Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Opozorilo za bodoce stalne skrbnike( nad odraslo osebo)

Opozorilo za bodoce stalne skrbnike( nad odraslo osebo)

Odgovor na objavo uporabnika
vuhaha, 22.06.2021 ob 13:33

Odgovor na objavo uporabnika
ticamarica, 22.06.2021 ob 13:02

oprosti ampak kar ti navajaš je ena velika laž. Tudi sama sem bila že skrbnica osebi, ki ji je bila odvzeta poslovna sposobnost. Pa se od mene ni nikoli zahtevalo, da sem jo dolžna na kakršenkoli način vzdrževati. Upravljala sem z njenim denarjem (pod nadzorom CSD)- poskrbela sem ,da so bili plačani računi, da je bila urejena pomoč na domu (kasneje domska oskrba), itd. Nikoli, nikdar nisem rabila dati svojega denarja. To ni stvar skrbniškega razmerja.  Ali si imela še kakšno pogodbo o dosmrtnem preživljanju zadaj ali pa si pač v dobrem duhu skrbela za to osebo več, kot je bila tvoja naloga.

Točno tako. Sem v takih letih, ko imamo v prijateljskem krogu nekaj takih primerov, iz takšnih ali drugačnih razlogov. In če je bil varovanec sposoben sam razmišljati o prodaji hiše – zakaj za vraga je sploh rabil skrbnika??? Skrbnika postavijo dementni osebi, ki ni več sposobna razumeti takih stvari, če je pa šlo samo za redno plačevanje računov … ker pišeš o zavodu, je verjetno šlo ali za mladoletno osebo, s katero si v sorodu in nima drugega bližnjega sorodnika, ali pa za osebo s PP. In popolnoma nikjer ne piše, da mora skrbnik nabaviti klimo in obnoviti varovančevo hišo. Ali zalagat kurjavo iz svojega žepa, ko pa je iz TRR razvidno, da ni denarja za ogrevanje.

En kup nejasnosti je. Imaš smolo, da se nekateri spoznamo na to področje. Kaj imaš od tega, da si izmišljuješ zgodbice z žalostnimi usodami starostnikov in povsod si ti glavna zvezda in rešiteljica/mučenica? Ena starostnica ti je nepojasnjeno na lepem umrla in si imela cele teorije o tem (tudi zanjo si skrbela), zdaj tale varovanec, ki je umrl v tujini … (če nič drugega, stroške pogreba popolnoma na vsakem sodišču priznajo in jih dobiš povrnjene!!!). Če je imel dediče, ki so dobili hišo, bi te sodišče napotilo, da prijaviš svoje terjatve in bi ti jih priznalo … Pridi prosim kdaj malo k meni na obisk, rabimo nova okna, bi mi jih kupila?

 

V zavod ga je na vsak nacin hotela strpat psihiatrinja po 75 clenu( mislim, ne vem vec na pamet). Pa nisem dovolila in mu zavoda privoscila, da bi ga tepli in vezali za radiatorje kot v praksi tam pocnejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Skrbnistvo iz srca_, 22.06.2021 ob 13:27

Verjetno si bila financni skrbnik in ne stalni.

Verjetno je tvoja oseba imela dovolj sredstev, drugace bi mogla dom ipd doplacevat…

če je osebi odvzeta poslovna sposobnost dobi skrbnika…za vse. in ne samo za finančni del. ampak naloga skrbnika ni, da svojega varovanca zalaga in zanj skrbi iz lastnih sredstev ampak so v ta namen varovančeva sredstva. ni mi jasno kdo te je prisil, da si hišo obnavljala s svojimi sredstvi? ali si pričakovala kakšno dediščino pa si se malo zafrknila? in še enkrat eno je, da se ti odločiš, da to počneš, drugo pa je kaj tebi kot skrbniku nalaga država. in to da varovanca preživljaš, še enkrat, ni naloga skrbnika.

Še vedno mi ni  jasno, kako je tak “revež”, ki je potreboval skrbnika, šel na potovanje v tujino …

Odgovor na objavo uporabnika
ne razumem, 22.06.2021 ob 14:23

Še vedno mi ni  jasno, kako je tak “revež”, ki je potreboval skrbnika, šel na potovanje v tujino …

zakaj pa ne? saj osebe, ki jim je odvzeta poslovna sposobnost niso avtomatsko tudi negibljive in nepremikljive. saj še vedno lahko potujejo- sicer velika verjetnost, da  ne v lastni režiji- ampak kdo pa jim brani, da ne bi šli na morje npr. s sorodniki ali na obisk ali v okviru kakega društva invalidov.

