Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odobravate telesno kaznovanje otrok?

Odobravate telesno kaznovanje otrok?

Klofuta je izraz nemoči starša.


Opa pikica, nikjer nisem trdil, da je to pravilno. Gre za reakcijo nekatreih, ki to izvajajo. Pomoje iz čistega strahu. Se spomnim nekoga, ki je, bolj kot je bil prestrašen, bolj je vpil nad otrokom.
Kako zgleda:-)))? Če se mulec nekaj nameni, lahko skačeš po glavi, pa ne bo pomagalo.[/quote]

Taka reakcija oz. vzgoja je torej merilo?
Taki pač niste zreli za imet otroke. Poleg tega, da ga izbrizgaš in se potem porodi, je treba bit zrel in vzgajat.
In, prosim, bom vljudna, ne kliči me pikica. Osladno in ogabno do amena.[/quote]

Te bomo pa nadboginja klicali. Ker ti si tako popolna, tako nezmotljiva, da ti se boh ne seze do kolen.

Če si prepričana, da ti laufa, ti pač laufa. Mene ni treba prepričevat, se niti ne poznava:-)[/quote]

Meni nič ne laufa, imam odraslega otroka in če bi zdaj začela paniko zganjat, je isto, kot če je tudi ne bi.
In ne, nisem pristaš permisivne vzgoje, daleč od tega. Mlatenja pa tudi ne, ker ni potrebno.

Taka reakcija oz. vzgoja je torej merilo?
Taki pač niste zreli za imet otroke. Poleg tega, da ga izbrizgaš in se potem porodi, je treba bit zrel in vzgajat.
In, prosim, bom vljudna, ne kliči me pikica. Osladno in ogabno do amena.[/quote]

Te bomo pa nadboginja klicali. Ker ti si tako popolna, tako nezmotljiva, da ti se boh ne seze do kolen.[/quote]

Ti me nazivaj, kakor želiš, čeprav bi bilo bolje, da bi se s svojimi bližnjimi ukvarjal/a.

ups, pemisivne…

Te bomo pa nadboginja klicali. Ker ti si tako popolna, tako nezmotljiva, da ti se boh ne seze do kolen.[/quote]

Ti me nazivaj, kakor želiš, čeprav bi bilo bolje, da bi se s svojimi bližnjimi ukvarjal/a.[/quote]

Torej mene posiljas ukvarjat se z mojimi bliznjimi, ti pa se ze vse jutro ukvarjas z drugimi. Hmmm, pa le nisi tako zelo popolna, kot bi nam rada dopovedala. Ne bos nadboginja, bos samo samooklicana popolnica.

Ena čez rit pa res ni mlatenje. Nekdo napiše, da en čez rit ne škodi, eni pa potem pišete o mlatenju.
Pa kaj ste čisto zblojeni? Ena čez rit in mlatenje pa še zdaleč ni isto.

Zgoraj, ko eni pametujete, da morajo biti vtičnice pokrite pa tako naprej.
A potem otroka samo doma držite ali kako? Ali ukažete vsem gostiteljem, kamor kdaj greste, da mora imeti otrokom varne vtičnice?
Pri nas nimamo nobenih takih pokritih vtičnic. Pa kup robov pa stopnice pa mačke pa psa pa razno orodje, potok, tulmun, vse to. Nič zavarovano pred otroci.
A bi morali to potem vse zavarovati, če bi prišel slučajno kak otrok, ki sme vse storiti na obisk?


ti poslušaj tvojo bedasto logiko- a lahko eden teb zdajle en focn stisne – sej to ni nič… to ni nič narobe… problematično bi blo če bi te 3x in oklofutal – dokler te pa sam enkrat speče – pa po tvoje ni problema.
No povej šefu eno ti bo čez rit dal z gajžlo vsakič samo eno – to ni tepež ne in mlatenje- to je po tvoje ok…
danes eno… pa jutri eno… pa pojutrišnjem eno…
zapomni si – vsak udarec je nasilje! In nihče nima pravice nikogar tepsti! In kakšen človek si,d a se greš spravljati na šibkejšega – kot otrok je – to največ o tebi pove.
To je poanta! Da se greš pa še na lastnega, ki bi se naj ob tebi počutil varnega in sprejetega in ljubljenjega – ti pa ga z udarci ponižuješ in mu skruniš njegovo dostojanstvo. To je nizkotno!
Pa če je samo en udarec. Vsak udraec je ponižanje človeka.


