Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po kom naj se piše otrok, po mami ali po očetu?

Po kom naj se piše otrok, po mami ali po očetu?

Pa kako boste kompleksnejše reci reševsli v vaših življenjih, ko se ne morete zmeniti pri najbolj banalnih in nepomembnih. Iz nekaterih, pravzaprav večine, sekajo taki egoti, da je groza. Ampak ok, vsako tele ma svoje vesele. Veliko telet, pravzaprav kravic ima pravo obsesijo s priimkom telicka.

Poznam pare, ki se odločijo že obzakonski zvezi ko partnerja sestavita iz dveh prrimkov en priimek.

Npr.: Matej PLEčnik in Mojca proSEN
je potem novi priimek Matej in Mojca PLESEN
ali pa Štefan hadaLIN, in Ana BUcik sta potem Štefan in Ana BULIN

Ja domišljija nima meja :)))

Moji se pišejo po očetu in ne vidim smisla komplicirati. Glede otrok itak ne tekmujeva. Tudi se mi dva priimka ne zdita praktična. Da bi jima pa dala samo svoj priimek, četudi je to v nasprotju s tradicijo, ki sega globoko v zgodovino, bi morala pa pač imeti nek res hud razlog, ki pa ga nimam, saj očeta svojih otrok spoštujem in sem ga tudi prostovoljno izbrala.


Točno tako. Po mami.

Vse je enostavneje, če imata mama in otrok enak priimek.
Oče pa naj se odloči, kakšnega bo on imel 😛

Ha ha, butavost tudi ne


če oče želi, da se piše po njem naj poroči mamo in bo imel njegov priimek. če mu ni za poročiti mamo, se bo pa pisal po mami 🙂
[/quote]

😀 Tole je sicer enostavna rešitev dileme o priimku otroka. Ampak, če je to najboljši razlog za poroko, pa še ta bolj izsiljen….se da stvar s priimki urediti še enosravneje.

Otrok se bo pisal po meni – mami. Če oče želi imeti enak priimek kot otrok naj si ga spremeni.


Seveda, ker oče za zmešane feministke ni vreden nič. Oziroma služi le kot osemenjevalec in potem kot vir preživnine.
[/quote]

In obratno. Za moškega je ženska, ki je rodila njegovega otroka, zgolj hodeči inkubator, nujno zlo, brez katerega ne bi prišel do svojega naslednika, ki bo nadaljeval družinsko ime.

😀 Tole je sicer enostavna rešitev dileme o priimku otroka. Ampak, če je to najboljši razlog za poroko, pa še ta bolj izsiljen….se da stvar s priimki urediti še enosravneje.
[/quote]
kje ti vidiš kakšno izsiljevanje… saj ni treba se poročiti, potem se bo otrok pač pisal po mami, oče pa drugače. To je če se oče želi pisati enako pa lahko tudi za to kaj naredi in pokaže spoštovanje materi njegovega otroka in ljubezen s poroko. če tega noče, potem mu je pač vseeno tudi, če se otrok ne piše po njem ane, je še bolje tako. ker mu za mamo otroka in zvezo z njo itak ni mar.


kje ti vidiš kakšno izsiljevanje… saj ni treba se poročiti, potem se bo otrok pač pisal po mami, oče pa drugače. To je če se oče želi pisati enako pa lahko tudi za to kaj naredi in pokaže spoštovanje materi njegovega otroka in ljubezen s poroko. če tega noče, potem mu je pač vseeno tudi, če se otrok ne piše po njem ane, je še bolje tako. ker mu za mamo otroka in zvezo z njo itak ni mar.
[/quote]

Kje jaz vidim “izsiljevanje”? Enega rahlega vidim npr v tvojem zgornjem postu. Ampak to sem pač jast. Vsak po svoje, brez veze bit užaljena.

