Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poln kufr imam mam, ki so stalno na bolniški zarad svojih otrok!

Poln kufr imam mam, ki so stalno na bolniški zarad svojih otrok!

Ja, res. Zagotovo bo tako. :-p Ti lepo ostani doma in pusti službe tistim, ki vedo kaj delati. Ti teroriziraj še naprej možička, ki si ne upa niti s prstom mignit, ko gre za tvojo predkupno pravico do otrok:-p
[/quote]

Ma kaksni kompleksi res. Prav smesni ste s to histerijo po enakosti. Nehajte moske kastrirat in jim vsiljevati vloge dojilj, varusk, gospodinj,animatork. Ne delajte iz njih copat,ker ne bo v tem srece za nobenega. Pustite jim njihove kvalitete,odlike in polja dokazovanja za uspehe pa bo zakon slozen in sestavljen iz zenske in moskega in ne mozace in copate.

Ma kaksni kompleksi res. Prav smesni ste s to histerijo po enakosti. Nehajte moske kastrirat in jim vsiljevati vloge dojilj, varusk, gospodinj,animatork. Ne delajte iz njih copat,ker ne bo v tem srece za nobenega. Pustite jim njihove kvalitete,odlike in polja dokazovanja za uspehe pa bo zakon slozen in sestavljen iz zenske in moskega in ne mozace in copate.
[/quote]
To piše ena, ki ima doma kastrata, pardon, podrejenega moškega. Seveda kastriranega po zaključku oplojevanja:-)
Ženska, pusti razmišljanje tistim, ki to znajo. Tebe zgleda samo še bolj zmede.

In pri kakšnih delodajalcih ste pa zaposleni vi, tako strašno pametni, ki niste potrošna roba, ampak pred vas vsako jutro razgrnejo rdeč tepih, ker ste blagovolili priti v službo?


To piše ena, ki ima doma kastrata, pardon, podrejenega moškega. Seveda kastriranega po zaključku oplojevanja:-)
Ženska, pusti razmišljanje tistim, ki to znajo. Tebe zgleda samo še bolj zmede.
[/quote]

Oh seveda. Tvoje sanje. Ves kaj mi je smesno. Napadate mame, ki so doma, ko otrok zboli. Zakaj? Kaj vas zuli pri tem kako imajo drugi organizirano svoje zivljenje? Je to druzinska sreca in harmonija, ki vas davi, da morate siriti svoj gnjev? Meni je popolnoma vseeno kako vi zivite. Vseeno mi je za vas. Vseeno mi je za vase otroke. Meni je pomembna moja druzina in moji otroci. In ce zbolijo sem in bom jaz z njimi neglede na vase ideje in misli. In kaj vas tu spet zuli? No kaj? Vsak,ki je zadovoljen in pomirjen s svojim zivljenjem in odlocitvami se ne ozira okoli in lomasti po drugih. To zadnje je znak lastnega gnjeva. Delajte na sebi in svojem miru in ne iscite razlogov v drugih. Za svoj mir je odgovoren vsak sam. To je to. Zdaj pa le razmisli,ko bos pri volji. Mogoce najdes pravi fokus v zivljenju,ki je gotov ukvarjanje s svojim zivljenjem 🙂 .


ja jaz mislim, da je mama slaba, če ima raje službo kot otroka. Če se grebe za plačo in napredovanja medtem ko ima male otroke. In ja mislim, da ima mama prednost pri odločanju glede njunih otrok. Vsak normalen moški se bo podredil samici pri odločanju glede njunih mladičev.
[/quote]

Če imaš raje otroka kot službo, izberi otroka in ostani doma. Tvoj samec bo finančno poskrbel za tebe in za otroka. To je edina razumna in fer rešitev v tvojem primeru do otroka, do tvojega samca, do delodajalca, sodelavcev in do davkoplačevalcev.

Če imaš raje otroka kot službo, izberi otroka in ostani doma. Tvoj samec bo finančno poskrbel za tebe in za otroka. To je edina razumna in fer rešitev v tvojem primeru do otroka, do tvojega samca, do delodajalca, sodelavcev in do davkoplačevalcev.
[/quote]
Pa kje najdes vse te razloge,da bi lahko ali morali vplivati name in nasa zivljenja :)? Cesa ne razumes? Da niste pomembni zame? Kaj mene briga kaj se teb zdi? Res ste mi smesni. Moje zivljenje je moja stvar tebi naj bo pa tvoje. Namesto da se ukvarjas z drugimi. To je cist zgresen fokus / zivljenska orientacija. Mami ocitat, da je mama, bolnemu, da je bolan. Neznancem kako naj zivijo. Kaksna zguba casa in energije.