ti poslušaj tvojo bedasto logiko- a lahko eden teb zdajle en focn stisne – sej to ni nič… to ni nič narobe… problematično bi blo če bi te 3x in oklofutal – dokler te pa sam enkrat speče – pa po tvoje ni problema.
No povej šefu eno ti bo čez rit dal z gajžlo vsakič samo eno – to ni tepež ne in mlatenje- to je po tvoje ok…
danes eno… pa jutri eno… pa pojutrišnjem eno…
zapomni si – vsak udarec je nasilje! In nihče nima pravice nikogar tepsti! In kakšen človek si,d a se greš spravljati na šibkejšega – kot otrok je – to največ o tebi pove.
To je poanta! Da se greš pa še na lastnega, ki bi se naj ob tebi počutil varnega in sprejetega in ljubljenjega – ti pa ga z udarci ponižuješ in mu skruniš njegovo dostojanstvo. To je nizkotno!
Pa če je samo en udarec. Vsak udraec je ponižanje človeka.[/quote]

Če me bo kdo udaril, ga bom nazaj.
Pri otrocih pa morajo biti neke meje. Ja, tudi jaz kot odrasla bi raje videla, da me en čez rit klofne kot, da me ubije elektrika, ker bi rinila prste v vtičnico. In če se otroku to nikakor ne da dopovedat z besedo, bo pa kaka čez rit pomagala. Meni se da dopovedat, zato ni potrebno, da me kdo čez rit focne.
Kako bo pa z dostojanstvom potem, ko kljub številnim opozorilom otrok še vedno tišči prste v vtičnico in ga elektrika strese? Bo še vedno dostojanstven?

Lomljenje reber otroku, ugašanje čikov na rokah in butanje z glavo ob zid enačite z eno čez rit. Enim res ne bi škodilo malo zdrave pameti, no.


ti poslušaj tvojo bedasto logiko- a lahko eden teb zdajle en focn stisne – sej to ni nič… to ni nič narobe… problematično bi blo če bi te 3x in oklofutal – dokler te pa sam enkrat speče – pa po tvoje ni problema.
No povej šefu eno ti bo čez rit dal z gajžlo vsakič samo eno – to ni tepež ne in mlatenje- to je po tvoje ok…
danes eno… pa jutri eno… pa pojutrišnjem eno…
zapomni si – vsak udarec je nasilje! In nihče nima pravice nikogar tepsti! In kakšen človek si,d a se greš spravljati na šibkejšega – kot otrok je – to največ o tebi pove.
To je poanta! Da se greš pa še na lastnega, ki bi se naj ob tebi počutil varnega in sprejetega in ljubljenjega – ti pa ga z udarci ponižuješ in mu skruniš njegovo dostojanstvo. To je nizkotno!
Pa če je samo en udarec. Vsak udraec je ponižanje človeka.[/quote]

