Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po kom naj se piše otrok, po mami ali po očetu?

Po kom naj se piše otrok, po mami ali po očetu?

Če ženska ni prepričana ali je partner ali ljubimec oče otroka, mora dati obvezno po partnerju priimek.
Če bo imel njegov priimek, ne bo sumil, da je mogoče otrok od ljubimca in ne njegov.

Samo ptoem mora res islam priti na oblast, da bo to dovolil (nimam pa na žalost informacij, kako je s tem pri njih v realnem življenju po zakonih).
V večini EU držav kolikor poznam, in Slovenija, Nemčija, Avstrija in Švica spadajo sem, sme imeti oseba največ 2 priimka. V nekaterih državah pa niti ne sme imeti priimka kot ime zapisanega (čeprav sme imeti več imen).

Zakaj pa bi bila na negi samo mama z otrokom? Porodniška že, to je teh 3 mesece, potem pa je odločitev od staršev. In tudi veliko očetov je na negi če je otrok bolan.
V porodnišnici se najprej piše po mami, to je avtomatsko, potem pa lahko starša izbereta drugo ime sploh ni nujno da je po očetu ali mami lahko je tudi mešanica obojega.
[/quote]

Nobenega avtomatizma ni pri priimku otroka v porodnišnici!
Vodi se ga pod priimkom, ki ga mama navede v prijavi.


Moj otrok se je pisal drugače kot jaz pa nisva imeli nikoli težav pri prečkanju meje. Poznam kar nekaj primerov kjer se otrok piše drugače kot en od staršev pa nihče ni imel težav pri prečkanju meje ali pa kakšnih drugih kontrolah.
Pa ne vem zakaj bi bil to razlog da se otrok piše po mami da mama ne bo imela teh težav, a oče jih pa lahko ima?
[/quote]

Frankfurtsko letališče eno leto nazaj. Otrok se je pisal po očetu. Dokler oče ni prišel na letališče mamica ni mogla na avion. Čez pol leta sta se poročila. Dotični očka je rekel, da če bi vedel da se mu lahko zgodi tako sranje, bi se poročil že preden je otroka naredil. Tudi nove letalske karte so morali kupit.
Osebno jih poznam zato vem da je res.
Še mnenje o priimku otroka. Sem mama in moji otroci se pišejo po meni.

Samo ptoem mora res islam priti na oblast, da bo to dovolil (nimam pa na žalost informacij, kako je s tem pri njih v realnem življenju po zakonih).
V večini EU držav kolikor poznam, in Slovenija, Nemčija, Avstrija in Švica spadajo sem, sme imeti oseba največ 2 priimka. V nekaterih državah pa niti ne sme imeti priimka kot ime zapisanega (čeprav sme imeti več imen).
[/quote]

ti kar nabijaš nekaj v tri krasne
človek lahko ima toliko osebnih imen, kolikor hoče.
4. člen

(uporaba osebnega imena v pravnem prometu)

(1) Za pravni promet izbrani priimek in ime sta lahko sestavljena vsak iz največ dveh besed oziroma dveh nedeljivih celot.

(2) Državljan, ki ima ime in priimek ali ime ali priimek sestavljen iz več kakor dveh besed oziroma nedeljivih celot, mora podati izjavo o izbiri osebnega imena za pravni promet in izbrano osebno ime v pravnem prometu tudi uporabljati.

delam pa dosti s francozi, ti imajo pa skoraj vsi po 3 ali 4 osebna imena + priimek


Seveda, ker oče za zmešane feministke ni vreden nič. Oziroma služi le kot osemenjevalec in potem kot vir preživnine.
[/quote]
Sam si je izbral da je z eno nogo na štartu v svoboden life.

Pa še to. Ko moja mladina prinese domov žival najprej vprašam kako se cucek piše. Da se ve kdo je odgovoren moralno in finančno. Zlomljena tačka je takoj dvesto evrov.