Pa kje najdes vse te razloge,da bi lahko ali morali vplivati name in nasa zivljenja :)? Cesa ne razumes? Da niste pomembni zame? Kaj mene briga kaj se teb zdi? Res ste mi smesni. Moje zivljenje je moja stvar tebi naj bo pa tvoje. Namesto da se ukvarjas z drugimi. To je cist zgresen fokus / zivljenska orientacija. Mami ocitat, da je mama, bolnemu, da je bolan. Neznancem kako naj zivijo. Kaksna zguba casa in energije.
[/quote]
Ze osnovna teza iz tvojega prvega stavka:” ce imas raje otroka kot sluzbo..” je popolnoma napacna. A se tebi zdi normalno, da ima kdo raje sluzbo in sodelavce ali kogarkoli ze kot lastnega otroka?? Norooo


Ze osnovna teza iz tvojega prvega stavka:” ce imas raje otroka kot sluzbo..” je popolnoma napacna. A se tebi zdi normalno, da ima kdo raje sluzbo in sodelavce ali kogarkoli ze kot lastnega otroka?? Norooo
[/quote]
Ženska, zdravje poštimaj najprej, pa bo bolje. Svoje, da se razumemo. Ker tole tvoje pisanje ne deluje ravno, da si zadovoljna, srečna in prepričana vase. Preveč se obremenjuješ z mnenji drugih. Pa kaj, če si mislijo, da si čudna, starokopitna, egoistična, da gledaš samo nase, da si domišljaš, da je otrok samo tvoj in da očetje nimajo nobene besede pri svojih otrocih… Si pač takšna in če je to ok tvojemu možu, pa naj bo. Delodajalcu najbrž res ni, pa ok, saj pišeš, da imaš samo en izi Job, ki je ali pa ga ni. Nepomembno je torej to.


Ze osnovna teza iz tvojega prvega stavka:” ce imas raje otroka kot sluzbo..” je popolnoma napacna. A se tebi zdi normalno, da ima kdo raje sluzbo in sodelavce ali kogarkoli ze kot lastnega otroka?? Norooo
[/quote]

Ja, nekateri imajo raje službo, kot družino. Poznam jo, samohranilka, otrok pri babici, zrasel je brez nje, ona pa 6 dni na teden po 12 do 14 ur na firmi. Za mizerno plačo. Ampak je prepričana, da brez nje ne bo šlo.

Alias nega je ze sedaj v celoti pokrita delodajalcu s strani drzave.
[/quote]

Kompletno naj gre na pleča države. Se pravi, ne da delodajalec pokrije delavcu v istem mesecu plačo, potem pa čaka refundacijo, ampak da delavec dobi plačo za dejansko oddelane dneve, refundacijo za nego, bolniško pa mu nakaže država posebej. Ko mu nakaže.

Plačana si, da delaš. Torej oddelaj svoje delo, ko prideš nazaj. HB da so ljudje nehali delati tuje delo. Jaz sem ga tudi. Naredim samo toliko, kolikor rabim papirjev, da gre moje delo nemoteno naprej. Ostalo pa stoji.

Ja, nekateri imajo raje službo, kot družino. Poznam jo, samohranilka, otrok pri babici, zrasel je brez nje, ona pa 6 dni na teden po 12 do 14 ur na firmi. Za mizerno plačo. Ampak je prepričana, da brez nje ne bo šlo.
[/quote]
Totalno napacen fokus. Na firmi dobijo novo njo v enem tednu ce jo zbija avto. Najkasneje pa ko bo sla v penzijon. Koliko jo cenijo ji pa ze sedaj povedo:nic. Mizerna placa je dokaz. Joj kako trapasti so ljudje. Zivljenje gre pa mimo. Potem pa antidepresivi, tabl.za spanje itd ko pride resnica o njihovih zivljenjih do njih samih. Polom.


Ženska, zdravje poštimaj najprej, pa bo bolje. Svoje, da se razumemo. Ker tole tvoje pisanje ne deluje ravno, da si zadovoljna, srečna in prepričana vase. Preveč se obremenjuješ z mnenji drugih. Pa kaj, če si mislijo, da si čudna, starokopitna, egoistična, da gledaš samo nase, da si domišljaš, da je otrok samo tvoj in da očetje nimajo nobene besede pri svojih otrocih… Si pač takšna in če je to ok tvojemu možu, pa naj bo. Delodajalcu najbrž res ni, pa ok, saj pišeš, da imaš samo en izi Job, ki je ali pa ga ni. Nepomembno je torej to.
[/quote]
Ha ha moje zdravje je ok, hvala. Sej mi je vseen ampak hocem kako kolesce premaknit pri vseh teh grenkobah,zlobah,fovsljivkah, ki vidim tudi pri nas, da osirajo druge mamica in se te reve se celo zelo sekirajo. To ni zdravo in zal mi je za njih. Sicer imas pa seveda prav. Ljudje bodo razmisljali kot zelijo dokler bodo sami tako zeleli. Zleht ljudi pa res ne prenem.


