Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poveličevanje dolgih las, je včasih pretirano

Poveličevanje dolgih las, je včasih pretirano

Lepi kratki lasje so predvsem – dragi. Moraš imet prekleto dobrega frizerja, hoditi redno k njemu, da dela oz. ohranja obliko. Še če jih barvaš, je tu ekstra strošek.
Sama imam dolge lase do riti od nekdaj. Pred 10. leti je ena frizerka naredila “napakico” in mi jih postrigla za 20 cm. Nisem se počutila dobro, dokler spet niso zrasli do riti.
Za vzdrževanje dam letno zelo malo, spete pa imam samo kak dan pred umivanjem.


Ja in ti si ena tistih, ki je ostala tam daleč v preteklosti glede svoje podobe. Ne verjamem, da je lepo. Verjamem, da je bilo 20 cm manj boljše, ampak ti tega nisi zmogla videti. Ker misliš, da so samo tisti predolgi lasje tvoja identiteta. Jah no, saj sedaj so. Samo niso ne vem kaj.
Škoda.

Ja. Moja kolega. On čupav, ona pa na par mm. pa čist lušna sta.

Ljudje imamo različno kvaliteto las, različne oblike obrazov, različne postave, različne okuse…
Včasih vidim koga (moškega, žensko, vseeno) z debelimi, močnimi, zdravimi lasmi in mu kar malo zavidam 🙂 – imam gladke, tanke, sicer zelo goste, a hitro mastne lase. Postrižena sem na kratko, ker mi tako najbolj pristaja k obliki obraza in ker mi tako najbolj ustreza glede nege.
Škoda se mi zdi, da imajo ženske lepe, zdrave, dolge lase, ki pa so ves čas speti v čop ali kito – tudi jaz se vprašam: wtf imaš potem dolge lase?? – ampak dotična že ve.
Ali pa gledam revice z dolgimi, tankimi, uničenimi lasmi in si rečem – oh, a res ni krajše pričeske, ki bi te navdušila in te naredila lepšo – ampak, ok, to je njihova izbira.
Mislim tudi, da dolgi lasje sploh starejšo žensko še precej postarajo – ampak ok, to je samo moje mnenje.
Pogosto ženske s kratkimi pričeskami delujejo bolj mladostno in energično; prijateljica se je prav zdaj postrigla in s kratkim pažem deluje zelo nežno in prijetno.
Ženstvenost – hm, ženska s kratkimi lasmi je lahko zelo zelo ženstvena in tisti dolgi izrastki na glavi res niso vedno nekaj, na kar bi se splačalo biti ponosen…

Sem 50+, strižem se na kratko, ampak res na kratko. Imam močne, goste in naravno skodrane lase. Heheh ja, tudi že sive, ampak trenutno zgledajo kot bi imela pramene, in včasih me kdo, ki me ne pozna vpraša, kje sem se barvala :))) Ja tudi meni so všeč dolgi lasje, ampak strižem se na kratko, ker se JAZ tako bolje počutim, prav briga me kako me vidijo drugi ☻. Važno je kako se počutim jaz ☺

New Report

Close