Kje jaz vidim “izsiljevanje”? Enega rahlega vidim npr v tvojem zgornjem postu. Ampak to sem pač jast. Vsak po svoje, brez veze bit užaljena.
[/quote]
kje pa zdaj užaljenost vidiš… jst komentiram – ne moreš nekoga izsiljevat z nečim, če tebi to ni pomembno, potem tui je za to stvar vseeno, te ne more nihče izsiljevati, če ti je vseeno.
če si ti ne želiš poroke z nekom, ker ti je vseeno za vajino vezo, če ti ne bi bilo, bi se najbrž želel poročiti, potem te nihče ne more izsiljevati z vezo, ker ti je vseeno, kaj se z njo zgodi in zaradi tebe lahko gre tudi rakom žvizgat, ali še bolje če je tako, ker itak ti očitno ženska ne pomeni nič. Potlej kak pomen ima zate zdaj kako se bo pisal ta tvoj otrok, če ti je za mamo tega otroka vseeno.
če ti je nekaj mar za zvezo z žensko, ki je mati tvojega otroka, potem spet ti pač poroka ne predstavlja izsiljevanja, ampak možno željo, ker ljubiš osebo. ne pa muko in odvečnost, izsiljevanje, povod za kreg. Če ti je želja osebe,da bi s tabo živela poročena izsiljevanje, namesto en izmed dokazov da kisli resno, ker poročiš se ne vsak dan z vsakim, potem pač imaš resne težave. tako jaz to vidim – pač samo sem to pač samo jaz…. Ker jaz bi tvojo reakcijo da v poroki vidiš izsiljevanje, razumela kot da nimaš resnih namenov z vezo, da ti je vseeno in da hočeš čimprej stran, da se nočeš vezati, da nisi resna in zaupanja vredna oseba… tako si jaz to razlagam. In potem od tu gre zveza adijo in tudi ni potem nobene želje, da se otrok piše po tebi, če ti mama otroka tako nič pomeni.
pač samo moj pogled.


kje pa zdaj užaljenost vidiš… jst komentiram – ne moreš nekoga izsiljevat z nečim, če tebi to ni pomembno, potem tui je za to stvar vseeno, te ne more nihče izsiljevati, če ti je vseeno.
če si ti ne želiš poroke z nekom, ker ti je vseeno za vajino vezo, če ti ne bi bilo, bi se najbrž želel poročiti, potem te nihče ne more izsiljevati z vezo, ker ti je vseeno, kaj se z njo zgodi in zaradi tebe lahko gre tudi rakom žvizgat, ali še bolje če je tako, ker itak ti očitno ženska ne pomeni nič. Potlej kak pomen ima zate zdaj kako se bo pisal ta tvoj otrok, če ti je za mamo tega otroka vseeno.
če ti je nekaj mar za zvezo z žensko, ki je mati tvojega otroka, potem spet ti pač poroka ne predstavlja izsiljevanja, ampak možno željo, ker ljubiš osebo. ne pa muko in odvečnost, izsiljevanje, povod za kreg. Če ti je želja osebe,da bi s tabo živela poročena izsiljevanje, namesto en izmed dokazov da kisli resno, ker poročiš se ne vsak dan z vsakim, potem pač imaš resne težave. tako jaz to vidim – pač samo sem to pač samo jaz…. Ker jaz bi tvojo reakcijo da v poroki vidiš izsiljevanje, razumela kot da nimaš resnih namenov z vezo, da ti je vseeno in da hočeš čimprej stran, da se nočeš vezati, da nisi resna in zaupanja vredna oseba… tako si jaz to razlagam. In potem od tu gre zveza adijo in tudi ni potem nobene želje, da se otrok piše po tebi, če ti mama otroka tako nič pomeni.
pač samo moj pogled.
[/quote]
mati ne more enostransko dati otroku svojega priimka, torej ne more zahtevat, da se otrok piše po njej. o imenu in priimku se morata strinjati oba starša. če se ne strinjata, poimenuje otroka CSD

Po tistem, po komer bo nasledil dediscino.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


mati ne more enostransko dati otroku svojega priimka, torej ne more zahtevat, da se otrok piše po njej. o imenu in priimku se morata strinjati oba starša. če se ne strinjata, poimenuje otroka CSD
[/quote]
Pa bo otroka poimenoval csd potem pa bo mir ane. Tudi oče nemore prisiliti mame,da se piše po njem. mati pa lahko takemu kozlu reče,da ga ne bo napisala kot očeta – pa tudi on nič ne more. Lahko reče,da je oče neznan in nima kaj pisakti.
če mu je poroka taka huda muka in izsiljevanje ker on bi očitno raje laufal naokoli, potem ima mama toliko besede da ne dovoli,da se otrok piše po njem,. raje po vsakem drugem. In potem tudi nagaja iz inata glede priimka.
Pač od takega tipa noče da ima otrok priimek, raje od vsakega drugega, samo od tega ne, ki grdo dela z mamo – tako jaz to gledam. Pika.