Ha ha moje zdravje je ok, hvala. Sej mi je vseen ampak hocem kako kolesce premaknit pri vseh teh grenkobah,zlobah,fovsljivkah, ki vidim tudi pri nas, da osirajo druge mamica in se te reve se celo zelo sekirajo. To ni zdravo in zal mi je za njih. Sicer imas pa seveda prav. Ljudje bodo razmisljali kot zelijo dokler bodo sami tako zeleli. Zleht ljudi pa res ne prenem.
[/quote]

A ti si zdaj doma al iz službe tipkaš? Me zanima, koliko nekateri ljudje dejansko delate.

Najbolj pomembna v življenju je moja družina, moji otroci. Če mi otrok zboli sem brez slabe vesti doma in sem mu v oporo. Nege ne izkoriščam za vsak kašelj ampak če pa ima vročino in ni za v vrtec sem normalno doma. Sigurno ne bom otroka z vročino dala v vrtec, zakaj že? Zaradi ene službe. Kaj pa ko jaz plačujem za vse tiste, ki bi lahko delali in se doma svaljkajo, saj se jim ne splača delati, pa ko plačujem polno ceno vrtca, nekateri pa dvakrat nižjo kljub temu da imajo več ampak uspešno vse skrivajo…marsikaj ni pošteno ampak tako je.

Na prvem mestu je otrok in pika. V službi si zato, da zaslužiš denar, sodelavcem nisi pomemben v nobenem pogledu. Sem bila enkrat v eni firmi kjer so odpuščali delavce. Pa so se potem norca delali, da kako je ženska jokala, da nikoli ni bila na bolniški,negi…in a je to koga brigalo? Nobenega, rekli so da je to pa njen problem, pa bi šla saj je to njena pravica.
Hočem povedati, da je treba otroka postaviti na prvo mesto (pa sebe tudi), na koncu poti je važna samo družina, ko boste v penzijonu vas noben sodelavec ne bo hodil obiskovati, s trenutkom ko boste nehali delati boste pozabljeni. Družina pa ostane.

Zato mi je prav malo mar kaj si kdo misli, tudi jaz moram marsikaj delati, plačevati ko drugi ne, pa mi ni po godu, takšno je pač življenje.
In zato ko otrok zboli grem mirno na bolniško in sem z njem, ko bo enkrat odrastel me ne bo več potreboval, dokler pa me potrebuje bom z njem in ni variante da zaradi ene službe bolnega otroka podturim nekomu drugemu.
Nega je moja pravica in tudi dolžnost in ko je potrebno me popolnoma nič ne zanima pa če se vsi na trepalnice postavijo. V službah pa ljudje itak vedno najdejo, ce ni nega jih pa kaj drugega moti, itd…zato se s takimi stvarmi sploh ne ukvarjam niti me ne zanimajo.

Večkrat pa slišim tudi starejše povedati kako so se predali službi in na ta račun izgubili marsikateri dan, pomembni trenutek ko je otrok potreboval mamo. In čisto vsem je žal za nazaj.

A ti si zdaj doma al iz službe tipkaš? Me zanima, koliko nekateri ljudje dejansko delate.
[/quote]
A zdej se pa se s tem obremenjujes? Pa sej me sploh ne poznas. Koliko se obremenjujes sele z vsemi, ki jih celo poznas. Zakaj? Ja jaz bolj malo delam. Tako sluzbo sem si izbrala. Da se ne zgaram doma in v sluzbi. Zivljenje in zdravje je eno. Druzina pa tud. Lahko bi garala za dva jurcka ampak zakaj ,ce ne rabim tega denarja. Jurja in drobiz za efektivno uro dela na dan je cist dovolj. Uf kok je tole zdej zapeklo? Boste vsi ugotovil, da vam skodi ukvarjanje z drugimi, ce vas boli, da je komu lepse in boljse, ker vedno bodo ljudje,ki jim bo boljse in lepse. Vecinoma zaradi lastne pameti in odlocitev.

Sicer sem tik pred penzijo, pa otroka sem vedno potisnila mami ali tašči, ko je zbolel, pa čeprav se me je oklepal in jokal,: mami, ostani….
Danes mi je žal. V službi zaradi tega nisem nič bolj bila zapisana, nasprotno, zbolela sem in v službi so vsi pozabili name, ko sem se 1 leto borila z boleznijo.
Mame, kar pojdi v stalež, če je vaš otrok bolan, vso pravico imate!!!!!


