Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PRAVICA ŽENSK DO SPLAVA IN PRAVICA MOŠKIH

PRAVICA ŽENSK DO SPLAVA IN PRAVICA MOŠKIH

“Želiš povedat, da si bil ti tak tip, ki ga zgoraj opisuješ?”

😀 Ad hominem.
[/quote]

To je vprašanje, na katerega sta možna dva odgovora. Kateri je pravi veš ti, mene ne zanima. Je pa ključno za tvoje pisanje v tej temi.
Skozi vso to temo pišeš, kako bi otroka naredil samo tisti, ki je tega vredna. Obenem jokaš, da zakonodaja ni pravična. Vidiš diametralno nasprotje teh dveh trditev?
Pa ne pozabi, tema govori o neodgovornem seksu dveh popolnih neznancev.

To je vprašanje, na katerega sta možna dva odgovora. Kateri je pravi veš ti, mene ne zanima. Je pa ključno za tvoje pisanje v tej temi.
Skozi vso to temo pišeš, kako bi otroka naredil samo tisti, ki je tega vredna. Obenem jokaš, da zakonodaja ni pravična. Vidiš diametralno nasprotje teh dveh trditev?
Pa ne pozabi, tema govori o neodgovornem seksu dveh popolnih neznancev.
[/quote]
Zastopim in to sem vedel že prej.
To trdiš zato, ker si neodgovorno in se te zato ta zakon tiče, ker imaš od njega korist.

Opisuješ situacijo, ki je, tako mislim, diametralno nasprotna tisti, ki je vzrok za problem: Ženski ta tip ni neznanec, ona je prej naredila domačo nalogo, on pa ne in mu je ženska resnično neznana. Pika, pika – pika. :)))))
[/quote]

Še enkrat; bi šel seksat s TAKO žensko, ki ti je neznana, nezaščiteno, do katere ti absolutno ni več kot za en seks, kaj šele, da bi z njo imel kdaj otroka?

Avtor sprašuje pa točno o tem, ali ima pravico odreči se odgovornosti, za SVOJE (po njegovi lastni želji) storjeno dejanje, v primeru posledic (otrok). (kar ste drugi vse not privlekli, od pravice do splava, starševskih pravic po ločitvi, nima nobene veze z avtorjevim vprašanjem).

Odgovor na njegovo vprašanje pa je sila preprost; VSAKO DEJANJE (VSEH!) VPLETENIH NOSI POTENCIALNE POSLEDICE, ZA KATERE JE POTREBNO ODGOVARJAT!

Še enkrat; bi šel seksat s TAKO žensko, ki ti je neznana, nezaščiteno, do katere ti absolutno ni več kot za en seks, kaj šele, da bi z njo imel kdaj otroka?

Avtor sprašuje pa točno o tem, ali ima pravico odreči se odgovornosti, za SVOJE (po njegovi lastni želji) storjeno dejanje, v primeru posledic (otrok). (kar ste drugi vse not privlekli, od pravice do splava, starševskih pravic po ločitvi, nima nobene veze z avtorjevim vprašanjem).

Odgovor na njegovo vprašanje pa je sila preprost; VSAKO DEJANJE (VSEH!) VPLETENIH NOSI POTENCIALNE POSLEDICE, ZA KATERE JE POTREBNO ODGOVARJAT!
[/quote]

In ko ti je to jasno imaš opcijo:
A) s tako osebo ne seksaš
B) če se pa odločiš seksat, uporabiš kondom
C) če seksaš brez zaščite, pričakuj da boš moral za posledice (če do njih pride) nosit del odgovornosti

In če ti to, kot odraslemu osebku ni jasno, si ali retardiran ali pa razvajen infant. Ampak to te še vedno ne rešuje pred odgovornostjo.
“Posle jebanja nema kajanja.”


Zastopim in to sem vedel že prej.
To trdiš zato, ker si neodgovorno in se te zato ta zakon tiče, ker imaš od njega korist.
[/quote]

Ti in BTDT sta ista oseba?


