Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potniki z ladje prihajajo domov

Potniki z ladje prihajajo domov

14 dnevna karantena je mnogo prekratka. Dokazano je že, da okuženi ljudje ne kažejo simptomov tudi 24 dni. Prav tako je bil en človek, ki je prišel iz Wuhana na sever Kitajske in je zbolel šele po 42 dneh.
Tudi testi niso zanesljivi. Niti najmanj. In še to: vsak se lahko ponovno okuži, ko je okužbo že prebolel in ponovitev je še bolj smrtna.
https://nypost.com/2020/02/19/whistleblower-doctors-say-coronavirus-reinfection-even-deadlier/?utm_campaign=SocialFlow&sr_share=facebook&utm_medium=SocialFlow&utm_source=NYPFacebook&fbclid=IwAR11GBGC0hC2IqHL2EnphGoKFHTyqtyYLidDTxSFzuKIHX9lE0gA9YE6yl4 ">Vaš link

Dva Slovenca sta okužena.
Zagotovo so tudi ostali štirje. Ampak bo pokazal šele četrtič, petič ponovljen test 🙁

od kje ti ta info?

od kje ti ta info?
[/quote]
Madonca no, saj je že povsod ta info.

O tem sem pisal včeraj, kar danes berete po medijih. Pa je bilo takoj natolcevanja o vsem drugem, samo o tem ne, kar sem želel povedati.
Točno to. Da so do konca zatrjevali, da so Slovenci zdravi. Zdaj pa dva obolela. Ne me imet za norca. Samo pri sebi pomislite. Jaz bi… Recimo, da sem jaz na križarki (pa ne bom nikoli, ker se bojim ladij) in bi bil prepuščen neki grozni karanteni tamle nekje na Japonskem – ja pa ne mi govorit, jaz bi se sigurno družil s temi štirimi drugimi Slovenci. Šli bi eden k drugemu v kabino, se pogovarjali, kovali načrte, izmenjavali informacije kaj so sporočili z Ambasade… Verjetno ne kličejo ambasadorji vsakega posebej, ampak je ambasada poklicala enega in ta je bil zadolžen da poroča o ostali petih. Ne mi govorit no!
Teh šest Slovencev je skupaj pilo in jedlo in klepetalo dolgo v noč v kabinah. In dva sta danes okužena. Dva pa (pazi to!!!) hitro, dokler test še ni pokazal brzela domov s komercialnim letom! Brzela! Zakaj??? Ker sta točno vedela, da so včeraj potrdili dva naša z virusom, ki sta bila še dan prej zdrava in neee, niti nista čakala na skupno letalo EU, samo HITROOOOO po prvi možni varianti v Slovenijo. Zakaj?
Ker sta razmišljala takole (moje mnenje, kar popluvajte me): “čimprej greva, ker itak bo jutri test lahko že pokazal okužbo, pa bo hjebaano. Dokler se nama še ni pokazalo naju spustijo na letalo v komerciali in domov. Toliko o tem, niti se niso počakali z ostalimi Slovenci pa veste da so bili “frendi”. Spokalaaaa domov po hitrem postopku!
In zdaj kao karantena. Daj no! Ja karantena bi morala biti taka, da bi jih odpeljali na lokacijo drugam direkt z letališča, ne pa domov.
Doma pa seveda, vsem sosedom hitro razlagat kako je bilo, pa okužit še 50 ljudi. Ne me plozat!
Zdaj pa si želita zasebnosti. Povejte ime in priimek kdo sta tadva primerka ki sta tako hitro prihrumela domov! Zakaj ne?! Seveda, da se ne bo vedelo, če bosta prišla v sosednjo vas v trgovino.
Če je odločba in jim je odvzeta prostot je to uradna odločba in sledi kazenski pregon zato imate da poveste imena in priimke!
Pojma nimate kako deluje virus. V sebi ga nosiš lahko več dni, preden ti ga zaznajo! Saj so povedali! Prvi test pri nekom negativen, potem je pa zbolu! A res?! Od virusa pa do bolezni je neka doba fantje, neka doba! Očitno nimate ustreznih markerjev, ki bi to pokazali.
Plastično povem za tiste, ki ne razumete razlike!
Virus in bolezen.
HIV je virus, ki ga ima lahko človek 15 let recimo pa ne ve da ga ima, če se ne testira. AIDS je pa bolezen, ki jo povzroči virus HIV.
Tukaj je podobno. Eno je okuženost, drugo je da človek že kaže znake bolezni!
Kaj vam jaz hočem razložit (pa res nisem zdravnik za epidemije) je to, da so ljudje očitno po teh meritvah lahko OKUŽENI, zboleli pa še niso. Problem je pa v tem, da očitno nimajo dobrih testov, ki bi zaznali pravočasno okužbo, ampak jo očitno test zazna ŠELE tik pred samo boleznijo, mogoče nekaj ur prej.
Virus imajo pa lahko v sebi že nekaj dni.
Kaj hočem povedat madonca – to, da jaz mislim (jaz osebno) da bodo te štirje isto zboleli. Pa še kdo drug v Slovenije tudi.
Zda pa hitro pluvat po Vagabundu

