Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povabilo le na cerkveni del poroke

Povabilo le na cerkveni del poroke

niso vsi taki kot ti in tvoja žlahta.
v zadnji svetovni vojni so si milijoni želeli vojne, konec koncev je Hitler prišel na oblast z volitvami in ne državnim udarom. samo poglej danes moške, skoraj vsi igrajo računalniške igrice s pobijanjem, pa boš ti meni prodajala, da ne marajo moriti. Sproščajo se s tem, uživajo v tem…

pa kje se najdete, ofce zabite?!

pa kje se najdete, ofce zabite?![/quote]

lej kakor kdo hoče, sam si izbira usodo.


Če so volili Hitlerja, to ne pomeni, da so si želeli vojne. Vi tudi ne volite svojih fašistkov zaradi tega, ker si želite vojno, vam je samo všeč gledati, nad koga vse se spravljajo in če jih volite, se počutite močni. Isto je bilo v Nemčiji. Ko so enkrat začeli klicati njihove sinove, je bilo pa hitro konec heca. Kolikor se jaz spomnim iz svetega pisma, je molitev skesanca vredna še veliko več kot regularna.

Lej, ne izide se. Molitev ne deluje. Ljudje, ki delijo goste na bolj in manj krśčanske, pa ravnajo popolnoma nekrščansko. In nelogično. Na gostijo bi morali biti povabljeni ravno tisti, ki so si s svojo vero to zaslužili, pravi bog.

ampak samo če je iskrena, ne zato, ker ti voda v grlo teče.

molivci rabijo duhovno hrano, ne pohanih pišk in krompirja, ki mašita žile.

Razmišljam podobno kot ljudje na prvih dveh straneh.
Oprostite ne glede s kom želiš deliti ta čarobni trenutek je meni žaljivo, da povabiš nekoga iz MS, da se uredi varstvo, uredi, natanka mogoče /kupi vinjeto, vozi 3 ure do KP, da tam urco posedi v cerkvi in potem odpelje domov. Sorry, ni vredno teh 100 evrov stroškov. V tem primeru grem raje z družino na izlet.
Drugače bi mogoče šla kam čisto blizudo npr. do 10km.
Poleg tega pa za udeležbo na cerkevni ali civilni poroki ne rabim povabila, saj je obred javen in lahko prisostvuje kdor pač želi.

pa saj je povabljena cela družina, otroci v cerkvi niso moteči. Urediti se ni treba nič bolj, kot za običajen obisk cerkve. Če pa je problem bencin, se pa mogoče da urediti, da gredo molit kar v domačo cerkev in so z molitvijo pri mladoporočencih.


Pa bohtenimarad baba zabita, povej ti staršem, ki jim je umrl otrok, da njihova molitev ni bila iskrena!!

a ni tema poroke in ne hitler ipd?

meni osebno se zdi ponižujoče vabit ljudi na poroke na tak način. Če ne drugega je taka neugodna situacija, ko eni redo naprej na ohcet, drugi pa domov..v glavnem škifo, ki veliko pove o mladoporočencih.
sam sem samo enkrat bil na taki poroki kot polsvat….parkrat vabljen pa nisem šel in tudi v prihodnje ne grem več na take polovičarske zadeve.

sam sem za svojo poroko naredil žurko za sodelavce, ko so delali slavolok dan pred poroko so bili vabljeni prijatelji, sošolci, sosedje…..na poroki pa tisti, ki so bili vabljeni, so bili na vse, pa jih ni bilo malo. ne vem kaj je tako groznega za nekaj večerij dodatno plačat, glede na vse stroške poroke..

kje je sedaj vsa tista razgledanost, kao pusti drugim, da so kar so, ne vtikuj se….. pa cel kup užaljenih ljudi, ki se počutijo manjvredne na podlagi nekih butastih osebnih perespektiv?
Kako ste eni hitro užaljeni in se počutite manjvredne, res no, smešno če ta post primerjaš z drugimi temami, ko kar vre iz vas napihnjena samozavest in pamet!
PS
Seveda smo šli, kupili malo darilce, se poveselili pred cerkvijo kako urco, čeprav nismo verni in se odpeljali 200km nazaj domov, nič užaljeni, nismo se rangirali kot neki drugorazredni ljudje, in nismo dobili občutka da nas je kdo, niti tistih 50, ki je potem odšlo na svadbo imel za nekaj manj.