Si kdaj pomislil, da manipulatorji tipa, ki si ga citiral, maltretirajo ženski spol tako da jim podtikajo, omalovažujejo, skušajo prati možgane, ves čas se sklicujejo na to, da oni zgolj opozarjajo na njene napake, čeprav je to le preusmerjanje pozornosti z njihove manipulacije… fina manipulacija, kjer dejansko s svojim delovanjem skušajo uničiti človeka, in preko tega delovanja pridejo do fejk rezultatov, na katere se potem sklicujejo. Fina manipulaija zna zavesti marsikoga, tistega ki ga pa ne, se mu pa podtika pravljičarstvo, čeprav ravno manipulatorji živijo v pravljici-češ oni dosežejo vse kar si zamislijo. In ko jim nekdo reče NE………
[/quote]

Pa si ti vsaj pomislila, da ob tem ne gre za poskus manipulacije kogarkoli ali celo namen uničenje človeka, ampak za preprosto željo po konstruktivni debati.
Ker tudi tvoja predvidevanja, očitki itd. bi lahko bili podtikanje.
Zanimivo, da si tako prepričana, da se mora vse vrteti okoli tvoje lulike..

Da.
Vendar kot že rečeno v tem specifičnem odnosu ne delujejo iz zavednega zla.
In običajno, ko jim z argumenti dobronamerno predstaviš svoje mnenje, pa pretirano čustveno odreagirajo, ker nekje globoko v sebi prejemajo mikrosignale na podlagi izkušenj iz reale, da bi to eventualno znalo obveljati. Zato posledično takšne obrambne reakcije, ki temu le pritrjujejo.
Sicer je potrebno upoštevati slehernikove želje in biti odkrit v teh odnosih, zato če si nekdo želi po naše fikcijskega odnosa za doseganje svojih potreb, pričakovanj, pravljic itd., je potrebno to njegovo željo spoštovati, vendar ravno tako on sam ne sme splošno forsirati svojo vizijo in jo označevati za splošni ideal, delovanje s čistimi nameni itd.. in npr. označevatI drugo mislečo z babšetino, pripisovati nesposobnost globljih odnosov itd.
Nujen pa je tudi pozitiven fokus, da takšen operativec prepozna dobronamernost sogovornika in da mu ne očita podtikanje, manipulacijo itd., ker ko je nekdo res globoko prepričan v svoje in ko to ptrditev dobi iz tudi reale, se ga ne more omajati, zmanipulirati itd., zato mu lahko vsako drugačno mnenje ne bi smelo niti v napoto.
[/quote]
Ja, bi kar držalo tako nekako. Lepo prebrati, da nekdo tako razmišlja.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


Ja, bi kar držalo tako nekako. Lepo prebrati, da nekdo tako razmišlja.
[/quote]

Le poskušamo konstrukrivno in argumentirano sodelovati, čeprav ni nujno, da imamo absolutni prav…

Le poskušamo konstrukrivno in argumentirano sodelovati, čeprav ni nujno, da imamo absolutni prav…
[/quote]
Se strinjam, enako razmišljam. Kvalitetno konstruktivno razpravljanje. Ostani taka, kot si.
Podpiram.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


Se strinjam, enako razmišljam. Kvalitetno konstruktivno razpravljanje. Ostani taka, kot si.
Podpiram.
[/quote]

Bom ostal (M) 🙂

To je vprašanje, na katerega sta možna dva odgovora. Kateri je pravi veš ti, mene ne zanima. Je pa ključno za tvoje pisanje v tej temi.
Skozi vso to temo pišeš, kako bi otroka naredil samo tisti, ki je tega vredna. Obenem jokaš, da zakonodaja ni pravična. Vidiš diametralno nasprotje teh dveh trditev?
Pa ne pozabi, tema govori o neodgovornem seksu dveh popolnih neznancev.
[/quote]

