Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odobravate telesno kaznovanje otrok?

Odobravate telesno kaznovanje otrok?

Vidim, da se tebi res ne da nič dopovedat. Focn čez rit nikakor ni mlatenje. Vem, da ti tega ne boš nikoli razumela, ampak tako pač je.
Na eni strani imamo ljudi, ki otroke mlatijo. Na drugi strani imajo ljudi, ki jim je focn čez rit, ko se nekomu z lepo besedo ne da nič dopovedat, mlatenje.

Če recimo ti narediš prometni prekršek, zakaj ne poveš policaju, da te mora lepo vzgajati, ker položnica pa res ni vzgojna?
Ali pa za napako v službo, zaradi katere te odpustijo, zakaj jim ne poveš, da to pa res ni ok, ker tako se pa na vzgaja in da to pa res ni fajn.
Jaz osebno bi raje focn čez rit kot kaze ali pa odpustitev iz službe. Ti bi pa verjetno zahtevala, da te primerno vzgajajo, ne da te tako hudo in grdo kaznujejo ali kako?

naj nadbogovi in perfektni samooklicani popolneži ( ne mislim na YO) napišejo kako bodo kot starš reagirali v primeru ko njihov otrok dela na obiskih galamo, ga posedejo na stol, mu razlagajo vse mogoče, otrok trmari, cvili, se izvija, beži stran, se ne umiri….sami pa recimo se ne morejo odstranit z dogodka, ker so recimo priče na poroki, pa tudi mulca držat v rokah in na špagi ga ne morejo?
normalneži alil imajo ok otroke, če pak mulc pretirava, dobi po petkratnem prigovarjanju in razlagi eno čez rit, končno razume in obsedi.

sem videl že cel kup takih primerov, vedno od permisivcvev, mulci od normalnežev so se vedno normalno obnašali. videl sem tudi nemoč permisivne vzgoje, obup in bes staršev….cela tragikomedija ko gledaš in se smeješ.
dejstvo je, da otroke ima večina ljudi in velika večina ljudi ni sposobna se soočati z vzgojnimi izzivi na pravi način, potem pa ali zganjajo fizično nasilje nad mulci ali permisivno vzgojo, ki jih vodi v lastno samo psihihiranje in živčni zlom v nadaljevanju pa na prejem batin od svojih lastnih permisivno vzgojenih otrok.


ti si pisal o kopalnici, posebni, drugi sobi- ne jaz…
zato ne prelagaj zdaj nekaj name- ker ti žališ – presodi sam svoje mentalno stanje in ž
lehtnobo najprej… jaz te nisem žalila
še nakrat pa logično razmisli o argumentu- v vrtcu so na kupu v skupini, z vsemi predmeti v sobi – in jih disciplinirajo, brez tepeža!

ČE ODOBRAVATE ALI NE, ZAKON O PREPREČEVANJU NASILJA V DRUŽINI NASILJE NAD OTROKOM IN DRUŽINSKIMI ČLANI SPLOH, PREPOVEDUJE!!! JASNO?

Odlično napisano.

ČE ODOBRAVATE ALI NE, ZAKON O PREPREČEVANJU NASILJA V DRUŽINI NASILJE NAD OTROKOM IN DRUŽINSKIMI ČLANI SPLOH, PREPOVEDUJE!!!

JASNO?

Zakaj uzivas v tem, da se delas neumno? Mislis, da je to ful pametno? Skoda te je, ker nisi neumna zenska in s takim obnasanjem sebe spravljas v slabo luc.

btw, 1x je dobil 2 po riti. Enkraten dogodek z dvema zamahoma po eni riti. Ti moram narisat, ce se slucajno motim in samo obcasno dajes vtis pametne zenske v resnici si pa nedojemljiva, kakor se zdaj kazes?

Ena čez rit ni vzgoja.
Ena čez rit je najbolj komot in hiter način, da otroku preprečimo neželeno vedenje,
pri tem, da si še spihamo jezo, ki ob tem vedenju nastane.
Vzgajamo pa ne.
Ena čez rit je za lene starše, ki se jim z otrokom ne da ukvarjati.