Če me bo kdo udaril, ga bom nazaj.
Pri otrocih pa morajo biti neke meje. Ja, tudi jaz kot odrasla bi raje videla, da me en čez rit klofne kot, da me ubije elektrika, ker bi rinila prste v vtičnico. In če se otroku to nikakor ne da dopovedat z besedo, bo pa kaka čez rit pomagala. Meni se da dopovedat, zato ni potrebno, da me kdo čez rit focne.
Kako bo pa z dostojanstvom potem, ko kljub številnim opozorilom otrok še vedno tišči prste v vtičnico in ga elektrika strese? Bo še vedno dostojanstven?[/quote]
vidiš to tvojo logiko – ga boš nazaj… po tem razmišljanju se lahko vsi tolčemo…
zato še enkrat – vsak udarec je nesprejemljiv – vsak s strani kogarkoli in komurkoli!
Pa še to – ženska – otrok je človek in bitje, ki se ga uči ne dresira… razumeš!
To soi tvoji izgovori za nesposobnost – da otroka ne obvaruješ in ščitiš pred nevarnostjo- in bi s tepežem želela to narediti po liniji najmanjšega odpora – to kar ti razlagaš temelji na principu dresure – otrok pa ne dresiramo ampak jih vzgajamo z mejami in meje se ne postavljajo s tepežem.
Še enkrat zate – da ti bo razumljivo – dokler otrok ni še na razvojni ravni,d a nekaj razume – je tvoja dolžnost kot njegovega skrbnika,d a skrbiš zanj in ga varuješ, da se mu pred to pretečo nevarnostjo kaj ne zgodi razumeš. To je tvoja dolžnost- te dolžnosti ne boš opravila in se je rešila s tepežem.
Ko pa je otrok na razvojni ravni,. da stvar razume – se mu pa meje postavijo na spoštljiv in njemu razumljiv način!
teež je samo odraz tebe- in tvoje nemoči – in tega da bi rada dresirala otroka namesto vzgajala. Tepež otroku ne pove kaj je narobe in zakaj se nečesa ne sme. Pove samo,d a ga boli in da se ga je ponižalo. Četudi z enim udracem.
In če naslednjič ne bo naredil stvari je ne bo zato, ker je tako zdresiran v bistvu – zapomnil si je bolečino udarca in ponižanje in zato, se odmika od stvari- ne zato, ker bi vedel,d a je to nevarno, nepravilno, da se to ne sme tako na takšen način, in niti sploh ne ve na kakšen pravilen način pa naj bi se določena stvar naredila. Nič ne ve od tega- pa je to vse smisel vzgoje in učenja otroka – ti mu s tepežem nič od tega ne poveš in nič od tega ga ne naučiš.

kaj ste eni manipulatorji in sprenevedneži..
a v službi če narediš eno napako..te nekdo kar z gajžlo..??
a če otrok poriše po steni ga kar iz prve kdo z gajžlo..???
pokažite mi enega (normalnega) starša, ki tako iz prve foca in tepežka otroka ..
gre ponavadi za večje težave, ponavljajoče se stvari..
otroku ne moreš prepovedat elektriko, ali ga odpustit iz službe..
ne moreš mu odredit ukrep prenehanja “delovnega” razmerja..haha..

primer..
otrok se strma in nekaj noče, ali npr hoče metat skodelico na tla..
jasno da razlaga, pa prosim, pa ne vem kaj ne pomaga..
no seveda se skodelo odstrani, in otroka /tako stroka/ postavi na določeno mesto za ohladitev..
no tam pa npr ni okrogla soba brez vsega..
tam je npr kopalnica, predsoba..
in ko otrok iz ihte prevrne matlo, vrže nekaj v ogledalo ..
ga kaj..
prestavim v kuhinjo..
da tam nadaljuje z opremo in lonci??
ali ga prosim da tega ne dela več,..?
mu prinesem liziko..?
pokličem AFŽ in CSD..??

prosim cvet vzgijiteljev, kaj ste naredili/naredile v tem primeru..oz kaj bi bilo potrebno naredit..

kar pogumno..
podajte kar več vzgojnih ukrepov..sem jih lačeeeennnnn..

1. vsak pameten starš kot prvo v današnjih časih za vsak slučaj namesti varovala in kot drugo tako majhnega otroka ne pušča samega ter mu primerno starosti razloži kaj ja, kaj ne in zakaj ja in zakaj ne
2. Otrok sam ob cesti nima kaj letat, drži ga za roko, pa ga ne bo treba mlatit – razlaga kot zgoraj
3. Poškodovanje drugega? Nimam pojma, kako otroku razlagaš, zakaj nekomu ne povzročat bolečine, če ga zraven mlatiš?

