Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poln kufr imam mam, ki so stalno na bolniški zarad svojih otrok!

Poln kufr imam mam, ki so stalno na bolniški zarad svojih otrok!

Glej, bolniško napiše pediater. In ne verjamem, da je kje kakšen, ki zaradi enega smrkeljčka piše bolniško, sploh za dva tedna, verjemi. Jim čisto preveč gledajo pod prste.[/quote]

O, pa jim.

Mojo sodelavka, ki je, kot sem že zgoraj nekje napisala, odsotna vsaj en teden, raje dva na mesec in to že zadnja tri leta, samo pokliče k pediatru, da je otrok bolan in ko je zdrav, gre iskati bolniški list.
Pravi, da za en teden sploh ne rabi iti do zdravnika, če ni kaj posebnega.[/quote]

Svašta :O
No, naš pediater bolniške niti ne odpre, če otroka ne vidi. Edino zaradi uši ni bilo treba hodit tja. 😀 Tako da otroka dostikrat peljemo na prvi pregled še preden bolezen pošteno izbruhne. Čim zakuha gremo tja, ker takega pač ne daš v vrtec… Potem pa čakamo, ali bo viroza ali kaj hujšega… Po eni strani je nadležno, po drugi strani pa je ravno zaradi izkoriščanja tako čisto prav.


jaka organizacija, ko imaš mater na dohvat ruke, da te pedena od spredaj in od zadaj.

Naš pediater je enkraten – ga ne morem prehvalit. Ampak bolniške pa ne daje kar tako brezzveze.

Jaz moram potrkat, da imam srečo, da lahko kakšen dan ali dva delam od doma in sem tačas v bistvu ob otroku. Če pa je res kriza (evo ravno 2 tedna je od tega) pa imam bolniško in se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} posvetim otroku. Lahko bi izkoristila babico, pa se mi ne zdi fer do nje niti do otroka – lahko zboli tudi ona pa še otrok rabi mamo ko je res bolan.

Eni nimamo mam, starih mam, tašč, itd., da bi nam čuvale otroke! Kam pa naj dam bolnega otroka, lepo prosim???
A naj še dodatno plačam varuško? In kje naj jo najdem kzadnji trenutek, saj ne moreš predvideti, kdaj bo kateri otrok zbolel ali naj plačujem eno varuško kar za stalno pripravljenost?
Veš, toliko plače pa nimam!

Kako naj potem ne peljem na pol bolnega otroka v vrtec? Če moj otrok jemlje antibiotk 10 dni, ni 10 dni doma, ampak samo recimo prvih 5. A si predstavljate kaj bi bilo, če bi bila za vsakega otroka doma po 10 dni za vsak anitibiotik?
Potem bi ti šele klela po forumih!

Ne poznam sistema v ZDa, ampak tudi pri nas bi morala imeti prednost tista, ki ima te stvari urejene. Tako ali drugače. Delodajalec na rabi take, ki je skozi na bolniški. Posebno zdaj, ko je brezposelnost na višku. Zakaj za vraga mora eno plačevat, ki je skozi doma, ko bi pa lahko imel eno, ki DELA. Človek je plačan za DELO, in ne za biti doma.
Če je otrok preveč bolan, potem pač mama ostane doma in ne odžira službe enim, ki bi delale in si znale stvari urediti.
Moja otroka sta že velika in zaradi otrokovih bolezni služba ni trpela.[/quote]

tako je, pa naj bo potem skoz doma, ne pa da vleče od države denar za bolniško

Ne poznam sistema v ZDa, ampak tudi pri nas bi morala imeti prednost tista, ki ima te stvari urejene. Tako ali drugače. Delodajalec na rabi take, ki je skozi na bolniški. Posebno zdaj, ko je brezposelnost na višku. Zakaj za vraga mora eno plačevat, ki je skozi doma, ko bi pa lahko imel eno, ki DELA. Človek je plačan za DELO, in ne za biti doma.
Če je otrok preveč bolan, potem pač mama ostane doma in ne odžira službe enim, ki bi delale in si znale stvari urediti.
Moja otroka sta že velika in zaradi otrokovih bolezni služba ni trpela.[/quote]

Zdaj pa prosim za nasvet, kako si stavari urediti, da ne bi bilo treba na bolniške zaradi otrok.

