Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pranje na roke

Pranje na roke


Jaz pa ne razumem žensk, ki raje zapravljajo čas z brskanjem po umazani vodi, namesto, da bi enostavno zložile v stroj in počakale, da opere in posuši, potem pa pospravile. Mora biti neke vrste fetiš to pomivanje na roke. 🙂
[/quote]

Zihr so imele ene ženske tak fetiš tudi ob pralnem stroju. :-p Enih pač ne moreš premakniti, da bi sprejele kaj novega. Takšni pač ostanejo nekje zadaj tudi pri drugih stvareh.

Prvič, posoda gre že v stroj usmrajena, če uporabim tvoj izraz, in se ne nasmradi v stroju.

Drugič, stroj ima tudi možnost splakovanja, če te že skrbi, da se ti bo zasušilo na posodo.

Tretjič, dober pomivalec z zgornjim nima težav.

Četrtič, škoda mojih rok in nohtov in časa, da bi ribala (in brisala!) na roke.

Ja kaj pa jeste pri vas? Samo enolončnice in jogurte, da ne napolniš pomivalca? Pri nas smo trije in imamo tudi ta velik Miele stroj, kar naprej je poln. Če pa slučajno ni, imaš vedno dve varianti: Opereš pač toliko kot je (dobri stroji so pametni in prilagajajo količino vode itd. količini posode, namesto cele tablete takrat uporabiš gel, ki ga lahko doziraš po potrebi), ali pač zložiš, zapreš in počakaš naslednji obrok, da imaš stroj poln. Res ne vem, v čem je problem razen v tvoji glavi?
[/quote]

Smo iz Ljubljane, kuham pa čisto vsak obrok. Tudi večerje. in to verjetno nadpovprečno veliko, ker sem doma in vsi jemo doma. Pa tudi kar gurmani smo. Daleč od tega, da bi bile same enolončnice in jogurti.
Tablete uporabljam pol, ampak perem samo, ko je stroj poln. Od enega kosila pač ni, večerje gre pa še pol posode noter, ostalo moram pomit na roke. Ponoči perem v stroju. Zajtrk gre potem spet ves noter in spet pol kosila, ostalo perem in brišem na roke, če nočem, da je vse razmetano. Stroj imam Boschev, cena je bila okoli 850 evr, tako da prav slab ni. Tudi opere zelo dobro. Ampak imamo v uporabi tri sete krožnikov, ker sicer stroja ne napolnim. Enako kozarcev in skodelic. Pribora 24 kosov vsakega. Včasih smo brez težav šli skozi s po 6 -12 kosi vsega.
[/quote]

Več ko pišeš, bolj se sprašujem, v čem je tvoj problem? Da ti je stroj premajhen ali prevelik? A misliš, da bi vas račun za elektriko pokopal, če bi stroj zalaufala 2x na dan, da ti ne bi bilo treba zraven prat na roke? Ali bi ti morda raje vse prala na roke? Ker to ti je edina alternativa.

Sem ugotovila, da je tukaj polno takih ki so mahnjeni na čistočo – takih ki se tuširajo 2 krat na dan, vsakič sproti operejo brisače, sesajo in pomivajo vsak dan. In nekak bi mi moralo biti logično, da v pomivalnem stroju ne perejo,ker je posoda po pranju umazana od pralnega sredstva ali ker ne zašaltajo stroja, ki ni čisto poln, zato ker je prevelik strošek ali ker ne morejo počakat par ur – zaradi smrada?!?
Ampak sem bila nad odgovri presenečena. Ajde bi še nekako zastopila za samsko osebo ali par, ki med tednom je kosilo zunaj. Ampak za 6 člansko družino (kot navaja ena) mi je pa ne razumljivo. In zaradi stroja imate 24 kosov vsakega pribora?!? Tako za lase privlečenega izgovora še nisem slišala. Mi smo 4, imamo po 6 kosov vsakega pribora pa ga nikoli ne zmanjka in kuhamo vsak dan.