Odgovor na objavo uporabnika
ticamarica, 22.06.2021 ob 14:38

zakaj pa ne? saj osebe, ki jim je odvzeta poslovna sposobnost niso avtomatsko tudi negibljive in nepremikljive. saj še vedno lahko potujejo- sicer velika verjetnost, da  ne v lastni režiji- ampak kdo pa jim brani, da ne bi šli na morje npr. s sorodniki ali na obisk ali v okviru kakega društva invalidov.

Plača pa skrbnik, če varovanec nima niti za ogrevanje?

Še kaka bolj za lase privlečena?

Aja, pa glede hiše, če je tudi varovanec izrazil željo po manjši in če CSD tega ne odobrava, je možnost iti na višjo inštanco. In zakaj CSD tega ne bi odobril, če pa varovanec nima denarja niti za ogrevanje. In če je sposoben sam oziroma v režiji neke organizacije potovati v tujino, očitno zavodska oskrba zanj ni bila nujna.

Ampak Šnelca je znana po spuščanju megle, ne po konkretnih odgovorih.

Odgovor na objavo uporabnika
ticamarica, 22.06.2021 ob 14:04

če je osebi odvzeta poslovna sposobnost dobi skrbnika…za vse. in ne samo za finančni del. ampak naloga skrbnika ni, da svojega varovanca zalaga in zanj skrbi iz lastnih sredstev ampak so v ta namen varovančeva sredstva. ni mi jasno kdo te je prisil, da si hišo obnavljala s svojimi sredstvi? ali si pričakovala kakšno dediščino pa si se malo zafrknila? in še enkrat eno je, da se ti odločiš, da to počneš, drugo pa je kaj tebi kot skrbniku nalaga država. in to da varovanca preživljaš, še enkrat, ni naloga skrbnika.

Ce poci kanalizacijska cev od hise cez celo dvorisce do ceste, ce hiso zajame pozar ipd. A v takem naj bi skrbnik pustil da zivi, v takih pogojih??

Csd je zahteval, bil sproti seznanjen, tudi osebno prisel pogledat kaj se je zgodilo, kaj se popravlja.

Nazadnje ko so finance skoraj posle, je zenska mi rekla “znajdite se”. Pridemo cez 1 teden in ce ne bo urejeno varovanca peljemo stran.

Vedno ko de sprasevala in pisala porocila mi je bilo receno, zdaj ko se bo prodajalo hiso, boste dobila od csd “dovoljenje” za vsa sredstva nazaj.

Dojami, da ni imel mesecno denarja, niti za sproti.

Ze pri hrani mi je bil problem, ko je dementen jedel in jedel 8 do 10x na dan, da sem bila v skrbeh kako ga nahranit in da mu zelodec ne poci od toliko hrane. Njegova zdravnica me je potolazila “ocitno ima trakuljo” oz mocan apetit.

Mene je bilo sram it v trgovino, vedno polne vozicke zanj. Verjetno si je kdo mislil od poznanih, da jem kot prasic.

Glede gretja 26 stopinj je iz csd drlala scene. Pa sem ji rekla da 26 stopinj je pretirano in da ima 22.5 do 23.5 v hisi, se to mu je vroce. Ce pa njo v noge zebe, je pa verjetno zato ker je kadilka in ima slabo prekrvavitev.

Dala je v zapisnik, da mu skrbnik ni priskrbel za zimo kurjavo, da zmrzuje ipd.

Zadnje skrbnisko porocilo, pa sem ji napisala, da sem zanj skrbela kot za biser, ji prilozila njegove slike in napisano, kjer je pisal, da sem kot njegov angel na poti. Da je clovek umrl v zalosti, ker hiso niso dovolili prodat in da mu je bila to velika zelja. Ker se je res veselil in kot otrok cakal kaj mu bom nasla in kam se bo selil. Kar sem mu nasla sva sla tudi pogledat. Bil je presrecen in se je strinjal takoj, se v avtu mi je rekel pelji me na csd, da jim povem, da bi tu rad zivel oz se preselil. Pa ni bila iskrena do njega, nekaj je mutavila. Zato je pred njo rekel, da bi sel na pocitnice k znancem, dokler hiso ne prodam. Tako da je za pocitnice popustila, upala je da bo na hiso pozabil vmes.

