Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plače programerjev v Sloveniji

Plače programerjev v Sloveniji

Dejansko je mitt povedal pravilno. Tehnologija je povsod enaka, le priložnosti so mogoče nekoliko drugačne. Seveda je najbolj preprosto trditi, da je pač v Londonu mnogo več priložnosti, čeprav tam srečo preizkusi ogromno programerjev iz celotne Evropske regije. V praksi je precej drugače in uspejo le tisti najboljši. Takih jih je zgolj nek promil.

Tudi sam sem bil kot programer zaposlen v tujini, ampak sem prišel nazaj, ker je v tujini delovno okolje za moje pojme precej manj zdravo, kot pri nas. Za napredovanje se moraš tam izkazovati z nadurami in ne zgolj z znanjem. Hvala lepa za tako priložnost…
[/quote]

Žal mi je zate, da si se moral vrniti, ker pač nisi pripravljen delati tako in ti je bolj slovenska ležernost pri srcu. So pač drugi psrejeli in delajo namesto tebe….. Ja, konkurenca v tem segmentu evropejcem je tudi v Londonu huda, sploh z azijskega konca 🙂

Jaz pišem, da poznam par takih, ki so v Londonu uspeli, so še vedno tam in jim ni čisto nič težko kdaj tudi tako “potegnit”, nad čemer se ti pritožuješ z “hvala lepa”… :)))))

in poznam tudi take, ki so ostali tukaj in niso želeli sprejet odlične ponudbe iz tujine ( sploh taki, ki so vedno par korakov pred “hackerji” ), nekateri delajo tudi v kripto svetu.. Zaslužki so od 10k krepko navzgor…. Je pa res, da se tudi tak ne protužuje niti v Sloveniji tako, kot se ti z “hvala lepa za tako priložnost”….

Ne vem – vem pa, koliko je uspešnih in je uspelo v Londonu 🙂

Sem pa na leto večkrat v Londonu zagotovo, kot si ti morda bil-a dosedaj skupno tam v svojem življenju, tako da…. Zagotovo ne bi šel pisat v prazno in te “vznemirjat izza zastiralc” , da bi ti bilo takole nazaj potrebno pisarit. 🙂
[/quote]

Enako bi lahko tudi trdil, da imajo Slovenski modni oblikovalci večje možnost za uspeh v Parizu. Splošno gledano je to res, v praksi pa vsekakor ne, ker se res malo komu posreči. Ti pa si en bebček ej 🙂

Ti si pa res butaste sorte. A ne razumeš, da je London 9 milijonsko mesto in da je primerjava Ljubljane z Londonom čisti kretenizem. A si res tako teslo, da tega ne razumeš?

Lepo so ti povedali, da v Sloveniji programerska tehnologiji za zahodom ne zaostaja in ti celo navedli nekaj globalnih podjetij, ki delujejo v Sloveniji.

Pa ker si ravno repenčiš, da si bil ne vem kolikokrat po Londonu. Smo v 21.stoletju in potovanja so v 21.stoletju prej pravilo, kot ne. S tem bi se mogoče moral hvaliti pred 30, 40 leti, zdaj pa žal izpadeš le bedak.
[/quote]

Slovenija = po tovjem samo Ljubjana, ali kaj? Kdo je butast ?

Se ti opravičujem, če ti je moj zanzanmek, kolikokrat sem v Londonu, tako obvisel na očesni sluznici. saj to, da hodim gor kot turist, ti pa je verjetno jasno, a ne?

Res me zabavavte nekateri s takimi komentarji; ti p+kar obkladaj z žaljivkami še naprej po forumu , iočitno drugega res ne znaš :)….

Slovenija = po tovjem samo Ljubjana, ali kaj? Kdo je butast ?

Se ti opravičujem, če ti je moj zanzanmek, kolikokrat sem v Londonu, tako obvisel na očesni sluznici. saj to, da hodim gor kot turist, ti pa je verjetno jasno, a ne?

