Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepoznate osebo z mejno osebnostno motnjo?

Prepoznate osebo z mejno osebnostno motnjo?

Evo tak primer je moja šefinja, na žalost so jo redki skužli, pometa vse pred sabo, zleze pod kožo. Drugače pa ful nesposobna, manipulira pa tako, da sam zase ne veš. Čakam samo, da se bo s kakšnim tipom zapletla in si sama jamo skopala, ker sem izvedela iz njene bivše firme, da je to pogosto pri njej.
[/quote]
….razrita faca od mladostniške mazoljavosti- čez pa na debelo pudra in mejkupa , mušus parfum… prozorne bluze… zoprn zafnan glas, uporaba anglizmov v vsakem drugem stavku ?

da ni ista !?!… čeprav dvomim da bi v roku 15 let kjer koli prilezla do šefice… ali pač?
V moji bivši firmi je delala v računovodstvu kot pomoč. Površna zelo.
Izpad že zjutraj, če je kavomat prepočasi delal…

Moj bivpi mo je to znal zelo dobro prikrivat in manipulirat 10 let. na prvem zmenku – nikakor; znajo dobro maske na obraz za javnost dat in se pretvarjat. Dokler imajo osebno korist.

No ja, dajmo imeti iste standarde še za druge. Od Bratuškove, do Šarca, do kleptomanskih ministrov in sekretarjev, do RKC tajnikov in do ex partijcev in klerikalcev.
[/quote]

Pa cel kup CEOjev po raznih podjetjih tudi ( direktorji, bankirji).

80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh gejev ima borderline. Hura za geje!!!

😬

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3203737/

Taka oseba bo vodila našo državo.

Osebam z osebnostnimi motnjami je korist povsem nepomembna. Pravzaprav je temelj vseh teh motenj ravno iracionalno vrenotenje, pogojeno s custvenimi vzgibi, ki dolgotrajno odstopa od nekih druzbeno pricakovanih pravil (norm). Te t.i. motnje so ravno zaradi tega aktualne sele v modernem svetu, v katerem je poudarjeno razumsko dozivljanje in vedenje in se vsaka impulzivnost steje za odstopanje 8ob dolgotrajnem ponavljanju pa za motnjo). Skratka… njuejdzevski bulsit.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

😬

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3203737/
[/quote]

Čak, a to je legit in res. Geji imajo več borderlina kot strejti?

Takim se reče latentni psihoti. Spoznaš jih šele na drugo žogo.

Zakaj pa ravno geji, a ima to kakšen smisel

Čak, a to je legit in res. Geji imajo več borderlina kot strejti?
[/quote]

Da, med moskimi homoseksualci je bistveno vec taksnih, ki kazejo znake MOM, kakor med heteroseksualnimi moskimi. Kar je povsem logicno, saj kot sem zapisal: MOM predstavlja bolj ali manj tipicno zensko vedenje. Zato tudi za homoseksualno orientirane zenske po pricakovanjih to ne drzi. Pricakval bi, da je pri homoseksualnih zenskah znatno bolj prisotna shizoidna motnja, kakor pri heteroseksualnih.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Naša Redna : ) Pa sploh na zmenek z njo ni treba, da to vidiš.

Zakaj pa ravno geji, a ima to kakšen smisel
[/quote]

Da, ima. MOM je v srzi modus operandi zensk. Nekaj povsem normalnega. Motnja je zgolj z vidika sodobne druzbe, v kateri se favorizira razumskost in ki se trudi zabrisati (psiho-socialne) razlike med spoloma. Enako kakor homoseksualnost, ki je – v razsirjeni obliki – zgolj novodobna pogruntavscina, oz. bolje receno posledica (cesar ne gre mesati z biseksualnostjo).

Po naravi stvari smo moski bolj ali manj v stanju uzivati tako v spolnosti z moskim, kakor z zensko. In po naravi stvari so objekti nasega pozelenja ponavadi tisti, ki jih dojemamo kot najtezje dosegljive. Zato so npr. incestni odnosi v naravi redki, ker so druzinski clani “na dohvat ruke” in se praviloma prakticirajo zgolj v nuji. Nekaj tezje so dosegljivi kolegi, s katerimi moski prezivlja vsakdan, sploh tisti na vrhu hierarhije, a se vedno redko dovolj zanimivi. Najbolj nedosegljive so zenske, ki jih za razliko od moskih, ki nas vodi zelja za uzitkom, vodijo predvsem strahovi in so zategadelj po naravi veliko bolj previdne.