Frankfurtsko letališče eno leto nazaj. Otrok se je pisal po očetu. Dokler oče ni prišel na letališče mamica ni mogla na avion. Čez pol leta sta se poročila. Dotični očka je rekel, da če bi vedel da se mu lahko zgodi tako sranje, bi se poročil že preden je otroka naredil. Tudi nove letalske karte so morali kupit.
Osebno jih poznam zato vem da je res.
Še mnenje o priimku otroka. Sem mama in moji otroci se pišejo po meni.
[/quote]

Ja saj verjamem da so lahko težave. Ampak tako podobno težavo bi lahko imel tvoj partner, oče vajinih otrok, če bi on šal z otrokom. Zato meni osebno to ni razlog zakaj bi moral imeti otrok priimek po mami.
Meni osebno pa pač ni bilo toliko pomembno kakose bo otrok pisal, mi je pa sedaj bolje ko se pišemo vsi enako.

ti kar nabijaš nekaj v tri krasne
človek lahko ima toliko osebnih imen, kolikor hoče.
4. člen

(uporaba osebnega imena v pravnem prometu)

(1) Za pravni promet izbrani priimek in ime sta lahko sestavljena vsak iz največ dveh besed oziroma dveh nedeljivih celot.

(2) Državljan, ki ima ime in priimek ali ime ali priimek sestavljen iz več kakor dveh besed oziroma nedeljivih celot, mora podati izjavo o izbiri osebnega imena za pravni promet in izbrano osebno ime v pravnem prometu tudi uporabljati.

delam pa dosti s francozi, ti imajo pa skoraj vsi po 3 ali 4 osebna imena + priimek
[/quote]

A zdaj se ti naj opravičim, ker ne mislim navajta celih zakonov? Ja, za promet smeš imeti največ dva priimka in dve imeni. Lahko imaš več, ampak ne za uporabo. Torej pišem čisto isto kot ti, samo brez vseh zakonov kdaj eno kdaj drugo, ker se mi zdi nesmiselno.

Mimogrede, nikjer ne trdim, da je v VSEH državah EU tako, ampak v večini. Torej, zakaj sploh komentiraš, če ne trdim ničesar kar je v nasportju s tvojim psotom?

Samo ptoem mora res islam priti na oblast, da bo to dovolil (nimam pa na žalost informacij, kako je s tem pri njih v realnem življenju po zakonih).
V večini EU držav kolikor poznam, in Slovenija, Nemčija, Avstrija in Švica spadajo sem, sme imeti oseba največ 2 priimka. V nekaterih državah pa niti ne sme imeti priimka kot ime zapisanega (čeprav sme imeti več imen).
[/quote]

Samo še čisto malo časa, potem bo pa prosto po prešernu……..sprememba zakona je že v obravnavi:)

ti kar nabijaš nekaj v tri krasne
človek lahko ima toliko osebnih imen, kolikor hoče.
4. člen

(uporaba osebnega imena v pravnem prometu)

(1) Za pravni promet izbrani priimek in ime sta lahko sestavljena vsak iz največ dveh besed oziroma dveh nedeljivih celot.

(2) Državljan, ki ima ime in priimek ali ime ali priimek sestavljen iz več kakor dveh besed oziroma nedeljivih celot, mora podati izjavo o izbiri osebnega imena za pravni promet in izbrano osebno ime v pravnem prometu tudi uporabljati.

delam pa dosti s francozi, ti imajo pa skoraj vsi po 3 ali 4 osebna imena + priimek
[/quote]

Ti pa ne razumeš najbolje napisanega, mar ne? Medij piše, da ima pri nas lahko oseba največ dva priimka (ker o priimku teče debata) in potem ti nalepiš člen zakona, kjer točno to piše. Ja, dejansko ima sicer nekdo lahko več imen in priimkov, vendar za pravni promet sta (za enkrat) še vedno dovoljena le dva:).


Seveda, ker oče za zmešane feministke ni vreden nič. Oziroma služi le kot osemenjevalec in potem kot vir preživnine.
[/quote]

Nič ne pomaga, če je dedec travojed kot si ti, če vseeno ostaja omejen šovinist.
Tudi vegetarji so sovražniki žensk, ne samo mesojedci.


