Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok – brez da povem očetu

Otrok – brez da povem očetu

In tako se lahko zgodi, npr; ti rodiš sina, On z neko drugo dobi hčerko, in se zgodi da se srečata, zaljubita ….
Razmisli malo o tem!
Po drugi strani, ali bi ti želela da TVOJEGA otroka TEBI zatajijo?!
Ni fer, ni v redu, grešiš do amena!

No ja, še vedno mi ostane posvojitev ali pa umetna oploditev… Nisem se sicer še zanimala za to, ampak če ne bo šlo drugače, bom pač izkoristila ti dve opciji (ali-ali).

Moški s katerim se dobivam, je od mene starejši, srečno vezan in ima že 3 otroke. Ne želi si dodatnih…

otroka bi imela zaradi sebe, kako se bo pa otrok počutil, pa ne razmišljaš. poleg tega je iz napisanega razbrati, da imaš rada vse pod kontrolo in nočeš deliti svojega življenja, se prilagajati. Vzgojila boš čudnega otroka/človeka.

Ko sem zanosila me ja tip načevljal. Jasno in glasno povedal, da z otrokom noče NIČ. Ni podpisal očetovastva, jaz ga nikoli nisem terjala.
Obvestila sem ga, ko se je sin rodil in ni bilo ne mu ne bu z njegove strani. Njegova starša (bivšega tasta in taščo) sem tudi obvestila in imata stike z vnukom, ki so korektni. Tudi na dopust gre z njima in na počitnice.
Oče/njun sin v tem času, ko je otrok pri njegovih starših, ne pride blizu.
Drugače sem samostojna, imam lepo plačo, svojo lastno nepremično, sem brez kreditov, družina (starši in bratje in sestre) in sorodniki mi stojijo ob strani in imava veliko socialno mrežo. Sin ima močno moško vlogo v mojem očetu in bratu, s katerima ima skoraj dnevno stike (vsaj z očetom – skupaj možujeta, na očetovi kmetija opravlja vsa “moška” dela primerna njegovi starosti – 10 let ). V glavnem mu ne manjka nič.
AMPAK – že od kar se je sin začel zavedati sam sebe, sprašuje skoz kdo je njegov oče, zakaj ga ne pride obiskat, zakaj ne sme on k njemu, zakaj zakaj zakaj zakaj oče oče oče oče.
Srce me boli.
Ne bi imela nič proti, da ima stike z očetom, ampak tip NOČE – kaj mu naj.
Aja pa nisem mu otroka podturila. Počil nama je kondom.

Vse lepo in prav, kar zadeva tebe-mater, ni problema.
Problem pa je otrok, ki bo prej ali slej zelel vedeti za oceta! In ki si zasluzi vedeti, kdo je njegov oce!
In tudi oce ima pravico vedeti, da ima otroka! Kako bi se ti pocutila, ce bi bila obratna situacija?

tale je potem idealen za semedajalca
pri tej varianti je boljše od umetne oploditve, da ti poznaš očeta, pri umetni otrok ne bo mogel nikoli izvedeti
o posvojitvi lahko samo sanjaš, če boš pa šla v Afriko, te bo pa zelo drago koštalo.

Moški z veseljem neodgovorno sejejo seme okoli , brezplačno.
Otrok te bo tako ali tako veliko koštal, šparaj denar za njega, ne pa za pripravek, ki ga dobiš zastonj za vsakim voglom:)
na mone se ne oziraj, one dopoldne sovražijo sebe, popoldne pa ves svet, otroke pa v glavnem ves čas.