Res, bi bila hvaležna.

tako je, pa naj bo potem skoz doma, ne pa da vleče od države denar za bolniško[/quote]

tudi meni gre to na jetra,sam kaj češ naš sistem to dopušča,da materam noben nič ne more

Ne poznam sistema v ZDa, ampak tudi pri nas bi morala imeti prednost tista, ki ima te stvari urejene. Tako ali drugače. Delodajalec na rabi take, ki je skozi na bolniški. Posebno zdaj, ko je brezposelnost na višku. Zakaj za vraga mora eno plačevat, ki je skozi doma, ko bi pa lahko imel eno, ki DELA. Človek je plačan za DELO, in ne za biti doma.
Če je otrok preveč bolan, potem pač mama ostane doma in ne odžira službe enim, ki bi delale in si znale stvari urediti.
Moja otroka sta že velika in zaradi otrokovih bolezni služba ni trpela.[/quote]

tako je, pa naj bo potem skoz doma, ne pa da vleče od države denar za bolniško[/quote]

Aha, položnco bo pa plačala v naturalijah..p…a mate skurjene možgane. pa kaj je z vami, ženske?

Ne poznam sistema v ZDa, ampak tudi pri nas bi morala imeti prednost tista, ki ima te stvari urejene. Tako ali drugače. Delodajalec na rabi take, ki je skozi na bolniški. Posebno zdaj, ko je brezposelnost na višku. Zakaj za vraga mora eno plačevat, ki je skozi doma, ko bi pa lahko imel eno, ki DELA. Človek je plačan za DELO, in ne za biti doma.
Če je otrok preveč bolan, potem pač mama ostane doma in ne odžira službe enim, ki bi delale in si znale stvari urediti.
Moja otroka sta že velika in zaradi otrokovih bolezni služba ni trpela.[/quote]

delodajalec ima od države vso podporo, da ne diskriminira delavk, ki morajo zaradi otrok ostati doma. država mu plača vse stroške, ki mu jih varstvo bolnih otrok povzroča. človek ima zaradi plačevanja prispevkov tudi pravico, da izkoristi bonitete, ki mu jih ta država tudi ponuja.

v zakonih je izrecno napisano, da odpuščanje zaradi bolnišk, med bolniško, zaradi nosečnosti… ni dovoljeno.

konec koncev, kot je že marsikatera napisala. delali bomo štirideset let. če smo v teh štiridesetih letih v par letih malo na bolniški zaradi otroka, nobena firma ne bo šla zugrunt.

nismo v ZDA. sicer pa vlačit naprej njihov zdravstveni sistem je brez veze, ker ni primerljiv z našim.
imam otroke, se pa strinjam, da ogromno mam to izkorišča do onemoglosti.
opoznam pa tudi ogromno ljudi, ki gredo na bolniško zase čisto za vsak drek. se opravičijem za izraz.
osebno nimam nobenega servisa za čuvanje otrok, pa se znajdeva. za prvega nisem bila niti en dan na bolniški, ker je zdrav. trkam. manjši ni tako odporen, pa tu pa tam kakšen dan. sicer pa se z možem kombinirava in je en z njim dopoldan, drugi popoldan. grem v službo tudi skoraj sredi noči. pač, mojega dela nihče ne naredi. če sem primorana ostati doma, delam od doma.
sicer pa če sem kakšen dan doma, se sploh ne sekiram zaradi stroška, ki ga delam državi z nego. tolko let, ko plačujem kot nora za zdravstvo in tega ( drugače kot kakšen dan nege letno ) ne koristim, več kot preplačam.

Jaz pa imam enega izmed otrok kronično bolnega in sem zaradi njega več na bolniški. Nihče drug ga zaenkrat ne more varovatti in tudi babica servisa nimamo.
Tudi ne dovolj denarja, da bi plačali varuško za takrat, ko ne more v vrtec.
In kaj naj sedaj?
V začetku so bili v službi še nekako prijazni, nim poslužala grdih besed, a po času (3 leta) so v službi tega zelo naveličani in vedno poslušam težke besede.
Ni mi lahko. Službe pa tudi ne morem pustiti, ker mi vsak dodaten € krvavo prav pride!
Groza me je klicat v službo in povedati, da me ne bo. Res!
Tudi jaz poslušam o tem, kako si ene v preteklosti niso vzele dneva bolniške in da so vozile bolne otroke k mamam, pa čeprav zelo daleč.
jaz bi tudi, ko bi lahko, veste!

