Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poln kufr imam mam, ki so stalno na bolniški zarad svojih otrok!

Poln kufr imam mam, ki so stalno na bolniški zarad svojih otrok!


Še dobro, da ima tvoj otrok vsaj mamo ok, če je že oče en je.biveter, ki mu več pomeni denar in kariera od lastnega otroka. Ja, posledice pač bodo tudi tu. Pa nimaš kaj, ko pa praktično vsak spermodajalec.
[/quote]
Hja vsak zase ve. Tebe bi najbrz kar pobralo, ce bi vedela, da mi zivimo morda za kancek bolj optimalno od tebe. Nego je od nekdaj jemal vec tisti,ki ima signifikantno nizjo placo. Tako so delali ze 40 let nazaj.


Pa si ti dejansko samohranilka? Otrokov oče pa ne zmore poskrbet občasno zanj? A njemu pa denar res več pomeni od otroka?
[/quote]

Sam, da nabijate nekaj. Sama sem imela pisan dopust že 2 meseca nazaj za ta datum in sem bila doma.

Cel 7 in 8 mesec je imel on doma otroka tako, da on kar lepo poskrbi za malo.

In ja, njegova placa je vecja, pa jo je imel kljub temu 2 mesec v varstvu.

A je otrokov oče umrl, da moraš sama skrbet za otroka? Ali je samo še en gnil tip, ki je naštepal otroka, zanj pa naj skrbi sama ženska?
[/quote]

Napisala sem samo, da nihče ne oddela mojega dela v gospodarstvu. Ne pa kje in kaj je oče otroka.

Ne vem kako lahko nekateri živijo sami s sabo ker je toliko zlobe in zagrenjenosti v vas.

Aha, včeraj jo je šel ati iskat, ker je delal popoldanski šiht.

Napisala sem samo, da nihče ne oddela mojega dela v gospodarstvu. Ne pa kje in kaj je oče otroka.

Ne vem kako lahko nekateri živijo sami s sabo ker je toliko zlobe in zagrenjenosti v vas.

Aha, včeraj jo je šel ati iskat, ker je delal popoldanski šiht.
[/quote]

e vedno me zanima zakaj babe pustite, da vam gnili deci naštepajo otroke?
Zakaj se na date oploditi nekomu, ki mu bo mar za otroke in bo tudi kdaj šel na nego za otroka?
Res ne razumem takih bab, da se date vsem tem gnilim dedcem oploditi. On kariero fura, ve pa froce pazit. Bravo tepke.

e vedno me zanima zakaj babe pustite, da vam gnili deci naštepajo otroke?
Zakaj se na date oploditi nekomu, ki mu bo mar za otroke in bo tudi kdaj šel na nego za otroka?
Res ne razumem takih bab, da se date vsem tem gnilim dedcem oploditi. On kariero fura, ve pa froce pazit. Bravo tepke.
[/quote]
JAZ hočem biti z otrokom. Tu sploh ni vprašanja. Zame otrok ni lončnica niti ljubljenček, ki ga dam drugim v oskrbo. To je prvo. Drugo je, da bi samo norec sebi v skledo pljuval. V povprečju v Slo zaslužijo moški 2x več. In zakaj bi za isto situacijo samo z drugo osebo v družino kapnilo pol manj incoma za tisti teden, dva? Ker se ti zdi, da bi on moral? Zakaj? Ti je otrok naporen in odveč? Meni ni. Jaz sem rada s svojimi otroci.

Napisala sem samo, da nihče ne oddela mojega dela v gospodarstvu. Ne pa kje in kaj je oče otroka.

Ne vem kako lahko nekateri živijo sami s sabo ker je toliko zlobe in zagrenjenosti v vas.