Aja – in tisti, ki trdite, da obstajata samo dve opciji – ali permisivna vzgoja, ali vzgoja
s telesno kaznijo, vmes ni pa nič – ste daleč za leseno žlico.
Permisivna vzgoja pomeni, da je otroku vse dovoljeno, da nima mej. Pravilna vzgoja
pa otroku postavi meje in določi kaj je prav in kaj narobe. Zdaj – trditev, da se meje da
postaviti samo z udarci, je bedasta in zelo zastarela.
Je pa res, da razlage in vzgoja z vzgledom vzamejo precel več časa in energije, veliko
lažje je dat eno čez rit in lahko naprej gledaš TV….

resnično si cvet zavajanj in sprenevedanja..

no seveda se skodelo odstrani, in otroka /tako stroka/ postavi na določeno mesto za ohladitev..
no tam pa npr ni okrogla soba brez vsega..
tam je npr kopalnica, predsoba..

kje je tu beseda ZAPIRA??

zakaj pa je sploh otroka treba pošiljat nekam stran in zapirat v druge sobe…

kdo torej žali in sprevrača besede..??

mislim – kakšne imaš to… tud v vrtcu ni sobe brez vsega

????

a je še kaj za dodat..

ODOBRAVANJE SI V RIT PORINI, NASILJE JE PO ZAKONU O PREPREČEVANJU NASILJA V DRUŽINI IN PO 191. ČLENU KAZENSKEGA ZAKONIKA, PREPOVEDANO. A TI JE JASNO TO?

Vidim, da se tebi res ne da nič dopovedat. Focn čez rit nikakor ni mlatenje. Vem, da ti tega ne boš nikoli razumela, ampak tako pač je.
Na eni strani imamo ljudi, ki otroke mlatijo. Na drugi strani imajo ljudi, ki jim je focn čez rit, ko se nekomu z lepo besedo ne da nič dopovedat, mlatenje.

Če recimo ti narediš prometni prekršek, zakaj ne poveš policaju, da te mora lepo vzgajati, ker položnica pa res ni vzgojna?
Ali pa za napako v službo, zaradi katere te odpustijo, zakaj jim ne poveš, da to pa res ni ok, ker tako se pa na vzgaja in da to pa res ni fajn.
Jaz osebno bi raje focn čez rit kot kaze ali pa odpustitev iz službe. Ti bi pa verjetno zahtevala, da te primerno vzgajajo, ne da te tako hudo in grdo kaznujejo ali kako?[/quote]
ženska – daj ne smeši se no… preberi kakšne pišeš… tvoji argumenti in primeri so skregani z vso logiko
od kdaj je položnica mlatenje in tepež… povej a policaj tebe focne al pa ti reče pridite ven s pendrekom vas enkrat vžgem, da si boste zapomnili, da naslednjič ne boste divjali…
To bi blo po tvoji logiki prav? Ja saj to ti pravim takpšna si – iščeš izgovore samo zato,d a lahko sočloveka spečeš – to je v tebi – in zato boš vedno zagovarjala,da udarec ni naslije. čeprav je. Amapk ker ti iščeš opravičila za svoja dejanja – pač boš to zagovarjala da lahko počneš – in se ob tem počutiš super in nič kriva in nič odgovorna… ironično pa tolčeš nekoga drugega – z izgovorom učenja odgovornosti… pa si sama najbolj neodgovorna v tem dejanju, ker počneš neodgovorne stvari – kar tepež je.
Tudi hudi nasuilneži potem rečejo,s aj je samo eno čez rit dobil – človek pa je lahko tudi ob življenje… ker ko enkrat udarijo ni več mej… enkrat, pa še enkrat, pa še nekrat- žrtev pa trpi polsedice…

Na kakšni razvojni ravni si ti, ki ne moreš razumeti, da mlatenje ali pa ena čez rit niti pod razno ne isto? Na ravni koliko starega otroka, da tega ne razumeš?
Veš večina otrok, če se jim ne da dopovedat z besedo, ko dobijo focn čez rit, končno razume.
Si pa predstavljam ja, kaj je, ko pridejo taki kot so tvoji otroci na obisk. Rinejo v psa, v mačke, jih vlečejo za rep, starši pa to gledajo in se režijo. Ko pa pes slučajno ugrizne pa takoj policijo klicat in tako naprej. Je res? Seveda je.
Ok, tvojega ne bi focnila, bi ga raje pustila, da ga elektrika ubije, če bi rinil prste v kako tako zadevo. Potem pa se ti ukvarjaj naprej z njim.[/quote]
kaj te res ni nič sram, da takšne pišeš –
ti misliš, da si s tem, da razumeš tepež in mlatenje kot način komunikacije, na ravni zrelosti in razumevanja?
Ženska, na višji stopnji sem kot ti, ker jaz z ljudmi komuniciram, ti pa ne komuniciraš, ti pa jih mlatiš – četudi samo enkrat.
In, kot sem ti rekla, to je tvoj način karakter, delovanja v odnosih, zato iščeš vsa možna opravičila, da bi opravičila tvojo težnjo in željo po tepežu in mlatenju.
In ne nikjer nimaš zagotovila,d a bo otrok razadi udarca z dejanjem končal za vedno. Nimaš – to je spet samo tvoj izgovor, ki ga rabiš za opravičilo, da lahko mlatiš otroka.
Je blo že veliko zgodb tukaj gor napisani – o primerih vzgoje – smo mu dali prepovedi, tudi čez rit je kdaj dobil, ampak nič ne pomaga…
ker dejansko ne – z udarcem otroku pokažeš, da se nate ne more zanesti, da na tvojo ljubezen in varnost v tvoji bližini ne more računati in sprožiš pri njemu tudi odpor… in ko ti enkrat ne zaupa več – te bo še manj poslušal, ker ne bo verjel več nobeni tvoji besedi… torej dejansko si s tebežem uničila vsako možnost, vzgajanja na spoštljiv način, z razlago, besedo, dogovorjenimi mejami, dogovori, obljubami… ker ti otrok ne zaupa več, ne more se zanesti več nate- in zato te bo še manj poslušal, ko boš naslednjič kaj zahtevala od njega….
tako to gre…[/quote]