Res me zabavavte nekateri s takimi komentarji; ti p+kar obkladaj z žaljivkami še naprej po forumu , iočitno drugega res ne znaš :)….
[/quote]

…pardon, gor ne hodim kot turist….

Enako bi lahko tudi trdil, da imajo Slovenski modni oblikovalci večje možnost za uspeh v Parizu. Splošno gledano je to res, v praksi pa vsekakor ne, ker se res malo komu posreči. Ti pa si en bebček ej 🙂
[/quote]

Modna industrija, kar se inteligence tiče, ni enako IT industriji.

Žal mi je zate, da si se moral vrniti, ker pač nisi pripravljen delati tako in ti je bolj slovenska ležernost pri srcu. So pač drugi psrejeli in delajo namesto tebe….. Ja, konkurenca v tem segmentu evropejcem je tudi v Londonu huda, sploh z azijskega konca 🙂

Jaz pišem, da poznam par takih, ki so v Londonu uspeli, so še vedno tam in jim ni čisto nič težko kdaj tudi tako “potegnit”, nad čemer se ti pritožuješ z “hvala lepa”… :)))))

in poznam tudi take, ki so ostali tukaj in niso želeli sprejet odlične ponudbe iz tujine ( sploh taki, ki so vedno par korakov pred “hackerji” ), nekateri delajo tudi v kripto svetu.. Zaslužki so od 10k krepko navzgor…. Je pa res, da se tudi tak ne protužuje niti v Sloveniji tako, kot se ti z “hvala lepa za tako priložnost”….
[/quote]

Jap rajši delam za pol manj kot pa da pregorim. Hvala zdravje imam eno ti pa kar delaj po 12 ur na dan, če si tako neumen.

Kripto svetu? Eno in isto nabijaš že 2 dni, čeprav so ti že razložili drugi, da podjetja v kriptosvetu živijo od provizij in ne od programiranja. A si res tako butast, da tega ne razumeš?

Sicer pa, ker vsi poznate nekoga, ki pač dela v Londonu za 10.000€ in več. Vsi podatki so dostopni na spletu…

https://www.glassdoor.co.uk/Salaries/senior-developer-salary-SRCH_KO0,16.htm
https://www.indeed.co.uk/Senior-Developer-jobs-in-London

Gre za senior developerje ki naj bi bili izkušeni in v poslu vsaj 10 let. Zanimivo, da je letna povprčena plača senior developerja v Londonu 60.000€, kar je okoli 5,000€ na mesec, čeprav tukaj vsi poznate tam enega, ki dela za minimalno 10.000€ / mesec :))) Bla bla bla…

Slovenija = po tovjem samo Ljubjana, ali kaj? Kdo je butast ?

Se ti opravičujem, če ti je moj zanzanmek, kolikokrat sem v Londonu, tako obvisel na očesni sluznici. saj to, da hodim gor kot turist, ti pa je verjetno jasno, a ne?

Res me zabavavte nekateri s takimi komentarji; ti p+kar obkladaj z žaljivkami še naprej po forumu , iočitno drugega res ne znaš :)….
[/quote]

Ti si pa res malo butast. A ti je kdo napisal, da tja hodiš kot turist? A službeno potovanje ni potovanje? Najbrž si nek zafrustriranec, ki se na spletu pretvarja kaj je v relnosti pa si ena bebček. Klasičen naduvanec pač…

Slovenija = po tovjem samo Ljubjana, ali kaj? Kdo je butast ?

Se ti opravičujem, če ti je moj zanzanmek, kolikokrat sem v Londonu, tako obvisel na očesni sluznici. saj to, da hodim gor kot turist, ti pa je verjetno jasno, a ne?

