Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poveličevanje dolgih las, je včasih pretirano

Poveličevanje dolgih las, je včasih pretirano

Meni so dolgi lasje na vsaki ženski bolj všeč kot kratki lasje. Veliko žensk nosi kratke frizure, ki jim sploh ne pristajajo. Lepo izgleda, ko pridejo od frizerja, ker je vse porihtano v nulo in vsak lasek na svojem mestu, pričeska lepo oblikovana, a ko si prvič operejo lase in same oblikujejo pričesko, nastane eno nedefinirano sračje gnezdo, ko malo zraste pa sploh, ker so lasje predolgi za tip frizure, ki je bil mišljen. Medtem ko so pa dolgi lasje zelo enostavni in vedno imaš frizuro. Spuščeni itak, drugače pa speti v čop, kito, figo…..veliko bolj praktično kot krajši lasje. Dobro,če so lasje malo čez ramena, kot pravi avtorica, je še ok, ker so vse te varijante možne, a paž je nekaj najhujšega. Namenjen je ženskam, ki so vestne pri urejanju las. Najhuje je videti paž, ki je ob lasišču že dva cm masten. Pri dolgih laseh je rešitev speti lasje, pri pažu pa nimaš kaj. Paž je treba negovati, lasje morajo biti vedno čisti in negovani, a pri večini lastnic niso.

Dolgi lasje so res lepši, seveda če so negovani. A če so zelo dolgi, neredko delujejo dolgočasno. Žal tudi na zrelejših ženskah dolgi lasje ne izpadejo več dobro, pa ni problem le v kvaliteti las. Sama sem se težko poslovila od njih, a pri 45 mi enostavno niso več pristajali.

Preveč kratki lasje ženskam ne pašejo. Dolgi lasje so znak feminilnosti. Iz tega lahko lepo vidimo, katere religije so sovražno nastrojene do žensk, tiste, kjer morajo ženske zakrivati svoje lase.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Sem čez 40 in imam lase čez ramena. Dolge lase imam praktično že od osnovne šole dalje. Moram reči, da so zdravi, lepi in dovolj gosti. Tudi lesk imajo. Imam sicer pobarvane, ker so mi pobarvani lepši. Bolj izrazita barva mi je malo lepša kot naravna, čeprav tudi moja naravna barva ni grda. Mogoče jih bom z leti krajšala, ampak zaenkrat ne, ker mi veliko bolj pristajajo kot krajši. In tudi jaz mislim, da naredijo žensko bolj ženstveno, vsaj kar se videza tiče, karakter je druga stvar, če je pa oboje združeno je pa top.
Še katera, ki se strinja z mano? 🙂

Meni dolgi lasje ne pasejo. Ne vem zakaj, ampaj ne pasejo mi. Kratki malo nad rameni in oblikovani v bolj okroglo pričesko, mi pa nekako sedejo.
Vedno znova poskušam z dolgimi, pa se vedno znova postrežem. Enostavno moj obraz je tako grd, če so okrog njega dolgi lasje. So določene ženske, ki jim dolgi ne pasejo.

punčka mora imet dolge lase, je pravil moj pokojni oče.

tri sestre, vse 40+, vse z lasmi do sredine hrbta. jaz sicer edina, ki se ne barvam in mi že sivijo, drugi dve pobarvani.
moja mama, 75+, dolgi beli lasje čez rame, sama si spleta kito.

v svoji okolici poznam še eno toliko staro in še eno gospo, 70+, ki imata dolge lase, vse ostalo je kratko. govorim o nekaj sto ljudeh.

zdaj, ali mi pašejo dolgi lasje ali ne me v resnici ne zanima. dolge imam. ne strižem si jih, tudi nimam posebne nege zanje. milo in vodo. spete imama v čop ali na zatilju s knoflo. si tudi ne predstavljam, da bi imela kratke, pa sem jih v preteklosti imela in ne, hvala lepa, čisto preveč sem si dala opravka s frizuro. dolgo je simpl in nič ne stane,.

Meni so pa dolgolaske zelo všečin kratkolaska bi morala buti precej posebna, da bi jo preferiral napram kratkolaski. Čeprav se ravno zarečenega kruha največ poje, sem v mladosti kar nejaj časa travmiral ker sva šla z luškano kratkoraslo narazen. Torej, zaljubiš se v človeka ne glede na lase. Za tiste, ki so v moji bližini in niso moji partnerji, me dolžina las, barva kože, zanimanje itd, ne zanima.


Jst sem bil tak primer v mladosti, tam okoli 20ga leta 😀


Jst sem bil tak primer v mladosti, tam okoli 20ga leta 😀
[/quote]

Kratkolaske so zajebane in zategle.

Prav imaš. Jaz sem tudi sanjala o prav dolgih laseh, pa čeprav imam zelo lepe lase, vsaj tako pravijo, mi ne pašejo zelo dolgi. Tako imam do ramen in stopničasto postrižene in je zelo lepo za videt, veliko bolj kot dolgi špageti do hrbta.

