Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroci od prej – delitev stroškov

Otroci od prej – delitev stroškov

Se pravi, revnejši brez otrok se komot šlepa na bogatejšega, hkrati pa je otrok bogatejšega samo njegova stvar? Če je pa obratno, pa že avtomatsko pomeni, da bogatejši preživlja tudi otroka revnejšega?
Pa še vprašanje, kaj z viškom denarja? A gre bogatejši potem enkrat letno sam na dopust, na fino večerjo, al kaj tretjega?
[/quote]
glej – v partnerski zvezi je itak denar skupen – po zakonu se vse ustvarjeno – tudi dohodki štejejo za skupno – in če ti to imenuješ šlepanje pač naj bo po tvoje…
če nekdo bi vseeno rad imel nekaj tega skupnega denarja zase za svojo porabo, se mi zdi tak način najbolj fer kot sem ga napisala zgoraj…
dejstvo pa je da otrok od prej je od tistega od katerega je, in meni je normalno, da glavnino njegovih stroškov nosita starša in ne tisti, ki ni starš… za malenkosti in sprotno vsakodnevno življenje se pa pač ne komplicira… in že to je nekaj… tudi s svojim delom in časom prispeva marsikaj ta novi partner in tudi s svojim odrekanjem in prilagajanjem – pa pač šteješ vse to v zakup…
kako se pa višek denarja porabi je pa stvar skupnih dogovorov – za dopust in skupne dogodke se prispeva po enakem principu kot zgoraj napisano……
višek ti ostane za lastne hobije – torej če je eden ful adrenalinski tip in bi šel vsak mesec dvakrat na nek adrenalinski podvig… evo ima ta višek denarja za to… drugi, ki pa ni adrenalinski tip pa pač ga to prav nič ne bo motilo, bo imel pa ta denar za svojega frizerja npr…. in čist normalno mi je,d a bi nekdo lahko koga drugega kam povabil tudi tisti, ki mu manj ostane lahko povabi ostale – pa bi pa hotel nek luksuz oni drugi, ki ima več, pa pristavi kolikor je pač potrebno za luksuz zraven pa je…
recimo če se odločita za dopust – si zaželita maldive – in šparata bosta vsak mesec po svojih zmožnostih glede na ceno, če pa oni, ki ima več hoče iti prej in z ekstra luksuzom pa lahko reče dam jaz zdaj to razliko in greva… to vse je stvar dogovorov kakšen dopust, kdaj itd… saj se vedno v vseh družinah dogovarja kakšne so zmožnosti in kaj se lahko privošči
[/quote]

no saj to ves čas dopovedujem, samo potem odpade mišljenje, da nekdo nekoga zažira.

Sem že odplačala kredit za stanovanje. Ampak posledično so pa kake druge stvari še na kredit. Tako, da hvala za opozorilo. O tem nisem sploh razmišljala.

Se pravi, revnejši brez otrok se komot šlepa na bogatejšega, hkrati pa je otrok bogatejšega samo njegova stvar? Če je pa obratno, pa že avtomatsko pomeni, da bogatejši preživlja tudi otroka revnejšega?
Pa še vprašanje, kaj z viškom denarja? A gre bogatejši potem enkrat letno sam na dopust, na fino večerjo, al kaj tretjega?
[/quote]
glej – v partnerski zvezi je itak denar skupen – po zakonu se vse ustvarjeno – tudi dohodki štejejo za skupno – in če ti to imenuješ šlepanje pač naj bo po tvoje…
če nekdo bi vseeno rad imel nekaj tega skupnega denarja zase za svojo porabo, se mi zdi tak način najbolj fer kot sem ga napisala zgoraj…
dejstvo pa je da otrok od prej je od tistega od katerega je, in meni je normalno, da glavnino njegovih stroškov nosita starša in ne tisti, ki ni starš… za malenkosti in sprotno vsakodnevno življenje se pa pač ne komplicira… in že to je nekaj… tudi s svojim delom in časom prispeva marsikaj ta novi partner in tudi s svojim odrekanjem in prilagajanjem – pa pač šteješ vse to v zakup…
kako se pa višek denarja porabi je pa stvar skupnih dogovorov – za dopust in skupne dogodke se prispeva po enakem principu kot zgoraj napisano……
višek ti ostane za lastne hobije – torej če je eden ful adrenalinski tip in bi šel vsak mesec dvakrat na nek adrenalinski podvig… evo ima ta višek denarja za to… drugi, ki pa ni adrenalinski tip pa pač ga to prav nič ne bo motilo, bo imel pa ta denar za svojega frizerja npr…. in čist normalno mi je,d a bi nekdo lahko koga drugega kam povabil tudi tisti, ki mu manj ostane lahko povabi ostale – pa bi pa hotel nek luksuz oni drugi, ki ima več, pa pristavi kolikor je pač potrebno za luksuz zraven pa je…
recimo če se odločita za dopust – si zaželita maldive – in šparata bosta vsak mesec po svojih zmožnostih glede na ceno, če pa oni, ki ima več hoče iti prej in z ekstra luksuzom pa lahko reče dam jaz zdaj to razliko in greva… to vse je stvar dogovorov kakšen dopust, kdaj itd… saj se vedno v vseh družinah dogovarja kakšne so zmožnosti in kaj se lahko privošči
[/quote]