In to se bo grdo slišalo, samo v zgodnji dobi je zelo primerljivo. Včasih so pse šolali na način mlatenja, pa se je sfižilo. Zakaj primerjava? Ker psa lahko enačiš z npr. cca 4 leta starim otrokom, torej…[/quote]

Glede na to, da imam odraslega in odgovornega otroka, si upam trditi, da je bil vzgojen uspesno. Nisem pristas tepeza otrok, nasploh sem proti vsakemu nasilju, ampak moj otrok je dobil 1x po riti.
Ko 100x in se 100x nekaj ponovis na 100 razlicnih nacinov, a brez rezultata, je bolje, da dobi dve po riti, kakor da se mu zgodi kaj usodnega. Pa nismo nikoli imeli tezav z njim s pripenjanjem v avtu, gledanjem cez cesto, prsti v stekerju in se sto drugimi stvarmi, pri eni stvari je pa vse zatajilo in po dveh cez rit je dojel, da se to ne dela. Mi ni niti malo zal, bi mi bilo pa neskoncno hudo, ce bi se poskodoval!

Če me bo kdo udaril, ga bom nazaj.
Pri otrocih pa morajo biti neke meje. Ja, tudi jaz kot odrasla bi raje videla, da me en čez rit klofne kot, da me ubije elektrika, ker bi rinila prste v vtičnico. In če se otroku to nikakor ne da dopovedat z besedo, bo pa kaka čez rit pomagala. Meni se da dopovedat, zato ni potrebno, da me kdo čez rit focne.
Kako bo pa z dostojanstvom potem, ko kljub številnim opozorilom otrok še vedno tišči prste v vtičnico in ga elektrika strese? Bo še vedno dostojanstven?[/quote]
vidiš to tvojo logiko – ga boš nazaj… po tem razmišljanju se lahko vsi tolčemo…
zato še enkrat – vsak udarec je nesprejemljiv – vsak s strani kogarkoli in komurkoli!
Pa še to – ženska – otrok je človek in bitje, ki se ga uči ne dresira… razumeš!
To soi tvoji izgovori za nesposobnost – da otroka ne obvaruješ in ščitiš pred nevarnostjo- in bi s tepežem želela to narediti po liniji najmanjšega odpora – to kar ti razlagaš temelji na principu dresure – otrok pa ne dresiramo ampak jih vzgajamo z mejami in meje se ne postavljajo s tepežem.
Še enkrat zate – da ti bo razumljivo – dokler otrok ni še na razvojni ravni,d a nekaj razume – je tvoja dolžnost kot njegovega skrbnika,d a skrbiš zanj in ga varuješ, da se mu pred to pretečo nevarnostjo kaj ne zgodi razumeš. To je tvoja dolžnost- te dolžnosti ne boš opravila in se je rešila s tepežem.
Ko pa je otrok na razvojni ravni,. da stvar razume – se mu pa meje postavijo na spoštljiv in njemu razumljiv način!
teež je samo odraz tebe- in tvoje nemoči – in tega da bi rada dresirala otroka namesto vzgajala. Tepež otroku ne pove kaj je narobe in zakaj se nečesa ne sme. Pove samo,d a ga boli in da se ga je ponižalo. Četudi z enim udracem.
In če naslednjič ne bo naredil stvari je ne bo zato, ker je tako zdresiran v bistvu – zapomnil si je bolečino udarca in ponižanje in zato, se odmika od stvari- ne zato, ker bi vedel,d a je to nevarno, nepravilno, da se to ne sme tako na takšen način, in niti sploh ne ve na kakšen pravilen način pa naj bi se določena stvar naredila. Nič ne ve od tega- pa je to vse smisel vzgoje in učenja otroka – ti mu s tepežem nič od tega ne poveš in nič od tega ga ne naučiš.[/quote]

Ti bom bolj počasi razložila.
Ena čez rit, ko se nekomu z lepo besedo ne da nič dopovedat, ni enako kot mlatenje.
Ja, in če bi kdo mene udaril, bi ga nazaj počila. Pa veš zakaj? Ker meni se da z lepo besedo dopovedat. Če mi nekdo pove kje so meje, to razumem. Če pa bi recimo prehitro vozila, torej presegla meje, bi bila pa vesela, če bi me policaj samo focnil čez rit, namesto, da mi napiše kazen.

