Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OTROŠKI DODATEK; ZNIŽANO PLAČILO VRTCA

OTROŠKI DODATEK; ZNIŽANO PLAČILO VRTCA

Pozdravljeni!

Prosim za (prijazen) odgovor tistega, ki ve…
Ali se za izračun nižjega plačila vrtca upošteva stanje na računih staršev ali ne?!?

Hvala in lep dan!
Mami

Še to – ali lahko z isto vlogo oddam vlogo tako za otr. dodatek kot tudi za znižano pl. vrtca, saj mi odločba za otr. dodatek poteče prav sedaj v decembru?

hvala

Da.

Na tej strani spodaj http://www.mddsz.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/article/1939/6805/ed70e4535d/ je link do posnetka včerajšnje novinarske konference. Mogoče bodo kakšne zadeve bolj jasne. Čeprav še vedno nič govora o tem kaj moramo priložiti in kako se bo upoštevalo premoženje.

točno tako

Moje vprašanje je pa slednje… Sem brskala po strani e-uprave, kjer se je običajno lahko oddala vloga za otroški dodatek v elektronski obliki. Hmm, se samo meni zdi, ali res še ni mogoče oddati te nove vloge na takšen način? Baje naj bi načeloma šlo.

na varčevalnem računu imam denar, ki je varčevan prav iz osebnega dohodka. Osebni dohodek csd pridobi pri dursu in na podlagi tega ( in še česa zraven ) določi razred plačila. Varčevani denar je torej že upoštevan in bo ( očitno ) še enkrat. Strinjam se, da gre za goljufijo, ne morem pa mimo vprašanja kdo koga goljufa.
Prosim definiraj…kdo v mojem primeru koga goljufa…jaz državo, ker vzdignem iz računa denar, ga dam v štumf in sicer denar, ki je že upoštevan v dohodninski napovedi ali država, ki bo zasluženi denar dvakrat upoštevala?

včeraj sem klicala A banko in želea odgovor. Sem ga tudi dobila. Bi želel/a enak postopek ponoviti tudi ti preden širiš dezinformacije?

Ja upoštevale se bodo obresti od privarčevanega denarja, pa saj to je tudi upoštevano v dohodninski napovedi. To je bilo tudi že sedaj.

včeraj sem klicala A banko in želea odgovor. Sem ga tudi dobila. Bi želel/a enak postopek ponoviti tudi ti preden širiš dezinformacije?[/quote]

Verjemi, stanja TRR banka ne sme posredovati, razen s sodnim nalogom. Ravno zato morajo prosilci za socialno pomoč SAMI prinesti izpiske stanja TRR za zadnje 3 mesece.

Ne vem, kdo na Abanki ti je informacijo, da bodo podatke posredovali CSD, dal, a jaz bi to osebo prijavila.

Če imaš premoženje (denar na banki) ne razumem zakaj bi potrebovala denarno socialno pomoč, sice bi lahko nekdo, ki zasluži npr. 2000 € na mesec dajal 1900 € vsak mesec na stran in jamral, kako težko shaja s 100 € in potrebuje socialno pomoč. Malo karikiram ampak tako je. Za višino subvencije za vrtec pa tvoji prihranki niso pomembni, saj se upošteva samo višina neto prihodkov na družinskega člana.

Ne upošteva se.

Pravkar sem se vrnila iz CSD oddala novo vlogo za otroški dodatek in štipendijo ,ter subvencijo za stanovanje,res ,da se lovijo in nimajo še točno pojma, a nekako gre.Najprej sem morala popravit ,ker po njihovo je treba pod rubriko 3.kjer se vpiše otroci ,vpisat samo mladoletnega otroka in ne kot piše v navodilu vse otroke ,se pravi tudi dijaka.potem za štipendijo sem morala kupit nov, isti obrazec in otroka ,polnoletnega dijaka vpisat kot vlagatelja tako, da se lahko vpiše njegov tekoči račun,pa priložit potrdilo o šolanju in potrdilo o vpisu.Za subvencijo najemnine ,pa sem na prvi obrazec morala vse izpolnit tudi tam ,kjer piše za uveljavljanje drugih pravic in priložit izpiske vseh družinskih članov za zadnje trimesečje in kopijo plačane najemnine.Mimo grede sem vprašala ali je treba še kaj,kar ne piše,ker prej smo za subvencijo stanovanja morali oddat še kup drugih papirjev ,pa niso vedeli, so si, pa zapisali kaj vse smo prej dajali in bodo obvestili,ker na tem podočju imajo še veliko luknjo.

Ja zaposleni se lovijo 100 ne uro pa ne po lastni krivdi.

Pa vsi ki mislite da vam lahko tam izračunate v kater razred boste padli (npr. za vrtec), sanjajte še naprej. Centri še nimajo niti računalniškega programa, kamor bodo vnašali podatke iz vlog. Baje da ga dobijo šele 19.12.!!!!!!! Tako da bodo odločbe za veliko večino šele drugo leto.