Če ti otrok ni več zaupal, je kriva tvoja nedoslednost pri vzgoji, in ne ena čez rit.

Ti pa res kaj težko dojameš a ne?
Focn čez rit ni mlatenje. In tudi tolečenje s pendrekom ni focn čez rit. Veš focn čez rit je to, da nekoga z dlanjo mahneš po riti. Ne po hrbtu, ne po obrazu, ne po nogah, ne s pendrekom, ne s palico,ampak z dlanjo.
In napisala sem, da bi raje videla, da me policaj focne čez rit (upam, da razumeš, da nisem nikjer omenjala pendreka ali pa mlatenja, o tem si samo ti pisala) kot, da mi napiše kazen.

Drugače pa ti že ves čas izvajaš psihično nasilje, ker podtikaš laži, obsojaš in tako naprej. To je pa psihično nasilje. Ves čas nekaj poditkaš, lažeš obsojaš, da jaz tolčem, tepem in tako naprej. Zamisli se zakaj hočeš biti ti pa tako psihično nasilna. Ti otroci ne ubogajo pa svojo jezo tako sproščaš, s psihičnim nasiljem? Samo vprašam, tako namreč deluješ.


ja res ne, če ti ne razumeš poante ti jaz ne morem več pomagati – sem ti lepo zgoraj razložila… kaj pa tvoje žaltve in obsodbe o žlehtnobi… tiste pa ne boš citiral – ne ti bi druge vzgajal… sam pa lahko žališ in obsojaš kar povprek…


kaj te res ni nič sram, da takšne pišeš –
ti misliš, da si s tem, da razumeš tepež in mlatenje kot način komunikacije, na ravni zrelosti in razumevanja?
Ženska, na višji stopnji sem kot ti, ker jaz z ljudmi komuniciram, ti pa ne komuniciraš, ti pa jih mlatiš – četudi samo enkrat.
In, kot sem ti rekla, to je tvoj način karakter, delovanja v odnosih, zato iščeš vsa možna opravičila, da bi opravičila tvojo težnjo in željo po tepežu in mlatenju.
In ne nikjer nimaš zagotovila,d a bo otrok razadi udarca z dejanjem končal za vedno. Nimaš – to je spet samo tvoj izgovor, ki ga rabiš za opravičilo, da lahko mlatiš otroka.
Je blo že veliko zgodb tukaj gor napisani – o primerih vzgoje – smo mu dali prepovedi, tudi čez rit je kdaj dobil, ampak nič ne pomaga…
ker dejansko ne – z udarcem otroku pokažeš, da se nate ne more zanesti, da na tvojo ljubezen in varnost v tvoji bližini ne more računati in sprožiš pri njemu tudi odpor… in ko ti enkrat ne zaupa več – te bo še manj poslušal, ker ne bo verjel več nobeni tvoji besedi… torej dejansko si s tebežem uničila vsako možnost, vzgajanja na spoštljiv način, z razlago, besedo, dogovorjenimi mejami, dogovori, obljubami… ker ti otrok ne zaupa več, ne more se zanesti več nate- in zato te bo še manj poslušal, ko boš naslednjič kaj zahtevala od njega….
tako to gre…[/quote]

