Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Pedofilija in Vatikan

Pedofilija in Vatikan

Vse dedce kastrirajte, pa bo mir. Če pa to ne, pa naj bo taka kazen za takega, ki to počne. To bi se ustrašli za tisti privesek. Ha, ha…

K_ris, in kaj ti veš in misliš o tem? Mislim TI, ne Mladina ali pa kakšna angleška dokumentarna oddaja…

ne ne ne… oglašam se direkt iz vsakdanjega družinskega življenja tukaj v Sloveniji. In ja, izkušnje ne tak ali drugačne (celibat ali moški zapor) ne morem deliti s tabo. Zato tudi ne ugibam, kaj se dogaja v eni ali drugi situaciji.

A res ne morejo? Nisem čisto prepričan v to trditev. Kolikor oni vsakodnevno vidijo padcev in vzponov v družinah, jih vidi le malo kdo. Včasih njihovi nasveti pomagajo, padejo na plodna tla, včasih pa ne. Iz takih izkušenj se pa tudi oni kaj naučijo, aneda.

očke napisal:

> Vse dedce kastrirajte, pa bo mir. Če pa to ne, pa naj bo taka
> kazen za takega, ki to počne. To bi se ustrašli za tisti
> privesek. Ha, ha…

In zakaj bi se tisti, ki živijo celo življenje v celibatu, zato kaj bolj sekirali.

mml napisal:

> K_ris, in kaj ti veš in misliš o tem? Mislim TI, ne Mladina ali
> pa kakšna angleška dokumentarna oddaja…

Vem to, kar preberem in vidim (Mladina, PopTv, BBC). Ja, tista angleška dokumentarna oddaja je bila na BBC in ne na kakšni drugi TV postaji.

Kaj si o tem mislim?

Pred časom sem videl skeč na to temo. Zbrali so se predstavniki cerkve in razpravljali o tem, kako velik problem predstavlja pedofilija v njihovih vrstah. Na koncu so se dogovorili, da bodo skupaj poskrbeli, da takšne informacije ne bodo prišle v javnost!!!!

Pred kratkim razkrit tajni vatikanski dokument “Crimen Sollicitationis” je očitno potrdil, da je skeč zadel bistvo odnosa RKC do pedofilije. Vatikanu je vseeno za vse zločine in njihove žrtve, najpomembnejše je, da se to ne razve.

V razmislek dodajam še dva kratka citata z BBC-jeve strani:

/…/Reporting for Panorama, Colm O’Gorman finds seven priests with child abuse allegations made against them living in and around the Vatican City./…/

/…/The Vatican has refused repeated requests from Panorama to respond to any of the cases shown in the film./…/

K_ris napisal:

> mml napisal:
>
> > K_ris, in kaj ti veš in misliš o tem? Mislim TI, ne Mladina
> ali
> > pa kakšna angleška dokumentarna oddaja…
>
>
> Vem to, kar preberem in vidim (Mladina, PopTv, BBC). Ja, tista
> angleška dokumentarna oddaja je bila na BBC in ne na kakšni
> drugi TV postaji.
>
> Kaj si o tem mislim?
>
> Pred časom sem videl skeč na to temo. Zbrali so se predstavniki
> cerkve in razpravljali o tem, kako velik problem predstavlja
> pedofilija v njihovih vrstah. Na koncu so se dogovorili, da
> bodo skupaj poskrbeli, da takšne informacije ne bodo prišle v
> javnost!!!!
>
> Pred kratkim razkrit tajni vatikanski dokument “Crimen
> Sollicitationis” je očitno potrdil, da je skeč zadel bistvo
> odnosa RKC do pedofilije. Vatikanu je vseeno za vse zločine in
> njihove žrtve, najpomembnejše je, da se to ne razve.
>
> V razmislek dodajam še dva kratka citata z BBC-jeve strani:
>
> /…/Reporting for Panorama, Colm O’Gorman finds seven priests
> with child abuse allegations made against them living in and
> around the Vatican City./…/
>
> /…/The Vatican has refused repeated requests from Panorama to
> respond to any of the cases shown in the film./…/

Takole, oddaje nisem gledal, pozanimal sem se sicer na hitro (na BBC-jevi strani) o čem naj bi tekla beseda, tako da ne morem komentirati ne vsebine in ne načina prikaza. Na hitro sem tudi prelistal nekaj reakcij gledalcev na to oddajo. Prilagam link

http://news.bbc.co.uk/1/hi/programmes/panorama/discuss_panorama/default.stm

Hm, pozanimal sem se tudi o “pred kratkim razkritim” dokumentom z imenom “Crimen Sollicitationis”. Celo Wikipedia piše o njem. Napisan je bil leta 1962. Napisal ga je kardinal Alfred Ottaviani potrdil pa papež Janez XXIII. Na plano je prišel leta 2001… Wikipedia ima par zanimih člankov na to temo.

