Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OTROŠKI DODATEK; ZNIŽANO PLAČILO VRTCA

OTROŠKI DODATEK; ZNIŽANO PLAČILO VRTCA

Nestrpnost? Daj preštej teme, povezane z otroškim dodatkom v zadnjem tednu. A ravno vsaka trapa, ki ne zna prebrat navodil, priloženih poli, mora odpirat svojo temo? Kaj pa iskalnik?

In o “pameti” še tole: tole dobiš, če v google vneseš pojem otroški dodatek 2012:
http://www.google.si/webhp?sa=N&tab=Tw#hl=sl&cp=20&gs_id=1g&xhr=t&q=otro{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ki+dodatek+2012&pf=p&sclient=psy-ab&site=webhp&source=hp&pbx=1&oq=otro{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ki+dodatek+2012&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=84ce579f97e72fe1&biw=1680&bih=896

Torej ne govoriva o pameti, ampak o lenobi![/quote]

🙂 ali pa o želji da o tem debatiraš na forumu….drugič pa preskoči temo, če te kaj moti…imaš drugih dovolj…očitno pa imaš tudi željo vedno nekoga žalit in nadirat… 🙁

Pozdravljene, se ne hecam ampak sem res funkcionalno nepismena in prosim za pomoč.
Sedim pred vlogo in se čudim pomagajte mi jo izpolnit
imam ravno ponoletnega otroka ki obiskuje 4 letnik , to se pravi je dijak, do sedaj sem dobivala od ,sedaj bo pa baje štipendija kaj moram na katerem listu ozpolnit
na prvi strani se navede njega kot vlagatelja ali mene ali??????

pol je priloga 2 kjer vidim da napišem otroka
kaj pa ali je potrebna izjava???
prosim pomagajte , sem čisti idiot glede tega
samo res se ne hecam , pač ne razumem

lp

Mož me zdaj prepričuje, da moramo do novega leta vsi oddati vloge za otroški dodatek. Jaz bi sicer morala vlogo dati spet marca. Je torej res? Hvala.

Če verjameš bolj možu kot stranem Ministrstva za družino…… potem pa ….. delaj kar češ. Počasi se več ne čudim temu da so nas takole zjebal, če pa pol slo ne zna , noče, resno ne šteka kar piše na straneh Ministrstva.Pa al ste res tričetrt tle vse polpismene, da res ne znate prebrat kar piše. Pa enega posranega obrazca izpolnit brez sto vprašanj.- Pa kje sem jaz, na kakem forumu. Pa vse inteligentne ko so brisače v vprašanju. Matr o takih pomembnih zadevah – se pa obrača na deca. Zdaj vem zakaj je tolk folžije, pljuvanja – valjda če pa ne štekate tlje od brisač inteligente na tretjo. O bog nas ne reši več. In zdej bo odpisala : pa kaj se oglaša, sem lepo vprašala, pa pismo pejt prebrat na edino verodostojno stran kjer VSE piše. Jasno če znaš brat !

Al je težko odgovorit, je potrebno napisat roman žalitev?

Izvoli otr.dod.

http://www.mddsz.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/article/1939/6805/3d9757e435/

Za tebe ****ne ne grem se več*****pa tole!!!
Vsi nimamo časa vsak dan prebirati zakonov! Nekateri imamo doma in v službi veliko dela, ne sedimo, zraven vsega še študiramo, hodimo na predavanja in izpite….itd!!!

NIMAMO ČASA in zato včasih na brzino tukaj vprašamo!
Ja?

Točno to.
Ta čas ko tukaj piše roman, bi lahko že pomagala!

Tablet vzemi in v posteljo!

To vsak dan štiri vprašajo.

Jaz se imam za pismeno, pa sem se tudi dolgo prebijala skozi vse tiste strani.

Kot sem razumela, se mi splača oddati vlogo že tri mesece prej, torej decembra, ne pa marca, ker bom za mojega dijaka (do 18 let) dobila malo večji znesek otroškega dodatka, kot mi je sicer po starem priznan do konca marca 2012. Tarife so različne glede na to ali je otrok oš ali sš.
Če se motim, me popravite.
Če pa imate oba otroka v oš pa ni potrebno predčasno oddajati, odločba velja do izteka.

Kaj pa jaz?
Drugo leto bom imela doma “fazana”:)))

Polpismene ste pa konc, štekate pa itak nič. Če si pismena bi vedela da……

Ma, niso polpismene, popolnoma nepismene so, še OŠ nimajo končane, zato so pa brezposelne, ker jih nima kdo kje porabiti. Glavno da znajo brisače oprat, pa makarone na devetnajst načinov skuhat.

