Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepisovanje testa = enka

Prepisovanje testa = enka

Sem za takojšen ukrep učencu, toda ne po krivici! Tu je učitelj naredil napako!
[/quote]
Saj ni po krivici. Mulc je prepisoval in to tudi sam priznal.

Sicer ni nujno, ampak mislim, da bo tale mamica presenečena na tem sestanku, ker po moje tja ni klicana zgolj zaradi prepisovanja.
[/quote]

Ja, tudi to je mozno.


Saj ni po krivici. Mulc je prepisoval in to tudi sam priznal.
[/quote]Torej vrašanje, zakaj učenec ni bil opozorjen in ni zaključil s testom?
Zakaj je kljub temu, da ga je učitelj videl nadaljeval igro do učenca? Pravila tu so jasna!

Torej vrašanje, zakaj učenec ni bil opozorjen in ni zaključil s testom?
Zakaj je kljub temu, da ga je učitelj videl nadaljeval igro do učenca? Pravila tu so jasna!
[/quote]

Ja. In za mulca tudi. To, da opozarjaš na učiteljevo napako, ni narobe. To, da mirno preziraš mulčevo napako, pa je katastrofa.

Ja, tudi to je mozno.
[/quote]

Treba je slišati še drugo stran, preden se karkoli odloči. Vprašanje kaj vse je še zadaj. Po moje ni samo golo prepisovanje parih (delov) računov. Otroci nikoli ne povedo celotne zgodbe. Samo olepšano njihovo in v 9. je itak vse na svetu krivično.

Ja. In za mulca tudi. To, da opozarjaš na učiteljevo napako, ni narobe. To, da mirno preziraš mulčevo napako, pa je katastrofa.
[/quote]To pa ne bo držalo. Moj prvi komentar 16.31 se nanaša na mulčevo ravnanje- odvzem testa takoj!!!! Vse ostalo v nadaljevanju so napake učitelja, zato ne podtikaj.

Ne gre za to, da ni nihče prepisoval. Smo pa vedeli, da se to ne sme in če so nas zasačili, smo tudi vedeli, da sledi cvek. Pika. Brez ugovorov. Starši so se strinjali z učiteljem. Nihče ni hodil v šolo zahtevat, da se otrok, ki kršijo pravila, ne sme kaznovat. Ljudje tu se ne zgražajo toliko zaradi prepisovanja, ampak zaradi mamice, ki ne more požreti, da ima goljufanje pri testu posledice in krivi učitelja, ker je opravljal svoje delo. Razumeš?
[/quote]

Ni res!
Mamo je povabil učitelj v šolo na sestanek.
On dela iz muhe – slona!
Učitelj naj bi prvič opozoril učenca.Če kljub opozorilu ne neha – se mu vzame list in pika! Pa kaj je treba komplicirat, mamo vlečt v šolo in obveščat ravnatelja?
Sicer se mi pa tako na splošno plonkanje ne zdi kakšen gromozanski greh.
To smo vendar vsi delali…
Pa prišepetavali tudi.
To ja spada v šolo, tako kot skrivne ljubezni do fantov iz višjih letnikov!

Mogoče pa vzgaja politika, potem dela prav. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kar pokaš od pameti.

Torej vrašanje, zakaj učenec ni bil opozorjen in ni zaključil s testom?
Zakaj je kljub temu, da ga je učitelj videl nadaljeval igro do učenca? Pravila tu so jasna!
[/quote]

In zakaj je učenec nadaljeval igro do učitelja? Tudi s te styrani so pravila jasna.

Ni res!
Mamo je povabil učitelj v šolo na sestanek.
On dela iz muhe – slona!
Učitelj naj bi prvič opozoril učenca.Če kljub opozorilu ne neha – se mu vzame list in pika! Pa kaj je treba komplicirat, mamo vlečt v šolo in obveščat ravnatelja?
Sicer se mi pa tako na splošno plonkanje ne zdi kakšen gromozanski greh.
To smo vendar vsi delali…
Pa prišepetavali tudi.
To ja spada v šolo, tako kot skrivne ljubezni do fantov iz višjih letnikov!
[/quote]

Govori zase, ne za vse!

