Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroka in skupna selitev z novim partnerjem – za in proti

Otroka in skupna selitev z novim partnerjem – za in proti

predvsem mora biti to nekaj, kar si v prvi vrsti želita OBA s partnerjem. glede na to, da on še ni niti spregovoril o tem, delaš račun brez krčmarja. Je pa mislim da on tisti, za kogar bo sprememba večja (življenje skupaj z otroci).

Hvala za trud in mnenje, bi si pa želela tudi mnenja tistih, ki ste bili v podobni situaciji in kako se je odvilo, + in -. Malo se mi zdi nenavadno,da skozi vsa 4 leta + ni nikoli rekel, da bi moja otroka predstavil svojim staršem.

Zanj bi bila sprememba, samo moja otroka sta mi na 1.mestu.

Odgovor na objavo uporabnika
Koledarinslika, 04.08.2022 ob 09:27

Hvala za trud in mnenje, bi si pa želela tudi mnenja tistih, ki ste bili v podobni situaciji in kako se je odvilo, + in -. Malo se mi zdi nenavadno,da skozi vsa 4 leta + ni nikoli rekel, da bi moja otroka predstavil svojim staršem.

Zanj bi bila sprememba, samo moja otroka sta mi na 1.mestu.

Poglej….človek pride samo na obisk, se dobro imet, ne govori s tabo o prihodnosti, ne načrtuje prihodnosti, ne vključuje tebe in tvojih otrok v svoje življenje razen kadar je na obisku, ne načrtuje “družinskega življenja” s tabo…..samo obiskuje te. TI pa načrtuješ in razmišljaš o vsem tem. SAMA. Brez da bi z njim o tem spregovorila. Brez da bi vedela kako on razmišlja. Kaj si želi. Kje se vidi v prihodnosti. Vidva nista v vezi, vidva se dobivata. Mislim če nisi zmožna z praviš partnerjem odpreti te teme potem ne razumem kako lahko to vajino obiskovanje imenuješ veza. Mogoče je razlog zakaj ne načneš te teme? Vprašaj se to. Zakaj toliko let nista nič o tem spregovorila? Zakaj se bojiš odpreti to temo? Ker se boš morala potem z realnostjo spoprijeti?

Hja, ne vem, no, če ima tale tvoj kao partner iste želje in cilje kot ti. Si prepričana, da tam 130 km stran, nima on kakšne takšne ogledane ali se z njo celo dobiva, ki bo primerna tudi za njegove starše? Ne vem, če je tebe predstavil svojim staršem, ampak tvoji otroci očitno tu ne grejo v njihovo sliko.

Kot je že nekdo omenil, delaš račun brez krčmarja. Tvoj oče je tukaj še najmanjši problem.

Jaz vem, da se ne bom nikdar več vselila z nobenim moškim pa če ima otroke od prej ali ne. Mi je všeč, da ima vsak svojo hišo/stanovanje – pa se vidiš ko se vidiš in uživaš v dvoje, ko pa rabiš mir se pa umakneš. Partnerstvo ne pomeni, da si siamski dvojček z nekom – si moraš dopustiti tudi svobodo, dihanje oz. dati priložnost, da se pogrešata.

Naj povzamem.

tip je samski brez otrok

živi doma – za sebe ima cel štuk

po možnosti mu itak mama pere kuha in financira stroške (tistih 100 eur na mesec kaj ji da za stroške ne šteje)

130 km stran

tam ima službo in življenje

k tebi hodi čez vikende (res vsak vikend ali samo tu in tam kateri? koliko vikendov na mesec?)

tvojih otrok ni predstavil staršem

selitve ni predlagal

 

ti pričakuješ od njega da po 4 letih te končno skupaj z otroci predstavi staršem

pusti službo

pusti ves svoj socialni krog

se preseli 130km daleč

živi pri tastu v 2 sobnem stanovanju skupaj z dvema otrokoma

plačuje polovico stroškov, ki jih naredite vi 4je

 

 

hmmmmmmmm

 

jaz se ne bi selila

 

 

Citirano: Skratka, z dvema soloobveznima otrokoma bi se jaz posvetila v prvi vrsti tem otrokom in njihovemu dobru, ljubimec na razdalji in za vikende bi bil cisto ok, skupno zivljenje pa verjetno ne.

