Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Pedofilija in Vatikan

Pedofilija in Vatikan

Viva, imaš kakršenkoli dokaz ali empirično raziskavo, ki bi dokazovala, da je med župniki več pedofilije, kot npr. v šolstvu?

Ne vem, kako je v šolstvu, sem pa našel zanimive podatke o duhovščini:

“In an empirical investigation of treatment efficacy, Loftus and Camargo (1993) concluded that in their clinic sample of 1,322 priests and brothers, 27.8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} reported having engaged in a sexual relationship with an adult woman while 8.4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} reported sexual misconduct with a minor.”

Med iskanjem teh podatkov, sem naletel tudi na zanimivo številko. Kar 80-90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh mladoletnih žrtev duhovnikov naj bi bilo moškega spola.

Jan Valuk | 04.10.2006 | 10:32 – Objavljeno 24. ur. com

Uf to je kaplja v morje.. tega je ogromno.

Mojo punco je v mladosti ravno tako župnik otipaval.. in ja ravno tisti, ki je bil najbolj prijazne, ki je bil to oh in sploh ok.. ne kje NAŠ PA NE. Seveda ji še starši niso verjeli.. le kaj bi pa potem sosedi rekli !!! Uf kr zmrazi me od teh krščanarjev. Hinavščina in še enkrat hinavščina.

bibi.sonce | 04.10.2006 | objavljeno 24 ur. com

Nič se ne posplošuje na vse duhovnike. Dejstvo pa je, da bi RKC rada te stvari utišala in v ta namen je bil tudi izdan dekret, o čemer smo brali prav pred kratim.

Če bi bili to tako zeloooo osamljeni primeri, verjemite, da se ne bi šli kunštvat s pisanjem dekreta.

Res je samo to, da zelo malo primerov pride na dan.

Kateri dekret je to? Veš mogoče naslov? Si ga mogoče prebrala? Ali govoriš kar tako, na pamet?

mml, si bom dovolil, da ti odgovorim namesto Vive, čeprav bi ti morali biti odgovori na tvoja vprašanja popolnoma jasni.

> Kateri dekret je to?

Omenjeni “dekret” se imenuje Crimen solicitationis in smo o njem v tej temi že precej govorili.

> Veš mogoče naslov?

Glej zgoraj.

> Si ga mogoče prebrala?

Če bi ti dobro prebral, bi videl, da je Viva le prekopirala komentar na članek o slovenskem duhovniku. Drugič si vzemi nekoliko več časa za branje in malo manj za pisanje nesmiselnih vprašanj.

> Ali govoriš kar tako, na pamet?

Glej zgoraj.

Ah dragi K_ris, vidim da si odgovarjal namesto Vive v že bolj poznih večernih urah in ti ni kapnilo, kaj pravzaprav hočem doseči z mojimi vprašanji. Jaz vem da ti veš za kateri dekret gre sem pa hotel tudi od Vive slišati da ona taisti dekret pozna VSAJ po imenu. Prepričan sem, prepričan 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da nihče od nas ne pozna vsebine tega dekreta, čeprav obstaja celo angleški prevod in ga celo imam in ga celo lahko pošljem po emailu. Seveda če se ti ljubi študirati 39 strani zapletenega teksta. Zato jaz tega dekreta ne komentiram, ne citiram in ne ocenjujem. Vem samo to, da je bil napisan leta 1962, da je bil tajni dokument (tako tajni, da večina v RKC sploh ni vedela za njega), da ne prepoveduje nobenemu v RKC da pri oblasteh prijavi kogarkoli, ki naredi kaj narobe, da ne govori samo o pedofiliji ampak o kršenju zakonov v cerkvenih krogih.

Pri vsej tej stvari me jezi to, da vsi mi (ja, tudi jaz včasih) govorimo kar na pamet, brez da bi si resnično ogledali kakšno stvar “na papirju”.

Nekdo reče: “Duhovniki so pedofili, še Vatikan je napisal dekret, da je to res…” in potem vsi planemo po tej zadevi in pametujemo brez konca in kraja in obsojamo vse po vrsti.

bom jaz napisala “link” kaj piše v današnjem:

mml
Si pa res kratke pameti in ozko usmerjen kot “gelipterski konj”. In ne samo to. Razpravljaš kar počez in pametuješ, da se človeku kar “milo stori”.