Ravno v četrtek sem se postrigla na kratko.Mali bolj noderno.Pobarvala malo na vinsko rdečo.In vsem je všeč.Tudi možu.Je pa tudi praktično ker športam.
Drugače pa vsak naj ima frizuro,dolžino las kakor želi .Sem pa mnenja ,da sterjšim bolj pašejo krajši lasje .

Kratkolaske so zajebane in zategle.
[/quote]

Jaz nisem.Pa ne,da se baham ampak je to resnica.Še nobeden mu ni tega rekel z vsemi se razumem.Lep dan

Sem mnenja, da majhnim zenskam ne pasejo tako dolgo dolgi lasje, recimo cez sredino hrbta. Na tak nacin so videti se manjse in disproporcionalne.

Sama imam lase nekje do sredine hrbta, daljsih nikoli. Doma nosim spete, sicer pa 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} casa razpuscene. So mi vsec tudi kratke frizure, ampak mislim, da le redko katera zenska izgleda bolje s kratkimi, kot pa dolgimi lasmi. Telo vsec so mi lob (dolgi paz) frizure, ampak zal je treba za tako frizuro lase ves cas likati, kar pa sama ne pocnem najraje.

Zato, ker jih mora najprej sama v svoji glavi predelat….

Veliko je takih žensk, ki jim dolgi lasje sploh ne pašejo. Redke so tiste, ki so lepe dolgolaske.
Vsak ve zase. Vsako ogledalo lastniku govori svoje.
Ko tako gledam, se mi zdi škoda, da nekatere ne skrajšajo las. Prav neprijetno, ne lepo delujejo. Očitno jim škratek v njihovem ogledalu govori drugače. Tudi starejše ženske so včasih že prav ubogega videza z dolgimi lasmi.
Nikomur nisem fouš. Imam srečo, da imam zelo lepe, goste lase in da imam lahko skoraj vsako frizuro (celo dolge sem imela včasih).

Se strinjam s tem. Večina žensk z zelo dolgimi lasmi bi bila lepša s krajšimi.

Pred xy meseci sem se iz dolgolaske prvič po otroštvu postrigla na kratkolasko. Ker sem šla v popolnoma novo frizerijo, me niso poznali, niso upoštevali, kar sem rekla – katastrofa 🙂 Še dobro, da se ne sekiram zaradi takih reči, marsikatera bi si žile rezala.
No in zdaj čakam, da mi lasje spet zrastejo. Ne predolgo, ampak nekaj pa.
Še komentar: nekatere kratkolaske so prav ljubke. Nekatere dolgolaske so grozne. Je treba poznati sebe, se prilagoditi, ne samo trmoglaviti.

Jp, kokoške, ni je čez prave dolge grive na pravi buči in se lahko požrete od foušije. Njabolj fensi ste tiste , ki imate visoko nad čelom naravnost odstrižene lase, to sicer ponavadi naredijo tistim zaostalim v razvoju, da ne škilijo, ve pa kar same poskrbite za naraven videz.

Meni so pa všeč in sem lastnica dolgih las, po moje bom do smrti v tem stilu.

Imam daljše lase in tanke in se ful sekiram kaj si ena ženska misli o tem…lol
Odkar imam dolge, me moški bolj opazijo in tudi sama sem si bolj všeč zdaj kot prej, ko sem upoštevala ženske frizerske nasvete.

Ni lepšega kot lepo postrizena kratka frizura. Za tako se vedno spašujem pri kateri frizerki je bila, da jo je tako dobro ostrigla. Sama sem imela tako dolge kot kratke lase (oboje mi paše) , ampak največ pohval sem dobila za kratke. Dolge lase so za mlade, starejše od 40 let pa samo postarajo. Edino kodri in volumen jih lahko rešijo starikavega videza.

Meni pa se zdi, da ravno kratki še bolj postarajo večino starejših…še posebej če je nek zastarel stil. Ampak če jim je taka frizura všeč, pa naj jo imajo…

Meni pa se zdi, da ravno kratki še bolj postarajo večino starejših…še posebej če je nek zastarel stil. Ampak če jim je taka frizura všeč, pa naj jo imajo…
[/quote]

Starejše, stare ženske so s spuščenimi dolgimi lasmi že prav malo groteskne. Zelo kratka frizura ni rešitev. Srednje dolgi lasje, dobro postriženi pomladijo za 10 let.

Starejše, stare ženske so s spuščenimi dolgimi lasmi že prav malo groteskne. Zelo kratka frizura ni rešitev. Srednje dolgi lasje, dobro postriženi pomladijo za 10 let.
[/quote]
Saj res, tu ste same stare babe, ja pol je pa to čisto nekja drugega.

Preveč kratki lasje ženskam ne pašejo. Dolgi lasje so znak feminilnosti. Iz tega lahko lepo vidimo, katere religije so sovražno nastrojene do žensk, tiste, kjer morajo ženske zakrivati svoje lase.
[/quote]
Ne bojijo se moči antene ki lovi nebeške signale. Modreci recimo nosijo dolge lase, brke in brade.
Jaz mislim, da moškim dolgi lasje zelo dobro pristajajo, predvsem v kombinaciji z brki in brado.
Sama sem ošišana na ekstra kratko.

New Report

Close