Se strinjam s tem.

Še bolje pa je, da si on najde eno sebi primerno, s katero bo še imel svoje otroke.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj če on s tabo, 04.08.2022 ob 13:09

Citirano: Skratka, z dvema soloobveznima otrokoma bi se jaz posvetila v prvi vrsti tem otrokom in njihovemu dobru, ljubimec na razdalji in za vikende bi bil cisto ok, skupno zivljenje pa verjetno ne.

Se strinjam s tem.

Še bolje pa je, da si on najde eno sebi primerno, s katero bo še imel svoje otroke.

No ja, potem bolje, da imata kar odprto zvezo. Kako furat resno zvezo, če se vidiš samo cez vikend kot nek najstnik. In ona, ženska naj kar pozabi na novo resno razmerje do kdaj, vse do polnoletnosti otrok? Medtem pa si očka na drugi strani ustvari novo družino, ženska pa naj pozabi nase? Že normalno, da bo poskrbela za otroke, gledala najprej na njih, ampak ne tako, da bo lastne želje zatrla. Avtorica, ti se prvo pogovori s tvojim sedanjim,  kaksne plane, cilje ima, če se vidi z vami, da bi zaživeli skupaj in ce bi poskusili v kaksnem vecjem najemnem stanovanju. Ampak pojdije res v vecje stanovanje, da se tamali in tvoj novi lahko nekam umaknejo, ko rabijo zase mir.

Moje osebno mnenje. Jaz se ne bi selila tako daleč, sploh ne v lastnino nekoga drugega in sploh ne v etažno stanovanje staršev nekoga drugega. Edina varianta, če bi kupila skupaj v bližini mojega kraja, ker si ne bi želela zaradi moškega menjati celega socialnega okolja in službe. Po ločitvi si sama zagotovo ne bi želela zapletati življenja in dajati potencialne možnosti, da bi me kdo ponovno lahko metal ven. Torej, jaz se ne bi selila, ne bi menjala otrokoma okolja. Če je taka velika ljubezen, naj se seli on. Res pa je, da jaz preprosto moškim ne zaupam več. Torej nikoli več v stanovanje, ki ni moje.

Tako brezpredmetne debate pa že dolgo ne. Kaj ima veze kaj mi mislimo? Poba se zelo očitno nima nobenega namena ne selit, ne pogovarjat o selitvi, ne razmišljat o tem, ne vzgajat oz. vključit v svoje življenje tuji otrok….ti pa kar sanjaš kaj bi, pa kaj bi bilo boljše, pa kaj bolj pametno, pa kaj bolj….dedc pa sploh ne ve nič o tem :).

Odgovor na objavo uporabnika
brezpredmetno, 04.08.2022 ob 15:38

Tako brezpredmetne debate pa že dolgo ne. Kaj ima veze kaj mi mislimo? Poba se zelo očitno nima nobenega namena ne selit, ne pogovarjat o selitvi, ne razmišljat o tem, ne vzgajat oz. vključit v svoje življenje tuji otrok….ti pa kar sanjaš kaj bi, pa kaj bi bilo boljše, pa kaj bolj pametno, pa kaj bolj….dedc pa sploh ne ve nič o tem :).

Če pa je zabita kot večina “babje greznice” tukaj na MONU. Emancipacija pa taka, a glupe ko slepa kura, še tista grah najde…ta pa…lubi buh

Pa tip je brez otrok…haloooo a boš še kar pizdo odpirala za nove otroke?

As mašin?

Odgovor na objavo uporabnika
Koledarinslika, 03.08.2022 ob 11:37

4 leta po ločitvi sem spoznala novega partnerja, brez otrok. Imam 2 šoloobvezna otroka, s katerima živim v dvosobnem stanovanju mojih staršev. Partner živi 130 km vstran (v samostojni etaži hiše, ki je last njegovih staršev), k nam pride skoraj vsak konec tedna, otroka sta ga vredu sprejela. Partner otrok nima.

