Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povabilo le na cerkveni del poroke

Povabilo le na cerkveni del poroke

Pri nas na vasi je normalno, da pridejo v cerkev na cerkveno poroko vsi firbci, ki seveda po obredu nevesti in ženinu tudi čestitajo. Ker pa ni nujno, da sokrajani vedo za poroko, je v zadnjem času navada, da mladoporočenca vnaprej povabita tiste sovaščane, ki bi jih tudi rada videla poleg, še v cerkev s posebnim vabilom, včasih povabijo tudi npr. pevski zbor, v katerem pojejo, ali tabornike ali študentske kolege. V takem primeru se ne pričakuje kakih daril, lahko pa kdo kaj da. Pogostitiev je bila do sedaj še vedno, pa zelo prijetno je bilo. Za nas, ki smo doma blizu, to torej ni bil strošek, je bilo pa lepo videti mladi par, jima čestitati… Na to nikoli nisem gledala kot na prvo/drugorazredne svate. Normalno, da ne bosta cele vasi pa še pevskega zbora, veroučne šole… vabila potem v gostilno.

Sem bila enkrat vabljena samo na civilno in cerkveno poroko, ko se je poročila kolegica s faksa.
Z njo in še s petimi se dobimo 1x na leto in pol te druščine je bilo vabljene tudi na žur, pol pa ne.
Jaz sem se ob tej temi spomnila na ta dogodek in imam še sedaj grenak priokus.
Ni bilo prijetno. Po obredu, ko so nekateri iz iste druščine veselo odhajali na svatbo, jaz z možem pa poklapano domov.
Dve iz druščine, ki tudi nista bili vabljeni na svatbo se tudi obredov nista udeležili.
Sama sem mnenja, da v cerkev ni treba vabiti saj lahko pride kdor hoče, tudi firbci.
Vem pa za primer iz sosednje vasi, ko se je eno dekle zelo bogato možilo in so sosede vabili samo na cerkveno poroko in se je sosedom zelo za malo zdelo in niso vedeli kaj in kako z darilom.
Sama sem mnenja ali nekoga povabiš na vse ali pa ga ne povabiš.

Jaz nisem šla, ker ne hodim v cerkev. Pogostitev pa je bila v nekem župnijskem domu. Na civilni del pa nisem bila povabljena. Hvala lepa za tako vabilo.

Kako izdelana mnenja imate o tem kako naj bi en drug praznoval poroko. In to prav vi, ki v drugih temah kričite, kako je itak vseeno in isto – poroka ali ne. Bistvo poroke je obljuba. Vse ostalo je balast. Če so vam pa poroke samo izgovor, da se nažrete, potem pa nam je itak vse jasno. Pa vam tudi, kajne?
Klinc, pa ste ostali brez večerje:))))) Bo treba mlek pogret, pa čokolino noter vmešat. Vue, vue, vue, mami zakaj pa on lahkooooo?

Pridi v nedeljo na kosilo, no ne na celo, samo na predjed in juho. Na pečenko in sladico pa nisi vabljen. Pa ne pozabi se lepo ogvantat, pa spodobilo bi se, da prineseš kakšno malenkost gospodinji.


Ma daj ne seri…
Kakšne prvorazredne in drugorazredne?
Če mladoporočenca nimata dovolj denarja, da bi vso žlahto in vse prijatelje potem v gostilni noč in dan gostila, to ni nobeno deljenje na prvorazredne in drugorazredne. To je pač kruta realnost mladoporočenčevih finančnih zmožnostih.
Tisti pravi prijatelji, kateri jima iskreno želijo srečo v skupnem življenju, bodo prišli v cerkev na njuno sveto zaobljubo zvestobe pred Bogom in pred njimi, tisti ki pa bodo potem užaljeni, ker potem ne gredo jest in pit, pa itak niso iskreni in niti niso vredni, da jih potem vabita na pojedino.

