Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogrevanje z električnimi radiatorji

Ogrevanje z električnimi radiatorji


Vidiš, pa se ne strinjam s to trditvijo. Dokazano je, da dobiš od drv bolj čisto in toplo toploto, medtem ko je pri plinu toplota bolj hladna, enako velja tudi za kurilno olje!
[/quote]
Kakšna bedarija. 🙂
Toplota je toplota. Razlika je le v delovanju peči in v temperaturi vode.


Kakšna bedarija. 🙂
Toplota je toplota. Razlika je le v delovanju peči in v temperaturi vode.
[/quote]

In seveda ceni energenta in seveda zmogljivosti grelne naprave. Ker so drva poceni in imajo peči po 20+ kW zmogljivosti, seveda folk ornk zakuri, še prekomerno, dočim pri drugih virih šparajo, potem pa zaključijo, da je “toplota drugačna”.

In seveda ceni energenta in seveda zmogljivosti grelne naprave. Ker so drva poceni in imajo peči po 20+ kW zmogljivosti, seveda folk ornk zakuri, še prekomerno, dočim pri drugih virih šparajo, potem pa zaključijo, da je “toplota drugačna”.
[/quote]
… potem postavljajo kamin na drva, ko pa bi ga isto lahko na plin ali kurilno olje? Pa še pepela ne bi nosil ven….

Ker so drva cenejša tudi od olja in plina.

In seveda ceni energenta in seveda zmogljivosti grelne naprave. Ker so drva poceni in imajo peči po 20+ kW zmogljivosti, seveda folk ornk zakuri, še prekomerno, dočim pri drugih virih šparajo, potem pa zaključijo, da je “toplota drugačna”.
[/quote]
Toplota ima pri pečeh na drva vonj po drveh, pri pečeh na “olje” pa po nafti. Vonj po drveh je plemenit, pri nafti pa proletarski. Zato vsi hvalijo drugačno “toploto” pri pečeh na drva.


Toplota ima pri pečeh na drva vonj po drveh, pri pečeh na “olje” pa po nafti. Vonj po drveh je plemenit, pri nafti pa proletarski. Zato vsi hvalijo drugačno “toploto” pri pečeh na drva.
[/quote]

To mogoče drži, ampak po drugi strani pa žaganje, sekanje, cepljenje, nalaganje in čiščenje pepela ni nič kaj plemenito, ampak proletarsko delo. Pa tudi cena drv je najbolj proletarska med vsemi energenti.

To mogoče drži, ampak po drugi strani pa žaganje, sekanje, cepljenje, nalaganje in čiščenje pepela ni nič kaj plemenito, ampak proletarsko delo. Pa tudi cena drv je najbolj proletarska med vsemi energenti.
[/quote]

Po moje je še vedno najcenejša in naj čistejša elektrika in če uporabljaš kakšen varčen električni radiator ali IR Panel, potem se ti zime ni potrebno bati!

Po moje je še vedno najcenejša in naj čistejša elektrika in če uporabljaš kakšen varčen električni radiator ali IR Panel, potem se ti zime ni potrebno bati!
[/quote]

Dokler ti elektrike ne zmanjka. 🙂

Po moje je še vedno najcenejša in naj čistejša elektrika in če uporabljaš kakšen varčen električni radiator ali IR Panel, potem se ti zime ni potrebno bati!
[/quote]

Čisto je, ker izgorevanja pač ni, ni pa poceni. Če si na 10 kvadratnih metrih doma, potem res ne.

No, pa daj linkaj že enkrat za božjo voljo na ta varčni radiator z elektromagnetnim poljem. Da vidimo kje se da to čudo kupiti, koliko stane in kako ta reč sploh deluje. Sem zelo radoveden.

Po moje je še vedno najcenejša in naj čistejša elektrika in če uporabljaš kakšen varčen električni radiator ali IR Panel, potem se ti zime ni potrebno bati!
[/quote]
Jaz ti svetujem električni kalorifer, samo obvezno ga nabavi z daljinskim upravljanjem in pet (5) stopenjskim stikalom, ker sem slišal da je na prvi EKO stopnji izredno nizka poraba, ki je tudi tvoja merilna enota ne zazna, kar pomeni da se celo zimo greješ brezplačno.

Tudi jaz bi rada videla sliko tega radiatorja! Link, prosim!

Zjasni se že, o čem pravzaprav pišeš?!

Dokler ti elektrike ne zmanjka. 🙂
[/quote]
Tako je! Če ne živiš v mestu, moraš imeti vsaj dve vrsti načina kurjave. Povsem na drva IN nekaj, kar poganja elektrika (centralna, električno gretje). Ko je bil pred leti tisti znani požled, smo bili nekaj dni brez elektrike, ves mesec pa še brez dveh (električnih) faz. Če ne bi imel velike peči na drva, bi zmrzovali. Podobnih primerov je bilo kar veliko.