Torej, če tvoj otrok pride k meni na obisk. Dirja, skače, nič se mu ne da dopovedat, preprosto ne uboga nič. In ko recimo drega v psa in ko mu že nekajkrat povem,d a se to ne dela, ga focnem čez rit. Je to slabše kot, da ga pustim, da še naprej to počne in ga pes ugrizne?

zakaj pa je sploh otroka treba pošiljat nekam stran in zapirat v druge sobe…
zakaj pa ne moreš otroku reči, da naj gre na posteljo in tam počaka,d a se umiri in se pogovorita npr. ali pa se vsede na stol in počaka na stolu, da se ohladi in umiri
saj če lepo sedi na stolu, ne bo nič razmetaval okoli…
že od nekdaj smo se v vrtcu – v isti sobi – igralnici, če kdo ni polsušal ubogal, se je vsedel na stol in tam počakal da se umiri – kaj pa tam po tvoje bi mogla bit cela norišnica, ker bi otroc vse metal naokoli po tvoji razlagi pa vse igrače iz kotička iz ihte in jeze in stole in barvice in karkoli bi jim prišlo pod roko – pa še toliko jih je ve eni igralnici na kupu…
mislim – kakšne imaš to… tud v vrtcu ni sobe brez vsega- pa še več otrok je na kupu in jih disciplinirajo in to v eni skupni igralnici in vse brez tepeža…

Prav v redu,
jaz ne tepem ne otrok, ne psov, sem pa v določenih temah že povedala čisto naravnost, da sem enega od svojih psov treščila v določeni situaciji in zakaj, poleg tega pa še enega, ki ni moj, sunila tja nekam in zakaj.

Ampak tvoj otrok jih je pa 1x dobil po riti, v naslednjem odstavku pa 2x čez rit. Hm…
p.s. Imam tudi jaz odraslega in odgovornega otroka, tako da kaj dosti pojma še nimam. Je pa človek in ne pes, tako da smo imeli še druge komunikacijske možnosti na voljo, priznam.


vidiš to tvojo logiko – ga boš nazaj… po tem razmišljanju se lahko vsi tolčemo…
zato še enkrat – vsak udarec je nesprejemljiv – vsak s strani kogarkoli in komurkoli!
Pa še to – ženska – otrok je človek in bitje, ki se ga uči ne dresira… razumeš!
To soi tvoji izgovori za nesposobnost – da otroka ne obvaruješ in ščitiš pred nevarnostjo- in bi s tepežem želela to narediti po liniji najmanjšega odpora – to kar ti razlagaš temelji na principu dresure – otrok pa ne dresiramo ampak jih vzgajamo z mejami in meje se ne postavljajo s tepežem.
Še enkrat zate – da ti bo razumljivo – dokler otrok ni še na razvojni ravni,d a nekaj razume – je tvoja dolžnost kot njegovega skrbnika,d a skrbiš zanj in ga varuješ, da se mu pred to pretečo nevarnostjo kaj ne zgodi razumeš. To je tvoja dolžnost- te dolžnosti ne boš opravila in se je rešila s tepežem.
Ko pa je otrok na razvojni ravni,. da stvar razume – se mu pa meje postavijo na spoštljiv in njemu razumljiv način!
teež je samo odraz tebe- in tvoje nemoči – in tega da bi rada dresirala otroka namesto vzgajala. Tepež otroku ne pove kaj je narobe in zakaj se nečesa ne sme. Pove samo,d a ga boli in da se ga je ponižalo. Četudi z enim udracem.
In če naslednjič ne bo naredil stvari je ne bo zato, ker je tako zdresiran v bistvu – zapomnil si je bolečino udarca in ponižanje in zato, se odmika od stvari- ne zato, ker bi vedel,d a je to nevarno, nepravilno, da se to ne sme tako na takšen način, in niti sploh ne ve na kakšen pravilen način pa naj bi se določena stvar naredila. Nič ne ve od tega- pa je to vse smisel vzgoje in učenja otroka – ti mu s tepežem nič od tega ne poveš in nič od tega ga ne naučiš.[/quote]

Ti bom bolj počasi razložila.
Ena čez rit, ko se nekomu z lepo besedo ne da nič dopovedat, ni enako kot mlatenje.
Ja, in če bi kdo mene udaril, bi ga nazaj počila. Pa veš zakaj? Ker meni se da z lepo besedo dopovedat. Če mi nekdo pove kje so meje, to razumem. Če pa bi recimo prehitro vozila, torej presegla meje, bi bila pa vesela, če bi me policaj samo focnil čez rit, namesto, da mi napiše kazen.

