Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poln kufer imam lastnih odraslih otrok

Poln kufer imam lastnih odraslih otrok

Vsako soboto so se narisali na kosilu, pripravljeni, da se jim postreže. Sin in hči, njuna partnerja in otroka. Vsak petek sem nakupovala ko budala za kuharijo za soboto. No, pa sem prišla k pameti. Prejšnji teden pridejo na kosilo, pa rečem, da ni nič skuhanega. Da bomo lepo skupaj delali kosilo. Sem jim kar odredila, kaj naj kdo seklja in reže, tudi vnukoma sem dala zadolžitev. Pa rekla, naj me pokličejo, ko bo narejeno in šla brat knjigo. Da bom potem jaz vse skupaj sestavila v okusno kosilo. Vsi so vihali nosove razen snahe, ki se je hahljala in mi dala prav.:)

Vpraša hči, kaj je za sladico, če sem kaj spekla. Ne, sem rekla, si ti? Tišina in nos do tal.:))) No, danes je hči klicala, da imajo nujne opravke s prijatelji, haha. Prišla sta sin in snaha z otrokom. Snaha je prinesla tiramisu. Spet smo se spravili sekljat in čvekali zraven. Vnukinja je uživala v rezanju česna (6 let) in krompirja. So rekli, da je v bistvu tako druženje boljše od prejšnjega, ker se poleg ogromno nasmejemo in pogovorimo. Ravnokar so odšli.

Končno se več ne počutim kot ujetnica, ki mora ves čas po kuhinji brkljati, da se drugi pridejo najest. Sem se morala spihat.

 

To so naši razvajeni mulci. Slovencem je samoumevno, da bodo hodili na kosila k mamicam, da jim bodo mamice čuvale otroke, da jim bodo starši kupovali stanovanja, hej, celo plačevali dopust. To je balkanska mentaliteta, izkoristit starce dokler se da. Prav si naredila! Še več takih bi bilo potrebnih, ampak večina jih komaj čaka, da vidi otročke in če bi kaj takega naredila, jih ne bi bilo več. No, pri tebi je odpovedala hči, sin je očitno bolj priseben.

Kot japk þonrarà k9 jo sřečàc 2 , 😀.

Tako se to dela, avtorica. Svaka čast! 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 05.11.2022 ob 17:39

Kot japk þonrarà k9 jo sřečàc 2 , 😀.

Čak, čak, špetirka. Si se ga ti naložila?

Tudi pod razno ne znam razbrati, kaj si hotela povedat!

Bravo in kapo dol, saj počasi se bo  odprlo tudi ostalim , še spisek drugič daj in naj letajo po trgovinah in čakajo v vrstah in zlagajo…cel postopek , ti pa sodeluj lepo kot ti ustreza.

Joj, mama! A si morala to res povedati vsem?

Končno !

Poznam eno tako, ki jo takole izkoriščajo, pa tako solatko, pa hčeri gor olivno olje, pa sinetu ne česna…in še marsikaj- odraslim-…kakšna zahtevna razvajanja, vse iz ljubezni ( ker komu pa boš, če se ne boš razpočil za lastne otroke, kajne, kajne..) ali- izsiljene, pogojene ljubezni…ker , če tega ne bo- joj in prejoj bo potem…me sploh obiskali ne bodo.

He, he. Zelo si bila uspesna. Imas se zame kaksno idejo, ker so mi najstniki popolnoma odpovedali. Si predstavljam, kaj se bo.

Bravo zate,mene še ni pamet srečala, imam 28 let staro, zelo razvajeno hči. Živi doma, je malokaj, skuhat pa ne zna nič. Enostavno nobene volje nima, lahko z lepa…zgrda, od nekdaj…ne vem, nebi rada špilala njeno služinjo še naprej.

Škoda le, da to ni bila prva zamera. Imaš prav, naj bo druženje kreativno, ne pa suženjsko delo za nekatere – že to, da prispevaš denar za kosila je – očitno čedalje dražje.

Odgovor na objavo uporabnika
Bravo939, 05.11.2022 ob 18:36

Bravo zate,mene še ni pamet srečala, imam 28 let staro, zelo razvajeno hči. Živi doma, je malokaj, skuhat pa ne zna nič. Enostavno nobene volje nima, lahko z lepa…zgrda, od nekdaj…ne vem, nebi rada špilala njeno služinjo še naprej.

Vzgoja.