kje pa zdaj užaljenost vidiš… jst komentiram – ne moreš nekoga izsiljevat z nečim, če tebi to ni pomembno, potem tui je za to stvar vseeno, te ne more nihče izsiljevati, če ti je vseeno.
če si ti ne želiš poroke z nekom, ker ti je vseeno za vajino vezo, če ti ne bi bilo, bi se najbrž želel poročiti, potem te nihče ne more izsiljevati z vezo, ker ti je vseeno, kaj se z njo zgodi in zaradi tebe lahko gre tudi rakom žvizgat, ali še bolje če je tako, ker itak ti očitno ženska ne pomeni nič. Potlej kak pomen ima zate zdaj kako se bo pisal ta tvoj otrok, če ti je za mamo tega otroka vseeno.
če ti je nekaj mar za zvezo z žensko, ki je mati tvojega otroka, potem spet ti pač poroka ne predstavlja izsiljevanja, ampak možno željo, ker ljubiš osebo. ne pa muko in odvečnost, izsiljevanje, povod za kreg. Če ti je želja osebe,da bi s tabo živela poročena izsiljevanje, namesto en izmed dokazov da kisli resno, ker poročiš se ne vsak dan z vsakim, potem pač imaš resne težave. tako jaz to vidim – pač samo sem to pač samo jaz…. Ker jaz bi tvojo reakcijo da v poroki vidiš izsiljevanje, razumela kot da nimaš resnih namenov z vezo, da ti je vseeno in da hočeš čimprej stran, da se nočeš vezati, da nisi resna in zaupanja vredna oseba… tako si jaz to razlagam. In potem od tu gre zveza adijo in tudi ni potem nobene želje, da se otrok piše po tebi, če ti mama otroka tako nič pomeni.
pač samo moj pogled.
[/quote]

Ok. Jaz sem ženska, ne moški. Po mojem, če bi rekla svojemu partnerju, da se bo otrok pisal po meni, ne po njemu…najbrž glih srečen ne bi bil. Lahko bi dodala, razen, če se z mano poročiš. In se verjetno bi. Ampak jaz pač ne bi želela, da se za poroko, če bi se že odločil, odloči s tem povodom. Poroka je nekaj med moškim in žensko, če si tega zaželita. Enim pomeni več, drugim manj. In ni rečeno, da ti ni mar za zvezo, če se ne poročiš. Stvar okusa. Nekak pa ne bi na tak način vmešavala svojih otrok.
Potem pa glede priimka, ki se, kot rečeno tradicionalno prevzema od očeta (čeprav se bojo očitno vse več pojavljalo tudi prevzemanje po materi),… Ko bi me otrok vprašal zakaj se pa on piše po mamici in ne po atiju.. Bi rekla, da za to ker se nisva poročila. Se mi zdi da po tej strani pa to dejstvo majčkeno posega med relacijo oče-otrok. Kaj pa vem. Sem pač staromodna.
Ampak dejansko so tud ženske, ki rečejo, da če se ne bo poročil, se bo otrok pisal po njej in meni pač to deluje rahlo izsiljeno.


kje pa zdaj užaljenost vidiš… jst komentiram – ne moreš nekoga izsiljevat z nečim, če tebi to ni pomembno, potem tui je za to stvar vseeno, te ne more nihče izsiljevati, če ti je vseeno.
če si ti ne želiš poroke z nekom, ker ti je vseeno za vajino vezo, če ti ne bi bilo, bi se najbrž želel poročiti, potem te nihče ne more izsiljevati z vezo, ker ti je vseeno, kaj se z njo zgodi in zaradi tebe lahko gre tudi rakom žvizgat, ali še bolje če je tako, ker itak ti očitno ženska ne pomeni nič. Potlej kak pomen ima zate zdaj kako se bo pisal ta tvoj otrok, če ti je za mamo tega otroka vseeno.
če ti je nekaj mar za zvezo z žensko, ki je mati tvojega otroka, potem spet ti pač poroka ne predstavlja izsiljevanja, ampak možno željo, ker ljubiš osebo. ne pa muko in odvečnost, izsiljevanje, povod za kreg. Če ti je želja osebe,da bi s tabo živela poročena izsiljevanje, namesto en izmed dokazov da kisli resno, ker poročiš se ne vsak dan z vsakim, potem pač imaš resne težave. tako jaz to vidim – pač samo sem to pač samo jaz…. Ker jaz bi tvojo reakcijo da v poroki vidiš izsiljevanje, razumela kot da nimaš resnih namenov z vezo, da ti je vseeno in da hočeš čimprej stran, da se nočeš vezati, da nisi resna in zaupanja vredna oseba… tako si jaz to razlagam. In potem od tu gre zveza adijo in tudi ni potem nobene želje, da se otrok piše po tebi, če ti mama otroka tako nič pomeni.
pač samo moj pogled.
[/quote]

Joj, si težka ko sto hudi.čev. Pri tebi bi bilo res najbolje, da bi kar CSD določil priimek otroka. Pa še kaj.
Čudim se, da si sploh seksala pred poroko.
Sicer pa tako – otrok ima oba priimka, ko je polnoleten, si izbere enega, drugega ali enega tretjega, ali pa ob poroki vzame ženinega ali moževega, pa je.