Po nekaj letih sem mi zdi, da bi bilo prav, da bi živeli skupaj. On zaenkrat o tem še z menoj ni spregovoril. Ker sem imela zakomplicirano ločitev, par let na sodišču, se bojim kakršnihkoli težav, še posebej pa ne bi nikakor želela, da bi kakorkoli zaradi tega trpela otroka, ki sta dala že dovolj skozi. Očetu vem,da to ne bi odgovarjalo, ker je imel že dovolj mojih štorij,in bi imel občutek, da se bo nek moški kar zastonj vselil k nam, pa da ne bo dobro za otroke ipd., ampak vem da me ima rad in bi zame vse naredil.

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje, ali bi ponovile skupno gospodinjstvo, kako, če ne, zakaj ne, kaj se ni izšlo.

Zahvaljujem se za deljenje mnenja in prosim da se vzdržite negativnih komentarjev.

 

PROTI

VSAK VIKEND NAJ TE DOBRO NATEGNE, SELIT SE PA NE SKUPAJ, KER POTEM BOŠ ŠE OB VIKENDIH BREZ TEGA “NATEGOVALCA”

MENDA PA JA SI TOK BRIHTE, DA VEŠ, DA MED TEDNOM OBSTAJA TEDENSKA NATEGOVALKA?

Ce pa bo zato da se preseli in ko ti bo oce rekel da cez 10let bo pa hotel imet pol stanovanja.

Mu povej da se bo nardila najemna pogodba. Ce mate to,ded ne more nic zahtevat

Hvala za vse odgovore in mnenja. Odločila sem se,da o tem spregovorim z njim – da se pogovarjava o načrtovanju skupnega bivanja, npr. čez kakših par let, želim imeti nek cilj.  Zdi se mi, da bi lahko tudi sam prišel živet bližje v kakšne manjše podnajemniško stanovanje, če mu toliko pomenim. Tudi glede spoznavanja mojih otrok z njegovimi starši mu bom pojasnila svoje občutke in pomisleke. Kar se skupnega stanovanja tiče, bi raje da gremo skupaj drugam.

Zaupam mu, vem da čez teden nima nobene,povedala sem mu tudi že na začetku,da jaz otrok nimam več namena imet, ni imel težav s tem. Službo ima tako, da jo lahko dobi brez večjih težav.

Drugače me zadržuje morda to, da je takšen karakter, da pase mulo,ko mu nekaj ni o.k., zato se morda raje temu izognem,ampak to vem,da ni rešitev in to muljenje me duši.

Meni niso dovolj več ti sms-i čez teden, kako sem ohinah, in me ljubi, in me pogreša in razne pesmi in podobbno. To je bilo dovolj na začetku,sedaj pa če ne bo premika,ne bom nadaljevala te veze,ker me to ne osrečuje več.

Ti pričakuješ od tipa, ki živi pri mamici, da naj iz all inclusiva gre sam v najem?

To ne bo šlo.

Kvečjemu, če se bosta preselila skupaj in boš  mu ti nudila full time service. Saj veš – itak moraš skuhat in spucat za sebe in svoje otroke boš pa te že še njegove gate vrgla v pralni stroj pa tista 2 šnicla več spekla pa 4 kromprije olopila pa vez piva nabaavila.

Javi kaj bo rekel na tvoje ideje, ker me res zanima 😉

V oči bode stavek…..on o tem z mano še ni spregovoril.

Ne delaj računa brez krčmarja.

 

Odgovor na objavo uporabnika
V oči bode stavek, 05.08.2022 ob 11:36

V oči bode stavek…..on o tem z mano še ni spregovoril.

Ne delaj računa brez krčmarja.

 

Če pa ne razume kaj sprašuje?

Odgovor na objavo uporabnika
Koledarinslika, 05.08.2022 ob 10:25

Hvala za vse odgovore in mnenja. Odločila sem se,da o tem spregovorim z njim – da se pogovarjava o načrtovanju skupnega bivanja, npr. čez kakših par let, želim imeti nek cilj.  Zdi se mi, da bi lahko tudi sam prišel živet bližje v kakšne manjše podnajemniško stanovanje, če mu toliko pomenim. Tudi glede spoznavanja mojih otrok z njegovimi starši mu bom pojasnila svoje občutke in pomisleke. Kar se skupnega stanovanja tiče, bi raje da gremo skupaj drugam.

