Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po kom naj ima otrok priimek

Po kom naj ima otrok priimek

Preberi si svoj prvi stavek in še tretjega. Najprej praviš, da je priimek postranska zadeva, potem pa od žensk pričakuješ, da se prilagodijo moškim zahtevam.[/quote]

Zato ker večini moškim to veliko pomeni. Mogoče še zadnja stvar kjer niso kastrirani v današnjem svetu.

V takih primerih je tako da kar mož reče tako je. Drugega mnenja ni, briga jih za enakopravnost.

Jaz pa sem ženska in mi moj priimek veliko pomeni, tako kot veliko pomeni tvojemu možu. Tvoj mož velja za normalnega, jaz pa sem zaradi mojega stališča slišala že veliko neprijetnih opazk. Kaj češ, patriarhalna družba.

In kaj pravi tvoj partner/mož glede tega?

Nič. To se mu ne zdi problematično.

In kaj pravi neuradno? dvomim da veš. Popolnoma vsi moški delajo tisto kar vedo da bo nam ženskam všeč.

Vem 🙂
Pred mnogimi leti je v družbi dejal, da bi v primeru poroke prevzel moj priimek, ker mu je moj bolj všeč. Seveda je doživel hud posmeh in od takrat tega ne govori več javno. V primeru poroke bi verjetno obdržala vsak svojega, sva pa idejo poroke opustila že 15 let nazaj.

Sicer pa niti ni pomembno, kaj o tej tematiki misli moj partner. Tudi, če bi mu bil njegov priimek pomemben, je to njegova pravica, ki ji ne bi oporekala.

Težje pa razumem mnenja poročenih žensk. Verjamem, da marsikateri ženski priimek res ni pomemben, težje pa verjamem, da je veliki večini poročenih žensk res vseeno. Bolj verjetno je, da se podredijo patriarhalni tradiciji.

In tu je razlika. Moškim je lahko priimek pomemben, ženska pa “komplicira”?

Preberi si svoj prvi stavek in še tretjega. Najprej praviš, da je priimek postranska zadeva, potem pa od žensk pričakuješ, da se prilagodijo moškim zahtevam.[/quote]

Zato ker večini moškim to veliko pomeni. Mogoče še zadnja stvar kjer niso kastrirani v današnjem svetu.[/quote]

hahahaha za ženske je torej postranskega pomena, moškeljcem pa hudo pomembno. lej ga no lej, kam smo prišli. bogi kastrirančki, ki ne morejo živeti, če vsaj ene ženske ne tlačijo pod sabo.

Preberi si svoj prvi stavek in še tretjega. Najprej praviš, da je priimek postranska zadeva, potem pa od žensk pričakuješ, da se prilagodijo moškim zahtevam.[/quote]

Zato ker večini moškim to veliko pomeni. Mogoče še zadnja stvar kjer niso kastrirani v današnjem svetu.[/quote]

Aja? Ženskam pa to ne sme veliko pomenit… Meni moj priimek tudi veliko pomeni in ga ne bi zamenjala…

Poleg tega, otrok, ki se rodi, je skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od tiste ženske (razen v primerih, ko jih v bolnišnici zamenjajo), medtem ko veliko rojenih otrok sploh ni od tistega očeta, ki to misli, da je…
Tudi iz tega sklepam, da je veliko pametneje, da ima otrok mamin priimek in se fotri raje ne grebejo za to, da se jim da njihov priimek, saj otroci pogosto biološko niti niso njihovi… 🙂

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Zato ker večini moškim to veliko pomeni. Mogoče še zadnja stvar kjer niso kastrirani v današnjem svetu.[/quote]

hahahaha za ženske je torej postranskega pomena, moškeljcem pa hudo pomembno. lej ga no lej, kam smo prišli. bogi kastrirančki, ki ne morejo živeti, če vsaj ene ženske ne tlačijo pod sabo.[/quote]

V redu, kmot popustim pri priimku, sploh ni problema. V zameno pa se celo življenje ne dotaknem kuhinjskih del. Če jaz popustim nekje boš pa ti nekje drugje. Seveda boste spet vse v zrak skočile da tako pač ne gre. Če nisi sposoben sklepanja kompromisov (in to absolutno je to) potem ne hodi v zakon. Seveda tudi ime otroka izbere mater, moški ne sme imeti nobene besede zraven. Da ne govorim o tem da ga pravilno nahrani samo mater, mož je nesposoben. Pa še kaj bi se našlo. Dejansko po feministično zahtevate enakopravnost, same pa je ne izvajate.