To je vse, kar ti lahko odgovorim na tvoje bedno pisarjenje. Sam s sabo prihajaš v protislovja.

Kako lahko trdiš take bedarije, da ti veš, kaj K_ris ve in jaz ne. Ali si imel priložnosti me spoznati, se pogovarjati z menoj. Ali mogoče s K_risom?

Ne bodi tako nestrpen. Lepo si vzami čas in do konca preberi, kaj je nekdo napisal in se zamisli in vprašaj? Kaj pa je ta hotel s tem prispevkom. In potem odgovori.

Če še nisi ugotovil oziroma razumel.

Kot ti je že K_ris napisal. Prispevek sem prekopirala, zato sem tudi navedla, kdo in kje ga je objavil.

In da ti še obrazložim, zakaj sem ga prekopirala.

Citiram: “Nič se ne posplošuje na vse duhovnike. Dejstvo pa je, da bi RKC rada te stvari utišala in v ta namen………”

To je bil in je moj namen. Povedati takim kot si ti, da se ne posplošuje, so dejstva in resnica, da je NAJVEČ PEDOFILOV prav v vrstah duhovnikov. To je resnica in resnico je potrebno sprejeti, če hočeš mirno živeti v sožitju z okolico in sam s seboj.

Dokler pa resnice ne boš sprejel, pa “BOG s teboj”.

nisem Viva, ki sem link napisala, da ne boste obdolžili njo.

Pozdravljam pa jo!

Viva, drži se!

Spoštovana Viva12, tvoj post zahteva odgovor…

Viva12 napisal:

> mml
> Si pa res kratke pameti in ozko usmerjen kot “gelipterski
> konj”. In ne samo to. Razpravljaš kar počez in pametuješ, da se
> človeku kar “milo stori”.

Kaj je to “gelipterski konj”? Izraz “gelipter” pride iz nemške besede “geliebter” kar pomeni ljubček (moškega spola). Če prevedem to na konja, dobim ven “ljubčkov konj” kar nima nobenega smisla… Sploh pa, med nama povedano, z živalskimi vzdevki (pa naj pomenijo karkoli že) obkladati ljudi ni primerno.

> Viva12 napisal:
> To je vse, kar ti lahko odgovorim na tvoje bedno pisarjenje.
> Sam s sabo prihajaš v protislovja.

Ali ne znaš citirati “moje bedno pisarjenje”, da bom vedel na kaj se tvoja kritika nanaša? In da bom videl, kje prihajam v protislovja…

> Viva12 napisal:
> Kako lahko trdiš take bedarije, da ti veš, kaj K_ris ve in jaz
> ne. Ali si imel priložnosti me spoznati, se pogovarjati z
> menoj. Ali mogoče s K_risom?

Jaz ne vem kaj ti veš… Zato moraš poskrbeti ti.

> Viva12 napisal:
> Ne bodi tako nestrpen. Lepo si vzami čas in do konca preberi,
> kaj je nekdo napisal in se zamisli in vprašaj? Kaj pa je ta
> hotel s tem prispevkom. In potem odgovori.

Nestrpnost… oprosti moji nesramnosti, ampak ta veje iz tvojih postov.

> Viva12 napisal:
> Če še nisi ugotovil oziroma razumel.
>
> Kot ti je že K_ris napisal. Prispevek sem prekopirala, zato
> sem tudi navedla, kdo in kje ga je objavil.

Tudi kopiranje in citiranje prispevkov gre drugače, kot si naredila ti v svojem postu.

> Viva12 napisal:
> In da ti še obrazložim, zakaj sem ga prekopirala.
>
> Citiram: “Nič se ne posplošuje na vse duhovnike. Dejstvo pa je,
> da bi RKC rada te stvari utišala in v ta namen………”
>
> To je bil in je moj namen. Povedati takim kot si ti, da se ne
> posplošuje, so dejstva in resnica, da je NAJVEČ PEDOFILOV prav
> v vrstah duhovnikov. To je resnica in resnico je potrebno
> sprejeti, če hočeš mirno živeti v sožitju z okolico in sam s
> seboj.

To je TVOJA resnica in tej resnici lahko mirno verjameš TI, za širšo množico bo pa potrebno navesti bolj konkretne dokaze. Jaz ti nekako ne morem verjeti na besedo.