Res me zabavavte nekateri s takimi komentarji; ti p+kar obkladaj z žaljivkami še naprej po forumu , iočitno drugega res ne znaš :)….
[/quote]

Pa daj me prosim vprašaj če me zanima kolikokrat si ti v Londonu in kaj tam počneš…

Ej dol mi visi, pa če si vsak teden via London…

Slovenija = po tovjem samo Ljubjana, ali kaj? Kdo je butast ?

[/quote]

Ima prav! Ljubljane ne moreš primerjati z Londonom, kot ne moreš primerjati Slovenije z Anglijo!!!

Pa saj je logično, da je v neki večji državo več možnosti za zaslužek in posel. Ampak temu primerno je tudi več ljudi, ki ustrezajo določenem razpisu za delo.. pa ne samo iz matične države, ampak tudi iz drugih držav EU.

Ne, vem zakaj je to tako težko razumeti??

Čudno, da si bil tolikokrat v Londonu in da še nisi ugotovil, da gre za precej ogromno mesto, ker je vedno ogromno ljudi. Primerjava Londona z Ljubljano je strašno hecno. No vsaj s sodelavci smo se malce nasmejali :))

Pa si ti prepričan, da si bil v Londonu? Da ni bil Spodnji Duplek? 🙂

Iz prve roke povem, da je v Londonu povprečna plača junior developerja 35.000 €, plača senior developerja pa mogoče okoli 60.000 €. Možnosti so tudi za večje zaslužke, ampak take posle dobijo običajno tisti najbolj zagreti, ki imajo ogromno znanja in gurajo od jutra do večera in živijo praktično samo za podjetje. Kot je že nekdo napisal, na dolgi rok to ne gre, ker ti prej ali slej načne zdravje.

Sicer pa ni ravno tako kot večina misli, da prideš v London in ti mečejo denar pod noge. Dobiš zaposlitev, ki je nekje v rangu poprečne developerske plače 35k – 60k €, za kaj več pa se moraš prekleto pregurati. Bojda se na posamezen razpis prijavi tudi po več 100 programerjev.

Vse skupaj pa je šlo pa nekako takole.. Jaz sem v Londonu delal skoraj 10 let, prijavil pa sem se na razpis preko spleta. Že v roku nekaj dni so vodilni v podjetju z menoj opravili preko Skypa opravili razgovor. V roku 2 tednov sem dobil v poštnem nabiralniku povratno karto za letalo Ljubljana – London. Karto je podjetje poslalo na lastne stroške. Ko sem prišel v Londonu smo še enkrat opravili razgovor in opravili krajši test znanja.

Takoj naslednji dan sem prejel dopis v katerem je pisalo, da sem dobil zaposlitev, ampak da z delom ne smem pričeti dokler ne pridobijo izkaza o nekaznovanosti. Torej sem se še isti dan vrnil v Slovenijo, ter v roku nekaj dni pridobil omenjeni izkaz. V London sem se vrnil na lastne stroške, katere pa so mi pri prvi plači vrnili. V Londonu so mi vzeli tudi vzorec, da so preverili če sem mogoče zasvojen z drogami ipd.. Nato je sledil podpis pogodbe.

Delal sem od 8 do 17 ure, čeprav je v pogodbi pisalo da tedensko opravim točno 40 ur. Moja začetna plača je na začetku znašala točno 40k € (to je nek standard za novozaposlenega), nato pa v nekaj letih postopoma prilezla na 70k €.

70k € se na prvo žogo sliši ogromno, ampak po plačanih davščinah in plačanem stanovanju je od plače ostalo sorazmerno malo. 🙂 Naj povem, da sem za enosobno stanovanje plačeval 1500 € / mesec. Sem pa priznam kar dostojno živel in nekaj denarja tudi prihranil.

Glede moje pustolovščine bi rekel, da imam precej mešane občutke. Vsekakor se splača, ampak si ne predstavljam, da bi to počel 20 ali 30 let. Po slabih 10 letih sem se vrnil v Slovenijo in tukaj odprl podjetje z denarjem, ki sem ga zaslužil v Lonodnu. Danes sem “freelancer” in po večini delam za tuja podjetja.. nemška, angleška, ameriška. Danes delam precej manj, zaslužek je malce nižji kot v Londonu, se pa nedvomno počutim mnogo bolje, ker sem manj pod stresom….