Vem 🙂
Pred mnogimi leti je v družbi dejal, da bi v primeru poroke prevzel moj priimek, ker mu je moj bolj všeč. Seveda je doživel hud posmeh in od takrat tega ne govori več javno. V primeru poroke bi verjetno obdržala vsak svojega, sva pa idejo poroke opustila že 15 let nazaj.

Sicer pa niti ni pomembno, kaj o tej tematiki misli moj partner. Tudi, če bi mu bil njegov priimek pomemben, je to njegova pravica, ki ji ne bi oporekala.

Težje pa razumem mnenja poročenih žensk. Verjamem, da marsikateri ženski priimek res ni pomemben, težje pa verjamem, da je veliki večini poročenih žensk res vseeno. Bolj verjetno je, da se podredijo patriarhalni tradiciji.

In tu je razlika. Moškim je lahko priimek pomemben, ženska pa “komplicira”?[/quote]

V družbi je torej tipična copata. Lepo si ga vzgojila. Sploh se ne gre za to. Če ti je priimek tako pomemben ga obdrži, a te kdo sili da ga ne? Seveda sta misel na poroko opustila ker “vama papir nič ne pomeni” ne pa zato ker nista sposobna skleniti kompromisa okoli tega. Haha, včasih se nasmejem kako ste nekatere ženske prepričane v svoj prav in avtomatsko mislite da vaš partner misli enako.

hahahaha za ženske je torej postranskega pomena, moškeljcem pa hudo pomembno. lej ga no lej, kam smo prišli. bogi kastrirančki, ki ne morejo živeti, če vsaj ene ženske ne tlačijo pod sabo.[/quote]

V redu, kmot popustim pri priimku, sploh ni problema. pa se V zameno celo življenje ne dotaknem kuhinjskih del. Če jaz popustim nekje boš pa ti nekje drugje. Seveda boste spet vse v zrak skočile da tako pač ne gre. Če nisi sposoben sklepanja kompromisov (in to absolutno je to) potem ne hodi v zakon. Seveda tudi ime otroka izbere mater, moški ne sme imeti nobene besede zraven. Da ne govorim o tem da ga pravilno nahrani samo mater, mož je nesposoben. Pa še kaj bi se našlo. Dejansko po feministično zahtevate enakopravnost, same pa je ne izvajate.[/quote]

Človek, ti imaš resne probleme. S sabo. Kuhinjska dela so – zakaj točno po tvoje ženska? A je in pije samo ženska doma mogoče? Potem še nekako razumem … s takim pisanjem samo potrjuješ, da je bilo za enakopravnost še vedno premalo storjenega.

hahahaha za ženske je torej postranskega pomena, moškeljcem pa hudo pomembno. lej ga no lej, kam smo prišli. bogi kastrirančki, ki ne morejo živeti, če vsaj ene ženske ne tlačijo pod sabo.[/quote]

V redu, kmot popustim pri priimku, sploh ni problema. V zameno pa se celo življenje ne dotaknem kuhinjskih del. Če jaz popustim nekje boš pa ti nekje drugje. Seveda boste spet vse v zrak skočile da tako pač ne gre. Če nisi sposoben sklepanja kompromisov (in to absolutno je to) potem ne hodi v zakon. Seveda tudi ime otroka izbere mater, moški ne sme imeti nobene besede zraven. Da ne govorim o tem da ga pravilno nahrani samo mater, mož je nesposoben. Pa še kaj bi se našlo. Dejansko po feministično zahtevate enakopravnost, same pa je ne izvajate.[/quote]

popustiš???? kakšno predpravico do priimka pa imaš? partnerja prosto izbereta priimek zase kot za otroka, če si pozabil poročno zaobljubo. pa nauči se sklanjati mati matere materi mater pri materi z materjo.

V redu, kmot popustim pri priimku, sploh ni problema. pa se V zameno celo življenje ne dotaknem kuhinjskih del. Če jaz popustim nekje boš pa ti nekje drugje. Seveda boste spet vse v zrak skočile da tako pač ne gre. Če nisi sposoben sklepanja kompromisov (in to absolutno je to) potem ne hodi v zakon. Seveda tudi ime otroka izbere mater, moški ne sme imeti nobene besede zraven. Da ne govorim o tem da ga pravilno nahrani samo mater, mož je nesposoben. Pa še kaj bi se našlo. Dejansko po feministično zahtevate enakopravnost, same pa je ne izvajate.[/quote]

Človek, ti imaš resne probleme. S sabo. Kuhinjska dela so – zakaj točno po tvoje ženska? A je in pije samo ženska doma mogoče? Potem še nekako razumem … s takim pisanjem samo potrjuješ, da je bilo za enakopravnost še vedno premalo storjenega.[/quote]

Kje si pa to spet razbrala? maš mal blodnje al kaj? pravim samo da bi lahko sklenili tak kompromis, partnerska zveza pa je itak sestavljena iz kompromisov. Oziroma pri feministkah ne, tisto kar one rečejo je edino pravilno.

