Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pranje na roke

Pranje na roke

Moja starša ga še danes nimata, ker ga enostavno nimata kam dat. Na začetku ni bilo denarja, zdaj pa tudi prostora nimata. Jima je tako čist fajn. Nama je cca. 1 mesece nazaj crknil, sva bila en teden brez njega pa sva komaj čakala, da ga zrihtajo. Če imaš denar da ga kupiš ter prostor v kuhinji, da ga postaviš…zakaj bi sam pucal posodo? Zložim posodo v pomivalca pa naj on pomiva posodo. Jst mam drugo delo.

Pranje posode
Umivanje perila

Bolj obratno ane? 😉

Iz zaprtega stroja res ne smrdi.

Če te pa moti vonj, ko ga potem odpreš, imaš seveda vmes možnost splakovanja.

Simpl.
[/quote]

Pa zasmrdi ven vsakič ko dodaš nov pisker not. Slab občutek je to, da tam pol ali cel dan stoji umazana posoda, vsaj zame.
[/quote]

Seveda zasmrdi vsakič, ko stroj odpreš. Jaz imam priprtega, v prostor ne smrdi in notri se ne nabira smrad. Ne vem, kaj kuhate, da imate tako smrdečo posodo po nekaj urah!

Res vso posodo sperem pod vodo ali obrišem z že rabljenimi papirnatimi brisačkami, da pač odstranim ostanke hrane, drgnem pa ne, sploh od juhe in golaža nimaš kaj drgnit, no, edino če se kakšna rižota prime na dno, ko jo sin pogreje, seveda odstranim ta ostanek, če je pa preveč, dam prat in po strojnem pranju lažje odstranim zažgano. Od polente, pudinga in recimo marmelade, nalijem vodo v lonec, pustim en čas, včasih 10 minut, včasih tudi par ur, odvisno kaj delam in koliko pozabim na lonec, potem zlijem vodo, splaknem in dam v pomivalca, nič ni prijeto.
Da bi se mi pa med vsakim kuhanjem prijemalo na dno lonca in da bi morala drgnit, bi se resno vprašala o mojem načinu kuhanja in loncih – ja, slaba kvaliteta piskrov, pa se res vse prime.

Se resno sprašujem ali imam samo jaz tako dober pomivalc (in še ene par redkih) da mi vse opere.
Mleko vrem vsak drug dan. Ga hodimo iskat h kmetu in ga je potrebno prevret. Nikoli ne drgnem lonca. Niti ko kuham polento, fižol, golaž, govejo juho. Pudinga ne kuham. Vedno je vse oprano brez drgnjenja. Drugo bi bilo če bi se mi kaj prijelo ali zažgalo. Ampak to se mi dogaja enkrat ne 15 let.
[/quote]

Ne razumem. Verjetno so tvoji kriteriji za čistočo nizki. Ali daš v pomivalni stroj kozico, kjer se je kuhala polenta s skorjo vred, ali kaj? Zašpehan lonec od juhe pride iz stroja ven čist. Ne me….imet za norca, no. Sem že preveč časa na tem svetu.
[/quote]

V lonec od polente nalijem vodo, pustim, zlijem stran in wola, ni nobene skorje.
Od juhe zašpehan lonec se mi pa lepo opere, v bistvu mi je pomivalc tudi zato všeč, ker čudovito opere vsako zašpehano in zamaščeno stvar.


Že dolgo me ni kdo tako nasmejal! To je ravno tako kot če bi rekla da si kupila avto, zato da imaš nekaj v garaži. Pelješ ga pa enkrat na leto, ko greš podaljšat registracijo.
Ali pa da si postavila hišo, samo zato da ni parcela prazna.
[/quote]

Imam tudi parcelo brez hise na njej. 3500m2, od tega 1100 zazidljivo. Zraven gozda. Na robu mesta. Sosedje samo na 1 stran. Prodam, ce dobim dobrega kupca, a zaenkrat ni sile. Ampak ko ze omenjas, mi lahko svetujes, kaj naj postavim nanjo, da ne bo stala prazna?
[/quote]
Na robu katerega mesta, kakšen je teren in kakšne lega parcele?


