Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PLAČE 2017. Vaš poklic in plača.

PLAČE 2017. Vaš poklic in plača.


A se lepse je slisati sedemletno hcer, ko rece mamici med „zenskimi pogovori“, da „… ves mami, ti imas sreco, da si nasla tako prijaznega atija… jaz bom tudi pocakala na takega.. ti fantje v soli niso…“

Tvoji bivši otroci tudi tako pravijo tvoji bivši mami svojih otrok?
[/quote]

Ojoj, tole zveni pa tako morbidno. Na sreco so vse hcere zive in zdrave in tudi obe materi enako. Velikemu arhitektu, stvaritelju vseh svetov, slava!

Sicer pa zanimivo vprasanje, ce preskocimo ponesreceno formulacijo. Sicer nismo ziveli skupaj, da bi mi kdaj na usesa prislo kaj taksnega, a resnici na ljubo je tudi mati prve hcere imela sreco pri izbiri oploditelja. Je bil kar zahtevno ugoditi vsem njenim zamislim, a je na sreco v meni vedno imela sogovornika, ki je bil pripravljen prisluhniti in poiskati najboljso mozno resitev za vse vpletene.

Po drugi strani je pa nekako ze kar stereotipno, da se v taksnih razmerah slej ko prej oceta postavi v vlogo bankomata. Tu je imela pa celo velikansko sreco, saj spadam v kategorijo tistih, ki tozadevno radi pomagajo po najboljsih moceh. Dobili sta obe precej vec, kot je bilo dogovorjeno po formalni poti.

Fazit: pogoji za kaj taksnega so objektivno obstajali, je pa seveda veliko odvisno od zavisti, sovraznosti in pohlepa, ki se je morda skrival za zunanjo masko formalne vljudnosti in vse to je lahko razlicno vplivalo na predstave otroka. A kolikor poznam dekle zdaj, ko je odraslo in dozorelo, bi rekel, da je srcno in inteligentno dete, ki se zdalec ne inaci vec ocetovske ljubezni skozi darezljivost in zna ceniti tudi t.i. mehke kvalitete. 🙂

Sem še mlad- 27. Je pa res, da se več kot naslednjih 15 let ne vidim v tem. Če si iz Maribora se število letov hitro nabere, ker krenem iz Graza pa potem v svet 🙂
[/quote]

Pri 27 sem tudi jaz stremel k temu, da bi „videl cimvec sveta“. :-))

Srecno in uspesno kariero se naprej. Sodec po stevilkah si na dobri poti, zato le vztrajno.

3000 eur bruto+ dodatki+ zavarovanja, telefon, nagrade…. 6.2 stopnja izobrazbe dm asistentka direktorja sem obremenjena ampak zadovoljna v smislu…delam veliko…veliko dobim…

Jaz tudi 🙁

2.500 €, Elektrotehnik – Tujina

Učiteljica, zdaj direktorica spja, trenutni prilivi spja so 0.00 ker sem na začetuku poslovanja.

Jezikoslovka, delam doma. Bruto zaslužim na leto 34.000, ostane mi nekje 28.000, torej 2300 neto. Ni slabo, ampak veliko delam.

Mizar, 820 bruto+nekaj stimulacije+prevoz in malica. 5.stopnja izobrazbe. Itak da nisem zadovoljen, a bolje to kot nič.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

1200 € bruto,
služben telefon,
delavnik 8-10 ur na dan
5. stopnja

Prodajalka. Januar 2018 – 750€ skupaj z malico in prevozom. Zakaj? Ker nisem delala nobeno nedeljo! Je.eš tak zakon!

inž. 6. stopnja 1600€ neto z nadurami.
ostali okrog mene:
– inž. 6. stopnja (brinox) 1900€ neto z nadurami,
– mehanik LPP 1200€ neto brez nadur (40 let delovne dobe)
– upokojenka 600+200€(invalidski dodatke).

poberi se čimprej ven iz te vukoj3bine.

senior software architect
119.300 gbp na leto.

ti sam bejž ven. pa sem imel v sloveniji 3780 eur plače…

Vodja skladisca. 1600€ neto. Delam povprecno 9 ur na dan, ena izmena.

Razmišljam o menjavi službe in mi je interesantno podjetje Brinox . Ali lahko kdo iz prve roke pove kako je v tem podjetju, kakšni so odnosi, je delavnik normalen ( brez nenormalnega števila nadur, ki niso plačane)? Sem pa inženir strojništva. Hvala

trenutno 1700 neto. V. stopnja….zdravstvo

New Report

Close