Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomagajmo Petri Karničar in otrokom pokojnega Dava

Pomagajmo Petri Karničar in otrokom pokojnega Dava

44 je stara, laboratorijsko biomedicino je študirala, dela v bolnišnici na Jesenicah, drugače pa je Primorka, fajn ženska.


Saj so 4 otroci že odrasli in sami skrbijo zase. Samo zadnji 4 se še šolajo oz. je en še majhen. Bodo že sorodniki pomagali, če bo treba. Nobene potrebe po zbiranju denarja ni, saj za nikogar drugega, ki so še bolj potrebni nihče nič ne zbira.

Lej s strani ekstremnega alpinizma in športa je bil res velik, slaven človek. in svet ga pozna po tem. Če ga ti ne, pač nič hudega, gre samo za pomanjkanje znanja v tvoji vsesplošni razgledanosti 🙂 OK, ne zamerim pa, če si oseba, ki enkrat sliši nekaj in si ne zapomni, da ti gre “mimo” , saj nimajo vsi te danosti- pa nič slabega ne mislim s tem, da ne bo pomote.

Saj se drugim družinam tudi pomaga, vseskozi – ampak tega je v Slovenij že preveč.
Jaz z veseljem pomagam takim, ki so pomoči potrebni in vidim in se prepričam to na lastna čutila- vedno direkt, ne nakazujem na račune posrednikov, takšnih in drugačnih.
[/quote]

Če mi po domače povedano dol visi za ta alpinizem, še ne pomeni da nisem razgledana! Pomagaj če želiš, jaz sem samo povedala svoje mnenje, da je veliko več družin na robu preživetja, ki bolj rabijo pomoč. Kolikor sem razbrala iz medijev, je polovica teh njegovih otrok že odraslih, tako da lahko sami poskrbijo za sebe

mi ni jasno, kaj se tukaj rdeči križ zraven štuli. Karničar ne bi nikoli hotel, da nekdo v njegovem imenu fehtari okoli. Se skušajo z znanim imenom okoristiti.
Mati ima službo, najbrž dobro plačo, otroci bodo dobili pokojnino po očetu, pol jih je odraslih, menda si ja bodo kaj pomagali med seboj.

Sigurno, da ne. To je zloraba njega in njegovih otrok po njegovi smrti.
Vsekakor samopromocija nekih sfer na njihov račun.

Naj počiva v miru, meni se je zdel velik človek..verjetno so tudi žena in otroci krasni ljudje. Ampak, me prav zanima, čigava je ideja o zbiranju sredstev..Ona ima izobrazbo in službo, kolikor sem brala, je do zdaj delala polovični delovni čas, bo pač od zdaj naprej polni, da bo več denarja. Otroci so upravičeni do denarja po očetovi smrti, najmlajši je 3 letnik, ostali višji razredi OŠ, večji srednješolec. Imajo verjetno stare starše, sorodnike, otroci so zdravi, hvala bogu ne potrebujejo kakšne zdravstvene oskrbe, kot žal, marsikatera revna družina, ki poleg denarja potrebuje še razne medicinske pripomočke.. Edini problem, ki ga jaz vidim, je pomanjkanje rok/osebe za pomoč otrokom, za treninge, vožnje otrok itd..ker so športniki vsi trije. Ampak verjetno gospoda Karničarja že zdaj ni bilo dosti doma..
Zelo tragično, ironično, čudno se mi zdi, da so tu gor ljudje, ki zanj prvič slišijo itd..Ampak mislim, da niso v prvi vrsti za denarno pomoč..Ogromno mam, očetov, ostane samih, pa se nihče ne potegne za njih..


Čestitke, vse povedano!

Ne bom komentirala njegove “zivljenjskega sloga”.
Me pa zanima, ali lahko neko humanitarno zdruzenje kar samo pricne z zbiranjem denarja za nekoga.
Ali ni to zelo osebna zadeva in mora posameznik podati soglasje k temu.
Ne vem no, ce je vsem tem vpletenim vsec da jih izpostavljajo. Navsezadnje jih je precej ze polnoletnih. Torej!?

Alipinizem, himalajstvo je dejavnost, kjer mislim, da ni velikih zaslužkov in 4 otroci so žal najbrž kar strošek. Mogoče bi Brendi mlajši ali pa kdo podoben organiziral dobrodelni koncert s tako, narodno-planinski tematiko, Golica pa take skladbe.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Če mi po domače povedano dol visi za ta alpinizem, še ne pomeni da nisem razgledana! Pomagaj če želiš, jaz sem samo povedala svoje mnenje, da je veliko več družin na robu preživetja, ki bolj rabijo pomoč. Kolikor sem razbrala iz medijev, je polovica teh njegovih otrok že odraslih, tako da lahko sami poskrbijo za sebe
[/quote]

Sledenje ekstremnim športnikom in njihovim idiotskim podvigom ne spada pod splošno razgledanost. Se ne sekiraj zaradi tega.