veš meni je tvoje razmišljanje sebično. In kaj če se tebi kaj zgodi/zboliš? kdo bi skrbel za otroka? upam da imaš družino, ki bi prevzel otroka….zavestno se bi spravila v tako situacijo in otroka….še nekaj od moje družine… moj partner je od začetka imel tak delovnik, da smo se videvali samo za vikende, domov ga ni bilo. Otrok se je vsakič, vsak petek, ko smo se videli, zjokal od sreče ko je videl očeta. Vsakič ko je kak oče prišel v vrtec po otroka, je moj z upanjem gledal v vrata, s solznimi očmi…ne mi rečt, da otrok ne bi pogrešal starša…še tam ko je starš problematičen, otrok pogreša starša, si želi družine. in tudi če nikoli on nikoli ne bo v vajinem življenju, bo tam nekje do 3 leta šlo, potem pa bo to tudi večkrat dnevno, kje je moj ati, kdo je, zakaj in tako naprej celo življenje…. To boš lahko še vse naredila za otroka, a vedno mu bo nekaj manjkalo. Po 8 letih, pri nas še vedno padajo zvečer vprašanja: ati kam greš jutri, a prideš domov?….in seveda, nekako da on ne bi vedel za otroka…ne vem kak tip človeka je, mogoče bi ga imel z veseljem, ali gre pri vama samo za robotski pogovor in akcijo?

Grozljivo. Ce partnerju nisi sposobna nudit ljubezni in zgradit odnosa, ga tudi z otrokom ne bos mogla.

Otrok bo ena velika goba, ki bo prisiljena srkati tvojo osamljenost, frustracije in se razvil bo popolnoma napacno navezanost, saj ga bos zamenjala za partnerja. Citaj o navezanostih (tudi patoloskih), pa ti bo morda potegnilo.

Otrok sploh nima moznosti, da deep down ne bi trpel. Ze zdaj se mi smili :((
Upam, da ti ne uspe, resno.

Če bi se mi fučaklo za otroka in me ne bi brigalo kako bo odraščal brez očeta in kak vplih bo to imeli nanj, bi šla v to in otroku rekla, da je bil spočet s pomočjo umetne oploditve.

pa kje se najdete take krule.
najprej poveste, da vaš otrok samo zaradi denarja skoraj ni videl očeta, potem pa moralizirate sto na uro.
na svetu je na milijone otrok brez očetov, pa eni tudi brez mater, pa imajo vse kaj drugega za početi kot ukvarjati se s tem, kdo je njihov oče.
saj ne rečem, da otrok včasih ne zanima, večina pa živi kot ostali oz. celo bolje kot tisti, ki morajo doma gledat nasilne, zapite fotre.

Opisana vsa neumna izprijenost novodobne kure, ki več kot očitno ni sposobna splesti solidne partnerske zveze z nasprotnim spolom, a imela bi pa naraščaj! In seveda iz napisanega razbrano, kot zadnjo titulo za vse njene pretekle dosežke. Bolano do fundamenta. Torej, kako boš vzgajala otroka, če še partnerske zveze nisi sposobna imeti oz. vzgojiti?
Kura na kubik.

Bolana babšeta v betico, da bolj ne morejo bit, seveda Replika znova povsem na vrhu, kdo pa drug.

Se strinjam: totalno bolano! Ker je tema izmišljena, ker jo je najbrž napisal moški in ker js takim elanom odgovarjate nanjo.

Očitno je to edina, kar se vam zdi prebavljivo.

Življenje pa gre mimo vas.

Se strinjam: totalno bolano! Ker je tema izmišljena, ker jo je najbrž napisal moški in ker s takim elanom odgovarjate nanjo. S katerega planeta ste, da je pri vas doma toliko pokvarjenosti uma?

Življenje gre mimo vas.

pa bi splavila, glede na to, da oče noče videt otroka, oba pa niti kondoma ne znata uporabljat, se bo sin kmalu začel spraševati, zakaj mu je usoda namenila dva tako bebava starša.

Osebno tega nebi nikoli naredila. Kot so že rekli, otroka bo slej ko prej zanimalo kdo je oče.
Če te skrbi zaradi let lahko greš na umetno, lahko zamrzneš jajčka, lahko posvojiš….imaš več možnosti, ne samo podtaknit človeku otroka in mu ga potem še zamolčati. Meni se zdi to grozno. Zelo sebično in neodgovorno. Posvojitev, zavestna odločitev za vzgajanje otroka samska z neznanim darovalcem….vse to bi z lahkoto obrazložila otroku. Kako bi mu obrazložila da sem ga skrivala pred njegovim očetom čeprav vem kdo je in obstaja možnost da bi želel imeti neko vez z njim, ampak sem se jaz odločila da nočem…. pa ne vem kako bi.