Zdaj mi je razumljivo zakaj tako pogosto samski očetje poudarjajo, da hočejo samsko brez otrok in ne samske mamice. Ker želijo, da jih ta samska podpira pri finaciranju njihovih otrok. Mamica pa ne bi mogla, ker že financira svoje otroke.

Sem že odplačala kredit za stanovanje. Ampak posledično so pa kake druge stvari še na kredit. Tako, da hvala za opozorilo. O tem nisem sploh razmišljala.
[/quote]

samska ženska brez otrok in s svojim stanovanjem – pa ti predstavljaš mokre sanje vsakega ločenca z otroki.

Sem že odplačala kredit za stanovanje. Ampak posledično so pa kake druge stvari še na kredit. Tako, da hvala za opozorilo. O tem nisem sploh razmišljala.
[/quote]

samska ženska brez otrok in s svojim stanovanjem – pa ti predstavljaš mokre sanje vsakega ločenca z otroki.
[/quote]

Samo nimam stanovanja, kjer bi bila dodatna soba za otroke :).

samska ženska brez otrok in s svojim stanovanjem – pa ti predstavljaš mokre sanje vsakega ločenca z otroki.
[/quote]

Samo nimam stanovanja, kjer bi bila dodatna soba za otroke :).
[/quote]

toliko bolje, saj bo imel izgovor, zakaj ne more otrok imeti pri sebi. boš pa za preživnino več primaknila, pa za dopust 🙂

Glede skupnih dohodkov…Ne drži, da so dohodki po zakonu skupni. Dohodek je od tistega, ki ga zasluži. Skupno pa je premoženje! Torej, na primer avto, se šteje da je 50:50 od obeh, pa čeprav ga je en kupil v celoti sam. Na sodišču se potem dokazuje koliko je bil prispevek koga.

Samo nimam stanovanja, kjer bi bila dodatna soba za otroke :).
[/quote]

toliko bolje, saj bo imel izgovor, zakaj ne more otrok imeti pri sebi. boš pa za preživnino več primaknila, pa za dopust 🙂
[/quote]

Ne vem, če bo iz te moke kaj kruha. Mone se sicer zgražajo, ker meni ni do tega, ampak pač nisem popolna mona, ki ne bi gledala na finance, ampak samo na ljubezen.

Kaj pa, če imata vsak svoj avto, ki ga je vsak sam kupil? Se tudi šteje, da sta oba od obeh?


glej – v partnerski zvezi je itak denar skupen – po zakonu se vse ustvarjeno – tudi dohodki štejejo za skupno – in če ti to imenuješ šlepanje pač naj bo po tvoje…
če nekdo bi vseeno rad imel nekaj tega skupnega denarja zase za svojo porabo, se mi zdi tak način najbolj fer kot sem ga napisala zgoraj…
dejstvo pa je da otrok od prej je od tistega od katerega je, in meni je normalno, da glavnino njegovih stroškov nosita starša in ne tisti, ki ni starš… za malenkosti in sprotno vsakodnevno življenje se pa pač ne komplicira… in že to je nekaj… tudi s svojim delom in časom prispeva marsikaj ta novi partner in tudi s svojim odrekanjem in prilagajanjem – pa pač šteješ vse to v zakup…
kako se pa višek denarja porabi je pa stvar skupnih dogovorov – za dopust in skupne dogodke se prispeva po enakem principu kot zgoraj napisano……
višek ti ostane za lastne hobije – torej če je eden ful adrenalinski tip in bi šel vsak mesec dvakrat na nek adrenalinski podvig… evo ima ta višek denarja za to… drugi, ki pa ni adrenalinski tip pa pač ga to prav nič ne bo motilo, bo imel pa ta denar za svojega frizerja npr…. in čist normalno mi je,d a bi nekdo lahko koga drugega kam povabil tudi tisti, ki mu manj ostane lahko povabi ostale – pa bi pa hotel nek luksuz oni drugi, ki ima več, pa pristavi kolikor je pač potrebno za luksuz zraven pa je…
recimo če se odločita za dopust – si zaželita maldive – in šparata bosta vsak mesec po svojih zmožnostih glede na ceno, če pa oni, ki ima več hoče iti prej in z ekstra luksuzom pa lahko reče dam jaz zdaj to razliko in greva… to vse je stvar dogovorov kakšen dopust, kdaj itd… saj se vedno v vseh družinah dogovarja kakšne so zmožnosti in kaj se lahko privošči
[/quote]