Odlično potezo sta naredila tale mladoporočenca. Vsaka jima čast.[/quote]

Če nimaš denarja, ga nimaš za nikogar. Potem me lahko povabiš na obred in rečeš, da žura ne bo in bom razumela. Ali pa me povabiš na piknik naslednji teden, ker je bila poroka zgolj s pričami. Ne razumem pa, kako15 svatom rečeš naj pridejo samo na obred, ostalih 65 pa povabiš tudi na žur.[/quote]
Ja pajade.
Če nimaš denarja za celo vas in za vso žlahto fotrat, to ne pomeni da denarja nimaš popolnoma nič.
Na pojedino pač povabiš tiste prave NAJOŽJE prijatelje, očeta, mamo, tasta, taščo, sestre brate…..ali za kogarkoli se odločiš. Zakaj bi moral na ohcet vabit vse, ki jih poznaš?
PRAVIH in ISKRENIH prijateljev je itak zelo zelo malo. Kdor pa je užaljen, če ni povabljen še na požrtijo, pa itak ni noben prijatelj. Je navaden hinavec.

Če nimaš denarja, ga nimaš za nikogar. Potem me lahko povabiš na obred in rečeš, da žura ne bo in bom razumela. Ali pa me povabiš na piknik naslednji teden, ker je bila poroka zgolj s pričami. Ne razumem pa, kako15 svatom rečeš naj pridejo samo na obred, ostalih 65 pa povabiš tudi na žur.[/quote]
Ja pajade.
Če nimaš denarja za celo vas in za vso žlahto fotrat, to ne pomeni da denarja nimaš popolnoma nič.
Na pojedino pač povabiš tiste prave NAJOŽJE prijatelje, očeta, mamo, tasta, taščo, sestre brate…..ali za kogarkoli se odločiš. Zakaj bi moral na ohcet vabit vse, ki jih poznaš?
PRAVIH in ISKRENIH prijateljev je itak zelo zelo malo. Kdor pa je užaljen, če ni povabljen še na požrtijo, pa itak ni noben prijatelj. Je navaden hinavec.[/quote]

pravzaprav so hinavci mladoporočenci, ki sami neverni, vabijo na cerkveni obred druge nevernike.

Zakaj pa potem na obred vabiš ljudi, ki niso tvoji najožji prijatelji in žlahta? A za na obred so pa ok?


Ja pajade.
Če nimaš denarja za celo vas in za vso žlahto fotrat, to ne pomeni da denarja nimaš popolnoma nič.
Na pojedino pač povabiš tiste prave NAJOŽJE prijatelje, očeta, mamo, tasta, taščo, sestre brate…..ali za kogarkoli se odločiš. Zakaj bi moral na ohcet vabit vse, ki jih poznaš?
PRAVIH in ISKRENIH prijateljev je itak zelo zelo malo. Kdor pa je užaljen, če ni povabljen še na požrtijo, pa itak ni noben prijatelj. Je navaden hinavec.[/quote]

pravzaprav so hinavci mladoporočenci, ki sami neverni, vabijo na cerkveni obred druge nevernike.[/quote]

Kolk so mladoporočernci v resnici verni, vedo samo oni, ne ti.
Kolk so pa v resnici verni tisti, ki pridejo ali ne pridejo na cerkveni obred, pa vedo tudi samo oni, ne ti.

Zakaj se vi zavistni antikristi ves ta cerkveni poročni ceremonijal ne razlagate nekako tako, kot npr neko športno tekmo? N navijanje tekme ste vabljeni vsi, na malco, po končani tekmi pa so vabljeni samo najbolj zaslužni za zmago na tekmi?
A bi po vaši logiki, moral cel štadion navijačev it potem na ekipno malco?

pravzaprav so hinavci mladoporočenci, ki sami neverni, vabijo na cerkveni obred druge nevernike.[/quote]

Kolk so mladoporočernci v resnici verni, vedo samo oni, ne ti.
Kolk so pa v resnici verni tisti, ki pridejo ali ne pridejo na cerkveni obred, pa vedo tudi samo oni, ne ti.