Pa bohtenimarad baba zabita, povej ti staršem, ki jim je umrl otrok, da njihova molitev ni bila iskrena!![/quote]

molitev nudi tolažbo v takih primerih. Vsi bomo enkrat umrli


Pa bohtenimarad baba zabita, povej ti staršem, ki jim je umrl otrok, da njihova molitev ni bila iskrena!![/quote]

molitev nudi tolažbo v takih primerih. Vsi bomo enkrat umrli[/quote]
Zakaj pa ne deluje?

molitev nudi tolažbo v takih primerih. Vsi bomo enkrat umrli[/quote]
Zakaj pa ne deluje?[/quote]

kaj ne deluje? Ljudje smo pač smrtni in ne vidimo celote.

Ma daj ne seri!
Pač ženin in nevesta sta povabila ljudi samo na poroko oziroma samo na prisego pred Bogom, na žurko pa jih nista povabila. Kaj ti ni jasno?
Ker verjetno mladoporočenca nimata tolko denarja, da bi vso žlahto fotrala in napajala. Ne boš verjela, ampak žurka košta. In verjetno mladoporočenca nista tolk bogata, da bi cel dan in celo noč gostila vso požrešno in firbčno žlahto.
Za priče pri sveti prisegi pred Bogom sta povabila vso žlahto, katerim poroka kot taka, kaj pomeni, na kosilo pa pač samo najožje in najdražje. Kaj za boga vam antikristom tukaj ni jasno, da ste spet začeli pljuvat po cerkvi in farjih, pa ovcah itd…..
Antikristi jedni pokvarjeni…[/quote]
Ja seveda. Jezus je nahranil množice z eno ribo in par hlebčki kruha in nikogar ni poslal domov, ker ni imel kaviarja in tortice za njih. Se greš stavit, da bi za ceno nevestine obleke lahko plačali večerjo za vse te ostale pol-goste? Samo toliko o pobožnih motivih teh mladoporočencev.

Vi, ki ste najbolj glasni, imate še najmanj krščanskega v sebi.[/quote]

Ja in kaj hočeš zdaj povedat? Da naj bi nevesta prišla pred oltar brez obleke gola in bosa, da bo tapožrešna žlahta lahko na ta račun žrla in pila?
In kolkar vem, Jezus ni delal nobene ohceti zase , on je dal ribe in kruh lačni množici. Ohceti Jezus ni imel, kolkar je meni znano. Veš ti kaj več o tem?
Kaj tebe tolk moti, ker ljudje dajo poglavitni poudarek na cerkveni obred in na prisego pred oltarjem, namesto na žurko? Tvoj agresivni nastop proti vernim ljudem katerim zaprisega pred Bogom pomeni več kot prisega pred matičarjem in poznejša kvazi žurka, izdaja tvojo antikristično zlobo.
Mladoporočenca sta v cerkev lepo povabila ljudi, da prisostvujejo njuni sveti zaprisegi drug drugemu, s tem odzivom pa bo vsak, ki je povabljen, pokazal koliko je iskren do njiju in koliko sreče jima V RESNICI želi.
Kdor je prijatelj nekomu samo takrat, ko mu ta plačuje jedačo in pijačo, tak ni nikakršen prijatelj.
Pristni prijatelji se izkažejo takrat, ko je treba nekomu stat ob strani brez obljube kosila.


Zakaj pa ne deluje?[/quote]

kaj ne deluje? Ljudje smo pač smrtni in ne vidimo celote.[/quote]
In tako sva prišli nazaj na izhodiščno vprašanje: zakaj nekoga vabiti na poroko, da bi molil zate? Praviš, da bog nazadnjje v vsakem primeru in ne glede na vse molitve naredi, kot se njemu zdi. Mi smrtniki ne vidimo, kar vidi bog. Mogoče bog misli, da bi bilo dani par modro poslati skozi trpljenje in prezgodnjo smrt, zakaj bi se neki svatje v svojem napuhu vtikali v to in ga prosili za njuno srečo?

Tale debata se je začela, ker sem rekla, da so za sklenitev zakonske zveze dovolj zakonca in župnik, za ostale povabljence pa je pomemben del poroke žur, precej bolj kot molitev. Pa če so verni ali ne. Mislim, da bi se morali zdaj strinjati, da sem imela prav.


Ja seveda. Jezus je nahranil množice z eno ribo in par hlebčki kruha in nikogar ni poslal domov, ker ni imel kaviarja in tortice za njih. Se greš stavit, da bi za ceno nevestine obleke lahko plačali večerjo za vse te ostale pol-goste? Samo toliko o pobožnih motivih teh mladoporočencev.