Zanimivo…. Pa je razvojna tehnologijo res toliko boljša kot nekateri trdijo tu?

Zanimivo…. Pa je razvojna tehnologijo res toliko boljša kot nekateri trdijo tu?
[/quote]

To običajno trdijo tisti, ki vedo vse o vsem..

Razvojna tehnologija kot razvojni jeziki, razvojna okolja, ekosistemi in frameworki so po vsem svetu enaka, določene stvari pa so celo standardizirane. Če nekdo v Sloveniji obvlada programiranje v Javi, bo to enako obvladal tudi v Londonu, Berlinu ali pa v New Yorku. Načeloma ni razlik…

Mogoče je res, da se v tujini razvija večje projekte, ki pa so lahko enako dovršeni kjerkoli na svetu. Ima pa ta tehnologija določeno vrednost zgolj znotraj določenega podjetja, ne pa zunaj njega. Gre za ti. in-house custom tehonologijo…

Aja? Zakaj pa je potem toliko startupov začelo v Sloveniji? In ja večina podjetij v kripto svetu ima development v Sloveniji. Tudi Outfit7 je imel del developmenta v Sloveniji. Pa Zemanta tudi. Hecno kajne.. 🙂

Pa ti veš koliko programerjev to srečo išče v Londonu in koliko jih dejansko uspe? 🙂 Se mi zdi, da ne veš ja in da govoriš kar tako malo, ker se super sliši..
[/quote]

Valda imajo Outfit in Zemanta v SLO zaposlene.
Halo, kako pa misliš da lahko ena Zemanta preživi?

Standard v Londonu je toliko višji, da bi morale bit plače v Londonu ful višje od plač v SLO. A misliš da bi koga Outfit dobil v Londonu, če bi mu dal 1300-1500 neto?

En tuki notr pišete kakor da vse veste, pa se vam vidi, da teh firm od blizu niste pogledali, kaj šele da bi notr stopili.

Valda imajo Outfit in Zemanta v SLO zaposlene.
Halo, kako pa misliš da lahko ena Zemanta preživi?

Standard v Londonu je toliko višji, da bi morale bit plače v Londonu ful višje od plač v SLO. A misliš da bi koga Outfit dobil v Londonu, če bi mu dal 1300-1500 neto?

En tuki notr pišete kakor da vse veste, pa se vam vidi, da teh firm od blizu niste pogledali, kaj šele da bi notr stopili.
[/quote]

Kaj točno sploh ti želiš povedati? Pišeš isto kot tisti, ki si ga citiral. PA kdo hudila govori o plači 1300-1500 neto sredi Londona? A lahko citiraš tistega, ki je to napisal? A sploh znaš pravilno citirati.

Outfit7 bi lahko živel kjerkoli na svetu. Gaming podjetja najdeš vsepovsod na svetu, pa naj bo to Nemčija, Anglija, Amerika.

Očitno si samo še en sralec ki je tukaj navrgel nekaj nonsensov za boljšu imidž.

Valda imajo Outfit in Zemanta v SLO zaposlene.
Halo, kako pa misliš da lahko ena Zemanta preživi?

[/quote]

hahah tale je šele pacient.. Torej v tujini starta-up podjetij nimajo? Morajo biti izključno v Sloveniji, sicer ne preživijo? :))) Daj pacient pomiti se no, uspešna start-up podjetja najdeš povsod po svetu.

hahah kok si me nasmejal. Res si pacient! :))

Jap rajši delam za pol manj kot pa da pregorim. Hvala zdravje imam eno ti pa kar delaj po 12 ur na dan, če si tako neumen.

