Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pranje na roke

Pranje na roke

Poskusi, pa boš videla. Eco programi so navadno najbolj šparovni z vodo, zato pa najdaljši. Raje izbiraj med tistimi z malo višjo temperaturo. Sicer pa je tudi meni najboljši Jar, ostalo je bolj ali manj enako. Tablete pa so pri slabših pomivalcih najslabša možna izbira, ker se je stopijo čisto.

Jaz se popolnoma strinjam z Barco. Pomivalni stroj je popolnoma nepotrebna navlaka, saj bolje pomiješ posodo na roke.

All in one tablete so sranje in jih preskoči. Sol posebej, sredstvo posebej, za sijaj posebej (če ga boš uporabljala).
Na tvojem mestu bi uporabljala gel (Somat dela dobro, ima pa meni premočan vonj). Cele tablete v polovičko ne bi dajala.
Program pa odvisno, kaj pereš, a ne? In ko odpove vse drugo, preberi navodila;-)
[/quote]

Moje izkušnje so ravno obratne. Dobila sem 10 let star Candy stroj, ki je pri meni delal še naslednjih 10 let na Hoferjeve tablete, pa še celo brez soli, ker nisem vedela, kam jo dat in ko je delal, se potem več s soljo nisem ubadala.
Zdaj imam že peto leto novega, najcenejšega, sol dodajam, tablete pa spet Hoferjeve all in one in zdaj dajem samo polovičko. Pri nas tako s tabletami deluje in mi ne pade na pamet menjat.

Jaz se popolnoma strinjam z Barco. Pomivalni stroj je popolnoma nepotrebna navlaka, saj bolje pomiješ posodo na roke.
[/quote]
Seveda, pa še orgazmiraš zraven. 🙂

All in one tablete so sranje in jih preskoči. Sol posebej, sredstvo posebej, za sijaj posebej (če ga boš uporabljala).
Na tvojem mestu bi uporabljala gel (Somat dela dobro, ima pa meni premočan vonj). Cele tablete v polovičko ne bi dajala.
Program pa odvisno, kaj pereš, a ne? In ko odpove vse drugo, preberi navodila;-)
[/quote]

Moje izkušnje so ravno obratne. Dobila sem 10 let star Candy stroj, ki je pri meni delal še naslednjih 10 let na Hoferjeve tablete, pa še celo brez soli, ker nisem vedela, kam jo dat in ko je delal, se potem več s soljo nisem ubadala.
Zdaj imam že peto leto novega, najcenejšega, sol dodajam, tablete pa spet Hoferjeve all in one in zdaj dajem samo polovičko. Pri nas tako s tabletami deluje in mi ne pade na pamet menjat.
[/quote]

Kakšnega serviserja, ti bo on povedal glede all in one tablet. Samo očitno ne sme biti Gorenjev;-) Ne gre samo za učinek na posodi, ampak tudi stroju.

Sicer pa, ne želim biti žaljiva, ampak nekdo, ki ima najcenejši stroj in uporablja najcenejše tablete, res ne more biti kriterij….

Moje izkušnje so ravno obratne. Dobila sem 10 let star Candy stroj, ki je pri meni delal še naslednjih 10 let na Hoferjeve tablete, pa še celo brez soli, ker nisem vedela, kam jo dat in ko je delal, se potem več s soljo nisem ubadala.
Zdaj imam že peto leto novega, najcenejšega, sol dodajam, tablete pa spet Hoferjeve all in one in zdaj dajem samo polovičko. Pri nas tako s tabletami deluje in mi ne pade na pamet menjat.
[/quote]

Kakšnega serviserja, ti bo on povedal glede all in one tablet. Samo očitno ne sme biti Gorenjev;-) Ne gre samo za učinek na posodi, ampak tudi stroju.

