Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povabilo le na cerkveni del poroke

Povabilo le na cerkveni del poroke

Za razliko od večine ostalih ne vidim nobenega problema v tej organizaciji poroke. Edino, kar se mi zdi nenavadno je, da je tudi civilni obred drugje in je povabljen le del. Da gre na večerjo/fešto le ožji krog se mi zdi povsem ok.

V takem primeru se prinese le rože ali kaj manjšega. Po pravici povedano lahko tudi nič – vsaj jaz ne bi ničesar pričakovala od svatov, če bi jih povabila samo k maši, to itak lahko pride kdorkoli, povabljen ali ne. Ne vem pa, če sta ta mladoporočenca istega mnenja kot jaz…

Ne vem čemu kompliciranje. Jaz sem bila na vseh cerkvenih porokah od naše žlahte. Pri nas se pač povabimo, saj v cerkvi je v bistvu poročna maša + cerkveni obred in v cerkev lahko pride vsak.
Kakšnega posebnega darila vam ni treba prinesti,lahko pa prinesete kakšno malenkost npr. zavojček kave + bonbonjero, okvir za sliko, poročni album ipd., zraven lahko priložite čestitko.
Ne vem zakaj nekateri vzamete prav vse za slabo.
Meni je na poroki všeč tako cerkveni kot civilni obred, to mi je lepše kot vse preseravanje s hrano in norenjem.


Zavojčka kave že 15 let nisem nobenemu dala za darilo 😉 mi je to kr neki

Sicer pa je tudi meni neumno vabiti v cerkev na poroko. Cerkev in matični urad sta javna prostora in nikomur ni potrebno vabilo za vstop!
Razumem stisko ta mladih, ampak namesto vabila bi raje povedali kdaj in v kateri cerkvi se bodo poročili. Kdor jih ima iskreno rad bo prišel, prinesel nevesti šopek ali rožico in šel. Vabila na samo en del poroke pa so pranje vesti. Mi je pa všeč primer, ki ga ena zgoraj opisuje, da so naredili cel žur za celo vas 🙂

Na tako vabilo ne bi nikdar v življenju šla!
Pa kaj, če se komu zamerim….uppsss……jaz komu zamerim, če ne grem na “pol” poroko? ????
Mislim, da se lahko tak butelj, ki tako vabi kvečjemu meni zameri.
Kar pomeni, da mi je vseeno, ali se bo poročil, ali ne, ali sploh živi kje na svoji obli:):):)
Ne, no, ne pojdite na tako “poroko”, če se imate vsaj ,malo radi, kot svoja družina.
Oni vas niso vredni!

a jim moraš potrdit, če prideš? če ne, jaz sploh ne bi šla nikamor niti nič kupila … tam v cerkvi me ne bi nihče pogrešal … če pa me slučajno bi, bi rekla: a iskali ste me? v spovednici sem sedela 🙂



Se popolnoma strinjam in ne bi sla!

Eni smo pa taki, da razumemo izbor svatov za pogostitev, vseeno pa bi radi bili del obreda in mladoporočencema čestitali neposredno po usodnem DA. Meni se ni nič fržmagalo, da sem bila samo na magistratu ali v cerkvi, bolj hudo bi mi bilo, če mi sploh ne bi povedali.

Sicer pa poznam kar nekaj gostij, ker morajo zaradi zamer povabiti vse mogoče tete in strice, ki jih niso videli že sto let, v resnici bi pa raje imeli piknik za prijatelje. Pa morajo zaradi nekega bontona in starši pritiskajo, da bo folk zameril in bla bla bla. Hvala lepa, da sem na taki vljudnostni gostiji.

Se strinjam. Če človeka nočeš, ga pač ne povabiš, da ga pa še ponižuješ s tem, da ga vlačiš v zatohle, plesnive in mrzle stavbe pred kiklarske pravljičarje, je pa višek nesramnosti.

pa kaj se še kuj cerkveno poročajo? a niso mladi malo k pameti prišli?

Večinoma so, ampak še ne vsi:

[img]http://www.zupnija-ljpolje.si/uploads/podobe/Poroke2015(1).png[/img]

vir

Poročena cerkveno in to pred civilnim obredom, čeprav je praksa obratna (najprej civilna, potem cerkvena), ker mi je za civilni obred pravzaprav vseeno, samo priimek sem želela njegov in je to najlažji način. Starša nista poročena cerkveno, niti nista verna. Kot otrok nisem bila krščena in nisem hodila k verouku. Sem relativno mlada (30).

Očitno sem po vašem mnenju totalen kreten. Me veseli, da imate tako neomajno zaupanje v svoje sposobnosti, da me lahko kar tako na daleč in tako ekspresno diagnosticirate.

Kaj vse človek izve tu na forumu.

Za takšno obliko poroke z ‘dvojnimi’ gosti še nisem slišala.
Tudi meni ta ideja ločevanja ni všeč.

In tudi se ne strinjam, da je treba povabiti vso sorodstvo, da ne bi bilo zamer.
Če se z nekom iz sorodstva ne družiš, se pač ne. In ga pač ne povabiš na svojo zabavo, če ga ne želiš.

Pa saj ne morem verjet. Pa je očitno res takšna navada marsikje.
Če bi mene tako povabili, smo opravili. Pa ne samo za poroko.