Imam pa še par vprašanj: zakaj pri hudiču ste sploh kupile pomivalca, če je tako zanič? A na roke pomivate samo z vodo, da ni kemije? Za kakšne bolj naravne praške in gele za pomivalce še niste slišale? In še nazadnje ali imate res toliko viška časa ali samo rade komplicirate do enmoglosti?

Prvič, posoda gre že v stroj usmrajena, če uporabim tvoj izraz, in se ne nasmradi v stroju.

Drugič, stroj ima tudi možnost splakovanja, če te že skrbi, da se ti bo zasušilo na posodo.

Tretjič, dober pomivalec z zgornjim nima težav.

Četrtič, škoda mojih rok in nohtov in časa, da bi ribala (in brisala!) na roke.
[/quote]

Ne da se “nasmradi v stroju”, ampak da stanovanje smrdi po hrani vse dokler posoda ni pomita.

Prvič, posoda gre že v stroj usmrajena, če uporabim tvoj izraz, in se ne nasmradi v stroju.

Drugič, stroj ima tudi možnost splakovanja, če te že skrbi, da se ti bo zasušilo na posodo.

Tretjič, dober pomivalec z zgornjim nima težav.

Četrtič, škoda mojih rok in nohtov in časa, da bi ribala (in brisala!) na roke.
[/quote]

Ne da se “nasmradi v stroju”, ampak da stanovanje smrdi po hrani vse dokler posoda ni pomita.
[/quote]

Iz zaprtega stroja res ne smrdi.

Če te pa moti vonj, ko ga potem odpreš, imaš seveda vmes možnost splakovanja.

Simpl.

Prejšnji pralni stroj sem uporabila 2x. in nikoli več. Zdajšnji je tam, da zapolni prostor pod pultom, namenjen pralnemu stroju. V 3 letih ga še nisem uporabila.

Ne da se “nasmradi v stroju”, ampak da stanovanje smrdi po hrani vse dokler posoda ni pomita.
[/quote]

Iz zaprtega stroja res ne smrdi.

Če te pa moti vonj, ko ga potem odpreš, imaš seveda vmes možnost splakovanja.

Simpl.
[/quote]

Pa zasmrdi ven vsakič ko dodaš nov pisker not. Slab občutek je to, da tam pol ali cel dan stoji umazana posoda, vsaj zame.

Prvič, posoda gre že v stroj usmrajena, če uporabim tvoj izraz, in se ne nasmradi v stroju.

Drugič, stroj ima tudi možnost splakovanja, če te že skrbi, da se ti bo zasušilo na posodo.

Tretjič, dober pomivalec z zgornjim nima težav.

Četrtič, škoda mojih rok in nohtov in časa, da bi ribala (in brisala!) na roke.
[/quote]

Ne da se “nasmradi v stroju”, ampak da stanovanje smrdi po hrani vse dokler posoda ni pomita.
[/quote]

Pajade. Ko zložiš posodo v stroj in zapreš vratca, nič ne smrdi zaradi posode. Smrdi pa zaradi kuhanja samega ter vsega, kar je pošpricano po kuhalno plošči. Ma, kaj si boste še izmislile, no. Res ste škrtulje, pa vam je škoda zalaufat stroj, ali pa res fetišistke na peš pomivanje. Škoda časa za tako brezvezno delo.

Iz zaprtega stroja res ne smrdi.

Če te pa moti vonj, ko ga potem odpreš, imaš seveda vmes možnost splakovanja.

Simpl.
[/quote]

Pa zasmrdi ven vsakič ko dodaš nov pisker not. Slab občutek je to, da tam pol ali cel dan stoji umazana posoda, vsaj zame.
[/quote]
Jap, vse je v glavi. Ni logične razlage, je samo nekaj nerazumljivega v glavah nekaterih pešpiskrglancark.

Pa zasmrdi ven vsakič ko dodaš nov pisker not. Slab občutek je to, da tam pol ali cel dan stoji umazana posoda, vsaj zame.
[/quote]
Jap, vse je v glavi. Ni logične razlage, je samo nekaj nerazumljivega v glavah nekaterih pešpiskrglancark.
[/quote]

Vsekakor.