“Otroka narediti” je v bistvu besedna zveza, ki izžareva negativno konotacijo vlog moškega v neki zvezi, nekem odnosu z žensko. Zakonodaja je kakršna je, po njej v bistvu ni razlike med enim in drugim staršem, sodna praksa družinskih sodišč pa pokaže rezultat, ki govori povsem drugačno zgodbo.
Neodgovoren seks s popolnim neznancem je pač neodgovoren in zanj se odločita oba, torej tudi posledice tega nosita oba. Vse lepo in prav, dokler ne trčimo ob sodno prakso družinskih sodišč, ki po inerciji preteklosti obravnavajo žensko – mamo (vsaj po rezultatih sodb) kot žrtev, čeprav to v resnici ni.
Meni so moje izkušnje ob ločitvi odprle oči, še posebej po tem, ko sem se razgledal in ugotovil, da se za lepo zunanjo sliko skriva dokaj grda realnost. Prej sem bil, glede teh tem, podobnega mišljenja kot ti.
Zdaj pa k čisto osebnemu vprašanju v katerega se vtikaš popolnoma namenoma – s poskusom diskreditacije mene kot sogovornika: Da, imel bi še otroka ali dva z ljubljeno žensko, ki bi znala to vračati na enak način in v enaki meri. Do danes žal še nisem spoznal take in glede na to, da sem vsako leto starješi, ni prav veliko možnosti, da bom tako žensko kdaj spoznal. Rad pač živim mirno, brez drame in uživam v trenutnih, ki mi jih življenje nakloni.

“Otroka narediti” je v bistvu besedna zveza, ki izžareva negativno konotacijo vlog moškega v neki zvezi, nekem odnosu z žensko. Zakonodaja je kakršna je, po njej v bistvu ni razlike med enim in drugim staršem, sodna praksa družinskih sodišč pa pokaže rezultat, ki govori povsem drugačno zgodbo.
Neodgovoren seks s popolnim neznancem je pač neodgovoren in zanj se odločita oba, torej tudi posledice tega nosita oba. Vse lepo in prav, dokler ne trčimo ob sodno prakso družinskih sodišč, ki po inerciji preteklosti obravnavajo žensko – mamo (vsaj po rezultatih sodb) kot žrtev, čeprav to v resnici ni.
Meni so moje izkušnje ob ločitvi odprle oči, še posebej po tem, ko sem se razgledal in ugotovil, da se za lepo zunanjo sliko skriva dokaj grda realnost. Prej sem bil, glede teh tem, podobnega mišljenja kot ti.
Zdaj pa k čisto osebnemu vprašanju v katerega se vtikaš popolnoma namenoma – s poskusom diskreditacije mene kot sogovornika: Da, imel bi še otroka ali dva z ljubljeno žensko, ki bi znala to vračati na enak način in v enaki meri. Do danes žal še nisem spoznal take in glede na to, da sem vsako leto starješi, ni prav veliko možnosti, da bom tako žensko kdaj spoznal. Rad pač živim mirno, brez drame in uživam v trenutnih, ki mi jih življenje nakloni.
[/quote]
Med branjem tegale sem razmišljala, da si pravi “Drama Queen”, potem pa preberem zadnji stavek :)))
Zelo narobe razumeš moje pisanje. Nikakor te ne želim diskreditirat. Sam v temo vpletaš osebne izkušnje. Pa tako simpl tema je, brez vsakega filozofiranja vsak ki želi, razume 🙂

Koga pa imaš tokrat v mislih in katero temo točno?
[/quote]
V tejle temi tole temo
🙂

Predlagam ti poceni čtivo razodetja: Vaš link
[/quote]
Med drugim ga ima že mon dovolj.

Pa si ti vsaj pomislila, da ob tem ne gre za poskus manipulacije kogarkoli ali celo namen uničenje človeka, ampak za preprosto željo po konstruktivni debati.
Ker tudi tvoja predvidevanja, očitki itd. bi lahko bili podtikanje.
Zanimivo, da si tako prepričana, da se mora vse vrteti okoli tvoje lulike..
[/quote]
Ne, to je zgolj ponovno tvoje podtikanje in s tem poskusi manipuliranja.
Ampak manipulatoreji tako delujete.

Spusti.

Splav in kontracepcija ni dolžnost ženske, da bo lahko moški streljal v prazno za svoj užitek. Moški kar sami skrbite za svojo kontracepcijo. Brez zamere, moški, ampak, ali ste nekateri prizadeti, da tega ne znate?
[/quote]

As ti prizadeta, da ne znaš prebrat, da sm ženska in ne moški? In ja kontracepcija je dolžnost obeh! Sama znam poskrbet zanjo. Ce mas pa ti tak nikakav pisker na glav s katermu ne znas mislt pa kr zanosi, in potem rodi ampak ne teži tipom, da plačujejo samo zato, ker sama nisi bla sposobna poskrbet za kontracepcijo oz pravočasno ukrepanje. Ženska je enako kriva za streljanje u prazno kot moški. Sej, da v večini sama zavestno noge narazn. Razn v primeru posilstva je prisiljena v nekaj, kar noče.