> Viva12 napisal:
> Dokler pa resnice ne boš sprejel, pa “BOG s teboj”.

In s teboj tudi…

Vidim, da je Viva 12 zaradi pomanjkanja argumentov “prisiljena” uporabiti žaljivke.

Ali pa se boš morda opravičila kolegu dosebaterju, kar si napisla da gre za “njegovo bedno pisanje”?

Jaz spoštujem pisanje in mnenje vsakega, tudi Prbabi in tebe, čeprav v glavnem ostanem brez odgovora na moje vprašanje …
…je preveč, če od tebe pričakujem(o) enako?

Ta tema se bo pobrisala, če se ne neha obkladati z žaljivkami.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Nimam namena nadaljevati s temo na tak način. Kaj pa ti pričakuješ od koga je tvoj problem in ne moj.

Stojim pa 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za tem, kar sem napisala. In nikogar nisem žalila. Nasprotno.

Pa lep dan še naprej in BOG VAM POMAGAJ.

Ena nuna je rodila. Kaj naj z otrokom? Podtakne ga nekemu patru. Nežna duša kot je bil, je skrbel za fantička. Leta tečejo, fant raste,… Tam nekje po 15 letih mu reče: sin moj, dovolj si velik, da izveš. Jaz v resnici nisem tvoj ata, ampak tvoja mama. Tvoj ata je pa celovški nadškof.
Toliko o tem, da zadeve niso dokumentirane ali da so neresnične? Seveda so pedofili v celotni družbi, no med moškimi pretežno. Ampak duhovščina se ima za nekaj več, za božje predstavnike na zemlji! Govori o plemenitosti, odpuščanju, obsoja grehe,… v resnici pa nekateri počnejo zločine. Inštitucija v celoti to tolerira.
Pepermint

očke,

napisal:

“Prababi napisala: Poglavarji ver vedno kaj zakuhajo, so in bodo. Pedofilije je pa največ tam.”

očke, nisem posploševala, videla in na lastni koži veliko probala v življenju.

Ali zadnjega odstvaka v mojem postu 02.10.06 23.44, pa nisi prebral?

Obriši “očke” in preberi tudi to:

“So pa nekateri izjemni, veliko jih poznam, kljub temu, da ne hodim k maši. Takile jim delajo pa sramoto.”

Robi-1,

če kdo goji nestrpnost jo gojih prav ti, PRVI, pa žališ tudi, si pozabil, da mi pripisuješ “SENILNOST”?
Vse kar sem napisala, sem prečitala v časopisih, si ti pozabil? jaz nisem. Tudi njegov citat je sprožil veliko hrupa po SVETU. Tudi NE LAŽEM, kar mi pripisuješ.

Zapisal si tudi, 03.10.06 07:13, sledečo grožnjo:

“Še par takih in boš resen kandidat za prijavo zaradi širjenja verske in idejne nestrpnosti preko interneta.”

Take, grožnje sem si dobro zapomnila med II. svotovno vojno in jih ne bom nikoli pozabila, ker so me zaznamovale za vse življenje.
Ob prebiranju tvojega zgornjega pisanja, so se mi naslikali vsi izdajalci iz kraja, kjer sem živela med vojno. No, zgodovina se ponavlja.

Robi-1,

kaj če bi malo kontroliral sebe pri pisanju, veš, ne bi bilo slabo.

Zanima pa me, zakaj ti njega zagorarjaš??? O pedofiliji, je bilo pa veliko napisano, če nisi ti bral, jaz sem, pa tudi, da pometajo pod preprogo, je bilo veliko napisanega.

mml

Ja, imam čas, ker sem v penziji in tudi čitam, tudi vama ne bi škodilo, če bi brala še kaj drugega. Tudi o drugih verah, ne samo o RKC, da bosta vedela zakaj je bilo toliko hrupa s strani ISLAMA, zaradi CITATA, ki ga je prebral PAPEŽ. Pa NEDELJSKI prečitajta, jaz sem ga že Opusdei deluje.

Ramadan je torej mesec spomina na začetek islama in nastanek KORANA – po iskamskem izročilu je nadangel Gabrijel pred približno 1400 leti med ramadanom razodel preroku Mohamede 114 koranskih sur.
Kako bodo verjeli nekateri pripadniki RKC islamistom, če ne verjamejo, še svoji veri, da se je Marija prikazovala v katero verjamejo. Prikazuje se tistim, ki so vredni, da se jim je prikazala. Mogoče bodo verjeli, ko se bo prikazal Maitreja.