Glede hise me edino boli srce, ker mu zelje nisem mogla izpolnit zaradi csd.

Odgovor na objavo uporabnika
vuhaha, 22.06.2021 ob 14:45

Plača pa skrbnik, če varovanec nima niti za ogrevanje?

Še kaka bolj za lase privlečena?

Aja, pa glede hiše, če je tudi varovanec izrazil željo po manjši in če CSD tega ne odobrava, je možnost iti na višjo inštanco. In zakaj CSD tega ne bi odobril, če pa varovanec nima denarja niti za ogrevanje. In če je sposoben sam oziroma v režiji neke organizacije potovati v tujino, očitno zavodska oskrba zanj ni bila nujna.

Ampak Šnelca je znana po spuščanju megle, ne po konkretnih odgovorih.

nič ne plača skrbnik ampak varovanec iz lastnih sredstev. in če teh sredstev ni, pač ne gre. oz. je po navadi tako, da če gredo v okviru kakega društva invalidov, da se denar za pokritje stroškov zbere od donacij npr. še enkrat skrbniki niso dolžni pokrivati stroškov varovancev.

Odgovor na objavo uporabnika
Skrbnistvo iz srca_, 22.06.2021 ob 14:49

Ce poci kanalizacijska cev od hise cez celo dvorisce do ceste, ce hiso zajame pozar ipd. A v takem naj bi skrbnik pustil da zivi, v takih pogojih??

Csd je zahteval, bil sproti seznanjen, tudi osebno prisel pogledat kaj se je zgodilo, kaj se popravlja.

Nazadnje ko so finance skoraj posle, je zenska mi rekla “znajdite se”. Pridemo cez 1 teden in ce ne bo urejeno varovanca peljemo stran.

Vedno ko de sprasevala in pisala porocila mi je bilo receno, zdaj ko se bo prodajalo hiso, boste dobila od csd “dovoljenje” za vsa sredstva nazaj.

Dojami, da ni imel mesecno denarja, niti za sproti.

Ze pri hrani mi je bil problem, ko je dementen jedel in jedel 8 do 10x na dan, da sem bila v skrbeh kako ga nahranit in da mu zelodec ne poci od toliko hrane. Njegova zdravnica me je potolazila “ocitno ima trakuljo” oz mocan apetit.

Mene je bilo sram it v trgovino, vedno polne vozicke zanj. Verjetno si je kdo mislil od poznanih, da jem kot prasic.

Glede gretja 26 stopinj je iz csd drlala scene. Pa sem ji rekla da 26 stopinj je pretirano in da ima 22.5 do 23.5 v hisi, se to mu je vroce. Ce pa njo v noge zebe, je pa verjetno zato ker je kadilka in ima slabo prekrvavitev.

Dala je v zapisnik, da mu skrbnik ni priskrbel za zimo kurjavo, da zmrzuje ipd.

Zadnje skrbnisko porocilo, pa sem ji napisala, da sem zanj skrbela kot za biser, ji prilozila njegove slike in napisano, kjer je pisal, da sem kot njegov angel na poti. Da je clovek umrl v zalosti, ker hiso niso dovolili prodat in da mu je bila to velika zelja. Ker se je res veselil in kot otrok cakal kaj mu bom nasla in kam se bo selil. Kar sem mu nasla sva sla tudi pogledat. Bil je presrecen in se je strinjal takoj, se v avtu mi je rekel pelji me na csd, da jim povem, da bi tu rad zivel oz se preselil. Pa ni bila iskrena do njega, nekaj je mutavila. Zato je pred njo rekel, da bi sel na pocitnice k znancem, dokler hiso ne prodam. Tako da je za pocitnice popustila, upala je da bo na hiso pozabil vmes.