Jaz mislim, da je bolj primerno, da se po mami, ker ga je vendarle ona nosila 9 mesecev in ga rodila. Pa na porodniški bo z njim pa na negah bo z njim.
Pa mama je ziher ta prava, za očeta pa ni tako ziher. To pa samo mama ve, če je oče res pravi oče :).
[/quote]

A ni v takem primeru najbolj fer, da se piše kot poštar ali pa kot župnik?


mati ne more enostransko dati otroku svojega priimka, torej ne more zahtevat, da se otrok piše po njej. o imenu in priimku se morata strinjati oba starša. če se ne strinjata, poimenuje otroka CSD
[/quote]

Naka…….


Pa bo otroka poimenoval csd potem pa bo mir ane. Tudi oče nemore prisiliti mame,da se piše po njem. mati pa lahko takemu kozlu reče,da ga ne bo napisala kot očeta – pa tudi on nič ne more. Lahko reče,da je oče neznan in nima kaj pisakti.
če mu je poroka taka huda muka in izsiljevanje ker on bi očitno raje laufal naokoli, potem ima mama toliko besede da ne dovoli,da se otrok piše po njem,. raje po vsakem drugem. In potem tudi nagaja iz inata glede priimka.
Pač od takega tipa noče da ima otrok priimek, raje od vsakega drugega, samo od tega ne, ki grdo dela z mamo – tako jaz to gledam. Pika.
[/quote]

Pa še enkrat naka…..madonca, si eni to u izi vse predstavljate….

Naka…….
[/quote]

Kako da ne? Pri moji sodelavki je bilo tako. Na koncu je otrok dobil oba priimka. Kar je sicer najbolj praktično, sploh glede na dejstvo, koliko parov gre narazen. Sorodnica je naknadno zahtevala še svoj priimek pri otroku. Je imela namreč težave zaradi tega. Danes zagovarja oba priimka.

Pa še enkrat naka…..madonca, si eni to u izi vse predstavljate….
[/quote]
kaj si pametna, če nekaj negiraš in trdiš da ni tako, napiši potem kako je.


kaj si pametna, če nekaj negiraš in trdiš da ni tako, napiši potem kako je.
[/quote]

Če najdeš mon, najdeš tudi gugl, tam ti pa vse piše, pa si preberi – pa drugič daj prej, preden traparije pišeš.

Kako da ne? Pri moji sodelavki je bilo tako. Na koncu je otrok dobil oba priimka. Kar je sicer najbolj praktično, sploh glede na dejstvo, koliko parov gre narazen. Sorodnica je naknadno zahtevala še svoj priimek pri otroku. Je imela namreč težave zaradi tega. Danes zagovarja oba priimka.
[/quote]

Center je določil priimek otroku? Sam? Pred koliko leti?

Če najdeš mon, najdeš tudi gugl, tam ti pa vse piše, pa si preberi – pa drugič daj prej, preden traparije pišeš.
[/quote]
pol pa se ne mešaj in ne delaj pametno z negiranjem niti, če ti je težko argumentirati zakaj ni tako, potem ne rabiš se niti pametno delati.
Naka naka se zna vsak butelj dreti, četudi lahko nima prav. Tako izpadeš. zakaj bi iskali nekaj, kje pa piše, da je tvoje zanikanje potlej verodostojno. Normalni argumentirajo tisto kar mislijo, ne pa da se samo derejo naka naka

Center je določil priimek otroku? Sam? Pred koliko leti?
[/quote]

Pa dobr no, imeli so obravnavo na CSD, kjer so potem le prišli do kompromisa – obeh priimkov. S tem sta se potem na koncu oba strinjala. Če se ne bi, bi šlo to naprej na sodišče, ki bi dokončno odločilo. Zelo verjetno enako, samo dlje bi trajalo.

New Report

Close