Sej ne rabiš iti v zda tudi v evropi se to dogaja. Če pa že hočeš vedeti je pa v zda tako, da se pričakuje da bo žena doma, mož pa denar nosi. Firma takega moža nekako bolj ceni, ker se kao lahko bolj posveti službi ker ima doma porihtano. Tisti k pa živijo z rok v usta pa vidiš true story kako to gre. Tudi pri nas se vse ne upajo na bolniško. Če se malo po evropi ozreš boš opazila, da so ženske marsikje doma dokler otroci malo ne zrastejo in samo mož dela. Lahko pa si za primerjavo vzameš tudi skandinavske države.

Pozdravljena, sotrpinka. Jaz bi res zelo rada spoznala vse tiste pediatre, ki bolniško odpirajo “na lepe oči”, kot pravite za vsak kih in smrk. Ker očitno imate potem pediatre za idiote ali pa ste idiotke same. Ali pa vas je čas malo povozil. Realnost namreč to ni.

Sama sem na istem. En kronični bolnik in en otrok s PP. Z največjim veseljem ostanem doma, če ti “jezna sem” (ali pa katera druga) plačaš moje položnice. 2 leti sem se klofala z vsemi možnimi inštitucijami, da bi otrok dobil ustrezen status in jaz s tem možnost, da ostanem ob njem, država pa mi plača prispevke – pazi – prispevke, NE PLAČO, da ne bo kdo znorel. Samo to, da ne rabim na mesec dajat cca 90 €, da grem lahko k zdravniku. Otrok 2 cm dokumentacije, vse prošnje do danes zavrnjene. Jesta in pijeta tudi moja otroka, pa – zločin zločinski- midva z možem tudi. Moževa plača (VII. st) nas ne prehrani, sploh zaradi posebnih potreb otroka ne, torej grem lahko samo v službo. Mojega dela, razen kakih telefonov in mailov ne podela nihče, izjema je bilo lani 2x, ker iz bolnišnice res nisme mogla delati. Sicer podelam od doma, kar se le da. In nabijem na nekaj vse take egoistične kretene, ki jim dlje od lastne riti in lastnega kljuna ne nese. Nikoli nisem bila maščevalna, ampak ob takih idiotih me ima, da bi vas dala v mojo situacijo samo za ene 3 mes. Pa da vas vidim! Če pa se izjasniš, da prevzameš moje položnice, evo, jutri z velikim veseljem ostanem doma in se posvetim otrokoma, koristilo bo njima, meni pa tudi, neskončno. Pa boš lahko imela 2 delovni mesti in 2 plači – samo povej. Kam pošljem?

Pa še nekaj: ni hujšega od zavistne in nedojebane babe. Stokrat potrjeno dejstvo!

Ti “škoda besed” si pa nepismena. Sem napisala, da ne govorim o nekih hudih, kroničnih boleznih. Pojdi si še enkrat prebrati, o čem tukaj teče beseda, pa se potem javi. Mislim, a si res tako tupa, da mečeš v isti koš smrkavega otroka in otroka s posebnimi potrebami? Očitno si. Pa še tisto dvoje, kar si napisala na koncu.

Kot mama ti lahko zatrdim, da nas večina ne bo šla TEBI razlagat kaj je narobe z našimi otroki, kajti ti tako ali tako ne bi razumela. Zato poglej – če gre mati na bolniško, ki ji jo predpiše pediater in če s tem bolniškim listom pride v kadrovsko službo, se ti nimaš kaj oglašat. Nič. Lahko si samo tiho. Ona je prinesla bolniško, zaradi katerega razloga, naj bo to smrkanje, bronhitis ali poškodba, naj bo to operacija ali težja kronična bolezen, ti imaš za bit na svojem mestu in TIHO KOT RIT!

Ženske take baže kot si ti, poznam. Imamo tudi mi take. So se za hrbtom smejčkale in bockale nosečo sodelavko in jo zasmehovale, ker je bila dosti okoli zdravnikov, natolcevale da izkorišča, da se ji ne da delat, potem pa je rodila in otrok, dojenček, je čez nekaj mesecev umrl. Kdo misliš, da je prvi jokal v službi ko smo izvedeli novico? Take svetohlinke, kot si ti in nihče drug. Daj če se upaš – postavi se pred njo, poglej jo v oči in ji povej kako si sita njenih bolniških, prevzami nase to moralno pravico, da ji kaj takega rečeš in upaj, da je otrok res samo šmrkav.