Glede hise me edino boli srce, ker mu zelje nisem mogla izpolnit zaradi csd.

torej si počela stvari več, kot je bilo od tebe pričakovano. torej hišo uniči požar. ni naloga skrbnika, da jo iz svojih sredstev sanira. ampak ti si to hotela, ker se ti je varovanec smilil.  lahko bi preprosto rekla, oprostite denarja ni, življenje v pogoreli hiši ni za varovanca več možno in bi csd poiskal namestitev drugje. ampak ti si se pač odločila ,da boš obnavljala. in noben te ni v to prisil ampak si to naredila, ker si se ti tako odločila..ampak s figo v žepu, ker si potem pričakovala povračilo. ampak so te dediči in sodišče zafrknili.

Nima smisla vec odgovarjat, tisti ki verjame verjame, ostali pac ne ali izkusijo na lastni kozi.

 

Point je kot moj prvi post, opozorilo bodocim skrbnikom.

Čez dva dni bo polna luna 🙂

Z možem sva oba skrbnik eni osebi, vsaj za svoj del (in ne, ne drži, da če si skrbnik si lahko samo “za vse”; temu se csd-ji bolj kot ne izogibajo in veliko raje izdajajo slepe o t. I. skrbništvu “za poseben primer”). Mislim, da si napisala toliko neumnosti, da pravzaprav škoda komentirati. Čeprav dopuščam, da imajo csd-ji različne prakse, nikjer ne zahtevajo, da skrbnik za oskrbovanca uporablja svoje premoženje.

Edino kar iz zapisanega lahko domnevam je, da si živela v hiši, ki je bila v lasti oskrbovanca tudi ti in da si pravzaprav vlagala v svoje in ne njegovo bivanje (ok, tudi, stranski učinek) . In sedaj ostala brez vsega. Je bilo tako?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10872, 22.06.2021 ob 16:42

Z možem sva oba skrbnik eni osebi, vsaj za svoj del (in ne, ne drži, da če si skrbnik si lahko samo “za vse”; temu se csd-ji bolj kot ne izogibajo in veliko raje izdajajo slepe o t. I. skrbništvu “za poseben primer”). Mislim, da si napisala toliko neumnosti, da pravzaprav škoda komentirati. Čeprav dopuščam, da imajo csd-ji različne prakse, nikjer ne zahtevajo, da skrbnik za oskrbovanca uporablja svoje premoženje.

Edino kar iz zapisanega lahko domnevam je, da si živela v hiši, ki je bila v lasti oskrbovanca tudi ti in da si pravzaprav vlagala v svoje in ne njegovo bivanje (ok, tudi, stranski učinek) . In sedaj ostala brez vsega. Je bilo tako?

Kaj takega bi pilo vodo oziroma je edina logična razlaga.

 

 

Zivim na svojem.

Prevec skozi oci koristi gledate.

Inteligenco pa razum uporabite, pa bo vse kot mora bit, brez da se mi kaj podtikuje.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Skrbnistvo iz srca_, 22.06.2021 ob 16:47

Zivim na svojem.

Prevec skozi oci koristi gledate.

Inteligenco pa razum uporabite, pa bo vse kot mora bit, brez da se mi kaj podtikuje.

 

Nič ti ne podtikamo, ampak nočeš povedati bistva, in to je: NE BI TI BILO TREBA VLAGATI V BAJTO! Močno dvomim, da si bila samo dobra samaritanka, ker si hotela za tega tipa samo najboljše. Si imela v načrtu, da bo hiša potem ostala tebi? Grem stavit, da je CSD hotel človeka preseliti v dom, ker ni bilo sredstev za vzdrževanje bajte, človek je bil pa dementen, ampak ne, ti si insistirala, da boš sama vlagala v bajto, misleč, da se ti bo povrnilo ob njegovi smrti. Si spisala z njim tudi kakšno pogodbo, da bo bajta po njegovi smrti pripadla tebi? Pa je splavalo po vodi, ker so se dediči pritožili oz. dokazali, da si imela ves čas namen bajto prevzeti. Me prav zanima, kaj bi imel napisati tale dedič, s katerim si menda v sporu.