Ok, mislim, da ima vsak pravico, da se sam odloči, za koga bo zbiral oziroma za koga bo dal. Saj ti lahko nakažeš revni anonimni družini, jaz tu res ne vidim problema.

A sedaj smo pa tako daleč, da si eni jemljete pravico določati, kdo bo komu dal denarno pomoč? Vsak da lahko svoj denar komur hoče! Ali pa nikomur, kdo si ti, da boš pametoval/a?

Brigaj se za denar, ki ga obrača država, tam notri je pa tvoj prispevek (če plačuješ davke).

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ja, potegni se za njih, če te to tako moti, kdo ti brani?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ej, pojma nevem. Vem pa, da so primeri, ko je nekdo nabirko prenakazal drugam, recimo za kako organizacijo, ki pomaga ubogim otrokom.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Saj so 4 otroci že odrasli in sami skrbijo zase. Samo zadnji 4 se še šolajo oz. je en še majhen. Bodo že sorodniki pomagali, če bo treba. Nobene potrebe po zbiranju denarja ni, saj za nikogar drugega, ki so še bolj potrebni nihče nič ne zbira.
[/quote]

Bodo družinsmi člani že sami povedali ali potrebujejo/želijo denar. Tebi pa nihče ne brani, da še naprej zbiraš za tiste druge, ane. Saj po komentarju sklepam, da to redno počneš, kenede?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ti si cepec zabiti, tudi ti ne bi smelo imeti otrok! Ker tudi vožnja z avtomobilom je nevarna! ali pa, če si malo štorast, se lahko doma na pragu spotakneš pa po kakšnem eku /vogalu/ padeš…..Tvoji so pa že zdaj sirote, ker imajo tako zabitega starša!

Js ne verjamem, da tak ekstremni športnik, ni bil visoko življensko zavarovan za primer nesreče. Saj je v življenju vseskozi izzival nesrečo.

Jaz imma rudi sama 4 otroke in vem kakšen strošek je. Glede drugega ne verjamem da ni bil zavarovan za smrt, tudi jaz sem pa sem navaden človek.
Kot tretjeotroci bodo dobivali pokojnino, mama otroški se zraven itd. Denarja kot blata

44 je stara, laboratorijsko biomedicino je študirala, dela v bolnišnici na Jesenicah, drugače pa je Primorka, fajn ženska.

– > Tale je imela pa nekam pozno otroka! In vprašanje, če ga bo v novi zvezi zaradi starosti še lahko imela….

Na spletu piše še, da gre za bogato kmetijo pr Šenk.

http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjgrPTTmN_kAhXI1qQKHW1gCrgQFjAFegQIAhAB&url=http{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwww.senkovadomacija.si{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fdrejc-.html&usg=AOvVaw1wWsp-RHPZE6ItbV_mGO_V

Pa očitno starih staršev ni več, s Primorske pa tudi verjetno ne oz. ne bodo hodili tja gor.

Nekaj insertov:

Žal se je leta 2014 od nas za vedno poslovila babica Mimi, ki nas je s svojim znanjem in optimizmom navduševala še v 91-tem letu starosti. Z že 25 let pokojnim možem Ludvikom sta po vojni zaživela v stari hiši, ki se ponaša s častitljivo letnico 1517 in jo ohranila v takem stanju, kot je danes.

Stara mama Brigita skrbi za sina Andreja, ki ima po nesreči s traktorjem cerebralno paralizo….

Polona je od leta 1976 odraščala na Šenkovi domačiji. Ves čas je bila trdno odločena, da bo kmetijo usmerila v turizem in tako nadaljevala poslovno pot, ki jo je na sosednji, Štularjevi kmetiji začrtal njen praded, Josip Virnik, posestnik, čigar načrte je kruto pretrgala povojna nacionalizacija kmetijske zemlje. Penzion, gostilna, trgovina, tri žage in lesna trgovina so kar naenkrat postali zgodovinsko dejstvo in dedova neizmerna želja je bila, da se kmetiji nekoč zopet povrne krivično odvzeta zemlja. V želji, da bi pred nacionaizacijo rešil Šenkovo domačijo, jo je podelil sinu Ludviku, Poloninemu dedu.
Maja leta 1997 sta z možem Drejcem začela skupno poslovno-turistično pot v znameniti planinski postojanki Češka koča na Zgornjih Ravneh in jo oskrbovala 5 let, ko je Drejc kot profesor športne vzgoje dobil službo v Osnovni šoli v Preddvoru. Polona se je leta 2005 zaposlila v Kranju; v podružnici švedske multinacionalke v ključarski stroki.

Že kot 18-letna se je leta 1994 skupaj z Drejcem povzpela na najvišji vrh Evrope, Mont Blanc ter se leta 1996 udeležila jezerske odprave v Južno Ameriko, kjer je dosegla svoj višinski rekord 5200 m. Leta 2007 je smučala z rame Mont Blanca, 4500 m visoko in leta 2008 z vrha 4105 visokega vrha Dom de Neige v pogorju Ecrins, ter se neštetokrat podala na turnosmučarsko tekmovanje slovenskega pokala.