Aha, včeraj jo je šel ati iskat, ker je delal popoldanski šiht.
[/quote]
težko živijo s tem. Zato pa špricajo viški skozi njihove oči, grimase, komentarje. Ko bi vedeli, da si delajo samo še eno težavo več. Zaradi zlobe, grenkobe, privoščljivosti še nihče ni bil prijetnejši in lepši obratno pa ja. Ampak oni bi s kolom na zadovoljnega, veselega, pomirjenega človeka. Ubogi vzdržujejo se namensko v vlogi večne žrtve. Ker jim je ta edina poznana in zato tudi edina (na svoj bolan način) udobna.


JAZ hočem biti z otrokom. Tu sploh ni vprašanja. Zame otrok ni lončnica niti ljubljenček, ki ga dam drugim v oskrbo. To je prvo. Drugo je, da bi samo norec sebi v skledo pljuval. V povprečju v Slo zaslužijo moški 2x več. In zakaj bi za isto situacijo samo z drugo osebo v družino kapnilo pol manj incoma za tisti teden, dva? Ker se ti zdi, da bi on moral? Zakaj? Ti je otrok naporen in odveč? Meni ni. Jaz sem rada s svojimi otroci.
[/quote]
A potem je denar tako zelo pomemen, da odtehta ocetov cas z otrokom? Ali kaj hoces sploh povedati? Enkrat je denar silno pomemen (ko gre za ocete, ki menda tudi dobijo placano bolnisko za nego otroka, kajne?), drugic pa ne, ko gre za mamo. Ker mama HOCE biti z otrokom (in je itak slaba, ce hoce enako kot oce – torej ne imeti znizane prihodke zaradi bolniske), medtem ko oce NOCE biti z njim?
Menda nimate vsi tako nizkih prihodkov, da boste gledali za tiste par dni malo nizjo placo, ce bo bolnisko koristil oce? Ker ce je temu tako, mogoce niste ravno financno sposobni preskrbeti otroke. V tem primeru ste se zakalkulirali in zivite preko svojih zmoznosti. Tudi tisto o dvakratno visji placi ne drzi ravno. Ce pa ze, pa pomeni, da se tisto malo manj denarja pac ne bo poznalo bistveno v druzinskem proracunu. Skratka nakladate, da glava pece.


JAZ hočem biti z otrokom. Tu sploh ni vprašanja. Zame otrok ni lončnica niti ljubljenček, ki ga dam drugim v oskrbo. To je prvo. Drugo je, da bi samo norec sebi v skledo pljuval. V povprečju v Slo zaslužijo moški 2x več. In zakaj bi za isto situacijo samo z drugo osebo v družino kapnilo pol manj incoma za tisti teden, dva? Ker se ti zdi, da bi on moral? Zakaj? Ti je otrok naporen in odveč? Meni ni. Jaz sem rada s svojimi otroci.
[/quote]

Ja, to mi je jasno, da foter noče biti z otrokom.
Aja, dedci pa zato bolje zaslužijo, ker froce nagrbijo babam, sami pa kariero furajo. Če bi se kaj ubadali z otroci, bi ženske več zaslužile, moški pa manj.
Je pa razvidno, da si bolj kratke pameti, ko trdiš, da moški v povprečju 2x več zaslužijo,. Butara pač.
Mi je razumljivo, da tebi tvoj otrok ni odveč. Ni mi pa razumjljivo, da so fotru njegovi lastni otroci tako odveč, da je raje v službi kot z otroci.


JAZ hočem biti z otrokom. Tu sploh ni vprašanja. Zame otrok ni lončnica niti ljubljenček, ki ga dam drugim v oskrbo. To je prvo. Drugo je, da bi samo norec sebi v skledo pljuval. V povprečju v Slo zaslužijo moški 2x več. In zakaj bi za isto situacijo samo z drugo osebo v družino kapnilo pol manj incoma za tisti teden, dva? Ker se ti zdi, da bi on moral? Zakaj? Ti je otrok naporen in odveč? Meni ni. Jaz sem rada s svojimi otroci.
[/quote]

Na kratko povzetek tvoj litanij: tvojemu možu dol visi za otroke, važen mu je denar. Dol mu visi tudi za tvojo kariero. Važno, da ima on fajn kariero.