Zdaj mi je razumljivo zakaj tako pogosto samski očetje poudarjajo, da hočejo samsko brez otrok in ne samske mamice. Ker želijo, da jih ta samska podpira pri finaciranju njihovih otrok. Mamica pa ne bi mogla, ker že financira svoje otroke.
[/quote]

Jah, če si najdeš takega kretena, potem je to res tako.

a ne bereš? Saj ne govori o hrani, izrecno piše o tem, da mora strošek dopusta, npr. tudi ona pokriti.
Kar pa je bolno: hotel naj se deli na njen, in pa na njun strošek. Ne pa da se tipo “pametno” odloči, da bosta strošek hotela delila z 2.
[/quote]

Ne ne berem drugih tem (oz vsaj ne te o kateri ti pises) in ne komentiram drugih tem v tej, kar svetujem tudi tebi 🙂 Ta tukaj namrec nima nobene veze s placilom hotela, ampak originalna avtorica sprasuje na splosno o stroskih za otroka.

Kaj pa, če imata vsak svoj avto, ki ga je vsak sam kupil? Se tudi šteje, da sta oba od obeh?
[/quote]
Seveda

Imam avto od prej, ki sem ga sama kupila, on pa ga ni imel. In smatram, da je avto najin ja, go figure… Je pa res, da odkar sva skupaj (5 let), skupaj placujeva stroske vzdrzevanja in zavarovanja.

Tebi res manjka par osnovnih definicij partnerskega odnosa in morda pac res ni vse za vsakega… ne glede na “Mone”


No po teh par stavkih ti svetujem – čimprej narazen. Pa najbolje, da ostaneš kar sama, ti ne bo treba nikoli več kalkulirati, koliko bo morebitni novi partner (seveda brez otrok od prej) zaslužil, prispeval v skupno malho, porabil zase … Taki preračunljivci niso za skupno življenje.
Pa da ne boš rekla, da govorim kar v tri krasne: moj mož ima dva otroka “od prej”, zdaj že odrasla. Pred 25 leti, ko sva začela živet skupaj, sta bila najstnika. Nikoli, ampak res nikoli, ga nisem niti vprašala, koliko jima daje žepnine, koliko daje bivši ženi za otroke. To so bile stvari, ki se mene niso tikale. Najinih stroškov pa tudi v vseh letih nikoli nisva delala na pol. Bila so obdobja, ko je on odlično zaslužil, pa je on recimo plačal dopust, potem je bilo bolj slabo obdobje in sem jaz pokrila kak strošek več … Nikoli se nisva pogovarjala o deljenju stroškov, kdo bo kaj kupil, plačal v trgovini, v lokalu in take stvari. Tudi nikoli nisva drug za drugega vedela prav natanko, koliko kdo zasluži. Stvari kar laufajo same od sebe čisto v redu. Verjetno med normalnima partnerjema ni treba kakih posebnih finančnih dogovorov.
[/quote]

Narazen? S kom narazen?
[/quote]
S tem moškim z otrokom od prej, o katerem razmišljaš, če bi ali ne bi …

V tem primeru je avto tvoj in ni predmet skupnega premoženja.