Jaz vse prej sperem oz. zdrgnem. Nihče me ne bo prepričal, da bo lonec, v katerem se je kuhala juha, prišel iz pomivalnega stroja ven čist. Prav tako ne kozica, kjer smo zavreli mleko ali delali golaž. Tisti, ki pravite kako je vaša posoda čista, lažete. Verjetno skoraj nič ne kuhate. Vse je treba očistiti in zdrgniti, šele potem pride posoda čista.
Sama v par minutah vse na grobo zdrgnem, dam v stroj na najkrajši program in zelo malo praška in posoda pride resnično čista!
Stroj se mi zdi fajn, ker je posoda noter spravljena, sprana in posušena. Predvsem pozimi je problem vso posodo obrisati do suhega, ko je vlaga.
Kljub pomivalnemu stroju, je še vedno treba marsikaj zdrgniti na roke. Npr. posoda, kjer kuhamo polento, puding, fižol, golaž, prav tako pomivalni stroj ni kos zasušeni svinjariji na krožnikih ipd.


Že dolgo me ni kdo tako nasmejal! To je ravno tako kot če bi rekla da si kupila avto, zato da imaš nekaj v garaži. Pelješ ga pa enkrat na leto, ko greš podaljšat registracijo.
Ali pa da si postavila hišo, samo zato da ni parcela prazna.

Avtorica, brez pomivalca ni življenja!! ;))


Pri polenti v posodo vliješ toplo vodo, malo počakaš in gre lepo stran brez drgnjenja. Enako pri pudingu. Posoda za golaž in podobno pa je takšna, da se res ne prime. Ni treba nič drgnit. Mogoče bi bil čas, da zamenjaš posodo?

Se resno sprašujem ali imam samo jaz tako dober pomivalc (in še ene par redkih) da mi vse opere.
Mleko vrem vsak drug dan. Ga hodimo iskat h kmetu in ga je potrebno prevret. Nikoli ne drgnem lonca. Niti ko kuham polento, fižol, golaž, govejo juho. Pudinga ne kuham. Vedno je vse oprano brez drgnjenja. Drugo bi bilo če bi se mi kaj prijelo ali zažgalo. Ampak to se mi dogaja enkrat ne 15 let.

Sej vem… sam sem pomislila, ker ceprav ga cistim in ce sperem posodo ali ne iz njega smrdi in se da bi nekaj prostora pridobila, ki nimamo prav velike kuhunje. Jaz sem na pomivalca navajena, smo ga imeli ze pri nas doma. Seveda tudi boljse opere kot na roke. Mogoce pa za smrad so krive tablete, sploh ne vem kaj najbuporabljam.

Se resno sprašujem ali imam samo jaz tako dober pomivalc (in še ene par redkih) da mi vse opere.
Mleko vrem vsak drug dan. Ga hodimo iskat h kmetu in ga je potrebno prevret. Nikoli ne drgnem lonca. Niti ko kuham polento, fižol, golaž, govejo juho. Pudinga ne kuham. Vedno je vse oprano brez drgnjenja. Drugo bi bilo če bi se mi kaj prijelo ali zažgalo. Ampak to se mi dogaja enkrat ne 15 let.
[/quote]

Ne razumem. Verjetno so tvoji kriteriji za čistočo nizki. Ali daš v pomivalni stroj kozico, kjer se je kuhala polenta s skorjo vred, ali kaj? Zašpehan lonec od juhe pride iz stroja ven čist. Ne me….imet za norca, no. Sem že preveč časa na tem svetu.


Že dolgo me ni kdo tako nasmejal! To je ravno tako kot če bi rekla da si kupila avto, zato da imaš nekaj v garaži. Pelješ ga pa enkrat na leto, ko greš podaljšat registracijo.
Ali pa da si postavila hišo, samo zato da ni parcela prazna.
[/quote]

Imam tudi parcelo brez hise na njej. 3500m2, od tega 1100 zazidljivo. Zraven gozda. Na robu mesta. Sosedje samo na 1 stran. Prodam, ce dobim dobrega kupca, a zaenkrat ni sile. Ampak ko ze omenjas, mi lahko svetujes, kaj naj postavim nanjo, da ne bo stala prazna?