Po poštarju!

Moje mnenje – po obeh. Ali pa tako, kot se starša dogovorita.

Glede tehle mej; ne dvomim da imaš lahko probleme, a zato obstajajo uradno overjena pooblastila in podobni papirji.
Domači otrok se piše drugače od mene, pa zaenkrat še nikjer na mejah ni bilo problemov.

Ti pa ne razumeš najbolje napisanega, mar ne? Medij piše, da ima pri nas lahko oseba največ dva priimka (ker o priimku teče debata) in potem ti nalepiš člen zakona, kjer točno to piše. Ja, dejansko ima sicer nekdo lahko več imen in priimkov, vendar za pravni promet sta (za enkrat) še vedno dovoljena le dva:).
[/quote]
moj point je, da je v rojstnem listu lahko zavedeno pet imen in trije priimki, z zaznambo, kaj se uporablja v pravnem prometu.

normalno je po očetu

feministke pa pravijo po mami


če oče želi, da se piše po njem naj poroči mamo in bo imel njegov priimek. če mu ni za poročiti mamo, se bo pa pisal po mami 🙂


moj point je, da je v rojstnem listu lahko zavedeno pet imen in trije priimki, z zaznambo, kaj se uporablja v pravnem prometu.
[/quote]

Tvoj point je totalni mimosunek – veš, kaj pomeni uporaba v pravnem prometu?

Tvoj point je totalni mimosunek – veš, kaj pomeni uporaba v pravnem prometu?
[/quote]

Prehitra – tako zapisana imena in priimki so samo v rojstni matični knjigi (do leta 2005) oz. sedaj v matičnem registru na osnovnem vnosu in nikjer drugje ne na izpisku, ne v dokumentih. V izpisku ni prav nobene zaznambe.


če oče želi, da se piše po njem naj poroči mamo in bo imel njegov priimek. če mu ni za poročiti mamo, se bo pa pisal po mami 🙂
[/quote]

A tko je to???? Saj veš, da čeprav sta poročena, to ni nujno?


če oče želi, da se piše po njem naj poroči mamo in bo imel njegov priimek. če mu ni za poročiti mamo, se bo pa pisal po mami 🙂
[/quote]

Midva sva poročena, jaz sem obdržala svoj priimek, otrok se piše po njem.

Otrok je najin in ima priimka od obeh. Nama edino logično.

Midva sva poročena, jaz sem obdržala svoj priimek, otrok se piše po njem.
[/quote]
to pa tvoj problem če si obdržala samo svoj priimek in vsaj ne dodala moževega, če ne že imela samo moževega.
lahko bi se pa tudi če bi tako hoteli zmenili,da imate vsi tvojega.
Načeloma se s poroko spremenijo priimki – torej načeloma je poroka rešitev tega vprašanje. Pišem načeloma, razen seveda pri vas takih, ki vztrajate pri enakih stvareh,da se priimki ne spreminjajo nič.


to pa tvoj problem če si obdržala samo svoj priimek in vsaj ne dodala moževega, če ne že imela samo moževega.
lahko bi se pa tudi če bi tako hoteli zmenili,da imate vsi tvojega.
Načeloma se s poroko spremenijo priimki – torej načeloma je poroka rešitev tega vprašanje. Pišem načeloma, razen seveda pri vas takih, ki vztrajate pri enakih stvareh,da se priimki ne spreminjajo nič.
[/quote]

Priimek si lahko spremeniš tud brez poroke. Kake eni pišete.


moj point je, da je v rojstnem listu lahko zavedeno pet imen in trije priimki, z zaznambo, kaj se uporablja v pravnem prometu.
[/quote]
In hkrati je rojstni list tudi cudezni dokument, s katerim (poleg osebne izkaznice ali potnega lista) lahko vozi otroka cez mejo en ali drugi stars.

New Report

Close