Zakaj se vi zavistni antikristi ves ta cerkveni poročni ceremonijal ne razlagate nekako tako, kot npr neko športno tekmo? N navijanje tekme ste vabljeni vsi, na malco, po končani tekmi pa so vabljeni samo najbolj zaslužni za zmago na tekmi?
A bi po vaši logiki, moral cel štadion navijačev it potem na ekipno malco?[/quote]
Haha, edini dober argument z vaše strani v tej temi doslej.

Zakaj pa potem na obred vabiš ljudi, ki niso tvoji najožji prijatelji in žlahta? A za na obred so pa ok?[/quote]
Na obred se pač povabi vse potencilne dobromisleče. Kdor ni dobromisleč, pač na obred ne pride, ali pa se mu kratkomalo jebe za vse skupaj.
Hec je v tem, ker vi lakomni antikristi, obred v cerkvi jemljete kot nek napor, ne pa kot čast. Vam antikristom je bistvo sklenitve poroke požrtija, ne pa sklenitev zaobljube.
Vi antikristi imate pač zgrešene in obrnjene življenske vrednote, ker ste pač materjalisti.. Vam antikristom so pravzaprav pomembne postranske stvari, vernikom pa več pomeni sveta zaobljuba pred Bogom in pred vsemi tamkaj prisotnimi.

Zakaj pa potem na obred vabiš ljudi, ki niso tvoji najožji prijatelji in žlahta? A za na obred so pa ok?[/quote]
Na obred se pač povabi vse potencilne dobromisleče. Kdor ni dobromisleč, pač na obred ne pride, ali pa se mu kratkomalo jebe za vse skupaj.
Hec je v tem, ker vi lakomni antikristi, obred v cerkvi jemljete kot nek napor, ne pa kot čast. Vam antikristom je bistvo sklenitve poroke požrtija, ne pa sklenitev zaobljube.
Vi antikristi imate pač zgrešene in obrnjene življenske vrednote, ker ste pač materjalisti.. Vam antikristom so pravzaprav pomembne postranske stvari, vernikom pa več pomeni sveta zaobljuba pred Bogom in pred vsemi tamkaj prisotnimi.

Kolk so mladoporočernci v resnici verni, vedo samo oni, ne ti.
Kolk so pa v resnici verni tisti, ki pridejo ali ne pridejo na cerkveni obred, pa vedo tudi samo oni, ne ti.

Zakaj se vi zavistni antikristi ves ta cerkveni poročni ceremonijal ne razlagate nekako tako, kot npr neko športno tekmo? N navijanje tekme ste vabljeni vsi, na malco, po končani tekmi pa so vabljeni samo najbolj zaslužni za zmago na tekmi?
A bi po vaši logiki, moral cel štadion navijačev it potem na ekipno malco?[/quote]
Haha, edini dober argument z vaše strani v tej temi doslej.[/quote]

In kaj je po tvojem narobe s tem argumentom?
Na tekmo gredo pač tisti, ki so solidarni z ekipo in ki v tekmi uživajo. Na požrtijo gredo pa samo najbolj zaslužni za rezultat.
Kaj tebi tukaj ni jasno? Kaj se režiš ko cigan belmu kruhu?

Zakaj pa potem na obred vabiš ljudi, ki niso tvoji najožji prijatelji in žlahta? A za na obred so pa ok?[/quote]
Na obred se pač povabi vse potencilne dobromisleče. Kdor ni dobromisleč, pač na obred ne pride, ali pa se mu kratkomalo jebe za vse skupaj.
Hec je v tem, ker vi lakomni antikristi, obred v cerkvi jemljete kot nek napor, ne pa kot čast. Vam antikristom je bistvo sklenitve poroke požrtija, ne pa sklenitev zaobljube.
Vi antikristi imate pač zgrešene in obrnjene življenske vrednote, ker ste pač materjalisti.. Vam antikristom so pravzaprav pomembne postranske stvari, vernikom pa več pomeni sveta zaobljuba pred Bogom in pred vsemi tamkaj prisotnimi.[/quote]
Prvič: skoraj ni gosta na poroki, ki za mladoporočenca ne bi prispeval darila v višji vrednosti, kot je to, kar je pojedel. Nikakor ni razlog užaljenosti hrana, ampak to, da se gostom pokaže, kdo je vreden celonočne zabave in kdo ne. Pa govorimo o povabljenih gostih, ne o sovaščanih, ki itak pridejo zaželet srečo.

