Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravica do splava – kratka anonimna anketa

Pravica do splava – kratka anonimna anketa


Za ženske morilke nas en drek briga. Smili se nam ubiti otrok.
pa… seveda tudi ženske, ki, razen najtrdovratnejših morilk, zelo pogosto krepko obžalujejo.

Ih sprenevedanje.
Splavi so bili in bodo.

Nekatere so se celo same fentale samo za to, da ne bi rodile !
Tisto se ni otrok !
Pri nas je dokaj strogo določeno. Do 10 tedna ja, pol pa na komisijo.


Enostavno za to, ker pri splavu se ne gre za žensko. Gre se za nerojenega otroka.
Če se ženska hoče sama sebe fentat, se kar naj. Ampak pri splavu se ne ubije ženska, ubije se njen otrok. In za to gre pri splavu za pravico otrok, ne za pravico ženske.
Razumecki.[/quote]
In ti, oh Veliki borec za nerojene otroke, si jih že koliko posvojil? Za koliko teh neželenih si poskrbel? Če so že samo otroci pomembni, si ziher njihov mesečni donator, skrbnik, spremljevalec, prijatelj? Kaj pa mame? Ko jih šljivi, a? Saj so samo hodeče maternice, a ne?


Enostavno za to, ker pri splavu se ne gre za žensko. Gre se za nerojenega otroka.
Če se ženska hoče sama sebe fentat, se kar naj. Ampak pri splavu se ne ubije ženska, ubije se njen otrok. In za to gre pri splavu za pravico otrok, ne za pravico ženske.
Razumecki.[/quote]
In ti, oh Veliki borec za nerojene otroke, si jih že koliko posvojil? Za koliko teh neželenih si poskrbel? Če so že samo otroci pomembni, si ziher njihov mesečni donator, skrbnik, spremljevalec, prijatelj? Kaj pa mame? Ko jih šljivi, a? Saj so samo hodeče maternice, a ne?[/quote]
Aja, nezaželen otrok ti temu praviš.
In ti, ker si tega otroka, ki ŽE živi, ne želiš. ga pač ubiješ. Pha, zadaviš ga, pa čao…..
Imam enostavno rešitev;
Če si otroka ne želiš, pač ne fükaj. Al pa fükaj tako, da ga ne boš spočela.
Zanimivo a ne, fükala pa bi… Zakaj bi moral jaz že skrbeti za produkt tvojega füka brez katerega ti ne znaš zdržat?


Ker si kristjan in ti je na prvem mestu ljubezen do sočloveka!


In ti, oh Veliki borec za nerojene otroke, si jih že koliko posvojil? Za koliko teh neželenih si poskrbel? Če so že samo otroci pomembni, si ziher njihov mesečni donator, skrbnik, spremljevalec, prijatelj? Kaj pa mame? Ko jih šljivi, a? Saj so samo hodeče maternice, a ne?[/quote]
Aja, nezaželen otrok ti temu praviš.
In ti, ker si tega otroka, ki ŽE živi, ne želiš. ga pač ubiješ. Pha, zadaviš ga, pa čao…..
Imam enostavno rešitev;
Če si otroka ne želiš, pač ne fükaj. Al pa fükaj tako, da ga ne boš spočela.
Zanimivo a ne, fükala pa bi… Zakaj bi moral jaz že skrbeti za produkt tvojega füka brez katerega ti ne znaš zdržat?[/quote]
A s takšnimi primitivnimi ti zagovarjaš otroke? A se hecaš? Ti si primerek, ki sploh ne bi smel imeti stikov z njimi. Takšno besedišče, takšno žaljenje… Žalostno, da to počneš v imenu boga, ki naj bi bil usmiljen. Ti si daleč od tega – od usmiljenja in od boga! Fuj, sram te bodi!


Enostavno za to, ker pri splavu se ne gre za žensko. Gre se za nerojenega otroka.
Če se ženska hoče sama sebe fentat, se kar naj. Ampak pri splavu se ne ubije ženska, ubije se njen otrok. In za to gre pri splavu za pravico otrok, ne za pravico ženske.
Razumecki.[/quote]
Kjerkoli sem še kaj na temo nosečnosti prebrala, se pri nekajtedenski nosečnosti govori o zarodku in ne o otroku. In ne verjamem, da nekatere tako zelo skrbijo nekajtedenski zarodki neznanih žensk.
Hvala bogu je v Sloveniji pravica do svobodnega odločanja o rojstvu otrok zagotovljena z ustavo.