Ni res!
Mamo je povabil učitelj v šolo na sestanek.
On dela iz muhe – slona!
Učitelj naj bi prvič opozoril učenca.Če kljub opozorilu ne neha – se mu vzame list in pika! Pa kaj je treba komplicirat, mamo vlečt v šolo in obveščat ravnatelja?
Sicer se mi pa tako na splošno plonkanje ne zdi kakšen gromozanski greh.
To smo vendar vsi delali…
Pa prišepetavali tudi.
To ja spada v šolo, tako kot skrivne ljubezni do fantov iz višjih letnikov!
[/quote]

To smo vsi delali in vsi dobili cvek, če so nas zasačili. In nihče se ni zato bunil in pisaril po forumu. A to pa ne pomeni iz muhe delati slona? Kaj ti ni jasno? Kot že povedano, močno dvomim, da je mamica klicana samo zaradi prepisovanja. Bog ve, kaj vse je mulc že skuhal ali pa zabrusil učitelju, ko mu je ta napisal enko na test.

To smo vsi delali in vsi dobili cvek, če so nas zasačili. In nihče se ni zato bunil in pisaril po forumu. A to pa ne pomeni iz muhe delati slona? Kaj ti ni jasno? Kot že povedano, močno dvomim, da je mamica klicana samo zaradi prepisovanja. Bog ve, kaj vse je mulc že skuhal ali pa zabrusil učitelju, ko mu je ta napisal enko na test.
[/quote]

Ni bilo čisto tako!
Nas so opozorili pri plonkanju in potem smo nehali.
Prav tako so nas opozorili pri prišepetavanju in smo nehali.

Govori zase, ne za vse!
[/quote]

Kdor ni plonkal, je bil pač nesposoben.Nobenega ne poznam, ki se ne bi pohvalil s plonkanjem.Nehaj se delati svetnika,
To je bilo še najmanj, kar smo ušpičili v šoli.
No, ti zgoraj pač nisi.
Smo te že izzvzeli…

Same svetnice seveda. Kateri otrok pa še ni kdaj v šoli česa prepisal? Tudi ti si in tudi tvoj pamž je. Oba sta nesposobna, neumna, goljufiva…. Sramuj se sebe in svojega froca

Ni bilo čisto tako!
Nas so opozorili pri plonkanju in potem smo nehali.
Prav tako so nas opozorili pri prišepetavanju in smo nehali.
[/quote]

Povedala si bistveno razliko med nekoč in danes. So vas opozorili in ste nehali. Danes pa se užalijo, ker so bili opozorjeni, ker oni pa že niso taki in potem prideta mami in oči v šolo povedat, da njihov res ni tak in naj se mu opravičijo, ker so ga po krivem obtožili.

Pri nas je v OŠ in v SŠ pri vsakem profesorju plonkanju sledil cvek. Opozorilo je bilo na začetku ure, ko so razdelili teste. “Srečno pri reševanju, kdor bo plonkal, prepisoval, prišepetoval, dobi cvek.” In je bilo vsem jasno, tudi staršem. Ne vem, zakaj je danes treba vsem narisat, napisat, uprizorit z lutkovno predstavo, pa še ni vsem jasno in se vedno najdejo taki, ki se jim zdi, da bi morali biti opravičeni teh ukrepov.

Otrok je ravnal narobe, to ti je jasno. Jasno ti je tudi, da je učitelj ravnal narobe. Reakcija je pretirana.

Včasih, če si preposoval, si dobil cvek in nihče ni težil staršem ali celo težil ravnatelju. Učitelji nimajo avtoritete? Halo, saj je sploh nočejo imeti! Vse bi preložili na starše in nadrejene. Učitelj še enega prepisovanja ne zna rešiti po pravilniku. Gotovo imate pravilnik, ki velja v primeru, ki se je zgodil.

Kakršno godljo si je učitelj skuhal, naj jo reši. Kaj se to pravi zaradi enega prepisovanja klicat starše v šolo!
Mulc naj se pa nauči matematiko, jo bo rabil tudi za NPZ in v srednjo šolo tudi ni dobro priti s slabim znanjem iz matematike.


