Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poveličevanje dolgih las, je včasih pretirano

Poveličevanje dolgih las, je včasih pretirano

Preveč kratki lasje ženskam ne pašejo. Dolgi lasje so znak feminilnosti. Iz tega lahko lepo vidimo, katere religije so sovražno nastrojene do žensk, tiste, kjer morajo ženske zakrivati svoje lase.
[/quote]
Ne bojijo se moči antene ki lovi nebeške signale. Modreci recimo nosijo dolge lase, brke in brade.
Jaz mislim, da moškim dolgi lasje zelo dobro pristajajo, predvsem v kombinaciji z brki in brado.
Sama sem ošišana na ekstra kratko.

NI hujšega, kot videt eno 40-letnico s kratko frizuro, obarvano na rdeče…..lisičje…več odtenkov rdeče…. s kakšnim pramenom rdeče….. Ko si misliš, a jo je že kriza srednjih let zagrabila ali kaj.

ja, sem dolgolaska, do sredine hrbta – že 25 let. Z variacijami – čop, spuščeni, kita, zvitek , karkoli. Dolgi lasje naredijo mladostno, igrivo, zadovoljno – pa dosti manj dela imam z njihovim urejanjem, kot s krajšo frizuro – ker imam naravno rahlo valovite in dolžina jih lepo “stegne”, če so pa krajši, pa nikakor ne morem inet enakomerno dolgo postrižene frizure….. In si ne predstavljam, da bi se ostrigla še kdaj na krajše. Ker enostavno tisto nisem jaz. Nočem biti postrižena. .Tudi nočem se držat nekega “stereotipa”, da ženskam po 40em ne pašejo dolgi lasje. Kot tega, da jim ne pašejo mini krila malo nad koleni. Kot tega, da jim ne pašejo lepi salonarji na dolge noge, da so še bolj dolge……Zdaj se pa požrite. Pač sem rada ženstvena in znam s stilom in okusom poudariti tisto, kar mi nudi mati narava. Ne vulgarno, nedefinirano, divje…. S stilom.

Sem bila enkrat postrižena na krajše, pa sem komaj čakala, da lasje zrastejo na dolžino do srede hrbta 🙂

NI hujšega, kot videt eno 40-letnico s kratko frizuro, obarvano na rdeče…..lisičje…več odtenkov rdeče…. s kakšnim pramenom rdeče….. Ko si misliš, a jo je že kriza srednjih let zagrabila ali kaj.

ja, sem dolgolaska, do sredine hrbta – že 25 let. Z variacijami – čop, spuščeni, kita, zvitek , karkoli. Dolgi lasje naredijo mladostno, igrivo, zadovoljno – pa dosti manj dela imam z njihovim urejanjem, kot s krajšo frizuro – ker imam naravno rahlo valovite in dolžina jih lepo “stegne”, če so pa krajši, pa nikakor ne morem inet enakomerno dolgo postrižene frizure….. In si ne predstavljam, da bi se ostrigla še kdaj na krajše. Ker enostavno tisto nisem jaz. Nočem biti postrižena. .Tudi nočem se držat nekega “stereotipa”, da ženskam po 40em ne pašejo dolgi lasje. Kot tega, da jim ne pašejo mini krila malo nad koleni. Kot tega, da jim ne pašejo lepi salonarji na dolge noge, da so še bolj dolge……Zdaj se pa požrite. Pač sem rada ženstvena in znam s stilom in okusom poudariti tisto, kar mi nudi mati narava. Ne vulgarno, nedefinirano, divje…. S stilom.

Sem bila enkrat postrižena na krajše, pa sem komaj čakala, da lasje zrastejo na dolžino do srede hrbta 🙂
[/quote]
To see to samo zdi. V resnici pa imaš zaradi dolžine las (in posledično teže) pri glavi lase polizane. Ja, lasje so lahko lepi – od zadaj. Obrazu pa tako dolgi lasje ne delajo nobene usluge.
Ne, ni fovšija, pač pa opazovanje in lastne izkušnje. Ni treba, da so lasje kratki. Samo do srede hrbta je absolutno preveč, pa če si še tako domišljate, da je.


To see to samo zdi. V resnici pa imaš zaradi dolžine las (in posledično teže) pri glavi lase polizane. Ja, lasje so lahko lepi – od zadaj. Obrazu pa tako dolgi lasje ne delajo nobene usluge.
Ne, ni fovšija, pač pa opazovanje in lastne izkušnje. Ni treba, da so lasje kratki. Samo do srede hrbta je absolutno preveč, pa če si še tako domišljate, da je.
[/quote]

Lej, tvoje teorije mene ne ganeje – najbolj pa verjamem možu iz prakse, ki je že 18. leto moj največji kritik, če kaj ni OK…. Pa če ti zmoreš verjeti, ali pa ne :P. Smo tudi take po 40em, mladostne in fejst z dolgimi lasmi, pa zadovoljne s svojim izgledom, veš…….

