Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Preberite si tole in nehajte noret

Preberite si tole in nehajte noret

https://www.24ur.com/novice/tujina/italija-le-en-odstotek-umrlih-zaradi-koronavirusa-brez-drugih-bolezni.html

Igzekli! Gre za malo hujšo gripo, ne za bolezen z apokaliptičnimi posledicami.
Res pa je, da tisti, pri katerih se bolezen razvije v hujšo obliko, utrpijo kar hude posledice, četudi ozdravijo.
…a teh, ki tako zelo zbolijo je malo, celo cesta jih letno več vzame.

Danes ima večina nad 55 vsaj eno zdravstveno tezavo. Tko, da ne bluzi. Najbrz nimas toliko let in starsev, drugače ne bi bluzil s takimi neumnimi izjavami.

In koliko ljudi nad 60 poznaš brez arterijske hipertenzije, hiperlipidemije ali diabetesa?
Kaj pa nad 70 ali 80?
Tvoj point je torej, da mladi ne umirajo (vsaj ne množično)? In iz tega lahko izpeljemo: saj bodo šli samo starejši, ok je folk kar na ulice, ko je*** starejše in zdravstvene delavce.

jaz imam. smotana je mrzlica in boleče telo, bolj kot pri gripi.Vročino nimam veliko.

Človek, ki je zelo občutljiv predvsem moški, vprašanje kakšno paniko bodo naredili. Ženske sem sto posto prepričan bodo bolečine prenesle kot manjša praska.

Umirajo tudi mladi, ki imajo kronične bolezni in ljudje, ki ne vedo, da imajo sploh kakšno bolezen in ki so zelo občutljivi na bolečine. Bodo dobili paniko, da bodo zaradi tega odšli.


Teh ki zbolijo je malo samo zato, ker se zajezuje siritev. Eni ste se zmeri v zanikanju. Kaj je to eksponentna rast in kaj potegne za sabo propad zdravstvenega sistema, pa nimate pojma. V glavi ni prov velik ane… Poleg tega se resnicni podatki skrivajo. Edina merodajna statistika bo primerjava celotnih smrti po letih, ko bo leto 2020 mimo. Sploh je pa polno drzav, ki statistike sploh ne sporocajo in je tudi ne bodo.

Samo folk nad 50, 60 ima povišan pritisk. Kaj bo z njimi :c

Ne gre tako enostavno sklepat. Glej, Italija ima glede postelj in respiratorjev preferenčni sistem. Če je nekdo star in ima kako drugo bolezen ga nit ne dajo na aparate.

1. to poročilo se nanaša na podatke, zbrane do 4. marca. Danes smo 19. marca. V tem času se je že veliko spremenilo. Zdravniki zdaj opozarjajo, da so tisti, ki jih priključijo na aparate, čedalje mlajši.
2. navajaš samo del poročila, ki govori o umrlih. Starost tistih, ki so še vedno na intenzivni negi, je veliko nižja, citiram ostali del članka: Pozor: ti podatki se bistveno razlikujejo od podatkov o hospitaliziranih. Njihova povprečna starost je mnogo, mnogo nižja. Podatki, objavljeni 5. marca, ki se nanašajo na 8342 primerov, kažejo, da je 424 primerov, kar je 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hospitaliziranih, starih manj kot 30 let. In da koronavirus ne prizanaša niti otrokom: 43 mlajših od 9 let in 85 mlajših od 19 let. In da, kot je opozoril epidemiolog Lopalco, je 12{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh bolnikov, priključenih na aparate, mlajših od 50 let. Na kratko: čeprav smrtnost narašča s starostjo, pa virus resno ogroža tudi mlajše.

Takšno mišljenje, kot od avtorja, je nesramno in egoistično. Zaradi tega, ker si brezbrižen, ker se normalno sprehajaš, lahko virus dobiš in ga nato preneseš na nekoga, ki bo zbolel in zaradi tebe umrl. Za tebe pomeni “navadna vročina”, za drugega pa kruta smrt.

In ja, tudi mladi, pod 30 let pogosto pristanejo na aparatih. In v Italiji šparajo aparate za mlade. Pri nas jih ne bodo. Vam povem, prvi starostniki bodo zasedli vsak svoj aparat za štiri tedne, potem bodo pa ostali umirali.


Tudi gripa pušča resne posledice, se lahko razširi na možgansko ovojnico…..je lahko bolezen v zelo hudem poteku, dosti smrtnih žrtev, pa ni nobene splošne panike okoli tega med ljudmi.
Ko sem jo edinkrat v lajfu staknila, sem mislila da me bo pobralo, to tako glava ubijalsko boli nonstop (tu res noben tablet ni pomagal, ostale bolečine v mišicah in sklepih in vročino je ublažil), tudi vse telo, vročina, grd kašelj da so me pljuča bolela……… torej nekako razen glavobola tipični znaki korone… uf, še zdaj se spomnim po bolezni kako slaba energija je bila v sobi in da sem konkretno čistila, zračila, da se je spet lepa in zdrava začutila…

Pri koroni se gre bolj za to, da je človeštvu nepoznan virus.. in nepoznano vedno povzroči preplah…

Hoče ti povedat, da jih je leta nazaj umiralo enako ali pa celo več, pa ni bilo apokaliptičnih napovedi in ukrepov. Torej sedaj nekaj smrdi, ker so naredili iz muhe slona.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Paja, kdaj je za gripo zbolelo samo v enem dnevu 4.000 ljudi, kot pri nas na severu danes.