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Se strinjam s teboj.
(btw. epidemolog, ali infektolog bi bila ta specializacija)

Ponavadi te ne berem, ker se mi zdiš totalno predvidljiv trol, ampak tukaj ti pa pritrdim 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Vagabund, tebi se prav vidi, da res nisi nikoli bil na taki ogromni križarki.
Na ladji je 3 tisoč ljudi in obstaja velika možnost, da se Slovenci sploh niso srečali med sabo.

BTW, mene bolj zanima osebje kot potniki. Veliko Slovencev dela na takih križarkah, čisto možno je, da tudi na tej….. Pa o osebju ničesar ne povejo…..

O pišuka, prejšnji teden sem pisala o tem tednu 🙂 Sedaj pa vem, kaj bo….

Ravno berem, da sta dva okužena s križarke.

Tokrat se popolnoma strinjam z vsem povedanim.
Na žalost je opis dogajanja in odziva naših pristojnih organov točen.

Ravno berem, da sta dva okužena s križarke.
[/quote]

Sum. Ne okužena. Mediji radi …

O kakšnih zdravilih za gripo je beseda? O blaževem žegnu Tamifluju? Ne se hecat, no.

Tisti štirje Korošci so šli na križarjenje skupaj!
In par, ki je že doma, bo še v domači karanteni dva tedna.

Karantena na ladji je pomenila tudi prepoved gibanja na ladji in potniki niso smeli zapuščati kabin!
Nič niso sedeli cele dneve skupaj!
Poleg tega bo tudi par, ki se je že vrnil, še doma v karanteni, prepoved zapuščanja doma in prepoved sprejemanja obiskov.

Ti pa dam prav glede HIV, z rednim jemanjem zdravil virus v organizmu skoraj izgine, tudi najnatančnejši testi ga ne zaznajo več in človek ni več kužen in ne more nikogar okužiti. A le dokler redno jemlje zdravila, zato okužba s HIV že nekaj časa ne pomeni več nič drugega kot kronično okužbo, s katero lahko človek popolnoma normalno živi.

Karantena na ladji je pomenila tudi prepoved gibanja na ladji in potniki niso smeli zapuščati kabin!
Nič niso sedeli cele dneve skupaj!
Poleg tega bo tudi par, ki se je že vrnil, še doma v karanteni, prepoved zapuščanja doma in prepoved sprejemanja obiskov.

Ti pa dam prav glede HIV, z rednim jemanjem zdravil virus v organizmu skoraj izgine, tudi najnatančnejši testi ga ne zaznajo več in človek ni več kužen in ne more nikogar okužiti. A le dokler redno jemlje zdravila, zato okužba s HIV že nekaj časa ne pomeni več nič drugega kot kronično okužbo, s katero lahko človek popolnoma normalno živi.
[/quote]

Tukaj nimaš prav. Po ladji so se oni lahko gibali. Oni niso imeli niti rdeče in zelene cone. So ravnokar razlagali tisti, ki so imeli kot zdravniki dostop do ladje.
Ne, karantena ni pomenila, da niso smeli iz kabin. Lahko so šli. Kaj misliš da so jim hrano v kabine nosili? Trikrat dnevno?
Ravno v tem je težava, oni so bili skupaj

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Tukaj nimaš prav. Po ladji so se oni lahko gibali. Oni niso imeli niti rdeče in zelene cone. So ravnokar razlagali tisti, ki so imeli kot zdravniki dostop do ladje.
Ne, karantena ni pomenila, da niso smeli iz kabin. Lahko so šli. Kaj misliš da so jim hrano v kabine nosili? Trikrat dnevno?
Ravno v tem je težava, oni so bili skupaj
[/quote]

Obolele so vozili v bolnico, ostali so morali biti v sobah, room-service za hrano. Samo notranje kabine, torej tiste brez balkona in oken, so imeli kratke izhode pod nadzorom, v spremstvu. Še družabne igre in igrače, ce so bili kje otroci, so dobili v sobe.

Sum. Ne okužena. Mediji radi …
[/quote]

6 jih je bilo. 2 sta doma, 2 sta očitno res na sumu. 2 sta pa okužena

Naslov: “Dva Slovenca s križarke Diamond Princess okužena s koronavirusom”.