Daj nehajte srat o tem, kam bi ve šle in kam ne bi šle, ker ste užaljene itd…..
Tej zgodbi nekaj ni za verjet.
Grem stavit., da je cerkvena poroka šele PO civilni. Torej cerkvena poroka je ziher pozneje kot civilna. Povsod je tako.
In čist razumljivo je, da se ljudi raje povabi na cerkveni obred kot pa na civilni, ker na civilnem obredu te odrejo kot pra+sca. Tisti zanikarni šampanjec te na matičnem uradu zaračunajo tolk, da za ta denar lahko potem v gostilni celo ohcet častiš. V cerkvi ne točijo tako prekleto dragega šampanjca.
Najbolj pametno je, da se na civilnem delu poroke pojavijo samo ženin nevesta in priči, spijejo tist dragi šampanjec, potem se pa v cerkvi dobijo še vsi ostali in nato žurkaaaaaaaa do zore in še čes.
Edino pametno.
Kdor kje pa užaljen, ker ne more bit na civilni poroki, naj bo pa doma in bere nedeljski dnevni pa delo o tem kako kučan trato kosi.

A maškare so zdaj začele še ovce filat z alkoholom, poleg tega, da se že same tradicionalno med vsako mašo nacejajo? No, sej mal je treba cuknit, pravljice postanejo bolj resnične.

Poročena cerkveno in to pred civilnim obredom, čeprav je praksa obratna (najprej civilna, potem cerkvena), ker mi je za civilni obred pravzaprav vseeno, samo priimek sem želela njegov in je to najlažji način. Starša nista poročena cerkveno, niti nista verna. Kot otrok nisem bila krščena in nisem hodila k verouku. Sem relativno mlada (30).

Očitno sem po vašem mnenju totalen ******. Me veseli, da imate tako neomajno zaupanje v svoje sposobnosti, da me lahko kar tako na daleč in tako ekspresno diagnosticirate.[/quote]

Ma kaj res? V primeru, da ni podpisa pred matičarjem, ne samo, da ostaneš brez moževega priimka, ampak tudi dejansko brez uradno sklenjene zakonske zveze, vključujoč vse pravice in dolžnosti, ki jih ta prinaša.

Če pa smo že pri cerkvenih ceremonijah. Da napol slep župnik govori o čistosti in svetosti poročne noči, ki jo lahko da le v cerkvi sklenjena zakonska zveza, pred njim pa punca v osmem mesecu nosečnosti z (pazi to) dvojčki…

Potem pa mene vaščani grdo gledali, ker sem se začel hihitati in ker nisem pokleknil , ko se je župniku zazdelo, da se moramo.

[/quote]
Ovco je nafilal tvoj očka.

[img]http://1800sunstar.com/zzC1LUV/zholydays/christmas/jesus-christ-pictures/images-of-jesus-christ-110.jpg[/img]

Če pa smo že pri cerkvenih ceremonijah. Da napol slep župnik govori o čistosti in svetosti poročne noči, ki jo lahko da le v cerkvi sklenjena zakonska zveza, pred njim pa punca v osmem mesecu nosečnosti z (pazi to) dvojčki…[/quote][/quote]

Verjame v brezmadežno spočetje. Pa tud frače ni od blizu videl v življenju, tako da ne more vedet, kako te zadeve delujejo.

[/quote]

Verjame v brezmadežno spočetje. Pa tud frače ni od blizu videl v življenju, tako da ne more vedet, kako te zadeve delujejo.[/quote]
Za razliko od vas ateističnih antikristov, ki verjamete, da imata dva perdra lahko otroka.

Joj joj kake užaljene mone….:)))
Kaj pa si domišljate, da se, da vas morajo vabiti na žur? Stvar neveste in ženina je koga bosta kam povabila se vam ne zdi??? A zdaj bi pa ve odločale kaj in kako in kdo bo kam vabljen? Oumajgad …::)))
Midva imava ogromno frendov in sorodnikov in logično, da ne moreva vseh vabit na žur in sva ene povabila na civilni del ene v cerkev ene tiste ta najboljše prijatelje in najožje sorodnike pa še na žur. In je blo super, če pa komu kaj ni pasalo mi pa dol visi…:))

A poleg vsega cirkusa danes so si še to izmislili? Mislim, pa koga briga tista ceremonija? Bistvo, če že, je žur. In če nisi povabljen nanj, kaj potem sploh delaš tam? Da zaponka prazne sedeže? 🙂 Oh ja, neverjetno, da eni res hodite na takšne cirkuške predstave. Poleg tiste neumnosti, kjer gresta mladoporočenca na fotošuting za dve uri, vmes pa so svatje prepuščeni sami sebi. Oh ja, povabite tiste, ki jih želite imeti ob sebi, ne pa celo armado. Se boste vi bolje imeli, svatje pa tudi.

Verjame v brezmadežno spočetje. Pa tud frače ni od blizu videl v življenju, tako da ne more vedet, kako te zadeve delujejo.[/quote]
Za razliko od vas ateističnih antikristov, ki verjamete, da imata dva perdra lahko otroka.[/quote]
Ne, ne verjamemo.

Tile vaši odgovori TOČNO pokažejo, zakaj se določene ljudi povabi na cerkveno poroko in zakaj se jih ne.
Tile vaši odgovori točno prikažejo, zakaj nekateri delajo selekcijo na porokah.
Vas antikriste, ki se norčujete iz cerkvene poroke, je logično, da se ne povabi na tak obred. Ker v cerkev se povabi tiste ljudi, katerim zaprisega pred Bogom nekaj pomeni. V cerkev se povabi tiste ljudi, katerim je zaobljuba pred Bogom sveta stvar. In povabilo na ta (cerkveni) del poroke, bi morala biti v čast vsem, ki na to nekaj dajo in ki so na to povabljeni.
Civilni del poroke je u bistvu za iskreno partnersko zvezo, brezvezen. Civilna poroka je samo nek birokratski protokol, da se zadosti birokratskim oziroma uradnim evidencam.
Torej, poroka v cerkvi je sveta zaobljuba, civilna poroka pa je birokratski, oziroma evidenčni protokol.
Bodite ponosni, če ste povabljeni samo na cerkveno poroko!

New Report

Close