P.S. V penziji mogoče bosta, če bosta delala. Jaz sem delala pošteno, nisem se furala po internetu, med delovnim časom, kot se vidva, mogoče se motim? Brez dela ni jela, pravi star pregovor. Tudi v demokraciji to velja.

Če bi bila jaz vajin šef, bi vaju dala za tekoči trak v proizvodnjo, da še na stranišče ne bi mogla vsak čas, za mini osebni dohodek, kot ga ima veliko delavk in delavcev, pa še to ni sigurno, če ga dobijo konec meseca. V starih časih je bilo drugače. Pa srečno v penziji, mogoče pa sta že??

*****Viva, imaš kakršenkoli dokaz ali empirično raziskavo, ki bi dokazovala, da je med župniki več pedofilije, kot npr. v šolstvu? *****

Duhovnikom – pedofilom je Verkev plačala odvetnike in odškodnino žrtvam.

Zanima me, kako je v šolstvu in drugih podjetjih?

A ne bi bilo bolj prav, da bi Cerkev plačala odvetnike žrtvam, ne pa storilcem?

*****Ali lahko z imenom pove za EN (samo EN) primer, ko je dotični duhovnik PREVERJENO skušal storiti kaj takega njemu, njegovim otrokom, njegovim sorodnikom in otrokom njegovih sorodnikov oziroma poimensko znanemu človeku (kar široka množica ljudi aneda)? Odgovor je VEDNO negativen. ******

mml.

Nas je duhovnik kar med veroukom spraševal, kolikokrat ga kdo drka, pa punce če je že kera seksala al pa šlatala……. Pa razlagal kaj pomeni kurba , omenjal besedo F.U.K….

Se ti zdi to normalno?

Je danes med prijatelji nasesla debata na to temo. Pa je prijatelj rekel, da so se tudi pri njih pri pouku več pogovarjali o seksu kot o Bogu hehe.

A si zdej zadovoljen s primeri iz prve roke?

Prababi, obtožujem te nestrpnosti, ker deluješ očitno zavajajoče in poledično sovražno proti veliki večini svojih lastnih sodržavljanov.
To argumentiram s tem, da si zlonamerno hotela diskreditirati sedanjega papeža s tem, ko si napisala “kaj si pa pričakovala od njega, ali nisi poslušala poročil in brala, kaj je bil preden je postal papež. Bil je v Hitlerjevem podmladku.

Za mnenje, da si senilna, se ti iskreno opravičujem in ga jemljem nazaj. Sedaj vem, da nisi senilna, ampak preprosto zlobna. To pa ni bolezen, ampak karakterna lastnost.

Ponavljam – obsojam in zaničujem vsako vrsto nasilja nad otroki s strani kogarkoli, tudi duhovščine. Obsojam tudi kakršnokoli pometanje pedofilije pod preprogo.

Babi, od tebe bi pričakoval več življenjske modrosti in strpnosti. Pa imam občute, da še vedno delujete tako, kot 60 let nazaj. Ustvarjate imaginarnega razrednega sovražnika, da lahko…(pustim domišljiji). In to me žalosti.

vsi v cerkev !!!!! pa molte do onemoglosti za bolše čase

Lahko si malce bolj konstruktiven. Poceni populizem ni še nikoli pomagal.

Prababi napisala : pedofilije je pa največ tam” (med duhovščino).
TO JE TRDITEV! Jaz pa pravim, da je pedofilija povsod. Skoraj sto odstotno se s tem ukvarjajo samo moški, (če bi se ženske, bi bile že kamenjane). Ker pa se to dogaja tudi v cerkvenih krogih je ta bolj na udaru, kar je prav. Gre v javnost, mi o tem govorimo, drugi, kjer se tudi to dogaja, pa so tiho.
Tvoja TRDITEV, da je pedofilije največ med duhovščino je SOVRAŽNI GOVOR proti točno določeni skupini ljudi.To je tako, kot bi jaz trdil, da je največ pedofilije med PRADEDKI ali PRABABICAMI. Morda je malo čudno, pa se menda tudi to dogaja.
Pedofilija je povsod in zelo skrita.

New Report

Close