Pa še po 20.12.2011 se šušlja, da ne bo še pripravljen program. Da vam ne povem, da izobraževanja šele potekajo. Ministrstvo je to ven spravilo brez vzposabljanj in brez testnih baz. Torej..vsi, ki vam vlog ni potrebno oddati, ker vam npr. vloga ot.dodatka poteče v naslenjem letu, tega ne delajte, če ste odvisni od tega denarja vsak mesec,. ker verjetnost, da bo ta naval vlog mogoče rešiti v roku je malo verjeten. To pomeni, da tudi denarja ne bo.

Vsem lep pozdrav

Glede nato, kar delam vsak dan v službi, bi težko rekla, da nisem pismena (imam kup razno raznih potrdil in diplom), pa sva včeraj s kolegico sestavili njeno vlogo za znižano plačilo vrtca, v ponedeljek bova pa mojo za otroške dodatke.

Kdor tu piše, da tega ljudje ne znajo vpisati,ker niso pismeni; zavaja , laže, žali,…

Izpolnjevanje vloge in navodila nimajo vedno enoznačne rešitve in ni jasno razvidno kdo mora biti kje vpisan. Polnoletni brat (njegovo premoženje in dohodki) za vlogo za otroški dodatek za mladoletnega brata? Vse v zvezi s stanjem na TRR računih vključno z obrestmi in investicijami v nepremičnine,ki so zakonsko obvezne,….

Mslim, da je potrebno iti kar na svoj CSD po pomoč.

Kako izpolniti samo za otroške doklade, katere strani, se ne znajdem, ker ti novi papirji imajo skupaj za vse tudi varstveni dodatek, štipendija….to me moti,mi ni jasno….
prosim za pomoč

Na seminarju v četrtek, 1.12.2011, ko naj bi že sprejemali nove vloge, nam še niso znali povedati, kako izgleda vloga za izredno denarno socialno pomoč in kje naj jo dobi človek, ki bi to vlogo rad vložil.
No, danes sem videla, da se je na spletni strani ministrstva pojavil napis, da bodo te vloge dosegljive po 5.12.2011; še dobro, da nisem v petek sprejela uporabnika, ki bi bil brez strehe nad glavo, lačen in premražen v tistem trenutku, ker bi zelo težko razumel, da mu ne moremo pomagati, “ker ni obrazcev”…

Izvajalci novega zakona še torej nimamo ne vlog, ne jasnih navodil, računalniški program je znanstvena fantastika (na enem od seminarjev, ki tečejo šele zdaj, ko bi morali delati že “po novem”), smo eno samo odločbo odločbo delali 7(!!!) ur,… Tako, da…
Zaposlenih nas je absolutno premalo, glede na to, kaj nam spremenjen/novi zakon in novi računalniški program nalagata.

Da o katastrofalnih vsebinskih spremembah niti ne govorim!!
Neupravičenost do štipendij do 18-ega leta otrokove starosti in neupravičenost do otroškega dodatka nad 18-im letom bo marsikatero družino (zaposlenih staršev z minimalnimi dohodki) spravila v totalno stisko; dijaki so si namreč s štipendijo plačevali dijaški dom, ki jim ga starši z bornimi (krepko zasluženimi!!!) dohodki ne bi in ne bodo zmogli.

V glavnem – groza me je iti v ponedeljek v službo. Ker me boli duša ob vsej, zelo utemeljeni zaskrbljenosti in obupanosti ljudi. In ob dejstvu, da ne vemo, kako naj delamo.

Izvajalka nekaj bi te vprašala,hči ,ki študira na fakulteti je dobila odločbo za štipendijo okoli 180 evrov,do konca šolanja.to pomeni do konec septembra 2012.Sedaj smo za sina,ki je dijak dali novo vlogo za otroški dodatek,hči pa po novem ni do njega opravičena.Socialna je rekla,da ne more vložiti vloge ponovno za štipendijo hči,čeprav bo prikrajšana za otroške v višini 100 evrov.Kaj naj zdaj stori,ali naj vloži do konec decembra vlogo za štipendijo,da se ji ponovno izračuna,ali lahko to stori komaj drugo šolsko leto.Pa še nekaj glede premoženja,jaz imam zemljo,ki mi prinaša cerka 10 evrov katastra in hišo katere uporabna kvadratura je nekaj čez 100 kvadratov(tako imam vpisano tudi na geodecki upravi),nas pa je pet.Velikost hiše z kletjo in podstrešjem pa je 210.Ali bo to vplivalo na izračun.Ali se naj sploh vložimo za novi izračun ali ne,nevem zdi se mi,da že sedaj težko živimo,po novem letu pa sploh nevem kako bo.Me je priznam pošteno strah prihodnosti

meni je pa zanimivo, kako na otroškem piše da za dijaka vpišemo oddaljenost šole od doma, pri štipendiji pa tudi obkrožimo če dijak biva v dijaškem domu. jaz sem kar dopisala da bivata v dijaškem domu. :))) mi bodo pa v ponedeljek na CSD razložile kako in kaj je na stvari.