Tukaj nimaš prav. Po ladji so se oni lahko gibali. Oni niso imeli niti rdeče in zelene cone. So ravnokar razlagali tisti, ki so imeli kot zdravniki dostop do ladje.
Ne, karantena ni pomenila, da niso smeli iz kabin. Lahko so šli. Kaj misliš da so jim hrano v kabine nosili? Trikrat dnevno?
Ravno v tem je težava, oni so bili skupaj
[/quote]

Tepec. Pojma nimaš. Vsaj pozanimaj se prej. Ja, bili so zaprti v sobah. In ja, hrano so jim dostavljali v kabino. Niso smeli zapuščati sob. In ene sobe na križarki so bile brez dnevne svetlobe. In ja, tisti so blazneli.

Tepec. Pojma nimaš. Vsaj pozanimaj se prej. Ja, bili so zaprti v sobah. In ja, hrano so jim dostavljali v kabino. Niso smeli zapuščati sob. In ene sobe na križarki so bile brez dnevne svetlobe. In ja, tisti so blazneli.
[/quote]

Ja jaz sem poslušal drugačne informacije. Mogoče imaš ti prav. Ne vem, dejstvo je, kar je govorit ta doktor, da je bilo vse zmešano. Na rtv sem bral.
Mogoče lahko daš kakšen verodostojen link o tej karanteni. Hvala

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ja jaz sem poslušal drugačne informacije. Mogoče imaš ti prav. Ne vem, dejstvo je, kar je govorit ta doktor, da je bilo vse zmešano. Na rtv sem bral.
Mogoče lahko daš kakšen verodostojen link o tej karanteni. Hvala
[/quote]

Iz prve roke, družini D in K iz SG, oboje poznam. Omejen dostop na balkone v kabinah, kjer so imeli balkone. Sprehodi, zelo omejeni, pod nadzorom tistih, ki so bili v notranjih kabinah. Hrana v sobe, pretežno suha hrana, sendviči.

Iz prve roke, družini D in K iz SG, oboje poznam. Omejen dostop na balkone v kabinah, kjer so imeli balkone. Sprehodi, zelo omejeni, pod nadzorom tistih, ki so bili v notranjih kabinah. Hrana v sobe, pretežno suha hrana, sendviči.
[/quote]

Aha, a že vaške piknike prirejajo pa potopisno predavanje delajo? Ste bili že vsi tam a kako?
Ne mi z dostopom do balkonov, ker so hodili stalno ven in notr. Poglej si posnetke na you tube, malo ven, malo notr. Vsi! In ne govori, da se Slovenci med seboj niso družili. Ne mi prodajat flanc no.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

En Hrvat z ladje (posadka) bo očitno priletel v Maribor. Razvidno na koncu članka v INDEX.hr

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2158518

Me zanima, kako se bo sprehajal naokoli, potem pa ga bodo prišli Hrvati iskat, zapakirali in v karanteno.
Sicer pa so sosedi precej bolj v skrbeh kot mi.

Aha, a že vaške piknike prirejajo pa potopisno predavanje delajo? Ste bili že vsi tam a kako?
Ne mi z dostopom do balkonov, ker so hodili stalno ven in notr. Poglej si posnetke na you tube, malo ven, malo notr. Vsi! In ne govori, da se Slovenci med seboj niso družili. Ne mi prodajat flanc no.
[/quote]

Pisalo je, da sta dva para iz Slovenj Gradca in en par s Primorske. In ta s Primorkse se je vrnil s komercialnim letom v Slovenijo. Obstaja upanje, da se ta par ni družil z drugima dvema paroma (ki sta potovala skupaj) in da mogoče pa ta dva res nista fasala tega virusa. Srčno upam.

se popolnoma strinjam s tabo..Mislim, halo?? Kot da se ti slovenci bogu za hrbtom na drugem koncu sveta med 4000 ljudi niso pokonektali in družili med sabo..In ja točno tako, kot si napisal, spi.zdila sta domov, dokler sta še lahko.,.teh 6 bi mogla imet na očesu konstantno naši pristojni, točno določen plan z njimi, kaj, kje, kdaj, skom itd..Ne pa takole kot se naši grejo. Isti šmorn, kot je naše zdravstvo na splošno, obravnava in skrb itd..Površno, malomarno, neodgovorno, kar bo pač bo..
Američani so svoje sterali v neke vojaške baze, Rusi s Sibirijo, mi pa takole, v lastno oskrbo na domu. Kaj bosta jedla? Glede na to, daju ni bilo doma 1 mesec, dvomim, da imata ravno zaloge v hladilniku?
Okužena sta 2 korošca, domov sta pa prišla druga dva korošca, kolikor sem zasledila..In da se ti niso med sabo družili..? Dva sta pa baje primorca.

New Report

Close