Kripto svetu? Eno in isto nabijaš že 2 dni, čeprav so ti že razložili drugi, da podjetja v kriptosvetu živijo od provizij in ne od programiranja. A si res tako butast, da tega ne razumeš?

Sicer pa, ker vsi poznate nekoga, ki pač dela v Londonu za 10.000€ in več. Vsi podatki so dostopni na spletu…

https://www.glassdoor.co.uk/Salaries/senior-developer-salary-SRCH_KO0,16.htm
https://www.indeed.co.uk/Senior-Developer-jobs-in-London

Gre za senior developerje ki naj bi bili izkušeni in v poslu vsaj 10 let. Zanimivo, da je letna povprčena plača senior developerja v Londonu 60.000€, kar je okoli 5,000€ na mesec, čeprav tukaj vsi poznate tam enega, ki dela za minimalno 10.000€ / mesec :))) Bla bla bla…
[/quote]

A si ti ze videl kaksno podjetje iz kripto sveta? Ocitno ne, ker si klasicen nabijac…

Jaz jih za razliko od tebe poznam kar nekaj. Zivijo od provizij??? Kaksnih ze? Ce ze, zberejo skozi ico denar, s tem pa poplacajo tudi programerje, ki delajo na bc. Sicer odvisno od projekta – za te, ki jih poznam jaz, so programerji placani okoli 5.000 neto. Nekaj jih je iz IJS, nekaj top studentov iz matemetike/fizike/rac.

Povprecen stromar, vodovodar, malar ima 2k neto na mesec, mehaniki se veliko vec, pa eden it-jevec ne bi imel:)))

No, saj sem vedel… Place v Sloveniji so – ce gre verjeti vasim navedbam – nekje na ravni tistih v Londonu in/ali svicarskih oz. v povprecju nad visjimi nemskimi.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Valda imajo Outfit in Zemanta v SLO zaposlene.
Halo, kako pa misliš da lahko ena Zemanta preživi?

Standard v Londonu je toliko višji, da bi morale bit plače v Londonu ful višje od plač v SLO. A misliš da bi koga Outfit dobil v Londonu, če bi mu dal 1300-1500 neto?

En tuki notr pišete kakor da vse veste, pa se vam vidi, da teh firm od blizu niste pogledali, kaj šele da bi notr stopili.
[/quote]

Pa kaj ti človek pišeš??? Pa kdo sploh piše o tem, da so plače v London 1500 neto??? A si ti pismen???

Aja, da ima London višji standard? Hvala za razlago, ker nihče od nas tega ni vedel!!

A si ti ze videl kaksno podjetje iz kripto sveta? Ocitno ne, ker si klasicen nabijac…

Jaz jih za razliko od tebe poznam kar nekaj. Zivijo od provizij??? Kaksnih ze? Ce ze, zberejo skozi ico denar, s tem pa poplacajo tudi programerje, ki delajo na bc. Sicer odvisno od projekta – za te, ki jih poznam jaz, so programerji placani okoli 5.000 neto. Nekaj jih je iz IJS, nekaj top studentov iz matemetike/fizike/rac.

Povprecen stromar, vodovodar, malar ima 2k neto na mesec, mehaniki se veliko vec, pa eden it-jevec ne bi imel:)))
[/quote]

Problem je, ker si ti nepismen in imaš probleme z razumevanjem. Govora je o tem koliko zaslužijo posamezni programerji in ne podjetja, ki imajo pač določen poslovni model.

Naslov teme je “Plače programerjev v Sloveniji”. A razumeš naslov? Kje se ti zatakne?

ICO? Večina denarja pri ICOtih zadrži vodstvo podjetja in ne programerji. Programerji imajo pač določeno plačilo, ki je pa je lahko seveda solidno. Če je ICO resen, naj bi zbrani denar investiral v projekt, marketing ipd….