Bosch za 300 EUR je jajc. Moj je bil malo dražji, pa je bil tudi zanič. Slabo je pral, slabo sušil, košare čisto nič prilagodljive. Pral je pa sto let. Se spomnim, da sem dajala na dodatno kratko pranje, da je bilo majčkeno bolje, pa Jar je še najmanj smrdel. Lani je crknil in sem kupila novega Beko za samo malo več, pa je zakon. Res dobro opere, dobro suši, ima obe košari prilagodljivi, timer (prejšnji ni imel) in pa kratke programe, kjer na 70 opere v eni uri. Zakon. Nič več ne smrdi posoda ne glede na to, kaj uporabim. Res se pozna razlika. Mislim, da je res glavni problem v stroju.
[/quote]

Pri nas imamo Beko za 200€ in pere fantastično! Sem bila skeptična glede tega čisto enostavnega in osnovnega stroja, a ker je že bil glanc nov v stanovanju, sem mu dala priložnost, kao če ne bo ok, bomo zamenjali. Že peto leto pere fantastično, na 70 pere cca 50 minut, super posuši posodo, na pranje dam samo pol tbl in je vse super oprano.
Cena ni odraz kvalitete.


Bosch za 300 EUR je jajc. Moj je bil malo dražji, pa je bil tudi zanič. Slabo je pral, slabo sušil, košare čisto nič prilagodljive. Pral je pa sto let. Se spomnim, da sem dajala na dodatno kratko pranje, da je bilo majčkeno bolje, pa Jar je še najmanj smrdel. Lani je crknil in sem kupila novega Beko za samo malo več, pa je zakon. Res dobro opere, dobro suši, ima obe košari prilagodljivi, timer (prejšnji ni imel) in pa kratke programe, kjer na 70 opere v eni uri. Zakon. Nič več ne smrdi posoda ne glede na to, kaj uporabim. Res se pozna razlika. Mislim, da je res glavni problem v stroju.
[/quote]

Pri nas imamo Beko za 200€ in pere fantastično! Sem bila skeptična glede tega čisto enostavnega in osnovnega stroja, a ker je že bil glanc nov v stanovanju, sem mu dala priložnost, kao če ne bo ok, bomo zamenjali. Že peto leto pere fantastično, na 70 pere cca 50 minut, super posuši posodo, na pranje dam samo pol tbl in je vse super oprano.
Cena ni odraz kvalitete.
[/quote]
Se strinjam in ravno Bosch je dokaz za to. Če ni visoki cenovni razred, je slab, precej slabši od veliko cenejšega Beka.
Aja, je pa razlika v cenah vgradnih in prostostoječih strojev – vgradni so navadno dražji.

Mi smo kupili Bošev pralni stroj, ne pomivalni, pa je zanič. Malo denarja, malo muzike. Splakne tako zanič, da je po vsakem pranju še vedno pena na steklu vrat, pa je vario, 4 serija, in ne kaže nobene napake. Skratka ta star gorenjev je bil boljši od tega, res pa je, da je bil dražji od tega, pač ni bil med najcenejšimi.

Pralnega stroja pa sploh nočem, ker je ta star tako slabo pomival, da je bilo dati posodo v stroj, tko bolj za hec, kot zares. Neka poceni varianta bi bila pa spet isto.

Tko da povejte kateri stroj je tisti, kjer daš zamazene lonce npr od kuhanega mleka (v loncih, kjer na dnu ostane tanka plast mleka) v stroj, pa ti ni treba prej drgniti, pa se lepo opere.


Jaz pa ne razumem žensk, ki raje zapravljajo čas z brskanjem po umazani vodi, namesto, da bi enostavno zložile v stroj in počakale, da opere in posuši, potem pa pospravile. Mora biti neke vrste fetiš to pomivanje na roke. 🙂
[/quote]

zakaj bi brskale po umazani vodi?? jaz ko pomivam, sproti spiram, nič ne stoji v umazani vodi..drugače pa, če te skrbi za umazanijo, raje se boj kemikalij ki jih poješ s posodo umito v pomivalcu.