Mami, z vlogo, ki si jo vložila za otroški dodatek za sina, bi lahko uveljavljala tudi na novo izračunano štipendijo za hčerko. Ker tega nisi naredila, lahko to še narediš prihodnji teden – poveš pač, da nisi vedela, da imaš to možnost in skupaj s socialno delavko popravita/dopolnita vlogo. Lahko pa hčerka sama poda vlogo za štipendijo, vendar teh vlog za samostojne vlagatelje za štipendijo še ni, predvidoma naj bi bile po 5.12. Če boš štipendijo za hčerko uveljavljala ti, bo nakazana na tvoj račun, če bo vlogo dala hčerka sama, jo bo tudi sama prejemala.
Niti 10 EUR katasterskega dohodka niti 100 kvadratov bivalne površine ne bo vplivalo na višino otroških in štipendije oz. zaradi tega premoženja ne bodo prejemki nižji.
Ali boste oddali novo vlogo za štipendijo ali ne, pa se se morate sami odločiti; ko bo enkrat preračunana po novem zakonu, bo veljal ta, novi znesek, četudi bo nižji. Skoraj zagotovo pa bo znesek višji; dovolj je že, da je hčerka ostala brez otroškega dodatka.

Tvoja dva sta že tako daleč, da se vam kmalu ne bo več potrebno ukvarjati s temi vlogami, ampak boste razmišljali, kako preostali del hiše narediti uporaben za mlade družine. 🙂
Pogumno, mami!!

Ne vem kaj se sploh pregovarjate za vsa morebitna vprašanja so na voljo na samem CSD po telefonu ali pa lahko tudi osebno vas ne bo nihče žalu da ste ne vem kaj vse ampak vam bodo lepo povedali če jim bote sami povedali svojo situacijo in da zaprosite za malo pomoči da jim olajšate samo delo in bodo dobili vsaj pravilno izpovnjeno vlogo. Tisti ki pa nimajo bontona naj pa raje žalitve zadržijo zase in ni treba ljudi ki jih ne poznate na tak način žalt ker očitno niso vsi kupili diplome kot nekateri tukaj gor ki se imajo potem za brihtne in po pisarnah samo štrene mešajo in hodijo v službo samo toliko da jim šiht mine in se na koncu mastijo z denarjem. Kdor visoko leta nizko pade. Lp

Hvala ti izvajalka .za nasvet,tedaj bo hči dala po do konec meseca samostojno vlogo,saj je že toliko stara in bi bila res krivica,da bi bila ona sedaj prikrajšana.Samo še nekaj,dokler ne dobi nove odločbe ali do takrat prijema štipendijo po tej stari odločbi.Pa še nekaj ,ja hvala ti,res komaj čakam,da bo v hiši čez kakšneih pet let več otroškega živ-žava.

Če bo hčerka dala vlogo za štipendijo v decembru, ji bo po novem izračunu priznana z januarjem, torej bo stara odločbo o priznanju štipendije ukinjena s koncem decembra. Kar v praksi pomeni, da dobi januarja štipendijo za december po stari odločbi, februarja, ko bi naj prejela štipendijo za januar, pa se zna zgoditi, da izplačila še ne bo, ker nova odločba ne bo pravočasna izdelana (ker se bodo nove odločbe, kot je nekdo že napisal, začele idelovati šele 19.12.2011 ali kasneje). Bo pa potem prejela v marcu dve štipendiji skupaj, januarsko in februarsko.
Lp

Spoštovana Izvajalka, imam še jaz eno vprašanje:
Točki IV. PODATKI O MATERIALNEM POLOŽAJU…., je vprašanje: 1. Ali imate vi in/ali katera izmed oseb, ki se upoštevajo pri ugotavljanju materialnega položaja, dohodke, prihranke ali premoženje, ki ni razvidno iz uradnih evidenc (življenjsko zavarovanje, lastništvo nepremičnine, ki ni vpisana v zemljiško knjigo, nepremičnina v tujini, vozilo, registrirano v tujini…)?

Z ženo nekaj več kot leto vplačujeva življenjsko zavarovanje, do sedaj sva skupaj vplačala okrog 1600 €, vrednost premožanja (če sedaj izplačava) pa je okrog 300 €. Zanima me, ali morava to zavarovanje navesti v vlogi, glede na to da gre za dokaj majhen znesek, in če da, kaj je v tem primeru priloga v točki VI., če je priloga sploh potrebna.

Morda še dodam; vlogo oddajava za znižano plačilo vrtca in otroške dodatke in kot razumem, na ti dve zadevi ne vpliva višina premoženja, ampak samo neto prihodki.

New Report

Close