Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potniki z ladje prihajajo domov

Potniki z ladje prihajajo domov

Aha, a že vaške piknike prirejajo pa potopisno predavanje delajo? Ste bili že vsi tam a kako?
Ne mi z dostopom do balkonov, ker so hodili stalno ven in notr. Poglej si posnetke na you tube, malo ven, malo notr. Vsi! In ne govori, da se Slovenci med seboj niso družili. Ne mi prodajat flanc no.
[/quote]

Majke mi, si pameten.
Če ljudi dobro poznam, sem seveda v stiku z njihovimi družinami, tako kot so tudi družine bile ves čas v stiku z njimi.
Ja, pred kriznim stanjem sta se ta dva para seveda družila, saj sta tudi šla na križarjenje skupaj. Po uvedbi ukrepov pa nič več. En par čaka na evakuacijski let, drugi je v bolnici na Japonskem.

se popolnoma strinjam s tabo..Mislim, halo?? Kot da se ti slovenci bogu za hrbtom na drugem koncu sveta med 4000 ljudi niso pokonektali in družili med sabo..In ja točno tako, kot si napisal, spi.zdila sta domov, dokler sta še lahko.,.teh 6 bi mogla imet na očesu konstantno naši pristojni, točno določen plan z njimi, kaj, kje, kdaj, skom itd..Ne pa takole kot se naši grejo. Isti šmorn, kot je naše zdravstvo na splošno, obravnava in skrb itd..Površno, malomarno, neodgovorno, kar bo pač bo..
Američani so svoje sterali v neke vojaške baze, Rusi s Sibirijo, mi pa takole, v lastno oskrbo na domu. Kaj bosta jedla? Glede na to, daju ni bilo doma 1 mesec, dvomim, da imata ravno zaloge v hladilniku?
Okužena sta 2 korošca, domov sta pa prišla druga dva korošca, kolikor sem zasledila..In da se ti niso med sabo družili..? Dva sta pa baje primorca.
[/quote]

2 koroška para sta šla na križarjenje skupaj, en pa je v bolnici, drug par čaka na let domov in ko pride doomov, bo še doma v karanteni.
Zaloge jim bodo seveda prej napolnili domači.

Zakaj je par s Primorske sploh šel na običajno letalo (brez zaščite)? Zakaj niso počakali na evakuacijo? Zakaj jim je zunanje ministrstvo to sploh dovolilo, če se je že dogovorilo z italijanskim za skupno evakuacijo?

Majke mi, si pameten.
Če ljudi dobro poznam, sem seveda v stiku z njihovimi družinami, tako kot so tudi družine bile ves čas v stiku z njimi.
Ja, pred kriznim stanjem sta se ta dva para seveda družila, saj sta tudi šla na križarjenje skupaj. Po uvedbi ukrepov pa nič več. En par čaka na evakuacijski let, drugi je v bolnici na Japonskem.
[/quote]

in nevarnost okužbe in prenosa se je pojavila točno takrat, ko so uvedli krizne razmere, oziroma so zaznali prve okužene? Če se midva druživa 14 dni, potem pa ugotovijo, da nekaj razsaja in da zdaj se pa ne smeva več družit, smo vsi od zdaj naprej varni, tistih 14 dni prej pa nima veze?

sta izkoristila gužvo, ker vprašanje, kdaj bi drugače sploh prišla, ene so testirali večkrat, pa potem ugotovili okužbo. Kako so pa naše oblasti to dopustile, pa ne razumem, da sta lahko odšla kar tako po svoje, v lastni režiji. Na letalo, kjer nihče ni vedel, kdo je z njimi.
Sploh nisem nek paničar, ampak vseeno..Recimo, da se morate vkrcat na letalo, pa vam rečejo, oziroma izvete, da bosta z vami na letalu 2 iz te okužene ladje, ki sta sicer negativna, test je namreč tako pokazal. Bi šli mirne volje in mrtvo hladno na to letalo?? Jaz ne..

na tej križarki niso bili reveži ampak bogatuni, to so trije pari, ki vrjetno imamjo pod palcem dovolj, so visoko v gospodarstvu ali politiki…zato tudi naši zgleda ne upajo z tršo karantenteno, zih kaka živina v Slo pa sta lahko tudi brez mask letela, ja kaj pol če okužijo cel avion….potniki so imeli pravico vedeti s kom letijo…banda pokvarjena jim pa zamolčala. me zanima, če bosta ti dve baburi s tiskovke in odgovorni za tako ne odgovornost kazensko odgovarjali.