Torej, če tvoj otrok pride k meni na obisk. Dirja, skače, nič se mu ne da dopovedat, preprosto ne uboga nič. In ko recimo drega v psa in ko mu že nekajkrat povem,d a se to ne dela, ga focnem čez rit. Je to slabše kot, da ga pustim, da še naprej to počne in ga pes ugrizne?[/quote]
glej mi ne rabiš niti najbolj počasi razlagat – ker to je tvoja razlaga in opravičilo za to, da boš mlatila šibkejšega- in jo boš vedno našla, ker si se odločila, da boš tako počela…
in moj otrok k teb neb prišel na obisk – ker se ga niti s prstom neb taknala inizvajala nasilje nad njim- če bi ga bi te prijavila razumeš… ubogi tvoji otroci, če jih doma tolčeš. Tujega pač ne boš- če ti drugo dovolijo- mojega ne bi konec. Jaz bi otroka, ki ne sliši prijela za roko in odmaknila stran ali držala – ti pač raje tega ne boš naredila in ga kar focneš… to je odraz tebe…
in ti si nasilna, ker se ti drugače ne da poskrbeti za varnost otroka…
kaj pa če ga focneš in bo ta tvoj otrok še vedno to počel po focnu – kaj pol mu boš pa roko odrezala, ker še vedno ne razume – kakšen ukrep bo pa potem??? no daj povej po tvoji sveti logiki? Kje imaš zagotovilo, da zaradi tvojega focna otrok ne bo več prstov tiščal nekam… no povej mu boš naslednjič prste al pa roko odrezala, ko bo še vedno tiščal prste v vtičnico?

Opozorim otroka.
Povem mami.
Če ne zaleže, letita ven in nista več dobrodošla.
Otrok in pes ostaneta nepoškodovana.
Tko zlo simpl je to.

Na kakšni razvojni ravni si ti, ki ne moreš razumeti, da mlatenje ali pa ena čez rit niti pod razno ne isto? Na ravni koliko starega otroka, da tega ne razumeš?
Veš večina otrok, če se jim ne da dopovedat z besedo, ko dobijo focn čez rit, končno razume.
Si pa predstavljam ja, kaj je, ko pridejo taki kot so tvoji otroci na obisk. Rinejo v psa, v mačke, jih vlečejo za rep, starši pa to gledajo in se režijo. Ko pa pes slučajno ugrizne pa takoj policijo klicat in tako naprej. Je res? Seveda je.
Ok, tvojega ne bi focnila, bi ga raje pustila, da ga elektrika ubije, če bi rinil prste v kako tako zadevo. Potem pa se ti ukvarjaj naprej z njim.

Opozorim otroka.
Povem mami.
Če ne zaleže, letita ven in nista več dobrodošla.
Otrok in pes ostaneta nepoškodovana.
Tko zlo simpl je to.[/quote]sem ravno še hotela dodati, da če nič ne bi zaleglo, bi poklicala starše in povedala,da mu zaradi neposlušnosti ne morem zagotoviti varnosti in naj pridejo ponj,
nikoli pa ne bi nikogar udarila nikoli.

za disfunkcionalno..ne nikakor..
torej, kot sem razbral iz nekaterih knjig prav tako iz oddaj o varuški..
se otroku nameni en prostor (lahko je del iste sobe, druga soba..), kjer ima kot umiritveni kotiček..
tam naj razmisli o svojem dejanju..cca 5-15 minut..
to SI NISEM JAZ IZMISLIL, (kake to maš??) prosim lepo..
in kje kdo navaja da se koga kam ZAPIRA??..buaa… pa straši.. ane.. morda lahko še kaj izvlečeš iz svoje žlehnobe in domišljije..
a si res totalno mentalno mim..
ne potvarjat in manipulirat..

ja še to..
sem iz posta razbral, da si “profi”..
in ti potem kot strokovna oseba..
iz obupa oddaš otroka nazaj staršem..
lahko torej rečem da si se izmaknila vzgoji o kateri sedaj govorimo in odgovornosti..
starš pač v dasnem trenutku ne more oddat otroka 3. osebi..
kake maš to??