Podal sem predlog, kaj naj bi naredili s takimi, ki to počnejo, pa naj bo duhovnik ali pa navaden civil. Zaenkrat se kot berem vse potuša. Pa ne samo v Vatikanu. Če to misliš se krepko motiš. Samo tu pride na dan, druga verstva pa o tem molčijo. Dogaja se pa ravno tako.
To počnejo moški. Moški so problem za male dečke in deklice.

Torej misliš, da bi bilo pedofilije znotraj cerkve manj, če ne bi bilo celibata?

Saj ne vem, kdo je bolj vreden prezira: tisti znotraj cerkve, ki spolno nadlegujejo otroke ali tisti, ki te pokvarjence striktno zagovarjajo in govorijo, da so vse to laži!

Po celem svetu odmevajo pedofilske afere v rimskokatoliški cerkvi. In če so vse samo laži, zakaj je potem katoliška cerkev v ZDA plačala že milijone in milijone dolarjev odškodnin žrtvam pedofilskih duhovnikov?

Najbrž kar brez razloga.

Jezna napisal:

> Saj ne vem, kdo je bolj vreden prezira: tisti znotraj cerkve,
> ki spolno nadlegujejo otroke ali tisti, ki te pokvarjence
> striktno zagovarjajo in govorijo, da so vse to laži!
>
> Po celem svetu odmevajo pedofilske afere v rimskokatoliški
> cerkvi. In če so vse samo laži, zakaj je potem katoliška cerkev
> v ZDA plačala že milijone in milijone dolarjev odškodnin žrtvam
> pedofilskih duhovnikov?
>
> Najbrž kar brez razloga.

Nihče ni rekel, da so vse to laži.

Jaz osebno zagovarjam ljudi (v tem primeru duhovnike), ki jih VI kar povprek razglašate za pokvarjence in pedofile in umazane potrebne posiljevalce dečkov in deklic. Vsi duhovniki, po vašem mnenju, zaradi življenja v celibatu,komaj čakajo da dopolnijo 50 let in potem skočijo na taprvega otroka, ki jim pride na pot. To je LAŽ.

Pedofilijo je potrebno kaznovati kjerkoli in kadarkoli, neglede kdo je storil to dejanje. Seveda pa je krivdo potrebno dokazati, kot v vsakem postopku… s tem se menda vsi strinjamo, aneda.

mml napisal:

> Pedofilijo je potrebno kaznovati kjerkoli in kadarkoli, neglede
> kdo je storil to dejanje. Seveda pa je krivdo potrebno
> dokazati, kot v vsakem postopku… s tem se menda vsi
> strinjamo, aneda.

Mi se že strinjamo, vodstvo RKC pa očitno ne, saj v Vatikanu ali afriških misijonih skrivajo nekatere duhovnike, ki so obtoženi pedofilije.

Robi_1

Kdo tukaj zavaja in laže? Po mojem mnenju si to v prvi vrsti ti.

Komu ti to groziš.

Jemlješ si pravico, da si tožilec in sodnik v eni osebi. A ti odločaš kdo bo lahko sodeloval v raznih debatah in predvsem kaj bo kdo lahko pisal. Seveda to bodo samo tisti, ki bodo tebi povšeči. In ki bodo pisali tako kot ti želiš. Vsi ostali, ki pa se ne strinjamo s tvojimi izjavami in izražamo svoja mnenja, pa bomo primerni za “prijavo”. Kam??? Komu??? Pojasni. Obrazloži.

Ko sem prebrala tvoje sporočilo me je kar zmrazilo. V kakšnih časih smo se znašli. Sedaj se pa res lahko bojimo.

Mislim, da bi tako grdo in podlo sporočilo, kot si ga napisal ti ROBI_1, moral tisti, ki je pristojen za ta forum – TAKOJ BRISATI.