Če ti otrok ni več zaupal, je kriva tvoja nedoslednost pri vzgoji, in ne ena čez rit.[/quote]
ja saj tepež je nedoslednost pri vzgoji – in iz takih otrok potem ratajo takšni odrasli, ki v odrasli dobi mlatijo…
ker so bili tepeni, ko so bili mali – dobijo vzorec in stem dejanjem razlago, ko si odrasel lahko to počneš s šibkejšimi in otroci… in potem oni to kot odrasli počno… in potem imamo takšne tragične zgodbe kot jih je žal zaslediti danes… ker ljudje ne znajo drugače kot mlatiti in si mislijo,da lahko mlatijo otroke…

Če ti otrok ni več zaupal, je kriva tvoja nedoslednost pri vzgoji, in ne ena čez rit.[/quote]
ja saj tepež je nedoslednost pri vzgoji – in iz takih otrok potem ratajo takšni odrasli, ki v odrasli dobi mlatijo…
ker so bili tepeni, ko so bili mali – dobijo vzorec in stem dejanjem razlago, ko si odrasel lahko to počneš s šibkejšimi in otroci… in potem oni to kot odrasli počno… in potem imamo takšne tragične zgodbe kot jih je žal zaslediti danes… ker ljudje ne znajo drugače kot mlatiti in si mislijo,da lahko mlatijo otroke…[/quote]

Včasih je bilo samoumevno, da jih otrok dobi čez rit, če ne uboga. Pa v šolah pol toliko problemov ni bilo kot sedaj.
Zdaj pa se otroke naj ne bi teplo, v šolah pa se dogaja čuda stvari. Menda ima vse več šol varnostnike, ker se otrok ne da več obvladat. Očitno so bile tiste čez rit ali pa za ta sladke koristne. Zdaj pa permisivna vzgoja in morajo biti varnostniki v šolah.
Nekaj ne gre tu skupaj.

Ti pa res kaj težko dojameš a ne?
Focn čez rit ni mlatenje. In tudi tolečenje s pendrekom ni focn čez rit. Veš focn čez rit je to, da nekoga z dlanjo mahneš po riti. Ne po hrbtu, ne po obrazu, ne po nogah, ne s pendrekom, ne s palico,ampak z dlanjo.
In napisala sem, da bi raje videla, da me policaj focne čez rit (upam, da razumeš, da nisem nikjer omenjala pendreka ali pa mlatenja, o tem si samo ti pisala) kot, da mi napiše kazen.

Drugače pa ti že ves čas izvajaš psihično nasilje, ker podtikaš laži, obsojaš in tako naprej. To je pa psihično nasilje. Ves čas nekaj poditkaš, lažeš obsojaš, da jaz tolčem, tepem in tako naprej. Zamisli se zakaj hočeš biti ti pa tako psihično nasilna. Ti otroci ne ubogajo pa svojo jezo tako sproščaš, s psihičnim nasiljem? Samo vprašam, tako namreč deluješ.[/quote]
Ženska dobr pol pa al polical te lahko z roko speče po tazadnji, ker si naredila prekršek – ne ne sme te udarec je udarec… kaj se delaš norca…
in ja sama si napisala,d abi udarila tujega otroka! Poka – poglej kaj o tem pravijo drugi in kaj naredijo z vzgojiteljicami, ki si dovolijo na tak način disciplinirati otroke! Pika.
Zdaj če ti je pa člažje in se bolj odlično počutiš, da mene obtožuješ psihoičnega nasilja – pač tudi tvoj problem…
jaz se z otroci odlično razumem in nimam nikakršnjih težav z njimi -,imajo me zelo radi.
Torekj očitno tvoje teze ne bodo držale… ampak če je to zate opravičilo in še eden izemd vrste tvojih obrambnih mehanizmov in projeciranja krivde na druge – čeprav izmišljenje pa tudi ok… sama kažeš kdo si…

” stvar je malo drugačna”

ne nakladaj!!!!

Kako se pa dobi vzorec glupe babe?

Če še to ne veš kaj nedoslednost je, me ne čudi sploh da imaš probleme pri vzgoji.

zakaj sem žalim in obsojam..

ja res ne, če ti ne razumeš poante ti jaz ne morem več pomagati – sem ti lepo zgoraj razložila… kaj pa tvoje žaltve in obsodbe o žlehtnobi… tiste pa ne boš citiral – ne ti bi druge vzgajal… sam pa lahko žališ in obsojaš kar povprek…

ja zato, ker ti potvarjaš..in si tudi 1. začela..
pa predstavnica “poštenih, prijaznih, nevsiljivih itd..” si, a ne??

če nekdo o nekom širi neresnico in iz nje črpa gradivo za diskvalifikacijo..
tak je žal zame žleht!!, pa mu drugi ni storil prav nič.. kajne..

torej.. zakaj sem jih jaz dobil “po riti”..
na prvo žogo..??
zakaj izvajaš nasilje (negativiziranje osebka in diskvalifikacija) nad nekom.??