Potem pa bodi celo življenje od sedaj naprej v stanovanju in ne hodi več ven, ker zaradi tebe se lahko kdo okuži in umre. Tudi takrat ko cajtngi o tem več ne bodo govorili, ker bo na vrsti kaj drugega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Teh ki zbolijo je malo samo zato, ker se zajezuje siritev. Eni ste se zmeri v zanikanju. Kaj je to eksponentna rast in kaj potegne za sabo propad zdravstvenega sistema, pa nimate pojma. V glavi ni prov velik ane… Poleg tega se resnicni podatki skrivajo. Edina merodajna statistika bo primerjava celotnih smrti po letih, ko bo leto 2020 mimo. Sploh je pa polno drzav, ki statistike sploh ne sporocajo in je tudi ne bodo.
[/quote]

Zboli vsak, ki se okuži, a le manjši odstotek jih zboli tako, da potrebujejo bolnišnično zdravljenje. Problem pa je širjenje okužbe kapljično in z aerosoli, kar prispeva k hitrem širjenju. Naš zdravstveni sistem pa žal nima ustrenih kapacitet in ker nismo v vojnem stanju tudi triaža nekako ni sprejemljiva, poleg tega pa zaradi preteklih izkušenj i slabega planiranja blagovne rezerve za zaščitno opremo niso niti obstajale – zato zgražanje in panika.
To o statistiki pa drži, države z neobstoječim zdravstvnim sistemom, političnim sistemom, kjer ena skupina pobija drugo, kjer vladajo absolutisti komunistične provenience, ne bodo vodile statistike, ali pa bo ta prirejena v korist vladajoče srukture.
…bomo videli po par mesecih, ko se bo vse skupaj umirilo. Bi si pa upal staviti, da bo pri današnjih ukrepih število mrtvih na nivoju smrenih žrtev prometnih nesreč in ne na nekajkratniku tega.


Tudi gripa pušča resne posledice, se lahko razširi na možgansko ovojnico…..je lahko bolezen v zelo hudem poteku, dosti smrtnih žrtev, pa ni nobene splošne panike okoli tega med ljudmi.
Ko sem jo edinkrat v lajfu staknila, sem mislila da me bo pobralo, to tako glava ubijalsko boli nonstop (tu res noben tablet ni pomagal, ostale bolečine v mišicah in sklepih in vročino je ublažil), tudi vse telo, vročina, grd kašelj da so me pljuča bolela……… torej nekako razen glavobola tipični znaki korone… uf, še zdaj se spomnim po bolezni kako slaba energija je bila v sobi in da sem konkretno čistila, zračila, da se je spet lepa in zdrava začutila…

Pri koroni se gre bolj za to, da je človeštvu nepoznan virus.. in nepoznano vedno povzroči preplah…
[/quote]

Jep, drži. Vsaka bolezen z zelo visoko temperaturo telesa pušča posledice na srcu, možganih…
Pluča te niso bolela, ker pljuča niso oživčena, bolele so te mišice, ki jih uporabljaš pri dihanju in tkivo okoli pljuč. Verjetno te je bolele zato, ker se ne ukvarjaš z nobenim športom in so bile zaradi kašlja preobremenjene.
Korona virus ni človeku neznan – SARS je iz iste družine. Res pa je, da vsak nov virus lahko prinese večjo obrmenitev za imunski sistem. Kar sem hotel reči je, da gre pač za naravne procese in da pač živimo v takem svetu in da lahko vsake toliko pričakujemo kako bolezen tipa kuga, španska gripa, ptičja gripa, SARS, COVID-19… Jbg… tako je in tukaj paničarjenje naredi samo več škode. Upam, da se bomo iz tega primera naučili, kaj in koliko česa morajo imeti blagovne rezerve na lagerju, da ob naslednjem takem primeru, ne bo obstala cela država.

Nekateri ste res butasti in očitno ne informirani. V Italiji se je že sesulo zdravstvo, kar že samo po sebi privede do smrti mnogo ljudi, ki ne bodo dobile potrebne pomoči.
Smrtnih žrtev je vsak dan več.
In sam največjim idiotom se zdi potreba po hospitalizacije 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuženih mačja kaša. Se posebej, ko gredo številke okuženih v nebo.
Da ne govorimo o stroških, ki bodo astronomski.

kroži posnetek, kjer lepo medicinska sestra iz bolnice pove, da še noben ni preživel, ki je rabil umetno dihanje. WHO pravi, da je takih 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa takih, ki rabi pomoč kisila…

Sestra pove, da je umrlo okoli 100 ljudi (vsi na umetnem dihanju). Okuženih so pa imeli 800. Sej kroži posnetek.