Glede na to koliko visiš na MON prav veliko nisi obremenjena zato nehaj jokat, ti si nezadovoljena sebičnica, ki te skrbi samo za lastno rit

Od kod pa ti poznaš diagnozo otrok tvojih sodelavk? A brskaš po bolniških listih, ki jih prinesejo v podjetje? Aja ne, tebi pridejo vse tvoje sodelavke izrecno povedat, kako je z njihovimi otroci. Ti zaupajo najbrž. No, pa imajo vraga zahrbtnega.

Sem tole malce prebrala in sem čist v šoku. No, jaz imam tri otroke. Vse sem dala v vrtec isto leto, zato si kakšna, ki ima več kot enega zna predstavljat štalo, ki je bila z boleznimi. Po porodniški 2 dni v službo, potem polna dva meseca doma. In se tako en ponedeljek pripravim, oblečem otroke, da zdaj pa končno v vrtec in se mi ena na vratih v loku zbruha. Preoblečem,pomislim, saj ni nič V avtu še enkrat. Sem samo obrnila in ostala doma. Takrat se mi je ponudila mama in naslednje pol leta večinoma ona čuvala tri non stop bolne in zelo majne otroke. Dvakrat zato tud sama zbolela tako močno, da je bila na robu hospitalizacije. Vam povem, mi je bilo žal. naslednje leto sem v polni meri začela koristiti bolniško. In zanimivo, otrok nekako ob mami ozdravi hitreje. Letos je tretje leto vrtca, samo 2 dni bolniške do sedaj. Očitno je ta hujše mimo. Pa četudi ni. Ne vem, sploh ne razumem polemike. Ko je otrok bolan, je doma in mati ob njem. ja, tud očetje so, a v manjšem številu. In pošteno gledano, koga bolan otrok kliče ponoči, mamico ali očeta? Odgovor pove vse.
Tisto predpisovanje bolnišk brez obiska pediatra – vsekakor za prijavit. S tem pediater krši marsikaj, vem iz prve roke.

Za tiste punce, ženske ali kar že ste, ki tako vehamentno ponižujoče govorite o materah z otroci in njihovimi boleznimi pa le naslednje: Če zakon karme velja, boste v naslednji inkarnaciji na veliko žalost verjetno bile matere z otroci, ki bodo več kot “samo” bolni. Pač, rabile boste neposredno izkušnjo, ker to zlobo, ki jo trosite po forumih … Saj, najebejo pa tako vedno otroci.

No, potem pa najdi rešitev: otrok zboli, ima 39,5 vročine, mame, babic in podobnega v bližini nimaš, mož gre v službo ker zasluži dosti boljše kot jaz …. in kaj narediš??????

a) greš na bolniško in neguješ otroka
b) nafilaš otroka s Calpolom in ga vtakneš v vrtec ter tvegaš, da otrok zboli za pljučnico in podobno, okuži celo skupino v vrtcu, …
c) odpelješ otroka s seboj v službo
d) pokličeš neznano osebo, ki ima oglas, da pazi otroke
e) pustiš doma samega 1,5 letnega otroka, ker je služba pomembnejša

Prosim, če lahko podaš pravilno in ustrezno rešitev kako ravnati v primeru bolezni otroka.[/quote]

Že z opcijami, ki jih daješ na razpolago (o katerih očitno ti edino razmišljaš) je jasno, koliko je ura. Pač otrok je tvoj in možev. Koliko zaslužiš ti in koliko mož me ne briga. Tudi tvojih sodelavk, ki opravljajo tvoje delo, ne. Tako da je povsem nepošteno, da ti zato, ker ti je škoda denarja, vedno ostajaš doma na bolniški. Zato, da je tvoja družina na boljšem. To, da so sodelavke na slabšem, te prav malo briga. Ali pa tvoj mož (+ ti) meni, da je mama edina, ki je lahko doma z otrokom? Da za svojega otroka ni pripravljen vzet nekaj dni bolniške (tako ženske kot moški so pravi mojstri razlaganja, zakaj pa mož ne more)?

O starih starših seveda ne bom modrovala. Nekateri še delajo, drugi so (pre)stari, bolani ali pa preprosto niso pripravljeni varovat vnukov. Tudi to je njihova pravica. Jaz na srečo imam pomoč tudi pri (obojih) starih starših, zato so lahko otroka, ko je bil že boljši, pazili oni. Iz zgornjega pa je verjetno tudi razvidno, da sva se z možem zmenila za bolniško glede na to, kaj ima kdo v službi za delat (glede na nujnost). In ja tudi, od sodelavk pričakujem, da ne bodo vedno one doma z otrokom, ker ima tudi oče dolžnosti.

