Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogrevanje z električnimi radiatorji

Ogrevanje z električnimi radiatorji


Ne mešaj jabolk in hrušk..
Tvoj ščit proti pronicanju toplote si lahko nekam vtakneš, če nimaš stabilizatorja elektromagnetnega polja, ki zadrži toploto v objektu.
Pravljice povej svojim pravnukom, saj imaš glede na stil pisanja že kar ohohoho let, pa še par povrh!
[/quote]

Ja, to pa imaš prav, poleg elektromagnetnega ščita proti pronicanju toplote je treba imeti tudi stabilizator elektromagnetnega polja, ki toploto zadrži v objektu, to je zelo bistvena razlika. Sem vedel, da sem nekaj pozabil na tistem seznamu zgoraj. Če nima še tega zraven, potem električni radiator ni vreden 1000 evrov.

Stanovanja brez kaloriferja nisva segrela na več kot 20 stopinj. Če mi verjamete ali pa ne. Sva 14 dni ugotavljala kaj delava narobe, da radiatorji ne segrejejo, pa enostavno niso dovolj zmogljivi.
[/quote]

Ja, to je kar pogosto, da ljudje ne znajo prav uporabljat elektromagnetnega stabilizatorja, ki toploto zadržuje v objektu, potem pa seveda ne vidijo efekta, Na prejšnji strani je še ena takšna.

Na, tu imaš link, pa študiraj: https://muzar.si/moci-grelcev/
[/quote]Saj sem ti na pamet izračunal kaj približno pomeni 10 in še nekaj desetink ampera. 😁In kaj si ti ugotovilo, če je 2,5 kw kamnit radiator, da zdaj pa manj porabi od enako močnega železnega? Veš, to pa ne piše in ne bo pisalo, če si še tako po svoje razlagaš. Jaooo, mater, ampak trdota betice je pa res huda stvar.😁

Ja, to je kar pogosto, da ljudje ne znajo prav uporabljat elektromagnetnega stabilizatorja, ki toploto zadržuje v objektu, potem pa seveda ne vidijo efekta, Na prejšnji strani je še ena takšna.
[/quote]Pa si ti res tako tumasto ali si čisto prfliknjeno? Ker si namreč težko predstvljam tako zabitega odraslega človeka?

Pa si ti res tako tumasto ali si čisto prfliknjeno? Ker si namreč težko predstvljam tako zabitega odraslega človeka?
[/quote]
On je povedalo čisto v redu. Elektromagnetno polje je polje polno skrivnosti. Tesla je to dobro vedel. Zato se je tolikanj ukvarjal z njim.
Stabiliziraj se.

Kako bi jaz rada tega polarca spoznala, ki vse ve in vse zna, pa on je bog…mona.


On je povedalo čisto v redu. Elektromagnetno polje je polje polno skrivnosti. Tesla je to dobro vedel. Zato se je tolikanj ukvarjal z njim.
Stabiliziraj se.
[/quote]Jp, samo za sebe ima to skrivnost in jo uporablja in je nikomur drugemu ne razkrije.😁 Videl jaz že vse
ivo, celo poznam človeka, ki je dejansko uspel patentirat stroj na vodo pred parimi leti kot revolucionarno odkritje, celo na njegovo željo sem mu pomagal izrisat v auto cadu in se zraven norčeval, le da ta stroj ne bo nikoli proizveden. Kaj misliš zakaj? Ker je otročja bedarija, ki ne vzdrži niti osnovnošolske fizike. Tesla je rekel ja, govorite kot o baba vangi, marsikaj je še nerazisknega in marsikaj še bo, pa tudi marsikaj še dolgo nam nedosegljivega. To, kar pa imamo, pa popolna teleta tu ne arzumejo in nasedeju vsakemu trgovcu, ki malo obrne ime in jim natrosi, je pa poglavje zase. Ljudje ste v večini čedlje bolj tumasti, to je dejstvo.

Pa si ti res tako tumasto ali si čisto prfliknjeno? Ker si namreč težko predstvljam tako zabitega odraslega človeka?
[/quote]

Sarkazem ti je malo čez glavo letel, a polarc? Nisi ravno najbolj brihtne sorte 🙂

Sarkazem ti je malo čez glavo letel, a polarc? Nisi ravno najbolj brihtne sorte 🙂
[/quote]
Ne, ti si se takoj vidi……jaooooo😁😁😁😁

Kako ste lahko tako bukovi! Električni radiatorji imajo vsi po vrsti izkoristek skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne glede kaj na njemu piše. Pri žarnicah je svetloba stranski produkt. Izkoristek navadne žarnice je približno 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, varčne imajo 5x boljšega, približno 1,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ledice pa 1x boljšega od varčnih, kar je še vedno okoli 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vložene električne energije za svetlobo.

Navadna žarnica se bolj segreje kot LED…komentar?

Kaj bi ti ta delal, a!?

Bi te (z)jeb.. u nulo!😂

In ko človek misli, da je na tem glupem forumu prebral že vse neumnosti, se ti pojavi še en bebo s svojimi varčnimi radiatorji in postavi na glavo vse dosedaj znane zakone fizike in elektrotehnike.
Pa ta osebek s svojimi neumnostmi prekaša celo feministke. Isti flancač kot Luka Mesec, ki bi rad ekonomiste učil ekonomije.

Ne prekaša pa po neumnosti raznih redpillerjev, incelov, mgtowov, MRAjev itd.


Dragi Vinko, so stvari ki jih ti ne poznaš in razumeš, kar pa še ne pomeni da ne obstajajo. Mogoče si res strokovnjak na določenem področju, kar pa ne pomeni, da razumeš in poznaš popolnoma vse.