Nikoli več si ne drzni tako grdo pisati o nikomer, ker te pravidce nimaš in mislim, da ti je tudi nihče ni dal.

Zavedaj se, da je to forum, kjer vsi razpravljamo, izražamo svoja mnenja. Nimamo pa pravice nikogar obtoževati, žaliti ali kar je še najhuje groziti, tudi, če nam nekatere sporočila niso všeč.

Prababi napisala. Poglavarji ver vedno kaj zakuhajo, so in bodo. Pedofilije je pa največ tam.

Pedofilije je največ in najbolj prikrita za štirimi zidovi domačega okolja. Izvajajo jo moški, ki so ali očetje, očimi, stari očetje, strici, družinski prijatelji, sorodniki moškega spola…. Ker jo izvajajo take osebe jo je tako težko odkriti. Pa še, če otrok kaj pove, se zgodi, da matere ne verjamejo svojemu otroku. Da je to res, bo potrdil vsak strokovnjak, ki se ukvarja s to problematiko. Da pa to počnejo zgoraj naštete osebe s svojim otrokom, vnukom ali otrokom svojega sorodnika, prijatelja, pa je še bolj obsojanja vredno, ker ga ima ta otrok rad.

Zato je trditev, da je pedofilije največ v cerkvenih krogih zavajujoča.

Nič ne lažem, vse kar sem napisala, je pisalo v cajtengah

Ti si pa prida kaj???? Poglej kaj pišeš ti, nisi nič boljši, še slabši si od mene!!

Videti in govoriti o nečem, česar nisi sam doživel je eno, to doživeti, premagati in pomagati drugim iz lastne izkušnje pa je povsem nekaj drugega. Hočeš nočeš obstaja velika razlika med teorijo in prakso.

Prababi, meni pa še nisi odgovorila, zakaj si tako demagoško izpostavila lik Ratzingerja kot Hitlerjevega podmladka?

Morda bi odgovorila na to tudi Viva12, ki podpira Prababino nestrpnost?

Hvala obema za odgovore.

Robi_1, ne se prepirat s Prababi, ona je v penziji in ima ves čas na svetu za čitanje, čitanje, čitanje… vseh mogočih in nemogočih knjig, časopisov, člankov, esejev, disertacij… TI nimaš toliko časa in jaz tudi ne…

P.S. mogoče bova tudi midva enkrat v penziji, kar pa glede na današnji sistem najbrž ni čisto sigurno… dobri stari časi, aneda Prababi…

:)) sta vidva ene puhoglave lutke, a ne? … polna vsega, kar najbolj pride do izraza, ko na skretu slabo potegneta vodo za sabo

1. katere dva si pa to mislil?
2. v kakšnem smislu?
3. najbrž si mislil PUHLOGLAVE in ne PUHOGLAVE…

Eh ja pajade in sedaj se bom vsi jokali ker so ga prisilno mobilizirali… Ekhm… kakšne njegove geste proti nacizmu, fašizmu, pedofilizmu pa še nismo slišali, kajneda?

Aha, torej velja diskreditacija z namenom kompromiracije? Dobro, samo da vem, na kakšni ravni delujete.

Na sodišču v Krškem se je začelo sojenje župniku Karlu Joštu, obtoženemu spolnih napadov na otroke. Omenjeni župnik naj bi spolno zlorabil več kot 10 otrok.

Grozljivo, grozljivo…….. In kaj kot starši porečete na to?

Sem odločno proti temu, da bi župniki kadarkoli prestopili šolski prag. Tisti starši, ki pa želijo naj otroke pošljejo v župnišče.

L.p.

Eh, zaman sem odprl tale post – o meni pa niti besedice… 🙂

In tudi pri župniku iz Apač je vodstvo slovenske RKC poskusilo zadevo prikriti.

/…/Ena izmed oškodovank je izjavila, da jo je omenjeni župnik posilil, potem pa ji dejal, da o tem ne sme govoriti, ker bi to bil greh. Kot je dejala ena od deklet, je bila zaradi domnevne zlorabe lani jeseni tudi pri sedanjem nadškofu metropolitu Francu Krambergerju, ki pa je po njenih besedah zadevo “pometel pod preprogo”./…/

New Report

Close