Hvala za tale popravek, čeprav enim ne gre in ne gre v glavo.
Tudi to jim ne gre v glavo, da bo zaradi prezasedenosti bolnišnic več drugih žrtev med pacienti, ki ne bodo dobili potrebnega zdravljenja, ki pa se ne bodo šteli v statistiko mrtvih zaradi coronavirusa.
Večje število mrtvih med starejšimi je tudi zato, ker se v Italiji že izvaja trijaža za respiratorje tj. prednost imajo mlajši.
Najbolj merodajen bo podatek števila mrtvih med prebivalstvom čez celo leto 2020 v primerjavi s prejšnjimi leti.
Pa še en prikaz KV vs gripa, podatki so z dne 11.3., povzel jih je Index. Zdaj je le še slabše.

[attachment=0]Screenshot_20200315-201554.jpg[/attachment]

Jep, drži. Vsaka bolezen z zelo visoko temperaturo telesa pušča posledice na srcu, možganih…
Pluča te niso bolela, ker pljuča niso oživčena, bolele so te mišice, ki jih uporabljaš pri dihanju in tkivo okoli pljuč. Verjetno te je bolele zato, ker se ne ukvarjaš z nobenim športom in so bile zaradi kašlja preobremenjene.
Korona virus ni človeku neznan – SARS je iz iste družine. Res pa je, da vsak nov virus lahko prinese večjo obrmenitev za imunski sistem. Kar sem hotel reči je, da gre pač za naravne procese in da pač živimo v takem svetu in da lahko vsake toliko pričakujemo kako bolezen tipa kuga, španska gripa, ptičja gripa, SARS, COVID-19… Jbg… tako je in tukaj paničarjenje naredi samo več škode. Upam, da se bomo iz tega primera naučili, kaj in koliko česa morajo imeti blagovne rezerve na lagerju, da ob naslednjem takem primeru, ne bo obstala cela država.
[/quote]
Ne, le imela sem hujši potek bolezni, lahko doleti vsakega.
Že od malega športam, plešem, kolesarim, veliko hodim, kondicija zelo dobra. Še danes. Tako da to ni bil razlog.
Ja, mišice, tkivo, občutek pa tak, kot da bi pljuča.
Neznan v smislu, da se to ni dogajalo prej oz če se je, ni bilo pozornosti usmerjene v to (dec. in januar sta imela veliko čudnih grip in pljučnic med ljudmi-zanimivo pa panike ni bilo neke splošne zato je tole medijsko razširjen preplah med ljudmi še toliko bolj sumljiv). Saj šele z tem izbruhom poizvedujejo kakšne vse simptome so imeli/imajo oboleli.

Panika že na splošno naredi največ škode, vendar se folk ne zaveda škodljivosti tega.

Hoče ti povedat, da jih je leta nazaj umiralo enako ali pa celo več, pa ni bilo apokaliptičnih napovedi in ukrepov. Torej sedaj nekaj smrdi, ker so naredili iz muhe slona.
[/quote]
Bil je že čas za finančno krizo.

Katerega avtorja? Avtorja članka na 24ur ali mene? Nisem nič nesramna in ne vem kaj še vse. Pri nas se držimo ukrepov, na srečo imamo hišo in vrt, na domačem vrtu sem menda lahko? Ne zganjamo pa panike in kopičimo zalog in psihiramo sebe in drugih.

Kot je rekel nekdo drug: So bolezni, ki letno vzamejo precej več ljudi, pa zaradi tega nikoli niso zvonili alarmi kot tokrat. Škoda bo večja zaradi gospodarskih posledic kot zdravstvenih. Samo prosim ne mi potem jamrat, ko boste ostali brez služb ali na znižanih plačah.


Ne, le imela sem hujši potek bolezni, lahko doleti vsakega.
Že od malega športam, plešem, kolesarim, veliko hodim, kondicija zelo dobra. Še danes. Tako da to ni bil razlog.
Ja, mišice, tkivo, občutek pa tak, kot da bi pljuča.
Neznan v smislu, da se to ni dogajalo prej oz če se je, ni bilo pozornosti usmerjene v to (dec. in januar sta imela veliko čudnih grip in pljučnic med ljudmi-zanimivo pa panike ni bilo neke splošne zato je tole medijsko razširjen preplah med ljudmi še toliko bolj sumljiv). Saj šele z tem izbruhom poizvedujejo kakšne vse simptome so imeli/imajo oboleli.

Panika že na splošno naredi največ škode, vendar se folk ne zaveda škodljivosti tega.
[/quote]

Sam sem pred leti prebolel virozo, ki se je končala z atipično pljučnico. Sredi poletja pa sem v dveh različnih letih fasal “gripoliko” virusno okužbo, ki me je konkretno zdelala in sem bil en teden kot zombi.
Amapak tako je, če bi takrat imel 70+ let, verjetno ne bi preživel.

New Report

Close