Zaupam mu, vem da čez teden nima nobene,povedala sem mu tudi že na začetku,da jaz otrok nimam več namena imet, ni imel težav s tem. Službo ima tako, da jo lahko dobi brez večjih težav.

Drugače me zadržuje morda to, da je takšen karakter, da pase mulo,ko mu nekaj ni o.k., zato se morda raje temu izognem,ampak to vem,da ni rešitev in to muljenje me duši.

Meni niso dovolj več ti sms-i čez teden, kako sem ohinah, in me ljubi, in me pogreša in razne pesmi in podobbno. To je bilo dovolj na začetku,sedaj pa če ne bo premika,ne bom nadaljevala te veze,ker me to ne osrečuje več.

Kar tako, ja … go girl … prim za kravatlc, pa mu povej, da bosta od sedaj naprej živela skupaj.

Neki časa se bo mulil, ampak na koncu boš zmagala.

Jaooooo, ženska … a ti misliš, da če bosta skupaj živela, da bo kuhanja mule manj? Že sedaj te to moti, ko ga vidiš enkrat na tedene (če?), potem bi pa ti to gledala vsak dan????

A veš, kaj si jaz mislim o tej tvoji “vezi” (ti si v vezi, on pa ne toliko, se mi zdi)? Piši kući propalo.

bolj kot berem, bolj bi rekla, da je tvoja trenutna situacija daleč najboljša stvar, ki jo imaš v življenju in zakaj bi šla to spreminjat. Živiš zastonj v očetovem stanovanju, se pravi, ga boš slej ko prej podedovala, če se z očetom ne skregaš. Otroke imaš in jih ne misliš več imeti, torej ne rabiš ustvarjat nove družine. Imaš ljubimca, ki živi in ima redni servis drugje, za tebe pa se je pripravljen vsak teden voziti po 130 km v eno smer, dobro se razume s tvojima otrokoma. Čez teden imaš po službi čas zase, za otroka, brez prilagajanja, čez vikend pa reden servis. Moliš lahko samo, da si tvoj ljubimec ne premisli in bi hotel kaj več ali manj. Smiselno bi bilo kvečjemu, da o skupnem življenju razmišljata, ko bosta otroka odrasla in bosta na naravni način prišla do svojega kapitala, ki ga lahko potem skupaj vlagata.

Razmišljaj Raje o koncu veze, ne o skupni selitvi. Tvoje otroke negira pred svojimi starši. A veš kaj to pomeni?

Od staršev in od tašč pojdi živet nekam stran toliko, da ne morejo priti k tebi v copatih. Če pa pridejo še naj najavijo. Če se ljubita se pogovorita o možnostih skupnega življenja, pa da vidiš pri čem sta. Lp

beremo kaj naj on naredi zate po tvojih pričakovanjih, ce mu toliko pomenis…

ok, ampak odnos je dvosmeren vedno…

Kaj bodo pa tvoji kompromisi, prilagajanja odrekanja za to vezo, da se udejani… ce ti toliko pomeni… saj ne more se samo on prilagajati za skupen odnos… se moras tudi ti… ce ri toliko pomeni on.

Pač povej mu odkrito, da ti “vikend turizem” ne zadošča več in da želiš resno vezo. Niti ne omenjati selitve, saj že samo po sebi izhaja, da bi bila v tem primeru nujna. Potem pa naprej, odvisno od njegove reakcije in/ali pogledov glede tega.

Kajti jasno je, da te ima za občasno zabavo, saj ni lepšega za moškega, da ima ves čas eno v pripravljenosti za sex, brez posebnih obveznosti. Drugače se strinjam s tabo, tudi meni tak odnos ne bi ustrezal. Razlika je v temu, da jaz ne bi čakala 4 leta, ampak bi to razčistila bistveno hitreje.

IN TI ŠE KAR MISLIŠ DA NOBENE NIMA?HAHAHAHAHA

New Report

Close