Vi, ki ste najbolj glasni, imate še najmanj krščanskega v sebi.[/quote]

Ja in kaj hočeš zdaj povedat? Da naj bi nevesta prišla pred oltar brez obleke gola in bosa, da bo tapožrešna žlahta lahko na ta račun žrla in pila?
In kolkar vem, Jezus ni delal nobene ohceti zase , on je dal ribe in kruh lačni množici. Ohceti Jezus ni imel, kolkar je meni znano. Veš ti kaj več o tem?
Kaj tebe tolk moti, ker ljudje dajo poglavitni poudarek na cerkveni obred in na prisego pred oltarjem, namesto na žurko? Tvoj agresivni nastop proti vernim ljudem katerim zaprisega pred Bogom pomeni več kot prisega pred matičarjem in poznejša kvazi žurka, izdaja tvojo antikristično zlobo.
Mladoporočenca sta v cerkev lepo povabila ljudi, da prisostvujejo njuni sveti zaprisegi drug drugemu, s tem odzivom pa bo vsak, ki je povabljen, pokazal koliko je iskren do njiju in koliko sreče jima V RESNICI želi.
Kdor je prijatelj nekomu samo takrat, ko mu ta plačuje jedačo in pijačo, tak ni nikakršen prijatelj.
Pristni prijatelji se izkažejo takrat, ko je treba nekomu stat ob strani brez obljube kosila.[/quote]
Popravek. Jaz nimam ničesar proti veri, samo proti neumnosti. In sebičnosti, kakršna se v tem primeru kaže v delitvi gostov na prvorazredne in drugorazredne. Če to ni nekrščansko, kaj pa potem je?

Sem bila že na Stajerskem dvakrat povabljena samo na cerkveno poroko. Prvič sem šla, ker sem pač naivna… drugič pa niti pod razno…

božje usmiljenje je veliko večje kot tvoj domet. predstava boga kot vsemogočnega človeka, ki se igra računalniško igrico je precej preprosta.
Tudi veselje in druženje ima svojo zelo pozitivno plat, če je le v pravem duhu.


Sorry nisem zavrta in se ne počutim manjvredno – sem pa racionalna. Pri minimalni plači strošek ni zanemarljiv. Za koga? Za nekoga, ki mu nisem med najožjimi prijateljimi. Ker če bi bila med top 5 prijateljev bi bila verjetno vabljena na cel dogodek.
Pa kaj res za neke znance zapravite takšen denar in tolko časa, ki bi ga lahko preživeli kako drugače. V tem času 6 ur se lahko posvetim družini, ji kaj skuham, poklepetamo, zaigramo družabno igro ali pokolesarimo +vložim čas če v resnične prijatelje (kava, piknik, čvek, gledališče,…). In se imam bolj fajn kot med 6 urnim sedenjem v avtu in cerkvi. Mi je moje in mojih bližnjih počutje bolj pomebno, kot neka npr. neka sodelavka ali bivša sošolka, ki se pač moži.

Ja in kaj hočeš zdaj povedat? Da naj bi nevesta prišla pred oltar brez obleke gola in bosa, da bo tapožrešna žlahta lahko na ta račun žrla in pila?
In kolkar vem, Jezus ni delal nobene ohceti zase , on je dal ribe in kruh lačni množici. Ohceti Jezus ni imel, kolkar je meni znano. Veš ti kaj več o tem?
Kaj tebe tolk moti, ker ljudje dajo poglavitni poudarek na cerkveni obred in na prisego pred oltarjem, namesto na žurko? Tvoj agresivni nastop proti vernim ljudem katerim zaprisega pred Bogom pomeni več kot prisega pred matičarjem in poznejša kvazi žurka, izdaja tvojo antikristično zlobo.
Mladoporočenca sta v cerkev lepo povabila ljudi, da prisostvujejo njuni sveti zaprisegi drug drugemu, s tem odzivom pa bo vsak, ki je povabljen, pokazal koliko je iskren do njiju in koliko sreče jima V RESNICI želi.
Kdor je prijatelj nekomu samo takrat, ko mu ta plačuje jedačo in pijačo, tak ni nikakršen prijatelj.
Pristni prijatelji se izkažejo takrat, ko je treba nekomu stat ob strani brez obljube kosila.[/quote]
Popravek. Jaz nimam ničesar proti veri, samo proti neumnosti. In sebičnosti, kakršna se v tem primeru kaže v delitvi gostov na prvorazredne in drugorazredne. Če to ni nekrščansko, kaj pa potem je?[/quote]
Ma daj ne seri…
Kakšne prvorazredne in drugorazredne?
Če mladoporočenca nimata dovolj denarja, da bi vso žlahto in vse prijatelje potem v gostilni noč in dan gostila, to ni nobeno deljenje na prvorazredne in drugorazredne. To je pač kruta realnost mladoporočenčevih finančnih zmožnostih.
Tisti pravi prijatelji, kateri jima iskreno želijo srečo v skupnem življenju, bodo prišli v cerkev na njuno sveto zaobljubo zvestobe pred Bogom in pred njimi, tisti ki pa bodo potem užaljeni, ker potem ne gredo jest in pit, pa itak niso iskreni in niti niso vredni, da jih potem vabita na pojedino.