če gre na umetno, otrok ne bo imel možnosti vedeti, kdo je njegov oče.
tale tipo s familijo ima res blazno željo po otroku z ljubico:)
pa o posvojitvah imajo vsi take blažene predstave. Kako pa misliš, da je otroku, ki gre iskat biološke starše in najde dva zadetka ali izve, da je plod posilstva?
Razen, če ve fantazirate, da dajejo v posvojitev revne študentke?

Mogoče ne verjamete, ampak tega je več kot si mislite….

Se strinjam: totalno bolano! Ker je tema izmišljena, ker jo je najbrž napisal moški in ker s takim elanom odgovarjate nanjo. S katerega planeta ste, da je pri vas doma toliko pokvarjenosti uma?

Življenje gre mimo vas.
[/quote]

Sem imel priložnost klepetati z vsaj cc. 3 -mi ženskami, s podobnim mišljenjem kot avtorica. Z eno sem si celo v sorodu. V glavnem tema v glavi. Za nadomestek svojih psihičnih motenj, ki so rezultat propadlih zvez in zamujenih priložnosti teh princesk, bi si one omislile plemenskega bika za naskok in nato same prevzele vso odgovornost vzgoje in rasti teh otrok. Pajade. Še sebe ne morejo v red spravit, ne pa da bi otroke vzgajala. V glavnem, bolnice.

če gre na umetno, otrok ne bo imel možnosti vedeti, kdo je njegov oče.
tale tipo s familijo ima res blazno željo po otroku z ljubico:)
pa o posvojitvah imajo vsi take blažene predstave. Kako pa misliš, da je otroku, ki gre iskat biološke starše in najde dva zadetka ali izve, da je plod posilstva?
Razen, če ve fantazirate, da dajejo v posvojitev revne študentke?
[/quote]

Oboje je boljše kot pa imeti očeta znanega, pa da ga mami skriva.
In ne ljudje nimamo idealističnih predstav o posvojitvi. Ampak ko posvojiš, ti je jasno da boš otroku moral razložiti da nekateri pač niso zmožni skrbeti za otroke (zaradi različnih razlogov), kako pa razložiš otroku da zaradi svoje sebičnosti pač nočeš da spozna očeta in svoje brate in sestre, čeprav veš kje so pa ne vem. Nobena ni idealna za otroka, ampak dejstvo je da v idealnem svetu pač ne živimo. Če si prepričan da si zmožen sam skrbeti za otroka je pač več poti, pot laži, podtikanj in skrivanja pač za mene ni sprejemljiva. Ampak od ženske, ki si krati svoj dolgcajt z vezanim moškim je pač pričakovati moralne pomisleke neproduktivno.

Draga Foska,
jst te podpiram. Strinjam se s tem, da otroka vzgajaš sama in da bo oče v otrokovem rojstnem listu pač neznan. Ampak jst bi na tvojem mestu šla na umetno oploditev s spermo darovalca. To planiram tudi zase. V tem primeru ravnaš popolnoma iskreno, nikogar ne prineseš okoli, ker moški, ki darujejo spermo, jo darujejo prostovoljno in vedo, da jo darujejo z namenom, da bodo z njo oplodili neko žensko in da bo iz tega nastal otrok. Tako tudi ne bo težav z otrokovim očetom, neplačevanjem preživnine in s stiki. Malo se pozanimaj, ni tako drago, glede na to, da pišeš, da denar ni problem pa sploh ne. Žal ta možnost v Sloveniji še ni omogočena, mislim pa, da je Madžarska najbližja destinacija za to.
Za vse, ki pa tko nabijate, kak ma otrok pravico do očeta in blabla. Ja, otrok ma pravico do normalnega in skuliranega očeta. Če pa oče ni tak ( in velikokrat ni), je pa bolje, da ga sploh ni. Ogromno otrok ima za očete pijance, kurbirje, propalice, zgube in mislim, da si vsi ti želijo, da ga ne bi imeli. Bolje, da otroka vzgaja en starš, ki ima “pospravljeno podstrešje”, kot pa dva, ki se samo prepirata in sta popolnoma disfunkcionalna. Tudi sama imam tak disfunkcionalen par za starše in verjemite, da sem si neštetokrat zaželela, da bi se ločila.
V glavnem, avtorica, tvojo idejo podpiram, razmisli samo o načinu, kako prit do tega.