Upam da mi lahko kdo odgovori.
Smo mlada družina, ki živi v najemu. Na banki varčujeva denar da bova v prihodnosti rešila stanovanjski problem. Na banki imava že kar lepo vsoto, vendar še zdaleč premalo za nakup stanovanja.
Kolikor berem ta zakon, se bo pri uveljavljanju pravic upoštevalo tudi premoženje. Kaj to pomeni, da moramo denar dati zopet v nogavice?
Hvala za morebitne odgovore.

V ČASU, KO TULE NAPIŠEŠ VPRAŠANJE, ČAKAŠ IN PREVERJAŠ ODGOVORE, BI SI ŽE TRIKRAT PREBRALA NAVODILA NA STRANI MINISTRSTVA.
Torej; ne da nimate časa, LENE IN TUPASTE STE!

Ja, se bojim, da res.:) Kolikor mi je znano bodo imeli vpogled v vse premoženje.

Evo, folk že razmišlja, kako bi goljufal………

Evo, folk že razmišlja, kako bi goljufal………[/quote]

Če piše denar na banki in ne izrecno tudi denar v štumfu, ne bodo nič goljufali.

V glavnem, za 50 evrov na mesec bodo družinam še po dreku brskali, da ni jedla kaviarja slučajno, da bi pa končno sestavili finančno policijo, ki bi ljudi lovila zaradi milijonov, pa ne …

Evo, folk že razmišlja, kako bi goljufal………[/quote]

Ne rezmišlja, kako bi goljufal, ampak razmišlja, kako bi popravil “napako”, da je šparal. Tisti, ki vse sproti zapravi, ne bo “kaznovan”, tisti, ki si trga od ust, pa.
Nič čudnega, vedno kratko potegne, kdor se trudi (za male denarce).
Tistih, ki ob svojih prihodkih nimajo potrebe po otroškem dodatku, štipendiji, varstvenem dodatku,… pa novi zakon itak ne prizadene, jasno.


@dp
, denar dvigni pa v štumfo z njim. Žal! Ali pa na račun nekoga, ki nobene teh pravic ne uveljavlja, zraven pa oporoko.

Nihče ne bo po dreku brskal … nehajte zganjat paniko. V TRR vpogleda nihče razen tebe in banke nima, niti je nima pravice zahtevati, zato mirno. Glede varčevanja se pa tako ali tako prištevajo obresti, v katere pa vpogled imajo. Drugo je socilana pomoč, kjer pa morajo prosilci priložiti zadnje tri izpiske sami, 3 mesece pa zato, da se slučajne mahninacije ne skrijejo.

Za avtorico posta pa: NE, ni ti treba oddajati nove vloge pred iztekom, lahko pa, če želiš.

Kar tolažite se, pa je to še vedno isto. A ima premoženje? Ima. Torej? Želi ga skriti.
To je goljufija.

Ah ne, to je “popravljanje napake” in je povsem normalno in sprejemljivo, a ne?
Ko pa katera pozna koga, ki se z dobrim avtom pripelje po otroka v vrtec, za katerega plačuje najmanjši znesek, takrat ste pa vse v luftu in pljuvate!
Pa je oboje isto!
Tale zgoraj bo pa skrila premoženje, dobila višji otroški dodatek, plačevala najmanj možno vrtca, potem pa kupila stanovanje.

Razburjanje škodi lepoti. 😉

https://www.facebook.com/actio.si

Seveda se tudi jaz z tem strinjam,če imamo premoženje ,ki smo si ga z muko prigarali,Na primer dom,ki pa malo odstopa od predvidene kvadrature,bomo kaznovani z manjšimi otroškimi,naši študenti pa z manjšimi štipendijami.Nihče pa nas ne bo vprašal,ali je dom dokončan,ali ima izolacijo,da nam pozimi ne bo pihalo.ali bodo otroki ,ki že sedaj težko živijo sploh lahko preživeli,ali bodo po domače pocrkali skupaj z starši.Ali si naj dom znižam za določeno kvadraturo,saj kleti in podstrešja ne bi smeli upoštevat,saj z njimi ne moreš služiti in jih na primer dati v podnajem,saj niti ometanih sten in talne obloge nimaš.Tega ne bi smeli upoštevati,zopet bodo na boljšem tisti,ki samo “luksajo” in se ne trudijo,da bi si življenje sebe in svojih otrok spremenili.Mi,ki pa smo si trgali o ust,bomo,pa kaznovani.Samo v naši družini bomo po mojih izračunih,ki pa niso uradni izgubili okoli 300 evrov dodatka za preživetje in potem naj kdo reče,da bomo lepo živeli.Še crkniti po domače ne bomo mogli.

•denar na transakcijskem ali drugem računu, hranilne vloge in druga denrana sredstva po izjavi posameznika (prihranki da, plača ne),

Evo, po izjavi posameznika, oni nimajo vpogleda v TRR !!

Poleg tega jaz to razumem tako, da če so tvoji prihranki nastali iz plače, se ne štejejo, kar bi bilo edino prav.

New Report

Close