Lej, tvoje teorije mene ne ganeje – najbolj pa verjamem možu iz prakse, ki je že 18. leto moj največji kritik, če kaj ni OK…. Pa če ti zmoreš verjeti, ali pa ne :P. Smo tudi take po 40em, mladostne in fejst z dolgimi lasmi, pa zadovoljne s svojim izgledom, veš…….
[/quote]
S čimer ne negiraš dejstva, da bi se krajšimi lasmi izgledala še boljše…


S čimer ne negiraš dejstva, da bi se krajšimi lasmi izgledala še boljše…
[/quote]

Me ne poznaš osebno, tako da….. samo izgubljaš čas z odgovarjanjem meni 😀

Me ne poznaš osebno, tako da….. samo izgubljaš čas z odgovarjanjem meni 😀
[/quote]

Misliš? Se ti ne zdi, da si ostala nekje v svojih dvajsetih letih? Da se gledaš še vedno skozi tiste oči? Ne bi bil že čas, da bi malo bolj realno pogledala, da stil, ki ti je odgovarjal takrat, danes ni več najboljša izbira zate? Se ne bi enkrat sprijaznila z svojo pravo starostjo? Verjetno ne bo šlo. Ker sicer ne bi tako zagrizeno vztrajala pri predolgih laseh. Ni večje patetike kot videti žensko, ki se boji za vsak centimeter svojih itak predolgih las, ki po vrhu niso niti nek višek lepote. Ker večina dolgolask vseeno nima ravno lepih las. Prej neko revščino.

Moja kolegica se pri 45 + oklepa svoje predolge kisle repe. Lasje tanki, redčijo se ji na vrhu, tako da ji v bistvu ušesa štrlijo ven, tako malo las ima. Dolžino ima do pasu, umiva si vsak drug dan, da ima vsaj malo volumna, ima prečo na sredini in ostalo ji žalostno visi. Ampak kratkih pa ne bo imela, ker ima že celo življenje dolge. Zdaj si jih je začela še barvati v blond, pa ker ji tolče ven oranžna, uporablja neko barvo s sivim dodatkom. Dizaster.

Misliš? Se ti ne zdi, da si ostala nekje v svojih dvajsetih letih? Da se gledaš še vedno skozi tiste oči? Ne bi bil že čas, da bi malo bolj realno pogledala, da stil, ki ti je odgovarjal takrat, danes ni več najboljša izbira zate? Se ne bi enkrat sprijaznila z svojo pravo starostjo? Verjetno ne bo šlo. Ker sicer ne bi tako zagrizeno vztrajala pri predolgih laseh. Ni večje patetike kot videti žensko, ki se boji za vsak centimeter svojih itak predolgih las, ki po vrhu niso niti nek višek lepote. Ker večina dolgolask vseeno nima ravno lepih las. Prej neko revščino.
[/quote]

JA, vem -ker je malo takih, pri mojih letih, ki tako dobro inmladostno izgkedajo – se zavedam, da sem pač v manjšinskem percentilu :D. Z veseljem to napišem tudi tukaj na MON, jebatga :). Tudi take smo tukaj, tudi za zabavo, ko beremo mnenja nekaterih, sprijaznite se.

Žal se tuid to zastonj trudiš z izgubljanjem minut svojega življenja stipkanjem take razčlenitve :D- sem tisti gornji percentil mladostne lepote v svojih letih , zahvaljujoč tudi mladstnim genom :D. Se prav dobro počitim pri 40+, noben problem – dolgi lasje so pa samo bonus.

Ti pa spet ven vlečeš en stereotip, da starejše ženske od nekje 30+ ne morejo in ne smejo imeti daljših las, ker jim po vaše sploh ne pristoji in ker je to rezervirano samo za mladost pri 20ih + :P. Da večini ne pristoji, se strinjam, manjšini nam pa :D. torej sprejmi še to dejstvo :D. We do exist :DDDDD


S čimer n

Sploh e negiraš dejstva, da bi se krajšimi lasmi izgledala še boljše…
[/quote]

Sploh ni rečeno. So ženske, ki jim kratki lasje preprosto NE pašejo. Zakaj ti je to tako težko razumeti?
Meni se zdi najbolj bedno, ko takšne kot ti, trdite, da obstaja določeno leto, po katerem ne smeš več imeti dolgih las, ne smeš imeti oprijetih hlač, ne smeš imeti kratkih kril…. Lahko oz. moraš pa imeti dolgo kiklo do tal in črno ruto na glavi. Ene ste res prizadete.