Lahko kar potrdim, kar pise Python… Mislim, da je *v povprecju* (!) kar precej boljsih krajev po svetu, z – v povprecju! – boljsimi pogoji dela, placilom in pogodbami za dobrega racunalnicarja kot UK/ London. Je pa seveda kot povsod bolj vprasanje konkretnega delodajalca, kaj nudi in kako bo tam zivljenje, kot pa mesta samega po sebi…

Sicer pa so prioritete razlicne in London vsekakor ni sanjska destinacija vseh nas za zivljenje… 😉 Se mi pa zdi, da tisti, ki zivimo zunaj, pogosto jasneje vidimo prednosti (pa tudi slabosti) zivljenja v SLO. Ko/ Ce enkrat imas “life”, ti tudi work-life balance pac nekaj pomeni…

A si ti ze videl kaksno podjetje iz kripto sveta? Ocitno ne, ker si klasicen nabijac…

Jaz jih za razliko od tebe poznam kar nekaj. Zivijo od provizij??? Kaksnih ze? Ce ze, zberejo skozi ico denar, s tem pa poplacajo tudi programerje, ki delajo na bc. Sicer odvisno od projekta – za te, ki jih poznam jaz, so programerji placani okoli 5.000 neto. Nekaj jih je iz IJS, nekaj top studentov iz matemetike/fizike/rac.

Povprecen stromar, vodovodar, malar ima 2k neto na mesec, mehaniki se veliko vec, pa eden it-jevec ne bi imel:)))
[/quote]

Bla bla bla bla bla bla bla! Potem pa ne vem zakaj se določeni programerji selijo v tujino, če lahko dobijo višjo plačo? Daj ne sanjaj no. A govoriš o programerjih, ki imajo lastna podjetja a o teh, ki naj bi bili zaposleni?

A si ti ze videl kaksno podjetje iz kripto sveta? Ocitno ne, ker si klasicen nabijac…

Jaz jih za razliko od tebe poznam kar nekaj. Zivijo od provizij??? Kaksnih ze? Ce ze, zberejo skozi ico denar, s tem pa poplacajo tudi programerje, ki delajo na bc. Sicer odvisno od projekta – za te, ki jih poznam jaz, so programerji placani okoli 5.000 neto. Nekaj jih je iz IJS, nekaj top studentov iz matemetike/fizike/rac.

Povprecen stromar, vodovodar, malar ima 2k neto na mesec, mehaniki se veliko vec, pa eden it-jevec ne bi imel:)))
[/quote]

Če je kdo nabijač si to ti. Sem dokončal FRI in programersko sceno v Sloveniji poznam precej dobro. V svoji karieri sem delal že za vsaj 5 podjetij pa še nikoli nisem slišal, da bi kdo imel 5.000€, kaj šele 10.000€ na mesec. Imam tudi kolege v poslu, pa nihče ne omenja zneskov, ki jih omenjaš ti.

Če bi imeli v Sloveniji v IT-ju plače po 5.000€ ali 10.000€ bi se godilo ravno obratno in bi Avstrijci, Nemci in Angleži hodili delati k nam in ne mi k njim.. Daj človek uporabi malo glavo. Pa je ja nimaš samo za okras…

Če je kdo nabijač si to ti. Sem dokončal FRI in programersko sceno v Sloveniji poznam precej dobro. V svoji karieri sem delal že za vsaj 5 podjetij pa še nikoli nisem slišal, da bi kdo imel 5.000€, kaj šele 10.000€ na mesec. Imam tudi kolege v poslu, pa nihče ne omenja zneskov, ki jih omenjaš ti.

Če bi imeli v Sloveniji v IT-ju plače po 5.000€ ali 10.000€ bi se godilo ravno obratno in bi Avstrijci, Nemci in Angleži hodili delati k nam in ne mi k njim.. Daj človek uporabi malo glavo. Pa je ja nimaš samo za okras…
[/quote]

Točno to je meni na misel padlo. Če bi bilo res tako kot pravi tole teslo, bi tujci hodi delati k nam, ne pa obratno!! Hah, dobra dobra!

New Report

Close