V redu, kmot popustim pri priimku, sploh ni problema. V zameno pa se celo življenje ne dotaknem kuhinjskih del. Če jaz popustim nekje boš pa ti nekje drugje. Seveda boste spet vse v zrak skočile da tako pač ne gre. Če nisi sposoben sklepanja kompromisov (in to absolutno je to) potem ne hodi v zakon. Seveda tudi ime otroka izbere mater, moški ne sme imeti nobene besede zraven. Da ne govorim o tem da ga pravilno nahrani samo mater, mož je nesposoben. Pa še kaj bi se našlo. Dejansko po feministično zahtevate enakopravnost, same pa je ne izvajate.[/quote]

popustiš???? kakšno predpravico do priimka pa imaš? partnerja prosto izbereta priimek zase kot za otroka, če si pozabil poročno zaobljubo. pa nauči se sklanjati mati matere materi mater pri materi z materjo.[/quote]

Kakšno pravico pa imaš ti da ima najin otrok tvoj priimek? torej greva se tožit.

Vem 🙂
Pred mnogimi leti je v družbi dejal, da bi v primeru poroke prevzel moj priimek, ker mu je moj bolj všeč. Seveda je doživel hud posmeh in od takrat tega ne govori več javno. V primeru poroke bi verjetno obdržala vsak svojega, sva pa idejo poroke opustila že 15 let nazaj.

Sicer pa niti ni pomembno, kaj o tej tematiki misli moj partner. Tudi, če bi mu bil njegov priimek pomemben, je to njegova pravica, ki ji ne bi oporekala.

Težje pa razumem mnenja poročenih žensk. Verjamem, da marsikateri ženski priimek res ni pomemben, težje pa verjamem, da je veliki večini poročenih žensk res vseeno. Bolj verjetno je, da se podredijo patriarhalni tradiciji.

In tu je razlika. Moškim je lahko priimek pomemben, ženska pa “komplicira”?[/quote]

V družbi je torej tipična copata. Lepo si ga vzgojila. [/quote]

V družbi smo vsi v določenih situacijah copate. Vedno. Presodimo, ali lahko izražamo svoje mnenje ali ne. To delamo vsi, zavedno ali nezavedno. Svoja prepričanja navadno delimo samo z najožjimi prijatelji in partnerji.

Vzgojila ga nisem jaz, ker jaz ne vzgajam odraslih oseb. Vzgojili so ga starši.

Ne razumem, kaj želiš v tem odstavku povedati.
In tudi, če ima partner nasprotno mnenje, kaj potem? Morata partnerja do smrti razmišljati popolnoma enako?

Meni je moj priimek pomemben. Kakšno je partnerjevo mnenje glede tega, je popolnoma irelevantno.

..žalostno, da svojih besed ne prepoznaš. So bile ravno zato citirane.
Je pa žalostno, koliko šovinističnih moških, in to mlajše generacije, še vedno blodi po svetu ..

Nikjer nisem zapisal da je gospodinjstvo izključno samo žensko delo zato ne nabijaj. Napisal sem samo da če jaz popustim pri priimku najinega otroka boš ti popustila kje drugje. Mogoče primer res ni pravi je pa več kot nazoren

Nikjer nisem zapisal da je gospodinjstvo izključno samo žensko delo zato ne nabijaj. Napisal sem samo da če jaz popustim pri priimku najinega otroka boš ti popustila kje drugje. Mogoče primer res ni pravi je pa več kot nazoren[/quote]

Ti še kar ne razumeš. Če ti popustiš pri priimku, predpostavljaš, da je priimek moška pravica. Nekaj, kar je tvoje, in ker imaš pač ženo rad, boš popustil.

Nikakor ne razumeš, da smo v 21. stoletju.

Nikjer nisem zapisal da je gospodinjstvo izključno samo žensko delo zato ne nabijaj. Napisal sem samo da če jaz popustim pri priimku najinega otroka boš ti popustila kje drugje. Mogoče primer res ni pravi je pa več kot nazoren[/quote]

no, pa recimo tako: po čem sklepaš, da mora pa otrok nositi očetov priimek? Aja, zato, ker je to od nekdaj … hmm … težek argument.