Danes učitelji nimajo več nobene avtoritete, ker jim je bila odvzeta… zdaj sončka ne smejo niti grdo pogledat, že uletijo odvetniki.
[/quote]
Učitelj ima toliko avtoritete kolikor si jo zna sam vzeti. Ni tu nič povezani z odvetniki.
Avtorica pa pretirava 100 na uro. Ko se je sin odločil da bo prepisoval je vedel kake so posledice. Zna se zgodit da na sestanku tudi izve da je bil sin opozorjen pa tega ni upošteval.
Pri nas je hči tudi enkrat prišla domov vsa zgrožena da je njej in sošolka učiteljica vzela test ker naj bi sošolka mojo hči med testom nekaj vprašala. Sva ji z možem povedala da pravila pozna med testom gledaš v svoj test in se ne pogovarjaš z drugimi. Šola za naprej pa je bila takrat v 4 ali 5 razredu.
Ko smo mi v SŠ prepisovali, no smo tudi dobili vrnene nepripravljene teste ja nič. Smo čez en teden se enkrat pisali kaj češ. Ko greš delat nekaj kar je proti pravilom moraš vedeti da boš nosil posledice

Glede klicanja staršev v solo zaradi prepisovanja. Jaz po moje medi sla v solo. Res mi ni do tega da ure koristim in hodim 30km iz službe da učitelju povem da se strinjam z ukrepom. Pisala bi mu Mail če se lahko slisiva po telefonu.
Če je pa se kaj drugega no to je pa potem drugo

Kdor ni plonkal, je bil pač nesposoben.Nobenega ne poznam, ki se ne bi pohvalil s plonkanjem.Nehaj se delati svetnika,
To je bilo še najmanj, kar smo ušpičili v šoli.
No, ti zgoraj pač nisi.
Smo te že izzvzeli…
[/quote]

Mandolina, ne sodi vseh po sebi. Jaz se bolj strinjam s tistimi, ki se ne strinjajo s tabo.

Ja, 1x sem res plonkala, z zavestjo, da če me dobijo, da bo ena in se bom v zemljo vdrla od sramu. Zato plonkca pravzaprav sploh nisem uporabila.

O kakšnih opozorilih pa ti govoriš.

Pri nas si lahko v isti uri dobil enko iz testa, ker si plonkal. Pa še eno, ker si bil takoj vprašan in seveda nisi znal. To pa je pomenilo, da imaš ob prvi konferenci zaključeno ena.

Očitno smo iz različnih generacij.

Torej je dandanašnji plonkanje dovoljeno do prvega opozorila?

Nas so učitelji ob začetku ure seznanili s posledicami in to je bilo, da če te dobijo pri prepisovanju je ena. To je bilo pa kadarkoli, na začetku ure, ob koncu ure in celo po uri, če je bilo evidentno, da si delal enake napake kot sosed. Če se nista zmenila, kdo je bil prepisovalec, je bila ena za oba.

To današnje se mi zdi skregano z vzgojo oz. sporoča, goljufaj, a pazi da te ne dobijo, če te dobijo, se bomo pa že nekako zmenili, da posledice ne bodo prehude zate oz. bomo že poiskali napake pri drugih, tako se bo zate razpletlo čim bolj ugodno.

V šoli so pred morebitnim izrekom vzgojnega opomina dolžni, zakonodaja jih obvezuje, govoriti s starši.
(Kaj pa vem, morda ne gre samo za prepisovanje, morda gre še za nesramnosti izrečene ob tem, ko ga je učitelj dobil ali pa že prej kakšno motenje pouka).
Se pa o tem ne pogovarja po telefonu (po telefonu se lahko kvečjemu izreče povabilo staršem na GU).

Kaj torej predlagaš?

Mandolina, ne sodi vseh po sebi. Jaz se bolj strinjam s tistimi, ki se ne strinjajo s tabo.

Ja, 1x sem res plonkala, z zavestjo, da če me dobijo, da bo ena in se bom v zemljo vdrla od sramu. Zato plonkca pravzaprav sploh nisem uporabila.

O kakšnih opozorilih pa ti govoriš.

Pri nas si lahko v isti uri dobil enko iz testa, ker si plonkal. Pa še eno, ker si bil takoj vprašan in seveda nisi znal. To pa je pomenilo, da imaš ob prvi konferenci zaključeno ena.