Tale dva na komercialnem letu sta odšla s pomočjo naše veleposlanice na Japonskem, ki je v času, ko sta že letela, veselo lagala na TV , kako je vseh 6 ljudi v dobri kondiciji in čaka na povratek, čeprav je dobro vedela, da sta dva od njih že na komercialnem letu, dva pa okužena. Ta dva sta spizdila po domače, preden ugotovijo, da sta kužna. In tete ne rečejo nič, imajo pa protokole napisane. Sicer pa test traja, ni samo 5 minut na Brniku. Zakaj potem na Japonskem traja testiranje 12 ur, pri nas pa 10 minut. Kdo in zakaj spet laže?
Na infekcijski pa imajo eno zanikrno sobo za izolacijo, za otroke pa še to ne. Naj povedo in pokažejo to sobo.In svojo pripravljenost.
In še nekaj me je zmotilo, za tista dva preseratorja na Japonskem plačujemo 24/7 in imata na razpolago po telefonu imunologa. Ga v primeru okužbe lahko tudi jaz pokličem in kam? Dajte mi številko, ker tista na NIJZ dela samo v delovnem času.
Počakajmo tiste iz Velenja. Še bo veselo!

Nista bogatuna, ena mislim, da je še zaposlena, ostali trije so upokojenci.
In tudi križarjenja niso več tako blazno draga, kot so bila včasih, 10 dni Karibov iz Trsta (všteto tudi letalo), se začne za dva tam pri 2.500€.

še tako lepši primer, da niso navadni upokojenci s 500€ , ker ti čez mesec ne pridejo, kaj šele, da bi dali 2.500€ na osebo za 14 dni.
Še vedno trdim, da so ščitili dve riti in ogrožali ostale potnike na letalu in posledično vse, ki bodo prišli s temi v stik….


Po moje sta jo stegnila v lastni režiji zato, da ne bi naslednji test pokazal, da sta pozitivna.
Tam imajo malo boljše teste, kot je samo bris, ki so jima ga vzeli tukaj. Ta itak ne pokaže, če ni stanje res akutno.
In zdaj mi bo nekdo govoril, da sta odgovorna??? !
Mimo vsega sta se izmuznila in to ob podpori naše veleposlanice, ki je celo lagala javnosti.
In celo brez maske na zadnjem letu. Ja, ja- zelo sta odgovorna!

Naj jima vendar epidemiolog da delat prave teste.


Tale dva na komercialnem letu sta odšla s pomočjo naše veleposlanice na Japonskem, ki je v času, ko sta že letela, veselo lagala na TV , kako je vseh 6 ljudi v dobri kondiciji in čaka na povratek, čeprav je dobro vedela, da sta dva od njih že na komercialnem letu, dva pa okužena. Ta dva sta spizdila po domače, preden ugotovijo, da sta kužna. In tete ne rečejo nič, imajo pa protokole napisane. Sicer pa test traja, ni samo 5 minut na Brniku. Zakaj potem na Japonskem traja testiranje 12 ur, pri nas pa 10 minut. Kdo in zakaj spet laže?
Na infekcijski pa imajo eno zanikrno sobo za izolacijo, za otroke pa še to ne. Naj povedo in pokažejo to sobo.In svojo pripravljenost.
In še nekaj me je zmotilo, za tista dva preseratorja na Japonskem plačujemo 24/7 in imata na razpolago po telefonu imunologa. Ga v primeru okužbe lahko tudi jaz pokličem in kam? Dajte mi številko, ker tista na NIJZ dela samo v delovnem času.
Počakajmo tiste iz Velenja. Še bo veselo!
[/quote]

Katere iz Velenja?