Sicer pa, ne želim biti žaljiva, ampak nekdo, ki ima najcenejši stroj in uporablja najcenejše tablete, res ne more biti kriterij….
[/quote]
Pravzaprav je ravno slab pomivalc najboljši za testiranje tablet, praškov, gelov. Če je nekaj dobro za najslabši stroj (ki ni nujno najcenejši), bo dobro tudi za boljše.

točno to jaz delam in ne vem zakaj bi jo potem dala prat še v stroj, če je že skoraj čista, potegnem z gobico, sperem in gotovo., vso posodo, ki jo rabim, dam v korito in nalijem vodo in je potem pomivanje peš na easy.
tiste, ki pa zlagate posodo cel dan v pomivalca, recimo soseda pere zjutraj posodo od včeraj, posoda tam stoji, pisker od golaža, krožniki, prideš zjutraj tja se voha kot da je že ob 7 golaž kuhala.,jaz tega ne štekam..če pa pomijem v 5 minutah stvrai od kosila za 4 člansko kosilo, s tem da večje posode ki sem jih uporabila umijem takoj, ko jih ne rabim več, ne nalagam in nalagam v nedogled.
[/quote]

Jah lej, moja soseda pa je tako lena, da poleti sredi najhujše vročine , ko je perilo suho v dveh urah, suši v sušilcu, ker se ji ne da cote obesit na stojalo,ni ga čez komot očitno.
[/quote]

Ni res. Poleti se morajo cunje sušiti v sušilcu zato, ker so čisto trde, če so posušene na soncu. Ko jih enkrat začneš dajati v sušilca jim moraš stalno, ker samo tako ostanejo mehke. Ne vem zakaj je tako, ampak tako je.

Jah lej, moja soseda pa je tako lena, da poleti sredi najhujše vročine , ko je perilo suho v dveh urah, suši v sušilcu, ker se ji ne da cote obesit na stojalo,ni ga čez komot očitno.
[/quote]

Ni res. Poleti se morajo cunje sušiti v sušilcu zato, ker so čisto trde, če so posušene na soncu. Ko jih enkrat začneš dajati v sušilca jim moraš stalno, ker samo tako ostanejo mehke. Ne vem zakaj je tako, ampak tako je.
[/quote]

A tako da je? :-))) Si slišala govorit? 🙂 Še ena neumna fora zakrknjenk, ki ne morejo sprejeti ničesar novega. Še čudno, da pralni stroj uporabljate. Ker ja trga cunje, pa raztegne, razbarva… Ma smešne ste s takšnimi “argumenti”.

Jaz pomivalni stroj imam že ene 13 let. Ampak bi komot preživela brez njega oziroma od vseh gospodinjskih pripomočkov mi je osebno najmanj nujen. Preden smo ga kupili, sem poslušala pri prijateljicah in sorodnicah, kako je to najboljši nakup in največja pridobitev gospodinjstva. In ko smo ga kupili, priznam tega občutka nisem začutila, niti neke razbremenitve ne, le smrad v njem, ko/če otrok ni bil in ni bil zagnan kmalu po vstavitvi prve posode vanj. Ko nam je pred par leti crknil, sem več kot mesec dni pomivala na roke. Tudi enkrat nisem pomislila, kako trpim in kako ga pogrešam.

Ali je slab, ali pa ga ne znaš uporabljati. Verjetno pa je oboje.

Pomivalc je taožji gorenjev, kupila sm tablete iz hoferja tandil serviser za gorenje ki je tudi zelo dober prijatelj svetuje celo tableto, nekateri pravite, da je polovico dovolj…

Ali bi mi priporočali kaj drugega iz prve roke oz izkušenj, stroj mam dober dan, prej nikol, sol sm dala posebej, sredstvo za sijaj pa tudi, le ta ma možnosti od 1-6, sedaj mam na 4, raje na manj ali več, pomil mi je že in to super

Še kakšen nasvet za novo uporabnico?

Mi uporabljamo različne zadeve za pomivalca, zdaj trenutno perem z enim eko gelom. Tudi hoferjeve tablete all in 1 smo imeli in čisto lepo operejo. Nimamo ta ozkega pomivalca, pa je polovička čisto zadostovala. Glede na to, da so all in one, bi bilo fino da zamanjšaš (oz ukineš) porabo soli in sredstva za lesk. Če si hoferjeve tablete že kupila, jih kar uporabi.
Glede programa – jaz se eko programov izogibam tako kot pri pomivalcu kot pri pralnem stroju. Po mojih izkušnjah preveč šparajo z vodo in trajajo predolgo. Mi peremo na auto ali pa na krajši program. Malo sprobaj pa boš videla kaj ti bo bolj odgovarjalo.