Odlično potezo sta naredila tale mladoporočenca. Vsaka jima čast.


Zakaj tvoj vsemogočni neskončno usmiljeni bog ignoriral molitve in dopustil, da umrejo in trpijo stotine miljonov ljudi, praviš?

In seveda je veselje in druženje pozitivno, saj to že ves čas govorim!

zakaj domnevaš, da je bog neka oseba, ki se igra z ljudmi?
jaz govorim samo o moči molitve, ti pa neko židovsko predstavo o bogu noter mešaš.


Popravek. Jaz nimam ničesar proti veri, samo proti neumnosti. In sebičnosti, kakršna se v tem primeru kaže v delitvi gostov na prvorazredne in drugorazredne. Če to ni nekrščansko, kaj pa potem je?[/quote]
Ma daj ne seri…
Kakšne prvorazredne in drugorazredne?
Če mladoporočenca nimata dovolj denarja, da bi vso žlahto in vse prijatelje potem v gostilni noč in dan gostila, to ni nobeno deljenje na prvorazredne in drugorazredne. To je pač kruta realnost mladoporočenčevih finančnih zmožnostih.
Tisti pravi prijatelji, kateri jima iskreno želijo srečo v skupnem življenju, bodo prišli v cerkev na njuno sveto zaobljubo zvestobe pred Bogom in pred njimi, tisti ki pa bodo potem užaljeni, ker potem ne gredo jest in pit, pa itak niso iskreni in niti niso vredni, da jih potem vabita na pojedino.

Odlično potezo sta naredila tale mladoporočenca. Vsaka jima čast.[/quote]

Če nimaš denarja, ga nimaš za nikogar. Potem me lahko povabiš na obred in rečeš, da žura ne bo in bom razumela. Ali pa me povabiš na piknik naslednji teden, ker je bila poroka zgolj s pričami. Ne razumem pa, kako15 svatom rečeš naj pridejo samo na obred, ostalih 65 pa povabiš tudi na žur.


Ma daj ne seri…
Kakšne prvorazredne in drugorazredne?
Če mladoporočenca nimata dovolj denarja, da bi vso žlahto in vse prijatelje potem v gostilni noč in dan gostila, to ni nobeno deljenje na prvorazredne in drugorazredne. To je pač kruta realnost mladoporočenčevih finančnih zmožnostih.
Tisti pravi prijatelji, kateri jima iskreno želijo srečo v skupnem življenju, bodo prišli v cerkev na njuno sveto zaobljubo zvestobe pred Bogom in pred njimi, tisti ki pa bodo potem užaljeni, ker potem ne gredo jest in pit, pa itak niso iskreni in niti niso vredni, da jih potem vabita na pojedino.

Odlično potezo sta naredila tale mladoporočenca. Vsaka jima čast.[/quote]

Če nimaš denarja, ga nimaš za nikogar. Potem me lahko povabiš na obred in rečeš, da žura ne bo in bom razumela. Ali pa me povabiš na piknik naslednji teden, ker je bila poroka zgolj s pričami. Ne razumem pa, kako15 svatom rečeš naj pridejo samo na obred, ostalih 65 pa povabiš tudi na žur.[/quote]

v starih cajtih so bile za prijatelje fantovščine, sosedje so hodili v maškare, svatje pa so bili svatje. privoščili pa so si ohcet itak samo ta bogati.
danes pa je mogoče vse, kar se kakšni nevesti na netu najde. vzemi ali pusti.


Skozi tvoje odgovore se je potrdilo, da bog pač dela svoje in da molitev ne naredi nobene razlike če je, ali če je ni.

In ti si tista, ki to praviš. Ti si rekla, da če se bog v svojem neskončnem usmiljenju odloči, da bo otrok umrl, bo pač umrl, pa če starši še tako iskreno molijo. Torej lahko sklepamo, da za cerkveno poroko velja isto.

Če praviš, da se bog ne “igra z ljudmi”, kot si se izrazila, trdiš, da molitev deluje. Zakaj torej cerkveno sklenjeni zakoni razpadajo in zakaj otroci umirajo?

New Report

Close