Nikjer nisem zapisal da je gospodinjstvo izključno samo žensko delo zato ne nabijaj. Napisal sem samo da če jaz popustim pri priimku najinega otroka boš ti popustila kje drugje. Mogoče primer res ni pravi je pa več kot nazoren[/quote]

no, pa recimo tako: po čem sklepaš, da mora pa otrok nositi očetov priimek? Aja, zato, ker je to od nekdaj … hmm … težek argument.[/quote]

Tega spet nisem nikjer zapisal. Napisal sem samo, meni veliko pomeni da moj otrok nosi moj priimek. Moja partnerka se s tem ne strinja. Torej ker sem v zvezi se bom prilagodil in popustil, ampak v zameno pa se ne dotaknem gospodinjskih opravil, ker to je pa tisto kar tebi veliko pomeni da ti pomagam. Torej sva sklenila kompromis, najini otroci imajo tvoj priimek, jaz pa se celo življenje ne dotaknem kuhinje. Bi pristale na to? stavim da ne.

Ne moreš iz svoje kože.

Zato ker večini moškim to veliko pomeni. Mogoče še zadnja stvar kjer niso kastrirani v današnjem svetu.[/quote]

Aja? Ženskam pa to ne sme veliko pomenit… Meni moj priimek tudi veliko pomeni in ga ne bi zamenjala…

Poleg tega, otrok, ki se rodi, je skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od tiste ženske (razen v primerih, ko jih v bolnišnici zamenjajo), medtem ko veliko rojenih otrok sploh ni od tistega očeta, ki to misli, da je…
Tudi iz tega sklepam, da je veliko pametneje, da ima otrok mamin priimek in se fotri raje ne grebejo za to, da se jim da njihov priimek, saj otroci pogosto biološko niti niso njihovi… :)[/quote]

Pustimo, Flo, čvekanje na teh forumih, kjer eni ne ločijo realnosti od tistega, kar so pred kratkim gledali v zadnji seriji Razočaranih gospodinj. Pustimo, po kom naj ima otrok priimek, saj se krešejo mnenja že glede statusa (poročeni ali ne) oz. prevzema moževega priimka (s poroko ali ne).

Da otrok biološko ne bi bil od tistega moškega, s katerim sem v razmerju, enostavno ni mogoče. Tebi se to lahko zgodi? Kaj se dogaja drugim, pa itak ni bistveno.

P.S.
PUMA ima danes spet svojo luno, čeprav je zunaj sonce.

Aja? Ženskam pa to ne sme veliko pomenit… Meni moj priimek tudi veliko pomeni in ga ne bi zamenjala…

Poleg tega, otrok, ki se rodi, je skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od tiste ženske (razen v primerih, ko jih v bolnišnici zamenjajo), medtem ko veliko rojenih otrok sploh ni od tistega očeta, ki to misli, da je…
Tudi iz tega sklepam, da je veliko pametneje, da ima otrok mamin priimek in se fotri raje ne grebejo za to, da se jim da njihov priimek, saj otroci pogosto biološko niti niso njihovi… :)[/quote]

Pustimo, Flo, čvekanje na teh forumih, kjer eni ne ločijo realnosti od tistega, kar so pred kratkim gledali v zadnji seriji Razočaranih gospodinj. Pustimo, po kom naj ima otrok priimek, saj se krešejo mnenja že glede statusa (poročeni ali ne) oz. prevzema moževega priimka (s poroko ali ne).

Da otrok biološko ne bi bil od tistega moškega, s katerim sem v razmerju, enostavno ni mogoče. Tebi se to lahko zgodi? Kaj se dogaja drugim, pa itak ni bistveno.

P.S.
PUMA ima danes spet svojo luno, čeprav je zunaj sonce.[/quote]

ježešna saj menda tudi ženske kaj varaajo in jajčece menda ni tako krepostno da bi se oplodilo samo možžu, ljubimcu pa ne. tega sploh ni tako malo.

Očitno ne razumeš kaj je hipotetični primer ki je vsekakor mogoč. Ločenke težko razumete kaj je sklepanje komprpmisov. Sploh pa v kuhinjije vedno en glaven drugi mu pa pomaga. Očitno pri feministkah en zrezek speče mož drugega pa žena da sta si enakopravna. Haha

New Report

Close