Avstralci z ladje so odpotovali ‘zdravi’, in zboleli, ko so bili že doma.
Britanec, ki je okužil 8 ljudi v Franciji, je bil ‘zdrav’.
Italijan, ki je okužil drugega Italijana, ki je zdaj na aparatih, je bil ‘zdrav’.
Ženska, ki je okužila Nemce, je bila ‘zdrava’.
Ženska, ki je okužila najmanj 37 oseb v Južni Koreji, je bila ‘zdrava’.
Primorca, ki sta letela z redno linijo in brez zaščite, sta bila ‘zdrava’.

A naši vrli zaposleni na MZ in NIJZ nimajo virov informacij? Delujejo v balončku?
ps. če sta Primorca zdrava in sta lahko sedela v istem letalu z nič vedočimi sopotniki, brez maske in ostale zaščite, sta zdaj v domači karanteni. Zakaj v karanteni, če pa sta ‘zdrava’?

točno to, zakaj zdaj karantena, če sta zdrava???? ne dopustno in kazensko odgovorna in odgovorni, da sta ogrožala ostale ljudi. še vedno ni znano točna inkubacijska doba!!!

pa kakšne živine no. Križarjenja niso draga, največji strošek je tja pridet, od koder ladja pelje.
Moreš imet pa čas, to pa ja, ampak mislim, da tle ni bilo več kot 2 jurja po osebi, če imaš balkon in zunanjo kabino, več, drugače pa manj. In za dva jurja po osebi nisi živina, midva potujeva (ne križarjenje) vsaj 1x na leto,do 3 jurje po osebi, pa sva daaaleč od živin..


Tale dva na komercialnem letu sta odšla s pomočjo naše veleposlanice na Japonskem, ki je v času, ko sta že letela, veselo lagala na TV , kako je vseh 6 ljudi v dobri kondiciji in čaka na povratek, čeprav je dobro vedela, da sta dva od njih že na komercialnem letu, dva pa okužena. Ta dva sta spizdila po domače, preden ugotovijo, da sta kužna. In tete ne rečejo nič, imajo pa protokole napisane. Sicer pa test traja, ni samo 5 minut na Brniku. Zakaj potem na Japonskem traja testiranje 12 ur, pri nas pa 10 minut. Kdo in zakaj spet laže?
Na infekcijski pa imajo eno zanikrno sobo za izolacijo, za otroke pa še to ne. Naj povedo in pokažejo to sobo.In svojo pripravljenost.
In še nekaj me je zmotilo, za tista dva preseratorja na Japonskem plačujemo 24/7 in imata na razpolago po telefonu imunologa. Ga v primeru okužbe lahko tudi jaz pokličem in kam? Dajte mi številko, ker tista na NIJZ dela samo v delovnem času.
Počakajmo tiste iz Velenja. Še bo veselo!
[/quote]

brez skrbi, da bo dobila dodatke na izredno pripravljenost.

pa kakšne živine no. Križarjenja niso draga, največji strošek je tja pridet, od koder ladja pelje.
Moreš imet pa čas, to pa ja, ampak mislim, da tle ni bilo več kot 2 jurja po osebi, če imaš balkon in zunanjo kabino, več, drugače pa manj. In za dva jurja po osebi nisi živina, midva potujeva (ne križarjenje) vsaj 1x na leto,do 3 jurje po osebi, pa sva daaaleč od živin..
[/quote]

Večina slovenskih upokojencev nima najmanj 3.299 eur za luksuzno križarjenje. To je za navadne ljudi luksuz. Ti nimaš stika z realnostjo.

https://krizarjenja.kompas.si/wp-content/uploads/2018/07/japonska_diamond_princess_22_3_2020.pdf

glede na to, da jih je vsaj 5 oseb v penziji, niso bili reveži, ker navadni ljudje imajo 500 eur pokojnine…pa saj ni važno, so niso….
avstralca, ki sta imela potrdilo japoncev, da sta zdrava sta šele po parih dneh doma zbolela….italija ima dve mesti v karanteni….tudi karta leta nazaj vrjetno ni poceni, tko, da lepo te prosim….očitno je da so jim ščitili riti. Tebe, mene zih pustijo tam.