Skratka, brez veze, nimaš kaj svariti pred skrbništvom, ker kot skrbnik nisi obvezen plačevati karkoli za svojega varovanca iz svojega žepa. Lahko pa seveda plačuješ, če si dober človek. Samo taki ne pričakujejo povrnitve denarja. Sem tudi sama skrbnica mladoletni osebi, hčerka mojega brata, ki je pri nas od svojega rojstva. Brat ni opravilno sposoben, živi v domski oskrbi. Itak da delam z njo kot bi bila moj lastni otrok. Itak da ne zapisujem stroškov, ki jih imam z njo in itak bo ostala pri nas tudi po 18. letu starosti in seveda ne bom nikoli ničesar zahtevala nazaj. Še dediščino ji bova z možem zagotovila v svoji oporoki. Nekemu xy človeku pa ne bi nikoli iz svojih sredstev plačevala stroškov, popravila bajte, hrane in položnic, oz. če bi, bi to počela zato, ker tako hočem. In bi mi bilo jasno, da mi tega ni treba početi in da mi stroškov ne bodo povrnili. Oz. verjetno bi tebi tudi povrnili neke normalne stroške, 100.000 ti pač ne bodo. Ne zato, ker se sodnici ne ljubi brati, ampak ker si ta denar porabila svojevoljno. Če bi šel v dom, kot so ti vsi predlagali, teh stroškov ne bi bilo. In ne, nikogar več ne privezujejo k radiatorju.:))) Ti si pa šla proti CSDju in proti svojcem te osebe oz. proti njegovim dedičem. Kot verjetno veš, bi morala kot skrbnica spoštovati tudi želje svojcev. Si jih? Nekako te imam na sumu, da si se ali zafrknila, ko si hotela podedovati bajto, ali pa si še sama zrela za skrbnika. Sori, samo tako se zadeva bere.

Zdaj živiš na svojem, ampak dokler je ta človek živel, nisi. Če me spomin ne vara si kar dosti pisala o težkem sobivanju in zahtevnosti tvojega oskrbovanca.

Odgovor na objavo uporabnika
quebeck, 22.06.2021 ob 19:17

Nič ti ne podtikamo, ampak nočeš povedati bistva, in to je: NE BI TI BILO TREBA VLAGATI V BAJTO! Močno dvomim, da si bila samo dobra samaritanka, ker si hotela za tega tipa samo najboljše. Si imela v načrtu, da bo hiša potem ostala tebi? Grem stavit, da je CSD hotel človeka preseliti v dom, ker ni bilo sredstev za vzdrževanje bajte, človek je bil pa dementen, ampak ne, ti si insistirala, da boš sama vlagala v bajto, misleč, da se ti bo povrnilo ob njegovi smrti. Si spisala z njim tudi kakšno pogodbo, da bo bajta po njegovi smrti pripadla tebi? Pa je splavalo po vodi, ker so se dediči pritožili oz. dokazali, da si imela ves čas namen bajto prevzeti. Me prav zanima, kaj bi imel napisati tale dedič, s katerim si menda v sporu.

Skratka, brez veze, nimaš kaj svariti pred skrbništvom, ker kot skrbnik nisi obvezen plačevati karkoli za svojega varovanca iz svojega žepa. Lahko pa seveda plačuješ, če si dober človek. Samo taki ne pričakujejo povrnitve denarja. Sem tudi sama skrbnica mladoletni osebi, hčerka mojega brata, ki je pri nas od svojega rojstva. Brat ni opravilno sposoben, živi v domski oskrbi. Itak da delam z njo kot bi bila moj lastni otrok. Itak da ne zapisujem stroškov, ki jih imam z njo in itak bo ostala pri nas tudi po 18. letu starosti in seveda ne bom nikoli ničesar zahtevala nazaj. Še dediščino ji bova z možem zagotovila v svoji oporoki. Nekemu xy človeku pa ne bi nikoli iz svojih sredstev plačevala stroškov, popravila bajte, hrane in položnic, oz. če bi, bi to počela zato, ker tako hočem. In bi mi bilo jasno, da mi tega ni treba početi in da mi stroškov ne bodo povrnili. Oz. verjetno bi tebi tudi povrnili neke normalne stroške, 100.000 ti pač ne bodo. Ne zato, ker se sodnici ne ljubi brati, ampak ker si ta denar porabila svojevoljno. Če bi šel v dom, kot so ti vsi predlagali, teh stroškov ne bi bilo. In ne, nikogar več ne privezujejo k radiatorju.:))) Ti si pa šla proti CSDju in proti svojcem te osebe oz. proti njegovim dedičem. Kot verjetno veš, bi morala kot skrbnica spoštovati tudi želje svojcev. Si jih? Nekako te imam na sumu, da si se ali zafrknila, ko si hotela podedovati bajto, ali pa si še sama zrela za skrbnika. Sori, samo tako se zadeva bere.