Poskusi z gelom ali pa jar kapsulami. Predvsem pa najprej očisti pomivalni stroj. Tudi preredka uporaba je lahko razlog, da se stroj usmradi (če ga imaš zaprtega).

Se resno sprašujem ali imam samo jaz tako dober pomivalc (in še ene par redkih) da mi vse opere.
Mleko vrem vsak drug dan. Ga hodimo iskat h kmetu in ga je potrebno prevret. Nikoli ne drgnem lonca. Niti ko kuham polento, fižol, golaž, govejo juho. Pudinga ne kuham. Vedno je vse oprano brez drgnjenja. Drugo bi bilo če bi se mi kaj prijelo ali zažgalo. Ampak to se mi dogaja enkrat ne 15 let.
[/quote]

Ne razumem. Verjetno so tvoji kriteriji za čistočo nizki. Ali daš v pomivalni stroj kozico, kjer se je kuhala polenta s skorjo vred, ali kaj? Zašpehan lonec od juhe pride iz stroja ven čist. Ne me….imet za norca, no. Sem že preveč časa na tem svetu.
[/quote]
Polente res ne kuham, juhe pa. Pa pride ven čist lonec brez kakšnega drgnjenja. Sploh nisem niti pomislila, da bi zaradi juhe morala drgniti. Resno?

Se resno sprašujem ali imam samo jaz tako dober pomivalc (in še ene par redkih) da mi vse opere.
Mleko vrem vsak drug dan. Ga hodimo iskat h kmetu in ga je potrebno prevret. Nikoli ne drgnem lonca. Niti ko kuham polento, fižol, golaž, govejo juho. Pudinga ne kuham. Vedno je vse oprano brez drgnjenja. Drugo bi bilo če bi se mi kaj prijelo ali zažgalo. Ampak to se mi dogaja enkrat ne 15 let.
[/quote]

Ne razumem. Verjetno so tvoji kriteriji za čistočo nizki. Ali daš v pomivalni stroj kozico, kjer se je kuhala polenta s skorjo vred, ali kaj? Zašpehan lonec od juhe pride iz stroja ven čist. Ne me….imet za norca, no. Sem že preveč časa na tem svetu.
[/quote]

Kot ti je že povedala ena pred mano -Ko je polenta skuhana, jo dam na krožnike. V posodo pa nalijem vodo. Ko končamo s kosilom, zlijem iz posode vodo in jo dam v pomivalca. Res da oprane posode ne gledam s povečaevalnim steklom, ampak iz pomivalca pride čista.
Nisem prepričana o kakšnem zašehanem loncu za juho govoriš, ampak tisto nekaj maščobe, ki ostane od kuhanja juhe, stroj lepo opere.

Ni preredka uporaba, 1 do2x na dan dela, na programu avto ali na 70°. Jar sem zelela poizkusit sam imajo samo z vonjem limone, to pa meni smrdi, kot da ni dobro sprana ppsoda, pri somat gelu je bilo podobno in finish gel pa mi je slabo opral. Stroj je star ene 4 leta in ni nc posebnega, bosch za 300 eur…


Bosch za 300 EUR je jajc. Moj je bil malo dražji, pa je bil tudi zanič. Slabo je pral, slabo sušil, košare čisto nič prilagodljive. Pral je pa sto let. Se spomnim, da sem dajala na dodatno kratko pranje, da je bilo majčkeno bolje, pa Jar je še najmanj smrdel. Lani je crknil in sem kupila novega Beko za samo malo več, pa je zakon. Res dobro opere, dobro suši, ima obe košari prilagodljivi, timer (prejšnji ni imel) in pa kratke programe, kjer na 70 opere v eni uri. Zakon. Nič več ne smrdi posoda ne glede na to, kaj uporabim. Res se pozna razlika. Mislim, da je res glavni problem v stroju.

Mislim da bo res problem v stroju, ima samo 4 programe in ja, dajem tudi jaz dodatno spiranje na program za kozarce. Hec je, da smo mislili, da se bomo selili in ga pustili tukaj, ampak se je obrnilo drugace in se nismo mi na koncu odselili.

New Report

Close