Misliš? Se ti ne zdi, da si ostala nekje v svojih dvajsetih letih? Da se gledaš še vedno skozi tiste oči? Ne bi bil že čas, da bi malo bolj realno pogledala, da stil, ki ti je odgovarjal takrat, danes ni več najboljša izbira zate? Se ne bi enkrat sprijaznila z svojo pravo starostjo? Verjetno ne bo šlo. Ker sicer ne bi tako zagrizeno vztrajala pri predolgih laseh. Ni večje patetike kot videti žensko, ki se boji za vsak centimeter svojih itak predolgih las, ki po vrhu niso niti nek višek lepote. Ker večina dolgolask vseeno nima ravno lepih las. Prej neko revščino.
[/quote]

Jaz bi imela pa samo eno vprašanje. Kako dolge lase imate ve, ki tako grdo napadate in žalite vse, ki imajo dolge lase? Pa po resnici, prosim. Kratke? Aha, potem mi je vse jasno…..

Jaz bi imela pa samo eno vprašanje. Kako dolge lase imate ve, ki tako grdo napadate in žalite vse, ki imajo dolge lase? Pa po resnici, prosim. Kratke? Aha, potem mi je vse jasno…..
[/quote]

Jaz imam dolžino malo nad rameni. In? V mladosti (OŠ in SŠ) sem imela dolge- tudi tam čez sredo hrbta, ampak ker so precej skodrani, so zgledali krajši. Ja, sem imela zelo lepe in goste lase, ampak nikoli nisem bila čustveno navezana nanje, sploh pa ne na dolžino. Vmes sem imela tudi krajše lase, dokončno pa sem ostala pri krajših (ne kratkih) laseh na faksu. Čeprav bi se danes imela lepe dolge lase, mi vseeno pristojijo bolje krajši, manj težki lasje. Kot tudi večini žensk, predvsem pa tistim, ki nimajo nekega volumna v laseh, pač pa samo eno dolgo repo.
Nihče ne govori, da morajo ženske nad 35 ali koliko že imeti kratke lase, pač pa o tem, da večina žensk (pravzaprav že punčke) ne zgleda najbolje z dolgimi lasmi (tam sredina hrbta ali še dlje). Enostavno večina nima dovolj gostih las, dovolj volumna,..zato vse skupaj na koncu zgleda prav klavrno. Če pa ima goste, debele lase, pa sama teža tako dolgih las naredi glavo prav hecno majhno in popisano. Zato ne zgleda lepo, pa če se še tako prepričujete. Da pa je kar nekaj žensk, ki so ostale nekje v preteklosti s svojim izgledom, pa tudi ni nič novega.

Jaz imam dolžino malo nad rameni. In? V mladosti (OŠ in SŠ) sem imela dolge- tudi tam čez sredo hrbta, ampak ker so precej skodrani, so zgledali krajši. Ja, sem imela zelo lepe in goste lase, ampak nikoli nisem bila čustveno navezana nanje, sploh pa ne na dolžino. Vmes sem imela tudi krajše lase, dokončno pa sem ostala pri krajših (ne kratkih) laseh na faksu. Čeprav bi se danes imela lepe dolge lase, mi vseeno pristojijo bolje krajši, manj težki lasje. Kot tudi večini žensk, predvsem pa tistim, ki nimajo nekega volumna v laseh, pač pa samo eno dolgo repo.
Nihče ne govori, da morajo ženske nad 35 ali koliko že imeti kratke lase, pač pa o tem, da večina žensk (pravzaprav že punčke) ne zgleda najbolje z dolgimi lasmi (tam sredina hrbta ali še dlje). Enostavno večina nima dovolj gostih las, dovolj volumna,..zato vse skupaj na koncu zgleda prav klavrno. Če pa ima goste, debele lase, pa sama teža tako dolgih las naredi glavo prav hecno majhno in popisano. Zato ne zgleda lepo, pa če se še tako prepričujete. Da pa je kar nekaj žensk, ki so ostale nekje v preteklosti s svojim izgledom, pa tudi ni nič novega.
[/quote]

Ne pisane, pač pa polizane. 🙂

Jaz imam daljše lase. Sem se hotela postriči na kratko, pa mi je sam frizer rekel, da ne.

Ojej no. A če bi ti rekel, da se moraš, potem pa bi se?