As ti prizadeta, da ne znaš prebrat, da sm ženska in ne moški? In ja kontracepcija je dolžnost obeh! Sama znam poskrbet zanjo. Ce mas pa ti tak nikakav pisker na glav s katermu ne znas mislt pa kr zanosi, in potem rodi ampak ne teži tipom, da plačujejo samo zato, ker sama nisi bla sposobna poskrbet za kontracepcijo oz.
[/quote]

Saj tud tip ni bil sposoben poskrbet za kontracepcijo, zato naj nosi svoj del odgovornosti – to je skrb za otroka, ženska pa bo nosila svoj del odgovornosti – nosečnost, rojstvo in skrb za otroka. Ne bo pa tip na žensko prelagal še tisto malo odgovornosti, ki jo nosi za svoj neodgovoren seks, saj si je za to sam kriv.

Kot rečeno, kontracepcija in splav ni dolžnost ženske, da bo lahko moški šprical vanjo svojo spermo brez posledic. Naj sam poskrbi za svojo kontracepcijo ali pa trpi morebitne posledice.

Ti pa res ne razumeš osnov, da sta v spolni odnos vpletena dva. Noben tip ne plačuje SAMO zato, ker ženska ni bila sposobna poskrbet za kontracepcijo, saj ni kontracepcija odvisna samo od nje. Plačuje zato, ker ga je ON not tiščal in ON ni bil sposoben poskrbet za svojo kontracepcijo – to je njegov del odgovornosti

Ženska pa zato, ker ni bila sposobna poskrbet za kontracepcijo plačuje svoj del odgovornosti – kompletno nosečnost, kompletno rojstvo in drugo polovico skrbi za otroka.


Ne, to je zgolj ponovno tvoje podtikanje in s tem poskusi manipuliranja.
Ampak manipulatoreji tako delujete.

Spusti.
[/quote]

Žalostno.

Vse dobro…

Žalostno.

Vse dobro…
[/quote]
Neiskren vse dobro je lahko tudi žalosten.
Meni zgolj nepotreben.

Življenja niso od ljudi. To je dar. Vedno ga sprejmeš. Dar od Boga. Ti pa prej bodi odgovoren za svoje življenje, da greš v odnos le ko sta oba pripravljena. In ne za zabavo brez vesti in odgovornosti. Brez srca. Nesramnost in grešnost nista nikoli osrečevala nikogar. Blagoslov in ljubezen pa vse. Bog naj ti da pamet in srce.


Med branjem tegale sem razmišljala, da si pravi “Drama Queen”, potem pa preberem zadnji stavek :)))
Zelo narobe razumeš moje pisanje. Nikakor te ne želim diskreditirat. Sam v temo vpletaš osebne izkušnje. Pa tako simpl tema je, brez vsakega filozofiranja vsak ki želi, razume 🙂
[/quote]

Ne vpletam le osebnih izkušenj, čeprav so po moje prav osebne izkušnje edine prave.
Tema sama je pa izredno zanimiva in kot je videti vas je zelo veliko, ki se obešate na družbene norme, ki pa z vidika sodobne psihologije niso ne fer, ne dobre za razvoj družbe.

Saj tud tip ni bil sposoben poskrbet za kontracepcijo, zato naj nosi svoj del odgovornosti – to je skrb za otroka, ženska pa bo nosila svoj del odgovornosti – nosečnost, rojstvo in skrb za otroka. Ne bo pa tip na žensko prelagal še tisto malo odgovornosti, ki jo nosi za svoj neodgovoren seks, saj si je za to sam kriv.
[/quote]

Tu ne gre za prelaganje odgovornost, ne gre niti za odgovornost samo, gre za to, da so rezultat zakona in sodne prakse dvojna merila, ki so brez izjeme v škodo moškega.

Pozdrav!
Navadno le tiho spremljam debate in svoje mnenje drzim zase, ampak tokrat sem se odlocil spregovoriti, saj se popolnoma strinjam s piscem tega odstavka. Se mi zdi cisto lepo in korektno napisano. Zagovarja obe stalisci in izpostavi problematiko.

New Report

Close