A zdej se pa se s tem obremenjujes? Pa sej me sploh ne poznas. Koliko se obremenjujes sele z vsemi, ki jih celo poznas. Zakaj? Ja jaz bolj malo delam. Tako sluzbo sem si izbrala. Da se ne zgaram doma in v sluzbi. Zivljenje in zdravje je eno. Druzina pa tud. Lahko bi garala za dva jurcka ampak zakaj ,ce ne rabim tega denarja. Jurja in drobiz za efektivno uro dela na dan je cist dovolj. Uf kok je tole zdej zapeklo? Boste vsi ugotovil, da vam skodi ukvarjanje z drugimi, ce vas boli, da je komu lepse in boljse, ker vedno bodo ljudje,ki jim bo boljse in lepse. Vecinoma zaradi lastne pameti in odlocitev.
[/quote]

Če verjameš v tole …

Ja točno tako…služba danes je, jutri je ni oz. je druga…otrok družina je pa vedno prva in edina ki ostaja, ostaja na prvem mestu. Ga ni denarja, ki bi ga dala pred otroka.

Sicer sem tik pred penzijo, pa otroka sem vedno potisnila mami ali tašči, ko je zbolel, pa čeprav se me je oklepal in jokal,: mami, ostani….
Danes mi je žal. V službi zaradi tega nisem nič bolj bila zapisana, nasprotno, zbolela sem in v službi so vsi pozabili name, ko sem se 1 leto borila z boleznijo.
Mame, kar pojdi v stalež, če je vaš otrok bolan, vso pravico imate!!!!!
[/quote]
tudi moja mama je mislila, kako si bo spomenik ustvarila v službi in ji je bila 120{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} predana. Hja. Je kar je. Spomni se jo noben več. Veliko jih je pomrlo. Penzija je sicer dobra a familije ni, prijateljev tudi ne. Doma čepi in vene.

Če verjameš v tole …
[/quote]
jaz poznam veliko ljudi, ki delajo za plače okoli jurja neto ampak v resnici ne delajo veliko. Izobrazba jim da možnost izbire. Večja podjetja, JU. Pisarne seveda. No. tisti za 4 jurje pa še manj “delajo” po vaše. Imajo pač sestanke in po 2 uri šljokajo kave s svojimi podrejenimi šefi. Potem pa je že čas za surfanje in malico. 8 ur dela je bilo uzakonjenih v času, ko drugega kot fizično delo ni bilo sedaj pa vsi ostali intelektualci tudi morajo po 8 ur nekje sedet, ker je v RS zapovedan (polni) delovni čas.

Kompletno naj gre na pleča države. Se pravi, ne da delodajalec pokrije delavcu v istem mesecu plačo, potem pa čaka refundacijo, ampak da delavec dobi plačo za dejansko oddelane dneve, refundacijo za nego, bolniško pa mu nakaže država posebej. Ko mu nakaže.
[/quote]

Torej naj davkoplačevalci plačujemo, da mamice sedijo doma in ne delajo, niti ne vplačujejo davkov in prispevkov ta čas?

Torej naj davkoplačevalci plačujemo, da mamice sedijo doma in ne delajo, niti ne vplačujejo davkov in prispevkov ta čas?
[/quote]

Zakaj bi mi plačevali? Davek gre itak iz dohodnine, prispevke država obdrži avtomatično. Delodajalec jih odvede za toliko dni, kolikor dela.

Zakaj bi mi plačevali? Davek gre itak iz dohodnine, prispevke država obdrži avtomatično. Delodajalec jih odvede za toliko dni, kolikor dela.
[/quote]

Če naj “gre na pleča države”, gre torej na pleča nas, ki plačujemo davke.

pust ti mamice, ki so doma z bolnim otrokom mogoče vsega skupaj en mesec na leto. Kaj pa vsi tisti priseljenci, lenuhi, romi, faliranci in kar jih je, ki so vse dni v letu doma in jim plačujemo vse stroške?? Te mamice niso niti kapljica v celem morju šleperjev. In njihovi otroci bodo enkrat krili tvojo penzijo. Nočeš, da so zdravi? Kdo bo pa potem tvoj penzion vplačal (ker saj veš kako to gre a ne?)? Vsi ti iz socialne??
[/quote]

Jaz sem tudi za tričetrt socialnih ukinit… za ostale pa družbenokoristno delo, se bodo še lažje socializirali pa našli delo za kasneje. Razumem za razne hujše invalide, ipd, ampak za 25letnike, ki jim je delo v hoferju pod častjo? …za njih je tudi urejanje zelenic ob javnih cestah dobro, v zameno za socialo seveda.

New Report

Close