Ker si kristjan in ti je na prvem mestu ljubezen do sočloveka![/quote]
Ampak ljubezen ni enako neumnost. Vsaj v krščanskem smislu ne.


Hotel sem povedati, da se brigaj zase in za svoje grehe. Drugi jih delamo ali pa tudi ne – NI VAŠA STVAR. Samo vem, da enim to ne gre v glavo…[/quote]
Kaj pa tebe briga za kaj se jaz brigam?
Jaz se lahko brigam tudi za tvoje picajzle, če hočem. Kaj mi ti moreš in kaj tebe briga, če mene brigajo tvoji picajzli? Kaj mi moreš?
Torej, jaz se brigam za to, za kar koli se sam hočem brigat. In brigam se za nerojene otroke, ki bi jih vi kar potolkli. Ker imate vi, kao pravico to narest.[/quote]

Skratka, ker si anonimen in ker si na internetu in ti (baje) nobeden nič ne more, se ti pač zdi, da lahko kakaš po ljudeh.

In potem se najbrž še jeziš, ker takih kot si ti, mnogi ne maramo.


Ker si kristjan in ti je na prvem mestu ljubezen do sočloveka![/quote]
Ampak ljubezen ni enako neumnost. Vsaj v krščanskem smislu ne.[/quote]
Ja, to je več kot očitno pri tem primerku zgoraj. Kilometre daleč je od ljubezni, glede neumnosti pa….

Ne gre se ne za žensko in ne za otroka. Gre se samo zato, da se kam pride.

…in zdaj bo od jeze spet brskal po starih temah in jih splavljal na površje ŠČja….

Če je ženska pri vsem nepomembna, potem sploh ne vem v čem je problem. Pejte na ginekolosko kjer delajo splave in se zagrebite za tistim kar ostane po splavu. Pa delajte s tem otrokom kar hočete. Saj ženska ni važna ne?


Sem vedela, da spet ne bo noben odgovoril.

Tudi sama sem to komentirala. 2 spontana splava (oz. “čiščenja” po tistem, ko je srček pri obeh prenehal delovati v 13. in 14. tednu) še danes v mojem kartonu štejejo le kot splav. Ko sem to izvedela pri ginekologu, sem znorela, saj to nista bila umetna splava, ta otroka sta bila več kot zaželjena! Ja gospa, naše zdravstvo to obravnava enako, je bil odgovor, nič ne moremo. WTF?

Tudi sama sem to komentirala. 2 spontana splava (oz. “čiščenja” po tistem, ko je srček pri obeh prenehal delovati v 13. in 14. tednu) še danes v mojem kartonu štejejo le kot splav. Ko sem to izvedela pri ginekologu, sem znorela, saj to nista bila umetna splava, ta otroka sta bila več kot zaželjena! Ja gospa, naše zdravstvo to obravnava enako, je bil odgovor, nič ne moremo. WTF?[/quote]
Enemu se reče spontani, drugemu pa induciran splav. In to tudi piše v kartoteki, če te skrbi, da bog notri kuka. Kako bi pa ti temu rekla?

Sem izpolnila.. Zarodek ni otrok? Iz zarodka se razvije otrok, tako da je vseeno živo, saj raste. Sem za pravico do splava v okviru nesrečnih okoliščin, ampak buče, da zarodek ni nič, pa res ne rabite prodajat.


Semenčece je tudi živo, pa kako! Kam pa to pospraviš?

Noben ne pravi da ni nič. Je zarodek, nič več nič manj.