Opozorim otroka.
Povem mami.
Če ne zaleže, letita ven in nista več dobrodošla.
Otrok in pes ostaneta nepoškodovana.
Tko zlo simpl je to.[/quote]

Ne bi rekla, da je tako simpl. Sem prevečkrat videla, kako mulci nadlegujejo pse, mačke in druge živali pa starši to samo s smehom opazujejo.
Če je pri meni doma to, seveda tako rešim, da take ljudi steram. Ko pa to vidim pri sosedih, pri sorodnikih, pri mami pa ne morem jaz njihovih gostov terat. Mami sicer povem, da to ni način, da to dovoli, ampak si ne upa reagirat.

Na kakšni razvojni ravni si ti, ki ne moreš razumeti, da mlatenje ali pa ena čez rit niti pod razno ne isto? Na ravni koliko starega otroka, da tega ne razumeš?
Veš večina otrok, če se jim ne da dopovedat z besedo, ko dobijo focn čez rit, končno razume.
Si pa predstavljam ja, kaj je, ko pridejo taki kot so tvoji otroci na obisk. Rinejo v psa, v mačke, jih vlečejo za rep, starši pa to gledajo in se režijo. Ko pa pes slučajno ugrizne pa takoj policijo klicat in tako naprej. Je res? Seveda je.
Ok, tvojega ne bi focnila, bi ga raje pustila, da ga elektrika ubije, če bi rinil prste v kako tako zadevo. Potem pa se ti ukvarjaj naprej z njim.[/quote]
kaj te res ni nič sram, da takšne pišeš –
ti misliš, da si s tem, da razumeš tepež in mlatenje kot način komunikacije, na ravni zrelosti in razumevanja?
Ženska, na višji stopnji sem kot ti, ker jaz z ljudmi komuniciram, ti pa ne komuniciraš, ti pa jih mlatiš – četudi samo enkrat.
In, kot sem ti rekla, to je tvoj način karakter, delovanja v odnosih, zato iščeš vsa možna opravičila, da bi opravičila tvojo težnjo in željo po tepežu in mlatenju.
In ne nikjer nimaš zagotovila,d a bo otrok razadi udarca z dejanjem končal za vedno. Nimaš – to je spet samo tvoj izgovor, ki ga rabiš za opravičilo, da lahko mlatiš otroka.
Je blo že veliko zgodb tukaj gor napisani – o primerih vzgoje – smo mu dali prepovedi, tudi čez rit je kdaj dobil, ampak nič ne pomaga…
ker dejansko ne – z udarcem otroku pokažeš, da se nate ne more zanesti, da na tvojo ljubezen in varnost v tvoji bližini ne more računati in sprožiš pri njemu tudi odpor… in ko ti enkrat ne zaupa več – te bo še manj poslušal, ker ne bo verjel več nobeni tvoji besedi… torej dejansko si s tebežem uničila vsako možnost, vzgajanja na spoštljiv način, z razlago, besedo, dogovorjenimi mejami, dogovori, obljubami… ker ti otrok ne zaupa več, ne more se zanesti več nate- in zato te bo še manj poslušal, ko boš naslednjič kaj zahtevala od njega….
tako to gre…

Opozorim otroka.
Povem mami.
Če ne zaleže, letita ven in nista več dobrodošla.
Otrok in pes ostaneta nepoškodovana.
Tko zlo simpl je to.[/quote]sem ravno še hotela dodati, da če nič ne bi zaleglo, bi poklicala starše in povedala,da mu zaradi neposlušnosti ne morem zagotoviti varnosti in naj pridejo ponj,
nikoli pa ne bi nikogar udarila nikoli.[/quote]

Ti lahko govoriš staršem kolikor hočeš, da otroku ne moreš zagotoviti varnosti, če rinejo v psa. Kazen boš ti plačala, če bo pes ugriznil otroka, ki ga vleče za ušesa, rep in tako naprej.

New Report

Close