glej – v partnerski zvezi je itak denar skupen – po zakonu se vse ustvarjeno – tudi dohodki štejejo za skupno – in če ti to imenuješ šlepanje pač naj bo po tvoje…
če nekdo bi vseeno rad imel nekaj tega skupnega denarja zase za svojo porabo, se mi zdi tak način najbolj fer kot sem ga napisala zgoraj…
dejstvo pa je da otrok od prej je od tistega od katerega je, in meni je normalno, da glavnino njegovih stroškov nosita starša in ne tisti, ki ni starš… za malenkosti in sprotno vsakodnevno življenje se pa pač ne komplicira… in že to je nekaj… tudi s svojim delom in časom prispeva marsikaj ta novi partner in tudi s svojim odrekanjem in prilagajanjem – pa pač šteješ vse to v zakup…
kako se pa višek denarja porabi je pa stvar skupnih dogovorov – za dopust in skupne dogodke se prispeva po enakem principu kot zgoraj napisano……
višek ti ostane za lastne hobije – torej če je eden ful adrenalinski tip in bi šel vsak mesec dvakrat na nek adrenalinski podvig… evo ima ta višek denarja za to… drugi, ki pa ni adrenalinski tip pa pač ga to prav nič ne bo motilo, bo imel pa ta denar za svojega frizerja npr…. in čist normalno mi je,d a bi nekdo lahko koga drugega kam povabil tudi tisti, ki mu manj ostane lahko povabi ostale – pa bi pa hotel nek luksuz oni drugi, ki ima več, pa pristavi kolikor je pač potrebno za luksuz zraven pa je…
recimo če se odločita za dopust – si zaželita maldive – in šparata bosta vsak mesec po svojih zmožnostih glede na ceno, če pa oni, ki ima več hoče iti prej in z ekstra luksuzom pa lahko reče dam jaz zdaj to razliko in greva… to vse je stvar dogovorov kakšen dopust, kdaj itd… saj se vedno v vseh družinah dogovarja kakšne so zmožnosti in kaj se lahko privošči
[/quote]

Zdaj mi je razumljivo zakaj tako pogosto samski očetje poudarjajo, da hočejo samsko brez otrok in ne samske mamice. Ker želijo, da jih ta samska podpira pri finaciranju njihovih otrok. Mamica pa ne bi mogla, ker že financira svoje otroke.
[/quote]
ne vem za druge, ampak meni se zdi, da ja se gleda v življenju , da je nekako pošteno in fer glede denarja za vse vpletene v posameznih situacijah, je pa jasno,da vse skozi denar in do centa ne moreš gledati in če tako živiš življenje te lahko to spravi ob zdravje zaradi obremenjevanja… v odnosih z bližnjimi je tukaj ja tudi ljubezen in neka ta pripadnost odnos, ljubezen, želja razveseliti, osrečiti bližnjega, in to je včasih več vredno kot tist denar in centi in vredno vsakega denarja, ki ga nekdo zapravi za to,da osreči drugega… in se ne glede vse skozi denar…

Zdaj mi je razumljivo zakaj tako pogosto samski očetje poudarjajo, da hočejo samsko brez otrok in ne samske mamice. Ker želijo, da jih ta samska podpira pri finaciranju njihovih otrok. Mamica pa ne bi mogla, ker že financira svoje otroke.
[/quote]

Jah, če si najdeš takega kretena, potem je to res tako.
[/quote]

Taki, ki poudarjajo, kako oni nočejo ženske z otrokom, sploh ne jemljem resno. To mi je čisto mimo, da tip, ki ima otroke, viha nos nad ženskami z otroci.
Mi je pa en simpatičen, ki ima otroke, ampak je pa kup pomislekov… Če so otroci, si ne moreš kar tako nekaj zmišljevati. Pa malo bi pa malo ne bi. Se mi zdi ali se resno odločiš ali pa nič.

Narazen? S kom narazen?
[/quote]
S tem moškim z otrokom od prej, o katerem razmišljaš, če bi ali ne bi …
[/quote]

Jaz sem samska :).

[/quote]
ne vem za druge, ampak meni se zdi, da ja se gleda v življenju , da je nekako pošteno in fer glede denarja za vse vpletene v posameznih situacijah, je pa jasno,da vse skozi denar in do centa ne moreš gledati in če tako živiš življenje te lahko to spravi ob zdravje zaradi obremenjevanja… v odnosih z bližnjimi je tukaj ja tudi ljubezen in neka ta pripadnost odnos, ljubezen, želja razveseliti, osrečiti bližnjega, in to je včasih več vredno kot tist denar in centi in vredno vsakega denarja, ki ga nekdo zapravi za to,da osreči drugega… in se ne glede vse skozi denar…
[/quote]

Lepo napisano. Ločenci pač vidimo stvari malce drugače, smo bolj previdni. Sicer se pa strinjam s teboj. Je pa res, da dokler imam kredit za stanovanje ne bo nobene izvenzakonske skupnosti. Gre preprosto za eksistenco. Vemo pa, da obstajajo tudi tako pokvarjeni osebki, da znajo z nekom bit tudi zato, da bodo od tega dolgoročno imeli materialne koristi.