Drugič: da en pripadnik RKC drugim očita materializem je dost smešno, se ti ne zdi?

Tretjič: recimo zadnja poroka, na kateri sem bila, je bila moja lastna. Na kraj pameti nama ni padlo, da bi delila goste. Vsem sva povedala, da ne bo nič posebnega, vse sva prosila, naj ničesar ne nosijo, ker si želiva predvsem enega žura z bližnjimi in vsi so bili povabljeni tako na obred kot na zabavo. Seveda je pa res, da sva midva antikristična levičarja, ki ne veva, da se ljudje delijo na več in manj vredne.


Haha, edini dober argument z vaše strani v tej temi doslej.[/quote]

In kaj je po tvojem narobe s tem argumentom?
Na tekmo gredo pač tisti, ki so solidarni z ekipo in ki v tekmi uživajo. Na požrtijo gredo pa samo najbolj zaslužni za rezultat.
Kaj tebi tukaj ni jasno? Kaj se režiš ko cigan belmu kruhu?[/quote]
Ne ne, resno sem mislila. Ta je dober.


Na obred se pač povabi vse potencilne dobromisleče. Kdor ni dobromisleč, pač na obred ne pride, ali pa se mu kratkomalo jebe za vse skupaj.
Hec je v tem, ker vi lakomni antikristi, obred v cerkvi jemljete kot nek napor, ne pa kot čast. Vam antikristom je bistvo sklenitve poroke požrtija, ne pa sklenitev zaobljube.
Vi antikristi imate pač zgrešene in obrnjene življenske vrednote, ker ste pač materjalisti.. Vam antikristom so pravzaprav pomembne postranske stvari, vernikom pa več pomeni sveta zaobljuba pred Bogom in pred vsemi tamkaj prisotnimi.[/quote]
Prvič: skoraj ni gosta na poroki, ki za mladoporočenca ne bi prispeval darila v višji vrednosti, kot je to, kar je pojedel. Nikakor ni razlog užaljenosti hrana, ampak to, da se gostom pokaže, kdo je vreden celonočne zabave in kdo ne. Pa govorimo o povabljenih gostih, ne o sovaščanih, ki itak pridejo zaželet srečo.

Drugič: da en pripadnik RKC drugim očita materializem je dost smešno, se ti ne zdi?

Tretjič: recimo zadnja poroka, na kateri sem bila, je bila moja lastna. Na kraj pameti nama ni padlo, da bi delila goste. Vsem sva povedala, da ne bo nič posebnega, vse sva prosila, naj ničesar ne nosijo, ker si želiva predvsem enega žura z bližnjimi in vsi so bili povabljeni tako na obred kot na zabavo. Seveda je pa res, da sva midva antikristična levičarja, ki ne veva, da se ljudje delijo na več in manj vredne.[/quote]
Odgovori:
1. Ne gre za to kdo je vreden, ampak za to, koga si želim, kot mlado poročenka. Imam kakšno pravo glasanja na moj dan?
2. Niti se mi ne zdi smešno. Zakaj točno?
3. Kako ste smešni. A zdaj boš pa rekla, da ti vsi ljudje v tvojem življenju enako pomenijo? V bistvu dost žalostno. Jaz jih ločim med najožje, potem pa je še nekaj krogov in nazadnje so neznanci. in ne, vsi krogi v vseh sferah mojega poročnega dne niso imeli mesta. Kot ga nimajo v moji postelji, v moji hiši in na mojem sprehodu. A pri tebi so kar vsi povsod? Aja.

O, še kako dobro veš, da se ljudi deli. Recimo na naše in ostale.