Aja, pa fajn je, da ima kariero, da lahko še kako ljubico ujaga, žena pa za njegove potomce skrbi.

Na kratko povzetek tvoj litanij: tvojemu možu dol visi za otroke, važen mu je denar. Dol mu visi tudi za tvojo kariero. Važno, da ima on fajn kariero.

Aja, pa fajn je, da ima kariero, da lahko še kako ljubico ujaga, žena pa za njegove potomce skrbi.
[/quote]
uboga duša. Mojemu otroku je še kako do otrok ampak vedno spoštuje mojo voljo. Zadovoljna žena = zadovoljena družina. Jaz ne rabim kariere. Nimam frustracij. Imam izobrazbo, imam easy pisarniški job in nekaj nepremičnin. Obožujem najina otroka in ga ni denarja, osebe, situacije, ki bi jo postavila pred njima. Na srečo niti ne rabim za sodelavce mi pa dol visi v tem smislu, ker so zamenljivi. Niso to pomembne osebe v mojem življenju. Služba ni moje življenje. Moje življenje je PO službi. Je družina, prijatelji, prosti čos. Moji otroci niso zamenljivi in želim biti z njima. In moj mož to spoštuje, ker je odrasel, zrel, pameten človek. Ve, da nič ni večno, otroštvo pa je kratko. Tukaj na tem forumu ste pa same nesrečne duše polni nekih anomalij in deviacij ala varanje, nasilje, odvisnosti. To ni svet normalnih ljudi veš? Čeprav je morda običajno za tvoj svet pa vseeno ni nek standard pri zdravih, zrelih umsko razvitih ljudjeh in družinah.


uboga duša. Mojemu otroku je še kako do otrok ampak vedno spoštuje mojo voljo. Zadovoljna žena = zadovoljena družina. Jaz ne rabim kariere. Nimam frustracij. Imam izobrazbo, imam easy pisarniški job in nekaj nepremičnin. Obožujem najina otroka in ga ni denarja, osebe, situacije, ki bi jo postavila pred njima. Na srečo niti ne rabim za sodelavce mi pa dol visi v tem smislu, ker so zamenljivi. Niso to pomembne osebe v mojem življenju. Služba ni moje življenje. Moje življenje je PO službi. Je družina, prijatelji, prosti čos. Moji otroci niso zamenljivi in želim biti z njima. In moj mož to spoštuje, ker je odrasel, zrel, pameten človek. Ve, da nič ni večno, otroštvo pa je kratko. Tukaj na tem forumu ste pa same nesrečne duše polni nekih anomalij in deviacij ala varanje, nasilje, odvisnosti. To ni svet normalnih ljudi veš? Čeprav je morda običajno za tvoj svet pa vseeno ni nek standard pri zdravih, zrelih umsko razvitih ljudjeh in družinah.
[/quote]
popravek: mojemu možu . Pa še nekaj napak je ker ravno odhajam nimam časa popravljat. Razumite, da se lahko zaradi mene vsi na glavo postavite ampak za svoje življenje odločam sama po svojih vrednotnih lestvicah in kaj si kdo drug misli je povsem nepomembno. Hvala Bogu me niso bzgajali v duhu “kaj si bodo pa mislili”. Meni je pomembno kaj si jaz mislim. In jaz mislim, da samo zato, da bo nek nepomembnež zadovoljen jaz ne bom sklepala kompromisov s sabo in otrokom in za všečnost in ododbravanje najin odnos postavljala na drugo mesto. Kje se najdete. Pa kdo ste vi, da se mešate v privat življenje? Služba je vloga, privat je pa življenje. Upam,da ga imaš. Družina je ena in edina, služb, sodelavcev pa kolikor hočeš..

ki naštepajo par frocov na minimalcu in dalje črpajo vse možne olajšave, transferje, na račun bolj sposobnih, ki polnijo proračun. No money, no babys.