Ce je kaj na dnu lonca, ga namocim, splaknem, obrisem z gobico – ne drgnem in dam v stroj. Itak odstranim vso hrano s posode, ker nimam namena cistit filtrov. Blajk! Moj stroj je po stirih letih cist kot nov!


Pri polenti v posodo vliješ toplo vodo, malo počakaš in gre lepo stran brez drgnjenja. Enako pri pudingu. Posoda za golaž in podobno pa je takšna, da se res ne prime. Ni treba nič drgnit. Mogoče bi bil čas, da zamenjaš posodo?
[/quote]

točno to jaz delam in ne vem zakaj bi jo potem dala prat še v stroj, če je že skoraj čista, potegnem z gobico, sperem in gotovo., vso posodo, ki jo rabim, dam v korito in nalijem vodo in je potem pomivanje peš na easy.
tiste, ki pa zlagate posodo cel dan v pomivalca, recimo soseda pere zjutraj posodo od včeraj, posoda tam stoji, pisker od golaža, krožniki, prideš zjutraj tja se voha kot da je že ob 7 golaž kuhala.,jaz tega ne štekam..če pa pomijem v 5 minutah stvrai od kosila za 4 člansko kosilo, s tem da večje posode ki sem jih uporabila umijem takoj, ko jih ne rabim več, ne nalagam in nalagam v nedogled.


Pri polenti v posodo vliješ toplo vodo, malo počakaš in gre lepo stran brez drgnjenja. Enako pri pudingu. Posoda za golaž in podobno pa je takšna, da se res ne prime. Ni treba nič drgnit. Mogoče bi bil čas, da zamenjaš posodo?
[/quote]

točno to jaz delam in ne vem zakaj bi jo potem dala prat še v stroj, če je že skoraj čista, potegnem z gobico, sperem in gotovo., vso posodo, ki jo rabim, dam v korito in nalijem vodo in je potem pomivanje peš na easy.
tiste, ki pa zlagate posodo cel dan v pomivalca, recimo soseda pere zjutraj posodo od včeraj, posoda tam stoji, pisker od golaža, krožniki, prideš zjutraj tja se voha kot da je že ob 7 golaž kuhala.,jaz tega ne štekam..če pa pomijem v 5 minutah stvrai od kosila za 4 člansko kosilo, s tem da večje posode ki sem jih uporabila umijem takoj, ko jih ne rabim več, ne nalagam in nalagam v nedogled.
[/quote]

V stroju se lepse pomije, porabi manj vode in se lepo posusi, da ni treba brisat. Stroj vklopim zvecer ob 22.00, ko pride poceni tok.


Pri polenti v posodo vliješ toplo vodo, malo počakaš in gre lepo stran brez drgnjenja. Enako pri pudingu. Posoda za golaž in podobno pa je takšna, da se res ne prime. Ni treba nič drgnit. Mogoče bi bil čas, da zamenjaš posodo?
[/quote]

točno to jaz delam in ne vem zakaj bi jo potem dala prat še v stroj, če je že skoraj čista, potegnem z gobico, sperem in gotovo., vso posodo, ki jo rabim, dam v korito in nalijem vodo in je potem pomivanje peš na easy.
tiste, ki pa zlagate posodo cel dan v pomivalca, recimo soseda pere zjutraj posodo od včeraj, posoda tam stoji, pisker od golaža, krožniki, prideš zjutraj tja se voha kot da je že ob 7 golaž kuhala.,jaz tega ne štekam..če pa pomijem v 5 minutah stvrai od kosila za 4 člansko kosilo, s tem da večje posode ki sem jih uporabila umijem takoj, ko jih ne rabim več, ne nalagam in nalagam v nedogled.
[/quote]

Jah lej, moja soseda pa je tako lena, da poleti sredi najhujše vročine , ko je perilo suho v dveh urah, suši v sušilcu, ker se ji ne da cote obesit na stojalo,ni ga čez komot očitno.