Dedic ga niti povohal ni, niti se zanj ni zanimal nikoli. Niti mu ni pomagal. Niti centa dal.

Sprva je bil on financni skrbnik, pol ga je csd razresil ker ni opravljal nalog.

Moj sorodnik je mene izbral in sem se s tem strinjala.

Ta nevreden dedic, je imel v mislih kako bi ga sunil po stopnicah v smrt. Sovrazil ga je.

Ne, nobene pogodbe nisem imela z njim.

Csd mi je ob vsakem porocilu potrdil oz menil, da se bodo sredstva za vlaganje vrnila iz prodaje hise.

Itak nisi mogel nic naredit brez dovoljenja csd. Sproti sem jih vse seznanjala in so bili vse na tekocem.

Csd je od mene zahteval da moram kot skrbnik mu zagotovit nemoteno bivanje, placilo popravil, obnovo v hisi, nakup kurjave…

Kot vem od x odvetnika marsikaj ta iz csd pocenja narobe in je vedno v navzkrizju z zakoni in pravicami skrbnikov.

Je ze imela odprt racun, kjer je moral skrbnik nakazovat mesecno na ta racun od 150 do 450 eur. Grozila mu je da bo kot skrbnik kaznovan ce to ne bo storil in nikoli vec da ne bo videl varovanca, na sreco se je obrnil na odvetnik in jo tozil. Od vsega ni bilo nic, sodisce ji je izrekalo lazne ukrepe in se je govorilo da bo sluzbo izgubila, pa je se nikoli ni. Tako da marsikaj pocenja, problem je ker jo od direktorja naprej vsi scitijo.

In ravno ta dedic mu je dobro leto prej, preden sem postala stalna skrbnica sprckal zadnji denar, prihranke cca 25 000.

Pa csd od njega ni iskalo dokaze za kaj jih je porabil.

Tako da varovanec je imel nizko penzijo, brez prihrankov zaradi njega.

Sem pa sigurna da ce bi mi sodisce pravicno priznalo te stroske v tolikih letih, bi me ta dedic od besa sunil po stopnicah. Prej je njega sovrazil, zdaj mene.

Tako da je on moralno, clovesko nevreden dedic.

Sovrazil ga je, zaniceval v bolezni, zasmehoval, izkoristil vsako priliko da ga poniza ko mene ni bilo poleg in ceprav sem mu prepovedala da ga prihaja vznemirjat. Ce je imel rad svojo sestro, bi lahko spostoval tudi njega. Saj ni clovek kriv ce je bil v prometni tako hudo pred leti poskodovan.

 

Hvala

Bila sem skrbnica svoji mami in kot prvo me čudi, da so sploh tebe postavili – po kakšnem ključu? Pri prijateljici so imeli neke družinske spore in je skrbnika postavil CSD, ampak to je bilo formalno, za finančne zadeve, varovanec je najprej sicer živel doma in je bilo zanj za silo poskrbljeno (pomoč na domu, plačana negovalka, sorodniki), pozneje je šel v dom. Ne predstavljam si, da bi kar neki volonter postal njegov skrbnik in bi upravljal z njegovim premoženjem – kako si ti torej sploh prišla v takšen položaj? Sta bila poročena ali kaj podobnega?

Cela zgodba je ful čudna.

Odgovor na objavo uporabnika
od svoje mame, 22.06.2021 ob 23:46

Bila sem skrbnica svoji mami in kot prvo me čudi, da so sploh tebe postavili – po kakšnem ključu? Pri prijateljici so imeli neke družinske spore in je skrbnika postavil CSD, ampak to je bilo formalno, za finančne zadeve, varovanec je najprej sicer živel doma in je bilo zanj za silo poskrbljeno (pomoč na domu, plačana negovalka, sorodniki), pozneje je šel v dom. Ne predstavljam si, da bi kar neki volonter postal njegov skrbnik in bi upravljal z njegovim premoženjem – kako si ti torej sploh prišla v takšen položaj? Sta bila poročena ali kaj podobnega?

Cela zgodba je ful čudna.

Jutro!

Zdaj pa na ostro.

Debilom in trolom ne mislim odgovarjat.