Kakšna bedarija. 🙂
Toplota je toplota. Razlika je le v delovanju peči in v temperaturi vode.
[/quote]

malo morgen…

malo morgen…
[/quote]
In kaj si hotelo s tem povedati?
Da ti je elektromagnetno polje že scvrlo možgane?


Jaz ti svetujem električni kalorifer, samo obvezno ga nabavi z daljinskim upravljanjem in pet (5) stopenjskim stikalom, ker sem slišal da je na prvi EKO stopnji izredno nizka poraba, ki je tudi tvoja merilna enota ne zazna, kar pomeni da se celo zimo greješ brezplačno.
[/quote]
Sem slišala od prijateljice, da res ni nobene porabe če uporabljaš na kaloriferju prvo eko stopnjo čeprav imaš v stanovanju kar prijetnih 21 stopinj. Me zanima kje se kupi ta kalorifer in kakšna je cena?
Hvala.

malo morgen…
[/quote]

Drva iz katoliških gozdov dajejo bolj toplo toploto od drugih virov. 2x večja kalorična vrednost kot druga drva, pa 4x več toplote od elektike na kWh.


Sem slišala od prijateljice, da res ni nobene porabe če uporabljaš na kaloriferju prvo eko stopnjo čeprav imaš v stanovanju kar prijetnih 21 stopinj. Me zanima kje se kupi ta kalorifer in kakšna je cena?
Hvala.
[/quote]

Pa ima ta kalorifer stabilizator elektromagnetnega polja?



Pa ima ta kalorifer stabilizator elektromagnetnega polja?
[/quote]

Ne poznam tehnike, zato me ne zanima kaj ima vgrajeno, je pa dobro, da se čez zimo grejemo čim ceneje ali zastonj!


Pojem VARČEN RADIATOR se nanaša samo na zelo dober in natančen termostat. Razlika pri porabi je pa samo v temu, da dober termostat, kot jih imajo npr BEHA ali dobri GLAMOX, ne pregreva in ne pihlaja prostora, imamanjše nihanje temperature zraka, kar se lahko pozna na končni ceni. Je pa taka kvadratura lahko varčna za ogrevat z el radiatorji, ker je blok izoliran in nebi smelo biti preveč porabe.

Pa ne pozabot, vsaka stopinja nad 20 st celzija je 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višja poraba energije…
[/quote]
Tole je edini pravilen odgovor….tudi, če si boste ogledali Behino originalno stran nikjer je omenjajo varčnih radiatorjem ampak varčevanje zgolj zaradi termostata, ki se ga sprogramira, da je v stanovanju nižja temperatura ko vas ni doma. Poleg tega metati naprej, da se pri njih več ali manj ogrevajo s temi radiatorji je neumnost. Pri njih je 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} elektrike iz obnovljivih virov…in vprašajte jih danes ko jim je cena elektrika skočila za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kako se jim zdijo ekonomični.

Jaz stanovanjce ogrevam z električnimi radiatorji, tistimi tankimi, ki se jih montira na steno. Stanovanje je enosobno, zame je prijetna temperatura 20 stopinj, zato strošek ni pretiran. Še prej, ko sem živela z otroki, smo večje stanovanje prav tako ogrevali na 20 stopinj, otroci so bili v kratkih rokavih. Ne prenesem suhega, pretoplega zraka, pri nekaterih ljudeh, ko sem na obisku, enostavno ne zdržim. Sploh če imajo 25 stopinj, se mi kar utrga od hudega.

V glavnem, vse imam na elektriko, se pravi, kuham na klasičen el. štedilnik, el. bojler in el. radiatorji. Poleti je strošek cca 30 evrov, pozimi pa 70 do 80 evrov. Plačujem sproti po porabi, imamo daljinsko odčitavanje.


Sem slišala od prijateljice, da res ni nobene porabe če uporabljaš na kaloriferju prvo eko stopnjo čeprav imaš v stanovanju kar prijetnih 21 stopinj. Me zanima kje se kupi ta kalorifer in kakšna je cena?
Hvala.
[/quote]
Perpetuum mobile.
Se pravi, toplotno energijo ustvariš iz nič. No, iz “eko stopnje” kaloriferja, ki nima porabe energije!

Pa ima ta kalorifer stabilizator elektromagnetnega polja?
[/quote]
+++ :)))

Ne poznam tehnike, zato me ne zanima kaj ima vgrajeno, je pa dobro, da se čez zimo grejemo čim ceneje ali zastonj!
[/quote]
Še v socializmu se nismo greli zastonj, čeprav smo imeli zastonj zdravstvo, šolstvo in spodnje perilo.


Še v socializmu se nismo greli zastonj, čeprav smo imeli zastonj zdravstvo, šolstvo in spodnje perilo.
[/quote]

Si se lahko, če si vzel kredit za elektriko plačat 😀

New Report

Close