Prvič: skoraj ni gosta na poroki, ki za mladoporočenca ne bi prispeval darila v višji vrednosti, kot je to, kar je pojedel. Nikakor ni razlog užaljenosti hrana, ampak to, da se gostom pokaže, kdo je vreden celonočne zabave in kdo ne. Pa govorimo o povabljenih gostih, ne o sovaščanih, ki itak pridejo zaželet srečo.

Drugič: da en pripadnik RKC drugim očita materializem je dost smešno, se ti ne zdi?

Tretjič: recimo zadnja poroka, na kateri sem bila, je bila moja lastna. Na kraj pameti nama ni padlo, da bi delila goste. Vsem sva povedala, da ne bo nič posebnega, vse sva prosila, naj ničesar ne nosijo, ker si želiva predvsem enega žura z bližnjimi in vsi so bili povabljeni tako na obred kot na zabavo. Seveda je pa res, da sva midva antikristična levičarja, ki ne veva, da se ljudje delijo na več in manj vredne.[/quote]
Odgovori:
1. Ne gre za to kdo je vreden, ampak za to, koga si želim, kot mlado poročenka. Imam kakšno pravo glasanja na moj dan?
2. Niti se mi ne zdi smešno. Zakaj točno?
3. Kako ste smešni. A zdaj boš pa rekla, da ti vsi ljudje v tvojem življenju enako pomenijo? V bistvu dost žalostno. Jaz jih ločim med najožje, potem pa je še nekaj krogov in nazadnje so neznanci. in ne, vsi krogi v vseh sferah mojega poročnega dne niso imeli mesta. Kot ga nimajo v moji postelji, v moji hiši in na mojem sprehodu. A pri tebi so kar vsi povsod? Aja.

O, še kako dobro veš, da se ljudi deli. Recimo na naše in ostale.[/quote]

saj je jasno, da ni treba vseh vabiti. ampak zakaj sploh koga vabiti na cerkveno poroko, če ga ne vabiš na celo poroko? wtf???? povabiš kogar misliš, ostalim daš mir.

kako pa sploh zgleda vabilo samo na en del poroke?


Prvič: skoraj ni gosta na poroki, ki za mladoporočenca ne bi prispeval darila v višji vrednosti, kot je to, kar je pojedel. Nikakor ni razlog užaljenosti hrana, ampak to, da se gostom pokaže, kdo je vreden celonočne zabave in kdo ne. Pa govorimo o povabljenih gostih, ne o sovaščanih, ki itak pridejo zaželet srečo.

Drugič: da en pripadnik RKC drugim očita materializem je dost smešno, se ti ne zdi?

Tretjič: recimo zadnja poroka, na kateri sem bila, je bila moja lastna. Na kraj pameti nama ni padlo, da bi delila goste. Vsem sva povedala, da ne bo nič posebnega, vse sva prosila, naj ničesar ne nosijo, ker si želiva predvsem enega žura z bližnjimi in vsi so bili povabljeni tako na obred kot na zabavo. Seveda je pa res, da sva midva antikristična levičarja, ki ne veva, da se ljudje delijo na več in manj vredne.[/quote]
Odgovori:
1. Ne gre za to kdo je vreden, ampak za to, koga si želim, kot mlado poročenka. Imam kakšno pravo glasanja na moj dan?
2. Niti se mi ne zdi smešno. Zakaj točno?
3. Kako ste smešni. A zdaj boš pa rekla, da ti vsi ljudje v tvojem življenju enako pomenijo? V bistvu dost žalostno. Jaz jih ločim med najožje, potem pa je še nekaj krogov in nazadnje so neznanci. in ne, vsi krogi v vseh sferah mojega poročnega dne niso imeli mesta. Kot ga nimajo v moji postelji, v moji hiši in na mojem sprehodu. A pri tebi so kar vsi povsod? Aja.

O, še kako dobro veš, da se ljudi deli. Recimo na naše in ostale.[/quote]
Ja saj. In ostalim si z organizacijo poroke zelo jasno dala vedeti, da niso “naši”. Zakaj bi jih torej vabila? Kakršenkoli razlog že imaš, je lahko samo sebičen: več daril, več ljudi v cerkvi, da ne bo prazna, ali pa več ljudi za molitev, da bo bolj srečen zakon. Ampak na večerjo pa z nami ne greste, ker, saj veste, ljudi delimo na naše in ostale in … ja sori, saj razumete, a ne?