Jaz bi z veseljem imela dolge lase tudi po 50. letu, ce bi imela bolj goste in zdrave. Leta sama zame ne igrajo pri tem nobene vloge, pa se dolgi lasje, seveda ne predolgi, so precej prakticna resitev. Tako pa se strizem na krajso dolzino, pri kateri lasje ostanejo valoviti, medtem ko se mi daljsi zravnajo in so videti precej zalostno. Vidim pa, da marsikatera vztraja pri dolgih laseh, kljub temu, da so videti utrujeni in brez zivljenja. Svoje naredi tudi barvanje, redke so zenske, ki se v starosti 40, 50 let ne barvajo, rezultat so pa suhi, skrepani, strenasti lasje. Nasploh pa se mi zdi, da slovenke ne slovimo ravno po cudovitih laseh, prav veliko sijocih, zdravih las ni videti. Pri nas v sluzbi je priblizno 40 zensk, od teh bi samo za eno rekla, da ima res lepe in zdrave lase, ki bi tudi dolgi bili lepi. Nekaj se jih trudi z dolgimi, ampak – nobenega presezka.

Kaj pa moški mislite? Je bolje, da se ženska postriže, če nima popolnih las? To me ful zanima. 🙂 A ste že kdaj gledali katero in si mislili, da se mora postrižt?

Ojej no. A če bi ti rekel, da se moraš, potem pa bi se?
[/quote]

Gre za odličnega in izkušenega frizerja ter sem ga vprašala za mnenje. Bolj verjamem frizerju kot kakšni ženski s subjektivnim mnenjem. Mi je pač naredil drugačno frizuro.

Ko govorim o kratki frizuri, ne mislim, da morajo biti lasje kratki 5 cm ali manj. To res paše samo mladim dekletom. Govorim o kratkem bobu, pixi frizuri, pažu in podobno. Taka frizura sigurno pomladi.

No, primer: zdajle na rtv slo voditeljica dnevnika z dolgimi lasmi, mislim, da bi ji krajsi bolj pasali. Ne zaradi let, seveda, ampak zaradi kvalitete las


Pa glej, kakor komu paše. Jaz sem imela do 23 leta dolge, do pasu lase. Imam ravne, nič skodrane in večinoma sem imela spete v čop ali spleteno kito. Mojemu takrat še fantu je bilo všeč, da imam dolge lase. Postrigla sem se na kratko tik preden sem šla rodit. Moža skoraj kap, kaj sem naredila z lasmi. Veš kaj, podarila sem jih za lasuljo, 50 cm dolg čop zdravih temnih las, čito resno. Od takrat delam ekstreme. Lesje mi prehitro rastejo, 2 cm na mesec in imam tako v 2 letih do soraj srede hrbta dolge. Potem se spet odločim in postrižem na kratko. Zadnjih 5 let pa ne puščam daljših, kot ene 5 cm čez ramena. Po težki operaciji in mesecu stresnega življenja, so mi začele rasti rahlo skordane lase. hmm ok, me ne moti, še dobro izgleda. Samo operem, razpiham s fenom in grem. Se mi zdi, da sem nekako prerastla dolge lase, da ne bom ravno napisala, da sem prestara za dolge lase 😛 😀

ne morem si kaj, da se ne smejim vašemu prepiranju in neumnostim, ki jih pišete. pa ne vem ali ne znate razumet prebrano ali pa sploh ne razmišljate kaj napišete.

gostota in volumen … dve nebulozi. od kje vam ideja, da pripadat samo kratkolaskam? 🙂 koliko je kratkolask, ki izgledajo kot bi jih krava polizala, ki si morajo skoraj ali pa pač VSAK dan umivati betico, da imajo približno normalno frizuro? in koliko je dolgolask, ki svojih las ne znajo nosit oziroma mislijo, da je edina možna frizura spuščeni lasje?

koliko je žensk, ki same sebi izgledajo ok, drugim pa grdo? in koliko je takih, ki s svojim izgledom nikakor niso zadovoljne, drugim pa se zdijo ok?

če se že o laseh tako pulite res ni čudno, da je o marsičem bolj pametnem sploh ne morete zmenit.

ravno razmišljam, da bi se šla postriči. zdaj so malo preko ramen, pa mi je kar preveč. ampak ne vem, kakšno obliko si naj izberem. lasje so ravni, tanki, zadaj gosti, na vrhu glave se redčijo.
oblika obraza ovalna, glava sicer bolj okrogla, pa podbradek se mi dela 🙁
dajte kakšno slikico, predlog.

jah, najprej moraš ti svojo slikco dat poleg.

da vidimo: dolžino tvojega vratu ( kratek, dolg), obliko ušes, ali so štrleča ali ne, majhen ali velik nos….. Vse te stvari se lahko izpostavijo kar precej, ko skrajšaš laske 🙂

hehe, veš da, svojo sliko bom lepila sem ;)))

čisto kratkih itak nočem, dolžina mora ostti vsaj do ključnice ampak tudi s tako dolžino je veliko možnosti ……… ne vem. lepi so mi daljši paži, pa potem malo valovito, ampak tega si potem doma ne bom delala, ker imam dve levi roki za take reči.

New Report

Close