Očitno smo iz različnih generacij.

Torej je dandanašnji plonkanje dovoljeno do prvega opozorila?

Nas so učitelji ob začetku ure seznanili s posledicami in to je bilo, da če te dobijo pri prepisovanju je ena. To je bilo pa kadarkoli, na začetku ure, ob koncu ure in celo po uri, če je bilo evidentno, da si delal enake napake kot sosed. Če se nista zmenila, kdo je bil prepisovalec, je bila ena za oba.

To današnje se mi zdi skregano z vzgojo oz. sporoča, goljufaj, a pazi da te ne dobijo, če te dobijo, se bomo pa že nekako zmenili, da posledice ne bodo prehude zate oz. bomo že poiskali napake pri drugih, tako se bo zate razpletlo čim bolj ugodno.
[/quote]

En veeeeeelik podpis pod tole.

Kot bivša učiteljica, si tudi jaz ne znam razložiti reakcije učitelja in predvidevam, da mora biti še kaj zadaj. Ampak predvidevanja so samo to, predvidevanja, niso dejstva.

Kakorkoli obrnemo, če obstaja pravilnik, v katerem točno piše, kaj se naredi ob prepisovannju, potem ta pravilnik velja za oba, učenca in učitelja. In narobe sta ravnala oba, učenec, ker je prepisoval in učitelj, ker se ni držal pravilnika.

ALi morda zagovarjate, da so pravilniki samo za učence, učitelji se jih pa lahko držijo ali pa ne?

Pa tudi to, da učitelji nimajo avtoritete je bulšit, imajo točno toliko avtoritete, kolikor si je vzamejo. In s takimi dejanje, mimo pravilnika, si zagotovo pri mladih ne pridobijo, ne avtoritete, ne spoštovanja.

Tudi sama sem večkrat naletela na očitno prepisovanje, šele ko sem popravljala teste. In nikoli, res nikoli, nisem šla spreminjat ocene ali pa izvajat nekih sankcij. Ker kot je ena pred mano napisala, očitno nisem dovolj dobro opravila svojega dela, če prepisovanja nisem opazila.

Sem pa udeleženim seveda povedala svoje sume, da je zadeva prepisana, ampak ocena je obveljala. Jebat ga, tko je. Sem bila pa ob naslednjem testu bolj pozorna. In prej ali slej je realno znanje vsakega učenca prišlo na plano. Brez vpletanja staršev, ravnatelja in spraševanja cele snovi za nazaj.

In pri učencih sem veljala za zahtevno, ampak pravično. S posluhom za dejanske težave učencev/dijakov in z bolj ali manj ničelno toleranco do njihovega bulšita.

Jaz bi pogledala akte šole, če o tem kaj piše.Če ne, potem ucitelj ne more tako ekstremno tezit.
Vnaprej mora biti zapisano, kaksne so posledice plonkanja. Sicer nisem pristas odvetnikov v soli, ampak to je pa primer zanje.

Naletela si na očitno prepisovanje in nisi ukrepala? Mevža. Ja res je, vsak učitelj ima toliko avtoritete, kolikor si jo vzame in ti si je nisi vzela ravno veliko. Ker si mevža. Veš kako izgleda avtoriteta? Pri nas v sš, kar ni tako dolgo nazaj (pred 15 leti), je profesor naletel na očitno prepisovanje, ko je pregledoval teste. In veš kaj je naredil? Ni bilo treba nobenih staršev, groženj, ravnatelja….. Le prinesel je teste, poklical “krivce” po imenu in rekel, da imajo minuto časa, da se dogovorijo, kdo je od koga prepisoval. Priznanje je padlo v 15 sekundah. Sledil je seveda šus v redovalnico. Vedeli smo, da z njim ni šale, da misli resno in nima smisla lagati, ker bi na tak ali drugačen način dosegel svoje. Kako bi mulci odreagirali pri tebi? Zatrjevali bi, da to ni res, pa da itak ne moreš dokazat, ter se ti smejali za hrbtom, vsakič ko bi šla po hodniku. No, saj to so tako ali tako počeli, ker si bila “una ta glupa”, ki je pustila goljufati.

New Report

Close