Midva sva se porocila lani in res sva bila financno omejena,saj sva vse financirala sama plus nihce od naju si ni zelel velike poroke,v vsakem primeru.Ce bi si jo,bi ze nasla nacin.Skratka,zato sva na poroko oz potem le vecerjo, povabila le 20 najblizjih prijateljev in najozjo druzino,cez en teden pa se ostale na piknik.Sicer je bil piknik vseeno malce bolj ma nivoju,od recimo tega “vsakdanjega”,spet pa ne nobeno pretiravanje. Sva bila zadovoljna in imava lepe spomine na vse.
Je pa meni osebno tudi mimo to deljenje na svate,samo na en del poroke,potem pa domov.Jih nekaj poznam ki so tako naredili,pa vecina,ki je bila povabljena le ma obred,ni bila najbolj zadovoljna.Potem bolje da sploh ne vabis. Res je,da vedno bo nekdo kaj pripomnil,tako da jaz zamerila ravno ne bi,ne vem pa ce bi hodila na le en del poroke,ce bi ta bila zelo oddaljena.Za darilo pomoje kaj simbolicnega.

1. Ni nujno, da je civilna poroka pred cerkveno. Vem za nekaj primerov, ko je bila cerkvena prva.

2. O kakšnem odiranju na civilni poroki to pišeš? Za pijačo, prigrizek, sladice, vsaj pri nas, poskrbita mladoporočenca oz. tisti, ki organizira poroko.
Nazdravijo pa pri matičarju samo mladoporočenca, priče in matičar. In za to ni potrebno nobeno plačilo.

Zakaj bi na poroko (oz. del poroke) sploh vabila nekoga, za katerega smatraš, da ti ni blizu? Če nekoga ne želim na svoji poroki, to velja za CELOTNO poroko, ne pa samo za en del. In ja, tudi jaz sem na poroki “razdelila” svate na način, ki je omogočil poroko v najožjem krogu. Ampak s to razliko, da so povabljenci bili povabljeni na celotno dogajanje.

pravzaprav so hinavci mladoporočenci, ki sami neverni, vabijo na cerkveni obred druge nevernike.[/quote]

Kolk so mladoporočernci v resnici verni, vedo samo oni, ne ti.
Kolk so pa v resnici verni tisti, ki pridejo ali ne pridejo na cerkveni obred, pa vedo tudi samo oni, ne ti.

Zakaj se vi zavistni antikristi ves ta cerkveni poročni ceremonijal ne razlagate nekako tako, kot npr neko športno tekmo? N navijanje tekme ste vabljeni vsi, na malco, po končani tekmi pa so vabljeni samo najbolj zaslužni za zmago na tekmi?
A bi po vaši logiki, moral cel štadion navijačev it potem na ekipno malco?[/quote]
Primerjati poroko in tekmo?!?

Ali tekmovalci gredo do vsakega navijača osebno na dom vabiti, da pridejo na tekmo? Ali je poroka vsakih nekaj dni?
Ali se od navijačev pričakuje, da bodo prinesli darila?

Hja, no, morda bi se dalo primerjati samo glede tega, da oboji včasih potujejo zelo daleč na svoje stroške; eni pač na tekmo, drugi na poroko…

Eno je obvestiti sokrajane, sploh takšne, s katerimi ste bolj znanci kot kaj več, da se poročis in se malo poveselite v domačem kraju.

Drugo pa je povabiti nekoga, ki živi več deset ali sto km proč samo na formalni obred, po možnosti še brez pogostitve, potem pa ga poslati domov, med tem ko se greste ostali veseliti.

Zabava je najlepši del poročnega dne. Sam(a) obred(a) pa najbolj čustven(a).

Jaz se takšnemu povabilu ne bi odzvala.

New Report

Close