A potem je denar tako zelo pomemen, da odtehta ocetov cas z otrokom? Ali kaj hoces sploh povedati? Enkrat je denar silno pomemen (ko gre za ocete, ki menda tudi dobijo placano bolnisko za nego otroka, kajne?), drugic pa ne, ko gre za mamo. Ker mama HOCE biti z otrokom (in je itak slaba, ce hoce enako kot oce – torej ne imeti znizane prihodke zaradi bolniske), medtem ko oce NOCE biti z njim?
Menda nimate vsi tako nizkih prihodkov, da boste gledali za tiste par dni malo nizjo placo, ce bo bolnisko koristil oce? Ker ce je temu tako, mogoce niste ravno financno sposobni preskrbeti otroke. V tem primeru ste se zakalkulirali in zivite preko svojih zmoznosti. Tudi tisto o dvakratno visji placi ne drzi ravno. Ce pa ze, pa pomeni, da se tisto malo manj denarja pac ne bo poznalo bistveno v druzinskem proracunu. Skratka nakladate, da glava pece.
[/quote]
ja jaz mislim, da je mama slaba, če ima raje službo kot otroka. Če se grebe za plačo in napredovanja medtem ko ima male otroke. In ja mislim, da ima mama prednost pri odločanju glede njunih otrok. Vsak normalen moški se bo podredil samici pri odločanju glede njunih mladičev.

Si samohranilka?
Ali imaš pač moža, ki se raje umakne v službo, samo, da se mu ni treba ubadat z otroci?
A otroci sploh kaj vidijo očeta ali se vedno raje umakne?
[/quote]

Sploh ne vem od kje ti ta čudna vprašanja. Nisi razumela postov?? Kaj naj zdaj ponavljam? Boš razumela? Ne dam svoje predpravice. Zakaj pa bi mož skrbel za otroka med boleznijo, če to želim storiti jaz? Da boš ti zadovoljna? Da bo vse 1:1 ? Ne hvala. Tako lahko razmišlja samo možača. Samo možači potem sfali ženska energija in potem je vse narobe in gre navzdol.. . Malo opazujte, če se vam vaše “recepture” izzidejo :).

še najbolj tiste na socialni. Dobijo okoli jurja in pol in imajo 24h na dan čas (zastonj vrtci, šola, otroški dodatki, socialke itd). Tiste na minimalcih niso preveč brihte, ker običajno so dela na minimalcih še celo popoldanska/večerna/vikend. Je že bolj pametna tista kao samohranilka na socialni.

Tiste mame, ki so na bolniškah zaradi otrok od septembra do spomladi in morajo drugi namesto njih v službi opravljati delo, ki bi ga morale one, se zniža plača in hkrati se tisti osebi, ki namesto njih opravi delo, plačajo nadure. To bi bilo tako nekako fer do vseh.

-Sončki- über alles.


ja jaz mislim, da je mama slaba, če ima raje službo kot otroka. Če se grebe za plačo in napredovanja medtem ko ima male otroke. In ja mislim, da ima mama prednost pri odločanju glede njunih otrok. Vsak normalen moški se bo podredil samici pri odločanju glede njunih mladičev.
[/quote]

Vsak normalen moški so bo želel poskrbeti za svojo družino, kar vključuje tudi otroke. In ne, nobenega podrejanja ni v normalni zreli partnerski zvezi. Za razliko od tebe, ki hodiš v službo samo zato, ker imaš premalo jajc, da bi ostala doma. Ali pa si premalo sposobna, da bi si našla enega spodobnega providerja. Saj praviš, da si to želiš, pardon, ti to kar zahtevaš. Otroci so tvoji in oče nima pri njih nobene besede. Ja, bolno razmišljanje…. Si samo še ena izmed tistih, ki bi jih bilo treba nagnati iz služb, ker mečeš slabo luč na vse ostale normalne in odgovorne.