Zgleda je bil prenos misli. Še eno moje opažanje: meni se je najslabše obnesel prašek (prah). So kozarci ratali čisto beli (kot da bi bili podrgnjeni).

Za ,ti kar,

Kere eko tablete pa maš, če ni skrivnost?

Soli ne morm izklopt, za sijaj dam pa na minimum

Bom probala s polovico tablete, ena je za ožji model potem čisto preveč?

Hvala hvala

Ampak potem si spet začela uporabljati pomivalni stroj…
Le zakaj, če ga nisi pogrešala?
😀

Moje izkušnje so ravno obratne. Dobila sem 10 let star Candy stroj, ki je pri meni delal še naslednjih 10 let na Hoferjeve tablete, pa še celo brez soli, ker nisem vedela, kam jo dat in ko je delal, se potem več s soljo nisem ubadala.
Zdaj imam že peto leto novega, najcenejšega, sol dodajam, tablete pa spet Hoferjeve all in one in zdaj dajem samo polovičko. Pri nas tako s tabletami deluje in mi ne pade na pamet menjat.
[/quote]

Kakšnega serviserja, ti bo on povedal glede all in one tablet. Samo očitno ne sme biti Gorenjev;-) Ne gre samo za učinek na posodi, ampak tudi stroju.

Sicer pa, ne želim biti žaljiva, ampak nekdo, ki ima najcenejši stroj in uporablja najcenejše tablete, res ne more biti kriterij….
[/quote]

No, nekdo z najcenejšim strojem ter all in one tabl, pa še to samo polovičko na pranje, ima čisto posodo in čist stroj. Kaj naj bi bil večji kriterij?
Ne, nimam Gorenjev stroj, sploh pa Gorenje zdaleč ni poceni.


Jaz pa ne razumem žensk, ki raje zapravljajo čas z brskanjem po umazani vodi, namesto, da bi enostavno zložile v stroj in počakale, da opere in posuši, potem pa pospravile. Mora biti neke vrste fetiš to pomivanje na roke. 🙂
[/quote]

zakaj bi brskale po umazani vodi?? jaz ko pomivam, sproti spiram, nič ne stoji v umazani vodi..drugače pa, če te skrbi za umazanijo, raje se boj kemikalij ki jih poješ s posodo umito v pomivalcu.
[/quote]

Kemikalije v detergentu za ročno pranje pa so čisto naravne, kajne?
Tisti znakci na hrbtni strani so gor narisano samo zato, ker so ravno imeli prostor zanje?

Jah lej, moja soseda pa je tako lena, da poleti sredi najhujše vročine , ko je perilo suho v dveh urah, suši v sušilcu, ker se ji ne da cote obesit na stojalo,ni ga čez komot očitno.
[/quote]

Ni res. Poleti se morajo cunje sušiti v sušilcu zato, ker so čisto trde, če so posušene na soncu. Ko jih enkrat začneš dajati v sušilca jim moraš stalno, ker samo tako ostanejo mehke. Ne vem zakaj je tako, ampak tako je.
[/quote]

Poleti sušimo na stojalu, čez zimo v sušilcu.
Perilo je mehko me glede na letni čas in obliko sušenja.

Imam gel od Biolu. Ko ga porabim, grem v lokalno trgovino in kupim refil (ponovno napolnim plastenko).

Jaz bi dala sam pol tablete oz kupila prasek, dm je meni po vseh moznih tabletah in gelih se najboljsi, dodam sol in namesto tekocine za sijaj alkoholni kis. Ki ce ne ta sijaj istane na posodi in ga pojemo. Po kaksnih pa je lahko posoda tudi tako mastna…
Geli so najmanj priporocljivi, najslabse perrjo, zaradi encimov in belil, ti 2 stvari si nasprotujeta zato je v gelu samo ena ali druga in zatadi zega ni tako optimalnih rezultatov.
Kateri model si kupika? Kupujem tudi jaz 45cm in me zanima.
Glede pomivanja na roke… ni nikoli tako oprano kot v stroju…meni posoda, ki se je golaz noter kuhal al pa kaj drugega z mocnim vonjem, ce operem na roke se vedno smrdi… pa veprav je to jar ali pril… stroj je boljsi

New Report

Close