[/quote]

Taki, ki poudarjajo, kako oni nočejo ženske z otrokom, sploh ne jemljem resno. To mi je čisto mimo, da tip, ki ima otroke, viha nos nad ženskami z otroci.
Mi je pa en simpatičen, ki ima otroke, ampak je pa kup pomislekov… Če so otroci, si ne moreš kar tako nekaj zmišljevati. Pa malo bi pa malo ne bi. Se mi zdi ali se resno odločiš ali pa nič.
[/quote]

Lej, to je kr hard zadeva. Ločitve na splošno so huda stvar, sploh če so v igri majhni otroci (tega je žal precej). Iskreno povedano ne poznam ločenca, ki ima otroke, ki bi si zmogel ustvariti nove dobro zvezo. Jaz sem priložnosti imel ampak mi je pač všeč nova svoboda.


ne vem za druge, ampak meni se zdi, da ja se gleda v življenju , da je nekako pošteno in fer glede denarja za vse vpletene v posameznih situacijah, je pa jasno,da vse skozi denar in do centa ne moreš gledati in če tako živiš življenje te lahko to spravi ob zdravje zaradi obremenjevanja… v odnosih z bližnjimi je tukaj ja tudi ljubezen in neka ta pripadnost odnos, ljubezen, želja razveseliti, osrečiti bližnjega, in to je včasih več vredno kot tist denar in centi in vredno vsakega denarja, ki ga nekdo zapravi za to,da osreči drugega… in se ne glede vse skozi denar…
[/quote]

Lepo napisano. Ločenci pač vidimo stvari malce drugače, smo bolj previdni. Sicer se pa strinjam s teboj. Je pa res, da dokler imam kredit za stanovanje ne bo nobene izvenzakonske skupnosti. Gre preprosto za eksistenco. Vemo pa, da obstajajo tudi tako pokvarjeni osebki, da znajo z nekom bit tudi zato, da bodo od tega dolgoročno imeli materialne koristi.
[/quote]

Tudi neločenci, ki pa smo že v nekih zrelih letih, smo previdni glede teh finančnih razmer. Z leti človek marsikaj doživi, mariskaj vidi pri drugih in postaneš bolj previden.
Pri 20ih ti lahko ljubezen čisto zamegeli razum. Pri 40ih pa večina že kaj drugače razmišlja.

Pa nimaš čisto prav, koliko pa nimaš, je odvisno od tega, koliko časa sta skupaj oba (tudi on) vlagala v vzdrževanje in zavarovanje tega avtomobila.

Kako jaz opazujem okolico, leta ne naredijo tega pri širši populaciji. Jaz jih vidim ogromno, ki kar štepajo otroke, nimajo pa niti zase za dostojno preživet.

Pa nimaš čisto prav, koliko pa nimaš, je odvisno od tega, koliko časa sta skupaj oba (tudi on) vlagala v vzdrževanje in zavarovanje tega avtomobila.
[/quote]

Imam, imam. Avto je vsako minuto manj vreden in vzdrževanje načeloma ne povečuje njegove vrednosti, pač pa jo ohranja (jo avto izgublja počasneje). Torej bi moral nekdo dokazati, da je avto več vreden, ker je on plačal za vzdrževanje. Znanstvena fantastika. Drugo je pri nepremičninah, ko se da ocenit koliko recimo nova okna povečajo vrednost….


ne vem za druge, ampak meni se zdi, da ja se gleda v življenju , da je nekako pošteno in fer glede denarja za vse vpletene v posameznih situacijah, je pa jasno,da vse skozi denar in do centa ne moreš gledati in če tako živiš življenje te lahko to spravi ob zdravje zaradi obremenjevanja… v odnosih z bližnjimi je tukaj ja tudi ljubezen in neka ta pripadnost odnos, ljubezen, želja razveseliti, osrečiti bližnjega, in to je včasih več vredno kot tist denar in centi in vredno vsakega denarja, ki ga nekdo zapravi za to,da osreči drugega… in se ne glede vse skozi denar…
[/quote]

Lepo napisano. Ločenci pač vidimo stvari malce drugače, smo bolj previdni. Sicer se pa strinjam s teboj. Je pa res, da dokler imam kredit za stanovanje ne bo nobene izvenzakonske skupnosti. Gre preprosto za eksistenco. Vemo pa, da obstajajo tudi tako pokvarjeni osebki, da znajo z nekom bit tudi zato, da bodo od tega dolgoročno imeli materialne koristi.
[/quote]

glej če so ljudje fer se da vse zmeniti – če ti je kredit ovira za izvenzakonsko skupnost potem pač bolje,d a si sam – ker te dnar ovira,da bi živel življenje…
svojo lastnino se da ja je razumno in prav,da jo zaščitiš in greš vseeno v izvenzakonsko skupnost, vse se da… in če je partner fer, mu je vse tudi jasno,d a si ne prisvaja tuje lastnine in se vse to da lepo dogovoriti, zapisati, uradno in pošteno.

New Report

Close