Škoda, da me ne sme. Bi raje focn čez rit kot pa položnico. In ne delam se norca, ampak tebi hočem dopovedat, da otroka ne moreš odpustiti iz službe, ne moreš mu napisat položnice. Kar odraslim lahko, če gremo čez mejo. Ja, odrasli smo kaznovani, če gremo čez mejo. Pa ponavadi so kazni kar hude. Če nas seveda dobijo.
ja, če bi otrok, kljub temu, da se mu dopoveduje, da ne sme škodovat psu, mačku, to še vedno počel, bi ga focnila.
Pojma nimam kak odnos imaš ti do otrok. Ti nisem nič glede tega pisala. Sem pa opazila, da si oseba, ki rada drugim podtika stvari, katere niso res, da si psihično nasilna, da si stvari izmišljuješ. To so pokazala v pisanju meni.

tu ste večina nenormalni osebki, vas bi treba ” dsicplinirat”, na otrocih pa se ne boste izživljali

Ne odobravam nasilja in pretepanja.
Je pa včasih ena čez rit in izredna klofuta tudi dobrodošla. Bolje je, da daš majhnemu otroku eno čez rit (če mu stokrat lepo poveš, da ne sme tekat na cesto), kot pa da ga povozi avto.
Če ti nesramna, trinajstletna smrklja, reče kaj zelo žaljivega, nesramnega, je prav, da dobi klofuto! To si bo zapomnila in nikoli več ne bo siknila. Mati da otroku življenje, skrbi zanj, vstaja ponoči, skrbi, da je otroku lepo, da ima streho nad glavo, hrano, da hodi v šolo, da pa se otrok nato obnaša do staršev nesramno, žaljivo, poniževalno, to pa ne. Tega ne odobravam.
In če verjamete ali ne, včasih tudi odrasli otroci izsiljujejo starše in so do njih nasilni.
Ena meja mora biti, eno spoštovanje mora biti.
Poudarjam pa, da so to res izredni primeri!

Škoda, da me ne sme. Bi raje focn čez rit kot pa položnico. In ne delam se norca, ampak tebi hočem dopovedat, da otroka ne moreš odpustiti iz službe, ne moreš mu napisat položnice. Kar odraslim lahko, če gremo čez mejo. Ja, odrasli smo kaznovani, če gremo čez mejo. Pa ponavadi so kazni kar hude. Če nas seveda dobijo.
ja, če bi otrok, kljub temu, da se mu dopoveduje, da ne sme škodovat psu, mačku, to še vedno počel, bi ga focnila.
Pojma nimam kak odnos imaš ti do otrok. Ti nisem nič glede tega pisala. Sem pa opazila, da si oseba, ki rada drugim podtika stvari, katere niso res, da si psihično nasilna, da si stvari izmišljuješ. To so pokazala v pisanju meni.[/quote]

ženska nič si nisem izmislila – in ja stojim za tem – to je moje mnenje,da če enkrat udariš nekoga nanj izvajaš nasilje – in si nič nisem izmislila… torej ti si rekla,da to počneš – zame si potlej nasilna… in nič ne podtikam nikomur – komentiram samo tisto kar si napisala – zame je en udarec enako kot mlatenje… ker ga danes udariš enkrat, in jutri ga boš spet enkrat – in to je zame mlatenje otroka… in si nič ne izmišljujem in podtikam nikomur nič – povedala sem svoje stališče o tem kar si ti sama povedala,da ti sama počneš…
pa še: ti se zdaj očitno poslužuješ takih psihičnih for s tem sprenevedanjem in obtoževanjem mene…

Ne odobravam. Sem jih sama prevečkrat dobila v svoji mladosti iz strani očeta z katerim danes nimam nobenih stikov. Stara sem 30 let in imam 7 let staro hčerkico.

Moja ne ve kaj pomeni “ena čez rit” pa kljub temu lahko rečem, da je lepo vzgojen otrok in z njo nimamo nikakršnih problemov.

Samo enkrat, stara je bila nekje 4 leta mi je res stopila na živec… sicer nisem imela resnega namena ampak dvignem roko in ji rečem : te bom tako po rit. Ko sem zagledala tiste prestrašen obrazek, velike očke in prestrašen in šokiran izraz me je prav stisnilo. Pa nisem imela namena jo udarit. Že tu sem imela kar nekaj časa slabo vest tako da si ne predstavljam, da bi jo res kdaj udarila

New Report

Close