točno to jaz delam in ne vem zakaj bi jo potem dala prat še v stroj, če je že skoraj čista, potegnem z gobico, sperem in gotovo., vso posodo, ki jo rabim, dam v korito in nalijem vodo in je potem pomivanje peš na easy.
tiste, ki pa zlagate posodo cel dan v pomivalca, recimo soseda pere zjutraj posodo od včeraj, posoda tam stoji, pisker od golaža, krožniki, prideš zjutraj tja se voha kot da je že ob 7 golaž kuhala.,jaz tega ne štekam..če pa pomijem v 5 minutah stvrai od kosila za 4 člansko kosilo, s tem da večje posode ki sem jih uporabila umijem takoj, ko jih ne rabim več, ne nalagam in nalagam v nedogled.
[/quote]

V stroju se lepse pomije, porabi manj vode in se lepo posusi, da ni treba brisat. Stroj vklopim zvecer ob 22.00, ko pride poceni tok.
[/quote]

razlika med nočnim in dnevnim tokom je minimalna, ni več tako kot včasih. Drugače pa mi porabimo za 4 člansko družino 9 kubikov vode na mesec, bi rekla da malo.


Beko ima pri nekaterih dodatno vetrnico, ki dodatno spira. Aquaintense:
http://www.beko-si.com/VGRADNI-POMIVALNI-STROJI/Vgradni-pomivalni-stroji/Vgradni-pomivalni-stroj-Beko-DIN29331
Za svojo ceno je res vrhunski.
Sicer pa kak višji rang Siemens ali tudi Electrolux.

V stroju se lepse pomije, porabi manj vode in se lepo posusi, da ni treba brisat. Stroj vklopim zvecer ob 22.00, ko pride poceni tok.
[/quote]

razlika med nočnim in dnevnim tokom je minimalna, ni več tako kot včasih. Drugače pa mi porabimo za 4 člansko družino 9 kubikov vode na mesec, bi rekla da malo.
[/quote]

Razlika v ceni morda res ni velika, ampak x365 dni, pa se tudi iz nekj centov na dan naredi par 10€ v enem letu.


Jaz pa ne razumem žensk, ki raje zapravljajo čas z brskanjem po umazani vodi, namesto, da bi enostavno zložile v stroj in počakale, da opere in posuši, potem pa pospravile. Mora biti neke vrste fetiš to pomivanje na roke. 🙂
[/quote]

zakaj bi brskale po umazani vodi?? jaz ko pomivam, sproti spiram, nič ne stoji v umazani vodi..drugače pa, če te skrbi za umazanijo, raje se boj kemikalij ki jih poješ s posodo umito v pomivalcu.
[/quote]

A ti pomivaš pa samo z vodo? 🙂 Gravž, kakšna je potem ta tvoja posoda. 🙂
Daj, ne nakladaj v prazno. Lahko daš zelo malo detergenta tudi v stroj. Lahko celo nič, pa bo vroča voda naredila več kot ti peš.
Tudi prav, če imaš fetiš na pomivanje piskrov, samo ne išči nekih za lase privlečenih izgovorov. Ti so samo v tvoji glavi in nikjer drugje.

točno to jaz delam in ne vem zakaj bi jo potem dala prat še v stroj, če je že skoraj čista, potegnem z gobico, sperem in gotovo., vso posodo, ki jo rabim, dam v korito in nalijem vodo in je potem pomivanje peš na easy.
tiste, ki pa zlagate posodo cel dan v pomivalca, recimo soseda pere zjutraj posodo od včeraj, posoda tam stoji, pisker od golaža, krožniki, prideš zjutraj tja se voha kot da je že ob 7 golaž kuhala.,jaz tega ne štekam..če pa pomijem v 5 minutah stvrai od kosila za 4 člansko kosilo, s tem da večje posode ki sem jih uporabila umijem takoj, ko jih ne rabim več, ne nalagam in nalagam v nedogled.
[/quote]

Jah lej, moja soseda pa je tako lena, da poleti sredi najhujše vročine , ko je perilo suho v dveh urah, suši v sušilcu, ker se ji ne da cote obesit na stojalo,ni ga čez komot očitno.
[/quote]

Komot je to,da potem perilo samo zložiš in je. Brez prelaganja in likanja. Pametno sosedo imaš.

