vem, da tudi tega ne boš opazila – nisem tista, s katero se kregaš, samo osupljam vsakič znova nad debilizmi, ki jih preberem tukaj gori.
[/quote]

Kdo zdaj ne razume? Tukaj je bil govor o tem, da nekateri pa enih stvari ne bi, ker jim ne dišijo. Meni tudi ne diši likat, pa mora biti zlikano. In če hočeš končat gimnazijo, moraš tudi skozi umetnostno zgodovino iti, pa če ti diši ali ne. Ne moreš izbirat, kot bi tale mulc rad, mama ga pa zagovarja. Tukaj ne gre za talent, da ne ločiš klavirja od violine. Vsak bušman je ločil siničko od kosa, pa takle možganski trust tega ne bi zmogel. Vsak normalen starš loči siten jok od lačnega joka svojega otroka, tale fantalin pa za to pač “ni nadarjen”, je pa izjemen na nekem drugem področju. Haaa…
In ne boš verjela – tudi pri nas doma imamo dislektika in celo sama sem dislektik. Ampak to ni NOBEN izgovor, da naredim, kar je treba. Disleksija ni bolezen, je samo spremenjen način razmišljanja. Ko najdeš obvoze, je možno praktično skoraj vse. Je pa najlažje rečt – jaz/moj pa tega ne bo, ker revček ni talentiran za to. Marš.
Opazila sem, da si ena druga, pa da si nepismena, tudi. Kako to? Si na kakem drugem področju tako izjemna?
[/quote]

A fant mogoče šole ni izdelal? Se ni potrudil narediti predmet, ki mu ni dišal? Zakaj ti napadi nanj?

Poučiti se moram, da vem, da tudi jaz včasih ne vem, kje imam ključe in se moram vprašat, katera roka je leva in katera je desna? 🙂 Zakaj čutiš tako potrebo, da ste dislektiki nekaj posebnega in je to samo vaša lastnost? Zakaj te boli, če rečem, da nas je večina takih?
[/quote]

Hahahaha!
Zakaj bi sploh rabili strokovnjake, ko pa imamo monovke, ki se spoznajo na vse. Tebi najbrž niti osnovne šole ni bilo treba končati, a ne?
[/quote]

Prosim za citat, kje oporekam strokovnjakom. Jaz se z monovko pogovarjam o njenih “samodiagnozah”. Po njenem smo potem vsi dislektiki.

Kako malo ste razgledani ljudje, ma kaj vi ko pomislite na otroka z posebnimi potrebami koga vidite pred sabo? razbojnika, problematika,…? Prvo kot prvo ministrstvo ne dodeluje odločb kot srečka za loteriji!!! Za pridobit odločbo mora otrok in starš čez kup psihiatrov, psihologov, pedagogov, logopedov, psiholog kl.,……pa kaj mislite, da tej otroci se odločijo imet primanjkljaje??????Ma kaj vi se zavedate koliko več truda mora otrok z posebnimi potrebami vložit v učenje kot vaši, ki so sami leni, če ne naredijo letnika??????
In na koncu ste ljubosumni, ker mnogim uspe celo dokončat študij in se celo vpisat na fakulteto?????
Nemarneži in pokvarjenci !!!!!!!
Se ne vprašate kako je temu otroku ko ga cel razred zbada, zajebava, ponižuje, se zavedate, da je tem otrokom že tako hudo, da ne govorim o pomanjkanju samozavesti, ne najdejo mesta pod soncem,……zaradi takšnih bedakov kot se tukaj najde.
Sram naj vas bo pametovati stvareh, ko se nobenemu niti ne sanja, niti nobeden ni sedel in se učil z otrokom z posebnimi potrebami.
Nehajte bit ljubosumni na otroke, ki verjamem, da se vsak trudi po najboljših močeh, poglejte se raje v ogledalo in se vprašajte kakšni ste vi ljudje, ki na te stvari tako sploh gledate. Nestrpnost je jebena stvar!!!!!!!


Res je. Priviligirani, da ni res. Silne odločbe ( dobi jo vsak, ki jo gre iskat ), potem se pa grebejo za štirice in petice. Vse pisne naloge pišejo podaljšan čas, vse spraševanje napovedano, pa nimajo narekov, pa ne morejo pred ostalimi imeti govorne vaje, pa večje črke, pa pisan papir, pa ne morejo zapisovat, ampak kopirajo od drugi, pa ne morejo poslušat, pa odhajajo iz razredov, ker se jim pač ne da biti notri,… Da bi se kdorkoli bolj potrudil, e to pa ne. Odločba, čemu pa res ni nič, pa vsaj priporočilo.

Jaz sem v sorodu z otrokom s posebnimi potrebami, ki zaradi primankljajev ne zmore obiskovati normalne OŠ. Deklič ne bo nikoli obiskoval univerze, ker tega ni sposobna. Tako pač je. V svojem okolju je sprejeta in ne doživlja nobenih travm. Če tvoj otrok prav tako ni zmožen obiskovati redne OŠ, ga prepiši.

Pa še nekaj. V Sloveniji je dislektikov okoli 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok, v Nigeriji 11{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, na Slovaškem 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, na Češkem 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, a hkrati Evropska zveza za disleksijo trdi, da je v Evropi razpon od 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 12{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Od kje take razlike? In zakaj je vsako leto več dislektikov? Kajti, če bo šlo tako naprej, bomo čez 50 let vsi dislektiki in s posebnimi potrebami.

Glede na prebrano literaturo o dislektikih se mi vedno bolj dozdeva, da je disleksija postala industrija, ki prinaša čeden dobiček. Ob vedno večjem številu naivnih in nerazgledanih helikopterskih mater me sploh ne preseneča, da tovrstne diagnoze tako hitro naraščajo. Tudi v tej temi se je izkazalo, da vsako otroško nezainteresiranost in najstniško lenobo nekatere, na srečo ne vse, matere označite kot disleksijo. In potem iščete tolažbo v izmišljenih zgodbicah, da so bili ljudje, kot npr. Einstein in Churchill, prav tako dislektiki. (Einstein je bil že v prvem razredu najboljši učenec v svojem razredu, kot je navdušeno zabeležila v svoj dnevnik njegova mama. Churchill je imel govorno napako, ni pa bil dislektik).

Po moje bi bilo najbolje popolnoma spremeniti sedanji sistem prestopa iz devetletke v srednje šole in uvesti nekakšno mini maturo po 9. razredu, kjer bi ocenjevalci morali biti obvezno učitelji iz drugega konca države, kot se to prakticira ponekod v tujini, da se izognemo korupciji, in/ ali specifične sprejemne izpite za vse srednje šole.

https://goo.gl/images/wpwich
Za vse pametne.

https://www.google.si/imgres?imgurl=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwww.legasthenie.at{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwp-content{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fuploads{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F2015{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F06{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fbritton.jpg&imgrefurl=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwww.legasthenie.at{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fkoennen-sie-das-lesen-wie-es-ist-als-legasthener-mensch-zu-lesen{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F&docid=c7S6u94byKXesM&tbnid=nf9d8w5YG_XUoM{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A&vet=1&w=550&h=640&client=ms-android-google&bih=604&biw=412&ved=2ahUKEwiIppqNrdDdAhWIsqQKHbkQDaYQxiAoAnoECAEQHw&iact=c&ictx=1
Zdaj pa zares.

Jaz tukaj ne vidim nobene krivice. Zamisli si farmacevta ,ki menja črke in številke.

New Report

Close