Po začetku svetovne krize, ki je zadela gospodarstvo, se je Polona jeseni leta 2009 odločila, da je čas za samostojno pot. Odločila se je za študij na Biotehniškem centru Naklo, prevzela vodenje kmetije in začela z njeno preusmeritvijo v turizem. V štirih letih sta z možem Drejcem obnovila večino stavb na kmetiji, uredila ogrevanje celotne domačije na sekance, postavila prostore za oskrbo gostov v kampu, uredila spanje na seniku, zgradila novo preužitkarsko hišo in pripravila načrte za obnovo glavne Šenkove hiše. V hlev sta naselila trop ovc jezersko- solčavske pasme, krave cike, krškopoljske prašiče, številno perjad ter na dvorišče postavila čuvaja Arčija. Psa in ne Harryijevega sina.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Andreja Karničarja, njegovega očeta, r. 1923 v družini šestih otrok se še jaz spomnim, ko sem kot majhen hribolazil iz Jezerskega preko Češke koče in Grintavca v Kamniško Bistrico….eden prvih podpisov v planinski knjižici je bil njegov…pa tudi on je imel šest otrok in ga od l. 1998 ni več.

Jaz imma rudi sama 4 otroke in vem kakšen strošek je. Glede drugega ne verjamem da ni bil zavarovan za smrt, tudi jaz sem pa sem navaden človek.
Kot tretjeotroci bodo dobivali pokojnino, mama otroški se zraven itd. Denarja kot blata

Samo pomisli, da bo ogromno dedičev……!

Penzija …lahko da je vplačeval minimalno ali pa sploh ne, če se je zanašal na kmetijo….otroški dodatek – ja kolikšen pa je?

on je naredil te otroke, on bi moral poskrbet da so tudi po smrti preskrbljeni. Ni moja odgovornost. Tisti, ki ne zmore preskrbeti svojih otrok, naj jih pac nima.

Ojoj. Kolikokrat je visel na ograji pred transfuzijo, ko je se pecal perspektivno bitehnicno laborantko. Res jo je bilo skoda. Bila je fajn in pridna punca.
Ampak cudna so pota gospodova.

Če mi po domače povedano dol visi za ta alpinizem, še ne pomeni da nisem razgledana! Pomagaj če želiš, jaz sem samo povedala svoje mnenje, da je veliko več družin na robu preživetja, ki bolj rabijo pomoč. Kolikor sem razbrala iz medijev, je polovica teh njegovih otrok že odraslih, tako da lahko sami poskrbijo za sebe
[/quote]

Pišeš, kot, da imaš celovit pregled nad njihovimi financami! Če ne zmoreš pomagat, ti tudi sikat ni treba! Nikoli ne veš, kako je mami teh otrok! Nikoli ne veš, kakšno je njihovo tudi psihično stanje! Ti pa povem nekaj!!! Ker si med tistimi tanajboljprfuknjenimi, tako boljše, da ne daš nič, kot bo se pa potem ena takšna krava spotikala, kaj so jim ljudje naredili!

S cim se je Karnicar prezivljal? Sluzil denar? Stvari ki jih je pocel, so povezane z ogromnimi stroski. Ok, razume, sponzorji in to.. Ampak brez njega ni sponzorjev.. Je imel kaksno redno sluzbo. Na splosno ti ekstremisti, velikona poti.. Niti ni casa za redno sluzbo.

Karničar je naredil vrhunske stvari v ekstremnem športu in verjamem, da je bil tudi fejst dec, je pa živel malo neodgovorno, zato se mi tudi ta nabirka ne zdi ok. Vsi, ki imamo otroke, vemo, da potrebujejo varno prihodnost, da se je treba zavarovati za primer, če se enemu ali obema staršema kaj zgodi, da s svojo plačo pač verjetno ne morem preživljati več kot 3 otroke in jih zato ne bom imela več kot 3, da “Bog ne poskrbi za vse” in da se ne moremo kar zaljubljati in štepati otroke, medtem pa letati po svetu in početi smrtno nevarne stvari. Že navadni smrtniki se zavedamo, da nas lahko kadarkoli zbije avto, pa živimo zelo neadrenalinsko življenje, če si adrenalinc in imaš ljudi, ki so odvisni od tebe, pa pač poskrbiš, da po tvoji smrti ne ostanejo brez vsega.

Pišeš, kot, da imaš celovit pregled nad njihovimi financami! Če ne zmoreš pomagat, ti tudi sikat ni treba! Nikoli ne veš, kako je mami teh otrok! Nikoli ne veš, kakšno je njihovo tudi psihično stanje! Ti pa povem nekaj!!! Ker si med tistimi tanajboljprfuknjenimi, tako boljše, da ne daš nič, kot bo se pa potem ena takšna krava spotikala, kaj so jim ljudje naredili!
[/quote]

Joj ti pa si eno kulturno bitje ja. Sam sem velikokrat pomagal , ampak v takem primeru ne bi, tudi meni se ne zdijo pomoci potrebni. Na zdaj pa se na mene pljuval, prfuknjeno bitje

New Report

Close