Jaz tudi ne razumem tega fetisa na pomivanje na roke. Se mi dozdeva da je to ena kombinacija muceniskega in vecvrednostnega kompleksa. In niti v sanjah ne verjamem, da je posoda od kosila za 4-clansko druzino pomita v 5min. Zlozena v stroj, to pa ze.


Pri polenti v posodo vliješ toplo vodo, malo počakaš in gre lepo stran brez drgnjenja. Enako pri pudingu. Posoda za golaž in podobno pa je takšna, da se res ne prime. Ni treba nič drgnit. Mogoče bi bil čas, da zamenjaš posodo?
[/quote]

točno to jaz delam in ne vem zakaj bi jo potem dala prat še v stroj, če je že skoraj čista, potegnem z gobico, sperem in gotovo., vso posodo, ki jo rabim, dam v korito in nalijem vodo in je potem pomivanje peš na easy.
tiste, ki pa zlagate posodo cel dan v pomivalca, recimo soseda pere zjutraj posodo od včeraj, posoda tam stoji, pisker od golaža, krožniki, prideš zjutraj tja se voha kot da je že ob 7 golaž kuhala.,jaz tega ne štekam..če pa pomijem v 5 minutah stvrai od kosila za 4 člansko kosilo, s tem da večje posode ki sem jih uporabila umijem takoj, ko jih ne rabim več, ne nalagam in nalagam v nedogled.
[/quote]
Še ena, ki se ji ob orgazmirala ob pomivanju posode ustavi čas? 🙂
Pet minut vzame povprečno zlaganje posode od kosila za štiričlansko družino v stroj, ne pa pomivanje. Joj, kok ene rade nakladate… pešpiskrglancarke 🙂

Draga moja, ti več kot očitno še nisi videla vrhunskega pomivalca.
Sem presrečna uporabnica nove bele tehnike višjega cenovnega razreda, in lahko rečem samo to, da nisem vedela, kaj sem pogrešala – pri čisto vseh aparatih.

Pri pomivalcu sicer že prej nisem imela tvojih problemov. Itak prej vse splakneš, ampak ribat pred pranjem pa razen, če uspeš kaj zapalit, nimaš kaj. Posoda je vedno prišla iz stroja ko suza.

Razen, če imaš: 1. za en drek stroj, 2. za en drek pomivalno sredstvo, 3. preveč napolniš stroj ali katerokoli kombinacijo naštetega.


Jaz pa ne razumem žensk, ki raje zapravljajo čas z brskanjem po umazani vodi, namesto, da bi enostavno zložile v stroj in počakale, da opere in posuši, potem pa pospravile. Mora biti neke vrste fetiš to pomivanje na roke. 🙂
[/quote]

zakaj bi brskale po umazani vodi?? jaz ko pomivam, sproti spiram, nič ne stoji v umazani vodi..drugače pa, če te skrbi za umazanijo, raje se boj kemikalij ki jih poješ s posodo umito v pomivalcu.
[/quote]

S čim pa na roke pereš? Z limonco ali samo z vodo? Ker seveda gel za pomivanje posode ni kemija.

In perilo pereš s čim? Koža ti je namreč največji organ, skozi katerega “popacamo” še pa još stvari.

Kuhno mam staro 15 let.

Pomivalca so mi zmontiral včeri… reskirala sm omaro zraven korita, kooončnoooo naredila celo generalko…

Sedaj pa vprašanje

Prijatelj je serviser za gorenje, pomivalc je taožji, svetoval mi je tandi tablete iz hoferja all in 1 power.

Sestra ma isto ožjega pa pravi da je polovice tablete dovolj, on pravi da nej dam celo, šparat nimam namena, zanimajo me vaše izkušnje.

Program? Eco, auto al un k so gor piskri narisani

Hvala že vnaprej

All in one tablete so sranje in jih preskoči. Sol posebej, sredstvo posebej, za sijaj posebej (če ga boš uporabljala).
Na tvojem mestu bi uporabljala gel (Somat dela dobro, ima pa meni premočan vonj). Cele tablete v polovičko ne bi dajala.
Program pa odvisno, kaj pereš, a ne? In ko odpove vse drugo, preberi navodila;-)

New Report

Close