Sploh ne vem od kje ti ta čudna vprašanja. Nisi razumela postov?? Kaj naj zdaj ponavljam? Boš razumela? Ne dam svoje predpravice. Zakaj pa bi mož skrbel za otroka med boleznijo, če to želim storiti jaz? Da boš ti zadovoljna? Da bo vse 1:1 ? Ne hvala. Tako lahko razmišlja samo možača. Samo možači potem sfali ženska energija in potem je vse narobe in gre navzdol.. . Malo opazujte, če se vam vaše “recepture” izzidejo :).
[/quote]

Hej, si idealna za Desiča.Podobni nazori pa to. On tudi kar izžareva hudo moško energijo tukaj. Ena sama sreča ga je. :-)))) Joj, kje se najdete takšni fosili?

Bolniško in nego preseliti iz pleč delodajalca na pleča države, plačati za te dni pavšal vsem zaposlenim enako (ne glede na dejansko plačo), tako kot je to s porodniško.
Prve 3 dni bolniške ali nege neplačane.
Verjamem, da bi se lažne in nepotrebne bolniške nehale.
Uvesti nagrado v višini povprečne slo plače, enak znesek za vse ne glede na plačo, za tiste, ki ne koristijo staleža.
Čas je, da se nagradi delo in tiste, ki delajo.

Sploh ne vem od kje ti ta čudna vprašanja. Nisi razumela postov?? Kaj naj zdaj ponavljam? Boš razumela? Ne dam svoje predpravice. Zakaj pa bi mož skrbel za otroka med boleznijo, če to želim storiti jaz? Da boš ti zadovoljna? Da bo vse 1:1 ? Ne hvala. Tako lahko razmišlja samo možača. Samo možači potem sfali ženska energija in potem je vse narobe in gre navzdol.. . Malo opazujte, če se vam vaše “recepture” izzidejo :).
[/quote]

Torej nočeš, da se tvoj mož ukvarja z lastnimi otroki ? Ti nočeš ali on ni spsooben?
Ko te berem, imam občutek, da možu ti ne dovoliš, da bi bil z otroci. SI toliko več vredna kot on?

Alias nega je ze sedaj v celoti pokrita delodajalcu s strani drzave.

Torej nočeš, da se tvoj mož ukvarja z lastnimi otroki ? Ti nočeš ali on ni spsooben?
Ko te berem, imam občutek, da možu ti ne dovoliš, da bi bil z otroci. SI toliko več vredna kot on?
[/quote]

Ne razumem kompleksov. Dve tisocletji so mame bile mame in povsem normalno je,da je zenska najprej mama in potem vse drugo. Nehajte iskati enakost,ker potem bomo prisli se do tega,da zelite,da moski rodi otroka. To je vse zblojeno. Mamam,ki si se zasluzijo ta naziv ocitate,da so grebatorske,ker hocejo biti ob bolnem otroku. Pa vi ste totalno zmesani vsi skupaj.

Torej nočeš, da se tvoj mož ukvarja z lastnimi otroki ? Ti nočeš ali on ni spsooben?
Ko te berem, imam občutek, da možu ti ne dovoliš, da bi bil z otroci. SI toliko več vredna kot on?
[/quote]

Kako ne razumeš – ona ima PREDPRAVICO do otrok, no! Če ni po njeno, tega ni. Jasno ko beli dan.
Fanatičarka, ki ima doma samo hodeči bankomat (predhodno znan pod nazivom sperm donor).
Taka “ženska” energija je hudo toksična z vse. Na koncu pa najbolj nastradajo otroci.

Ne razumem kompleksov. Dve tisocletji so mame bile mame in povsem normalno je,da je zenska najprej mama in potem vse drugo. Nehajte iskati enakost,ker potem bomo prisli se do tega,da zelite,da moski rodi otroka. To je vse zblojeno. Mamam,ki si se zasluzijo ta naziv ocitate,da so grebatorske,ker hocejo biti ob bolnem otroku. Pa vi ste totalno zmesani vsi skupaj.
[/quote]

Ja, res. Zagotovo bo tako. :-p Ti lepo ostani doma in pusti službe tistim, ki vedo kaj delati. Ti teroriziraj še naprej možička, ki si ne upa niti s prstom mignit, ko gre za tvojo predkupno pravico do otrok:-p

New Report

Close