Večina slovenskih upokojencev nima najmanj 3.299 eur za luksuzno križarjenje. To je za navadne ljudi luksuz. Ti nimaš stika z realnostjo.

https://krizarjenja.kompas.si/wp-content/uploads/2018/07/japonska_diamond_princess_22_3_2020.pdf
[/quote]

Da ne bo pomote, jim ne oporekam potovanja, lepo in prav, da si privoščijo. Ampak, je bilo pa neizmerno sebično in nespametno, da jih brez zaščite vozijo domov na letalih. Ljudje ne razumejo, da virus “spi” tudi do 14 dni v določeni lokaciji preden se izrazijo simptomi bolezni in ta čas se potuhnjeno širi naokrog. Tako je sedaj v Iranu, tako je bilo na tej Diamond ladiji.

Kolikor vem, so bili zasebniki in očitno si niso plačevali minimalnih prispevkov. Ker plačevali so si jih sami!

nič narobe z plačevanjem….vrjetno se narobe bere. Očitno sta ta dva pomembna državljana SLO, da sta tako tiho in brez zaščitne opreme prišla na običajno letalo med zdrave ljudi. virus je v določenih primerih izbruhnil tudi po 21 in več dni…to nas moti, da so lagali, da so še na krizarki, onedva pa veselo brez mask letita domov in sedaj veselo sejeta okoli

Večina slovenskih upokojencev nima najmanj 3.299 eur za luksuzno križarjenje. To je za navadne ljudi luksuz. Ti nimaš stika z realnostjo.

https://krizarjenja.kompas.si/wp-content/uploads/2018/07/japonska_diamond_princess_22_3_2020.pdf
[/quote]
Tega pa ne razumem dobro. Da ima Kompas Slovence za tako butaste, da bodo navalili na okuženo ladjo? Zato, ker so oni v naprej plačali aranžmaje? Tuje agencije omogočajo rezervacije šele nekje sredi julija! Hm…
Nikjer še ni točno potrjeno, da je obstojnost virusa na prostem samo 9 dni. Vse temu podobne ugotovitve se ena za drugo ovržejo. Najprej je WHO trdil, da se virus ne prenaša iz človeka na človeka, temveč samo iz živali na človeka- vrženo. Potem je trdil, da se prenaša samo kapljično- ovrženo… Itd.

Prej jih je šlo milijon skozi in ste jamrali zaradi žice, a zdaj pa zaradi šestih norite? Nikoli ni prav.

..mama prihajam domov in jočem od sreče.. vem, da me komaj čakate..

To ni nobeno luksuzno potovanje. Gre za navadno križarjenje, konkretno to križarjenje je stalo 1.700 EUR za dva tedna. Mislim, da to ni taka cena, da bi človeka, ki je šel štel med bogatune. Drugo je seveda preseravanje z letalom iz Berlina. Zakaj, če so ljudje zdravi?? Lahko se vsedejo na komercialni let, kot prva dva. Zakaj zdaj razlika? Prvim dvema so na veleposlaništvu SVETOVALI komercialni let, zakaj te dva kar privat avion?? Zakaj ne gresta s komercialnim letom?? Od kje ta razlika, od včeraj na danes. Saj sta vendar zdrava.


Ne pozabit še na Američane – od 13, ki so jih iz ladje evakuirali v Nebrasko je bilo okuženih 11. Glede na izjave naših pristojnih je bil tak način pričakovan. Sprenevedanje že od samega začetka izbruha.Glede na te odzive pri nas ne bo okuženih, ne bo zbolelih in ne bo umrlih zaradi tega virusa. Uradno bo le močno povečanje komplikacij zaradi pljučnice in viroz, ki trenutno razsajajo.

New Report

Close