Odgovor na objavo uporabnika
aha aha, 05.11.2022 ob 17:22

Vsako soboto so se narisali na kosilu, pripravljeni, da se jim postreže. Sin in hči, njuna partnerja in otroka. Vsak petek sem nakupovala ko budala za kuharijo za soboto. No, pa sem prišla k pameti. Prejšnji teden pridejo na kosilo, pa rečem, da ni nič skuhanega. Da bomo lepo skupaj delali kosilo. Sem jim kar odredila, kaj naj kdo seklja in reže, tudi vnukoma sem dala zadolžitev. Pa rekla, naj me pokličejo, ko bo narejeno in šla brat knjigo. Da bom potem jaz vse skupaj sestavila v okusno kosilo. Vsi so vihali nosove razen snahe, ki se je hahljala in mi dala prav.:)

Vpraša hči, kaj je za sladico, če sem kaj spekla. Ne, sem rekla, si ti? Tišina in nos do tal.:))) No, danes je hči klicala, da imajo nujne opravke s prijatelji, haha. Prišla sta sin in snaha z otrokom. Snaha je prinesla tiramisu. Spet smo se spravili sekljat in čvekali zraven. Vnukinja je uživala v rezanju česna (6 let) in krompirja. So rekli, da je v bistvu tako druženje boljše od prejšnjega, ker se poleg ogromno nasmejemo in pogovorimo. Ravnokar so odšli.

Končno se več ne počutim kot ujetnica, ki mora ves čas po kuhinji brkljati, da se drugi pridejo najest. Sem se morala spihat.

 

Pri nas “od vedno” delamo tako – in res je veliko bolj zabavno in fajn za vse. No… pa tudi ravno redni pri tem nismo… mogoče 1x na par mesecev.

A vseeno fajn. Vsaj ni občutka, da ti drugi k riti nosijo, pa da si dolžan, ipd. Vsak nekaj prinese, skupaj se dela, skupaj se je.

Poznam 28-letnico, ki živi v fantovem stanovanju v hiši fantovih staršev in vsako nedeljo s fantom ob uri, ki jo sama določi, pride na kosilo k svoji mami. Seveda naj bi mama kuhala le predhodno potrjen jedilnik.  In ni važno, če se ta mama slabo počuti ali ima druge načrte – “pol pa skuhaj in bova kosilo že prišla iskat”.

Ta ista hči mame še nikoli ni povabila na kosilo, vsako nedeljo pa, dobro izobražena kot je, mami ob obedu  vehementno soli pamet na vseh področjih.

Vsak po svoje, ampak – nekje so meje, tudi pri otrocih. Vsega sranja nam verjetno le ni treba prenašati.

Jaz pa z veseljem skuham v nedeljo kosilo za svoji hčeri in zeta, ter unukinje. Oni v soboto vsi delajo v izmenah varvajo otroke,…samo ob nedeljah lahko malo dlje spijo, jaz lahko vsak dan. Ko se hčeri vstanejo imajo družinski zajtrk, kavica,….nato pospravijo, perilo, naloga,….in pridejo na kosilo vidno utrujene. Z veseljem jim skuham, uživam ko smo vsi skupaj, ko pijemo kavo po kosilu, ko gledam moje punce, meni to ni mučenje  za mene je to blagoslov. Po kosilu grejo na bazen, na bližnji hrib, …..zakaj bi umivale posode, če jo lahko jaz ki lahko med tednom vsak dan grem na bazen, v hribe, na kavo z sosedo,…to je moj kamenček v mozaiku ki mojim hčeram lajša življenje.

Ko sem operirala kolk so me razvajale kod kraljico, sosede in sploh ena prijateljica so bile prav šokirane nad njihovo srčnostjo…..ampak res je da so bolj na vaši strani razmišljanja.

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
pri sosedu, 05.11.2022 ob 17:53

Čak, čak, špetirka. Si se ga ti naložila?

Tudi pod razno ne znam razbrati, kaj si hotela povedat!

Saj ne moreš vedet, ne vidiš, da je ona Grkinja ali nekaj takega…kar napiše , je vse zmešano in pomešano.

Nakladancija .Izmišljeno od A do Ž.

Ja, super fajn se imate pri vas.

Dobro, da se ti je glava obrnila za 360 stopinj.

Zdaj se pa še kaj drugega izmisli in natipkaj.Zelo radi imamo izmišljene zgodbice,

Kaj nismo že imeli te teme, iste zgodbice?

V zgodbi je skrit namig, ki dokazuje, da je vse izmišljeno. Kdo ga najde?

Navadila si jih, da prihajajo k tebi na kosilo. A bi bilo tako težko prej povedat, da želiš, da ga pripravite skupaj? Ne, ti si kuhala jezo, potem pa kot bi odrezal, spremenila navado. Težko je s takimi, kot si ti, ker človek nikoli ne ve, pri čem je.

 

6-letnik reže česen?

Toktok

ja, celo z 20  4 letnimi otoki sem v službi delala zelenjavne juhe. Zelenjavo smo pridelali na svojem vrtičku, pa delali sadno kupo.

Otroci so sami vse rezali in pripravili. delali smo tudi čokoladne, lešnikove, kokosove kroglice in pekli pecivo.

Kuhali smo različne vrste čajev in predhodno sami nabrali nekatere od njih.

Otroci so sposobni več kot se od njih pričakuje.

Bravo. Tako je prav. Jaz povabim, ko mi je. Se raje grem pa k njim na kosilo.

Na koncu ti bo žal. Jaz sem imela hudo bolno mamo, ki je najbolj na svetu bila vesela, da mi je kaj skuhala. Umrla pri 40.

New Report

Close