Sem verna, hodim v cerkev in podpiram splav pod določenimi pogoji.
Torej, če gre za smrtno nevarnost matere ali otroka, če je otrok sad posilstva, če je otrok bolan. In tukaj se bodo zdaj našli tisti, ki mi bodo očitali mojo slabo vero, obsojali herezije…
Ne zagovarjam umetnega splava, ker se je ženska vštela in noče otroka. Na to bi morala mislit, ko je dala noge narazen in seksala. V času kontracepcij, splav zaradi – jaz ne bi otroka zame ni sprejemljiv. Čeprav, dokler imamo obstoječe zakone o posvojitvah, ažurne CSD-je in pravila o kvadraturah, plačah, letih… in postopke, ki se vlečejo kot jare kače, razumem tudi zakaj dovoljujejo tudi te splave. Naj se vrnem, k temi.
Umetni splav zaradi zgoraj navedenih pogojev je zame del tehnološkega napredka človeštva, za boljše zdravje matere in otroka. Zame je umetni splav enak poseg kot operacija osrčnika, možganov, ledvic… pomaga človeku živet. Če smo proti splavu, potem prepustimo Bogu tudi ostalo in odklonimo vse operacije. Odklonimo tudi umetno oploditev, odklopimo dojenčke rojene v 20.tem tednu nosečnosti… Sprijazniti se treba, da vsi zarodki niso zdravi, da ženske po posilstvu niso matere z dušo, ampak matere po sili in včasih je potrebno (po zdravi pameti) odtehtati kaj je huje…
Proti splavu so (vsaj v naši župniji) najbolj glasni:
– moški (a so oni sploh tisti, ki imajo pravico odločat? Sama nisem nikoli splavila, ampak znanke, ki so to naredile so bile “prisiljene”, saj so se moški otepali svoje soodgovornosti in zbežali)
– neporočene ženske in ženske brez otrok (ki svoje komplekse rešujejo na ta način, saj poznam tiste, ki hodijo protestirat pred bolnišnico in verjamite mi, nimajo otrok).
– duhovniki (ti so spet moški in ne razumejo)
Vsaka mati pa ve, da bi v določenem trenutku izbire (zdrav in srečen otrok ali bolano bitje, ki bo srečo prinesel le egu – jaz sem mati) znala kaj narediti. Še enkrat ponavljam, zaenkrat nisem splavila, ampak v primeru bolezni otroka bi to naredila. Bolan otrok prinese srečo le staršem (če se zaradi tega ne skregata, ločita…). Kaj pa življenje bolanega otroka? Kaj pa sorojenci, ki bodo morali po moji smrti skrbeti zanj? Naj me peklenski ogenj, me ni strah. Se bom pri polni zavesti in z vestjo zagovarjala pri Poslednji sodbi.
na koncu, menim, da pravico do referenduma o pravicah žensk in splavu imamo le ženske. Mojo maternico, moje jajčnike, moje telo, ki bo noseče 9 mesecev, moje pogrižene bradavice od dojenja pustite pri miru. Predlagam pa, da hkrati naredimo drug referendum za moške – ali ste za obrezovanje, da ali ne?

Preberite še enkrat knjigo morda.
http
://reverbpress.com/religion/bible-supports-abortion/


Semenčece je tudi živo, pa kako! Kam pa to pospraviš?[/quote]
Enako kot so žive bakterije.

Pa raste tudi maligni tumor in moja rit.


Če si ženska pod 45, se poskusi vživeti v situacijo, da zanosiš, da ti že zgodaj v nosečnosti ugotovijo hude anomalije plodu in da preživiš celotno nosečnost v psihiranju, nato pa celo svoje nadaljnje življenje v skrbi za otroka, ki je v celoti odvisen od tebe. Malo si preberi izpovedi žensk, ki so jim ugotovili hude napake plodu, kako so uboge. In preberi malo izpovedi staršev, ki skrbijo za svoje otroke s PP – s hudimi motnjami, trpečimi,… Potem pa še dalje tako sodi soljudi, če lahko.

Ni konca debati o splavu. V Sloveniji je zadeva zakonsko urejena in vsak par se mora sam odločiti. Zdravniki pa itak imajo možnost odkloniti opravljanje abortusov, ki niso zdravstveno utemeljeni.
Če je nekdo prepričan, da ravna prav in je to edina rešitev, je to to.
Če služi drugemu splav namesto kontracepcije, pa tudi prav. Vsak po svoji vesti, in če zdravstvenemu osebju ne rata take ženske podučiti ali se jim ne zdi vredno, kaj lahko naredimo mi?

Prav je, da je splav dovoljen, danes je vse drugo idiotizem. Ker so itak na voljo številne substance in postopki, s katerimi se lahko splav že doma povzroči, to so snovi brez recepta, rastline, danes na internetu se da vse prebrat, zato je kakršno koli prepovedovanje bob ob steno. Človeka ti ne moreš prisilit, da donosi V SVOJEM TELESU eno bitje, tudi če je potencialno človek. Bom jaz začela kult, ki se bori proti umoru (operaciji) rakastih tumorjev, ker nedvomno gre za za človeške celice, morda se pa kdaj iz njih razvije kej koristnega.

Ko pa bodo izumili metodo splava, ki zarodka ne ubije, ampak ga samo prestavi ven iz ženskega telesa, bomo pa te zarodke rade volje dali kristjanom, da skrbijo zanje v inkubatorjih, ker so že tako zaskrbljeni.

New Report

Close