Jao jao, že zdaj jih je zeblo, ti bi jim pa dal še manj toplote z nekimi “varčnimi električnimi radiatorji”? Električni radiatorji vsi delujejo po istem principu, kolikor toka porabiš, toliko toplote dobiš.
[/quote]
Pojem VARČEN RADIATOR se nanaša samo na zelo dober in natančen termostat. Razlika pri porabi je pa samo v temu, da dober termostat, kot jih imajo npr BEHA ali dobri GLAMOX, ne pregreva in ne pihlaja prostora, imamanjše nihanje temperature zraka, kar se lahko pozna na končni ceni. Je pa taka kvadratura lahko varčna za ogrevat z el radiatorji, ker je blok izoliran in nebi smelo biti preveč porabe.

Pa ne pozabot, vsaka stopinja nad 20 st celzija je 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višja poraba energije…

Daj ne bluzite. Mam leseno bajtico 30 spodaj 30 zgoraj in jo kueim z enim barvnim radiatorjem. Drugega samo ko se gre spat če je res mrzlo. Z lučmi in vsemi stroji, mam januarja in februarja 150€ max. Ostale mesce pa cca 100€, 90€. Od maja do oktobra nič.


Pojem VARČEN RADIATOR se nanaša samo na zelo dober in natančen termostat. Razlika pri porabi je pa samo v temu, da dober termostat, kot jih imajo npr BEHA ali dobri GLAMOX, ne pregreva in ne pihlaja prostora, imamanjše nihanje temperature zraka, kar se lahko pozna na končni ceni. Je pa taka kvadratura lahko varčna za ogrevat z el radiatorji, ker je blok izoliran in nebi smelo biti preveč porabe.

Pa ne pozabot, vsaka stopinja nad 20 st celzija je 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višja poraba energije…
[/quote]
Kolegi so tako stanovanje igrevali z BEHA in poraba je bila okoli 80€/mesec, a so živeli na 20,5, stopinjah celzija, ker so tako navajeni. Boljši radijatorji imajo večja grelna telesa, lahko grejejo z nižjo temperaturo, kar pomeni manj izsuševanja zraka, prah manj križi itd. Varčen radiator ne obstaja, obstaja samo manj ali bolj učinkovit, noben ni varčen. Primerjava med letd in navadno žarnico bi lahko veljala, če primerjaš električni radijator in toplotno črpalko. Vse drugo je marketinški trik za tiste, ki se na to ne razumejo…

Lahko ste vsi pametni, kot sto mater, toda najbolj relevanten odgovor pa lahko damo tisti, ki smo se dejansko ogrevali z varčnimi radiatorji. Vaše študije gor ali dol, dejstvo je, da električni radiatorji oddajajo hladno toploto (nikoli tako, kot če kurimo z oljem ali drvami) in pri 5 radiatorjih v hiši smo plačali v kurilni sezoni tudi po 250€, s tem, da smo spravili temperaturo malo čez 20 stopinj, 21 je že bila umetnost, 22 pa skoraj nikoli. Skratka, zmrzovali kljub velikim stroškom.

Jp, samo za sebe ima to skrivnost in jo uporablja in je nikomur drugemu ne razkrije.😁 Videl jaz že vse
ivo, celo poznam človeka, ki je dejansko uspel patentirat stroj na vodo pred parimi leti kot revolucionarno odkritje, celo na njegovo željo sem mu pomagal izrisat v auto cadu in se zraven norčeval, le da ta stroj ne bo nikoli proizveden. Kaj misliš zakaj? Ker je otročja bedarija, ki ne vzdrži niti osnovnošolske fizike. Tesla je rekel ja, govorite kot o baba vangi, marsikaj je še nerazisknega in marsikaj še bo, pa tudi marsikaj še dolgo nam nedosegljivega. To, kar pa imamo, pa popolna teleta tu ne arzumejo in nasedeju vsakemu trgovcu, ki malo obrne ime in jim natrosi, je pa poglavje zase. Ljudje ste v večini čedlje bolj tumasti, to je dejstvo.
[/quote]
“Lep” primerek si. Čestitam!
A je moj nesojeni tast še živ? Tisti vrhovni udbovc s tvojega konca? Iz Đuro Salaja.

lahko ti povem štiri varčni radiatorji okoli 1200 w na mesec elektrika 130 eur .
Se ne splača raje investiraj plinsko peč na zemeljski plin če je le mogoče.


Da, da, celo življenje sem delal v energetiki in se res ne spoznam.
A bi mi lahko prosim nalimal link do tega čuda, da si ga še jaz kupim?

Ogrevanje z električnimi radiatorji je kot ogrevanje s pecjo na drva, le da namesto drv mečeš notri bankovce.

bolj pametno bi bilo nabavit toplotno črpalko, če imate centralno razpeljano, če nimate je še vedno boljša opcija klima kot pa el. radiator. Mi imamo klimo, ki greje do -25 in dela perfektno, imamo jo pa za dogrevanje dnevnega prostora, sicer centralna na pelete.

Prodam najvarčnejše radiatorje, brez uporabe elektrike ali česarkoli, v njih je zajeta le toplota od poletja, tudi vlago bodo dajali primerno, saj je pod kapom, kjer so bili, v njih zamakalo skozi poletje ob dežju. Bedaka , da bi stal za njimi kot usmerjevalnik nimam v ponudbi, lahko se pa dogovorite za to popolnost z multiničnim teletom zgorj v temi.😁😁😁

New Report

Close