Kaj imas sploh za komentirat in pametovat, ko sploh ne preberes in iz napisanega ne razumes da je to (bil) moj sorodnik.

Ne bi mogla takih neumnih postov sproducirat. Ce ne preberete, niti ne odgovarjajte. Se manj pametovat.

Ti vrnem po tvoje: Zakaj si bila ti mami skrbnica, to je ful cudno. Tu neki smrdi.😂

V zacetku so bili odgovori ok in normalni. Te spostujem in sprejmem, ostali odg so v kosu za smeti.

 

Lep dan.

Sem znotraj vas samih.

Odgovor na objavo uporabnika
Slišala že, 22.06.2021 ob 09:08

Žal mi je zate. Še enkrat se je izkazalo, da je dobrota sirota. Sem pa že slišala nekaj podobnega.

Ce to temo se beres, bi me zanimalo:

Podobno kar si slisala. Je ta skrbnik vlagal tudi vecje vsote v nepremicnino v smislu popravil? Ali je sproti dobival soglasje od csd in mnenje da mu po povrnjeno ob prodaji/dediscini( v smislu ko varovanec nima sredstev)?

Ali se je pritozil in kaj so mu odgovorili oz razplet?

    Podobnih primerov ni. Kdo vlaga v tujo nepremičnino, brez da bi imel PISMENO zagotovilo o vračilu? Tudi mi ni jasno, kako bi sploh lahko csd kaj obljubljal iz naslova prodaje, če pa ni bilo na hiši plombe in je bilo torej jasno, da bo šla hiša zakonitim dedičem. Skratka: ali se izmišljuješ in pišeš velike neumnosti ali pa nisi na csd-ju nič razumela.

Odgovor na objavo uporabnika
Skrbnistvo iz srca_, 22.06.2021 ob 10:42

Se pa sprasujem ce na sodiscu pijejo, ce sodnica srednjih let pije?? Ker eno govori, drugo pa dela.

Od marsikatera odvetnika sem slisala da vse pijejo in se gonijo okrog. Razvratno zivijo.

No saj me ne zanima kaj pocenjajo, ampak ce nekdo razvratno zivi, potem nima ne morale ne postenosti, ne pravicnosti…

Od tule naprej si izgubila svojo verodostojnost in pa pomendrala občutek, da pa si mogoče res delala prav in dobro.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10872, 23.06.2021 ob 08:46
    Podobnih primerov ni. Kdo vlaga v tujo nepremičnino, brez da bi imel PISMENO zagotovilo o vračilu? Tudi mi ni jasno, kako bi sploh lahko csd kaj obljubljal iz naslova prodaje, če pa ni bilo na hiši plombe in je bilo torej jasno, da bo šla hiša zakonitim dedičem. Skratka: ali se izmišljuješ in pišeš velike neumnosti ali pa nisi na csd-ju nič razumela.

Sodisce je dalo na hiso plombo, takoj z dnem odvzema popolne opravilne sposobnosti.

Tudi sama sem v oporoki navedena kot dedic, pa me dediscina pred skrbnistvom in po ni zanimala. Zanimala me je skrb za to bolno osebo.

Drugace se skrbnik ne more dediscini odpovedat brez provolitve csd-ja.

Csd skrbnistvo ne placuje, niti ne nagrajuje. Ceprav pise…

Tudi glede stroskov v porocilih za csd nikoli nisem navajala stroske za benz, telefon….ker nima smisla, da mi vracajo z njegovega, pa da spet zalagam zanj.

Csd mi je obljubil, da se mi bodo ta popravila in vlaganja vrnila ob prodaji hise, potem zaradi nenadne smrti ob dediscini.

Vsako popravilo si moral obvestit csd, ko so oni odobrili si lahko sel v neko delo z izvajalci. Pa dokazat z racuni, porocili takoj po koncu izvajalskih del. Pa potem je sledil se koncni nenapovedan obisk csd pogledat kaj je narejeno.

Sproti niso imeli nikoli pripomb. Kvecjemu pohvalno ” super poskrbite zanj”

 

No…zdaj pa dozivis s csd in sodiscem goljufijo. Sedaj si zogico podajejo, csd se sklicuje kaj bo sodisce priznalo. Sodisce pa kaj bo csd.

Verjetno to ni prvi primer. Ampak stalna praksa.

 

Moznost pritozbe je pa 15 dni.

New Report

Close