@karma
A hočeš reči, da so tiste ženske, ki imajo bolne otroke v prejšnjem življenju pisarile svinjarije po forumih al kaj?

@karma

A hočeš reči, da tiste ženske, ki imajo bolne otroke v prejšnjem življenju bile žleht, al kaj?

Ne sodi, da ti ne bo sojeno. Nihče te ni silil met zaporedoma pamžev! Pol pa jokcaš kok si uboga, pa vsi še tko mejčkeni, pa bolančkani. Še ene par si jih omisli!

Ne sodi, da ti ne bo sojeno. Nihče te ni silil met zaporedoma pamžev! Pol pa jokcaš kok si uboga, pa vsi še tko mejčkeni, pa bolančkani. Še ene par si jih omisli![/quote]

tako je!

A hočeš povedati, da so bile tiste mame, ki imajo bolne otroke v prejšnjem življenju žleht, al kaj?

…jezna na delodajalca, ker zaposljuje mlade matere…in tiste brez otrok, ki bodo celo nosečnost na bolniški.

No, potem pa najdi rešitev: otrok zboli, ima 39,5 vročine, mame, babic in podobnega v bližini nimaš, mož gre v službo ker zasluži dosti boljše kot jaz …. in kaj narediš??????

a) greš na bolniško in neguješ otroka
b) nafilaš otroka s Calpolom in ga vtakneš v vrtec ter tvegaš, da otrok zboli za pljučnico in podobno, okuži celo skupino v vrtcu, …
c) odpelješ otroka s seboj v službo
d) pokličeš neznano osebo, ki ima oglas, da pazi otroke
e) pustiš doma samega 1,5 letnega otroka, ker je služba pomembnejša

Prosim, če lahko podaš pravilno in ustrezno rešitev kako ravnati v primeru bolezni otroka.[/quote]

Že z opcijami, ki jih daješ na razpolago (o katerih očitno ti edino razmišljaš) je jasno, koliko je ura. Pač otrok je tvoj in možev. Koliko zaslužiš ti in koliko mož me ne briga. Tudi tvojih sodelavk, ki opravljajo tvoje delo, ne. Tako da je povsem nepošteno, da ti zato, ker ti je škoda denarja, vedno ostajaš doma na bolniški. Zato, da je tvoja družina na boljšem. To, da so sodelavke na slabšem, te prav malo briga. Ali pa tvoj mož (+ ti) meni, da je mama edina, ki je lahko doma z otrokom? Da za svojega otroka ni pripravljen vzet nekaj dni bolniške (tako ženske kot moški so pravi mojstri razlaganja, zakaj pa mož ne more)?

O starih starših seveda ne bom modrovala. Nekateri še delajo, drugi so (pre)stari, bolani ali pa preprosto niso pripravljeni varovat vnukov. Tudi to je njihova pravica. Jaz na srečo imam pomoč tudi pri (obojih) starih starših, zato so lahko otroka, ko je bil že boljši, pazili oni. Iz zgornjega pa je verjetno tudi razvidno, da sva se z možem zmenila za bolniško glede na to, kaj ima kdo v službi za delat (glede na nujnost). In ja tudi, od sodelavk pričakujem, da ne bodo vedno one doma z otrokom, ker ima tudi oče dolžnosti.[/quote]

Kako ni denar pomemben?
A naj grem na zavod ali kaj, živim od socialne podpore?
A misliš, da si lahjko privošči, plačevati varuško?
Kje pa naj dobim denar zanjo?
Denar od plače je za položnice in hrano, za najosnovnejše, razumeš???

Trenutno je tudi tako, da mož ne more na bolniško.
Ne more, ker ima sp. Odvisen je od strank. Njega 1 dan odsotnosti še veliko bolj udari po žepu kot mene, pa ne služi velikih denarjev. So trenutno težki časi.
Sem imela svoje otrooke že tudi v službi in on na terenu, ampak teren je takšen, da se je 1-krat eden otrok poškodoval in od takrat jih več ne jemlje s seboj.

Žal se ne morem ozirati še na sodelavke. K sreči nimamo vsi v službi naenkrat majhnih otrok, ampka smo v različnih življenjskih obdobjih.

Tudi moji otroci bodo kmalu veliki in lahko se bom bolj posvetila službi in nadomeščala tudi kakšno mamico na bolniški.
Upam samo, da ne bom pozabila, kako hudo je, ko so otroci majhni, bolni in nimaš babi servisa ali prilagodljivega urnika, ko lahko dopoldne otroke čuva eden, popoldan drug!

New Report

Close