Bolne zenske, bolne.
Kaj mislite, da je otrok nova torbica? 🙁
Res mislite, da ker imate maternico, vam pa otrok kar pripada??

Totalno nesposobne normalnega razmerja, kaj sele druzine.

Moski, ki se gonite naokrog, vi pa tudi razmisljajte, kam ga vtikate. Ocitno vase ljubice niso neke krasne, ampak psiho bejbe.

Ma, veš, še nekaj let nazaj bi ti napisala isto kot drugi da tega nikakor ne počni. Danes ti napišem, da ja, naredi točno to, ker vidim, da čutiš, da je prav tako. Če dedca nočeš, otroka pa ja, imaš zdaj edinstveno priložnost. Sej otroku lahko rečeš, da si šla na neko kliniko v tujino na oploditev in ti niti tam niso izdali info, kdo oče je in pika. Najprej seveda pogooglaš, kje to delajo, da bo zgodba verodostojna in ne boš kar mimo usekala z državo, pač se prej dobro pozanimaj.

Moraš vedet, da vsi ti moralisti ti bodo, če boš pri 40ih letih tukaj odprla temo, kako bi imela otroka, napisali, da joj, sedaj si pa že prepozna, kaj nisi prej študirala. Torej, sedaj pri 35ih in ob moškem, ki je samo sex material in ne za zvezo, sploh nimaš česa 2x pomišljat.

Pa še vprašanje za moraliste: kaj naj naredi ženska, ki ne uspe najti moškega, ki bi bil primeren partner za družino, ki si jo ona želi? Naj čaka še naprej, da bo spoznala primernega za zvezo in ji bo medtem že odbila biološka ura ali kako? Za moške pač ni problem imeti otroka še po 45. letu, za ženske pa je. Zdaj, če ste vse takšne srečke, da ste našle partnerja v svojih 20ih ali zgodnjih 30ih in si uresničile željo po družini, potem super za vas. Ampak morate vedet, da enim to pač ne rata.

Avtorico podpiram v njeni odločitvi, ker se mi zdi najboljša. Marsikatera ženska namreč tam pri 30+ gre vsa ihtava iskati partnerja in si potem na grbo naprti enega brezveznika, ima z njim otroke, potem pa vsi skupaj trpijo, ker se starša ne razumeta. A to je pa kul? Kar dve moji kolegici sta to naredili in ena se sedaj še naprej sili biti s tipom, ki jo tepe, druga je pobasala otroka in ušla. Toliko o tem, kako morata na vsak način biti ata+mama. Ni nobene potrebe. Lahko je samo mama in je dosti boljši starš otroku kot pa če bi tam bil še nek foter, s katerim se sploh ne bi razumela.

Ma, tudi ta otrok bo imel za očeta kurbirja in propalico. Kaj pa drugega je, kot to, če je pa srečno(!) poročen, zraven ima pa (vsaj) še eno ljubico?
Si pomislila…, kaj pa če bo potreboval ledvico, kostni mozeg… pa bo edino oče morda primeren darovalec?
Kaj pa, če boš po rojstvu še potrebna sexa?
Kaj pa, če…
Si ena navadna avšasta kokoš.

To mi je ena znanka pravila, da je točno to naredila njena soseda! Tipu se je zlagala, da je na kontracep. tabletkah, ko je zanosila, je prekinila s tipom inbl se mu spet zlagala, da jo je kontaktiral bivši, njena velika ljubezen in da bo z njim še enkrat poskusila.
Potem je lover odšel, ona pa rodila fantka, za katerega bivši lover seveda ne ve. Nič jima ne manjka, s tamalim se imata super, to je bila ena od njenih najboljših odločitev.

Če bi si jaz otroka močno želela, ne bi pa hkrati želela prenašati tudi tipa, bi naredila isto. Niti malo me ne bi pekla vest. Vsaj tukaj imamo ženske prednost. Zakaj jo torej tista, ki si to želi, ne bi izkoristila?

New Report

Close