Toda po naravi stvari so tudi med moskimi taksni, ki jih bolj kakor zelja za uzitkom motivirajo strahovi(in obratno, so tudi “moskinje”, ki jih bolj motivira uzitek, kakor odsotnost nevarnosti). Ce k temu dodamo se druzbeno nesprejemljivost spolnega obcevanja z moskim, je rezultat na dlani: nekaterim moskim zaradi frustracije ne prinasa uzitka nobena druga vrsta obcevanja, kakor obcevanje z moskim. In tem danes recemo homoseksualci.

In kdo je za njih najvecji izziv? Ja moski, ki so po naravi stvari previdni, motivirani s strahovi – torej t.i. pozensceni moski. In ker gre pri MOM za povsem obicajno zensko dozivljanje in vedenje in ker obstajajo tudi moski, ki so po dozivljanju veliko bolj feminilni in ker so med temi tudi taksni, ki uzitek v spolnosti morejo doziveti samo z moskim, je to drugi pol moskih homoseksualcev – feminilni pol.

In osnovno logicno sklepanje da potem rezultat, da je med homoseksualci vecji delez taksnih z MOM, kakor med heteroseksualnimi.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To so psihopati in veliko serijskih morilcev je imelo to motnjo.

Ženske na monu so sami osamljene, žalostne in verjetno tudi katera tepena.

.. pa tudi ponižane, izkoriščane in osramočene s strani moških z MOM zagotovo. Če pa je zraven z leti še prisoten alkohol, je pa kombinacija ubijalska preizkušnja za žensko psiho. Malokatera zdrži brez pomirjeval v takih situacijah.

Za štiri stene zasebnosti javnost nima vpogleda, kaj se dogaja, zato se veliko tega ne ve. Ne moreš pa tega na začtku zveze nikakor predvideti. Ker so zelo zelo dobri manipulatorji, igralci in koristoljubci.

Psihopati zalo dobro zavohajo strah pri vseh ljudeh in takoj vedo, kakšne čustva nam prevladujejo. In tu udarijo.

Normalni ljudje na prvo žogo, ne moremo prepoznati, psihopata.

Edini kriterij pri spoznavanju ljudi mi je: “si mi všeč ali pa mi nisi všeč”. Je vseeno ali gre za 1. zmenek, 15. ali pa dolgoletno zvezo ali za odnos med prijatelji, v službi in družini. In popolnoma vseeno kakšno motnjo imaš. Če mi nisi všeč, mi pač nisi, pa si lahko perla brez motenj;)

Sem se pa naučila poslušati ljudi. In ko ti oseba prvič izreče žaljivko na osebnem in nizkem nivoju, takrat je prilika, da vidiš s kakšnim človekom si in kako blizu jo boš spustil. Če ti kaj takega izreče ljubljena oseba, ki točno ve, kako te bo določena žaljivka prizadela…je to iztočna točka, da se elegantno umakneš in jo odstraniš iz svojega življenja.

Varnost doma in osebna rast in zadovoljsto, medsebojno spoštovanje in zaupnost so temelji.

Ne, ne bi prepoznala. Tudi ni fer, da tako na hitrico sodiš človeka (ki ima morda samo slab dan). Seveda pa pri ljudeh potem, ko jih spoznavaš, ugotavljaš različne vedenjske vzorce. In da, za eno osebo, ki jo poznam, sem v nekem trenutku spoznala, da je njena osebnost verjetno preko tiste meje, ki označuje normalnost,

Jaz sem bila posiljena. Stara bila 13 let in posilil me je učenec višjega razreda. To, da si psihopat, sadist, se pokaže že v otroštvu. Ta kreten je že v osnovni šoli pil, sprical šolo, se družil z barabami. Sadist tipičen in verjetno nisem bila prva in ne zadnja. Če tudi odsluzijo kazen.

Sem bila v osnovni šoli posiljena s strani sadista iz višjega razreda. Njemu se je videlo, da je, nenormalen. Ne fizično. Psihično. Sprical šolo, pil, se norčeval iz avtoritet. Maltretiral druge. To ali si sadist, psihopat se pokaže že v otroštvu. In sigurno nisem bila prva in zadnja. Se ne spremenijo, če tudi v kasnejših letih ustvarijo normalen način življenja, za druge. To jim je samo krinka, da lahko naprej delajo sranja, drugim ljudem, taka in drugačna.

Na žalost ali srečo jih zdaj jaz takoj prepoznam. Kot je nekdo napisal, zavoham jih. Imajo tisto čudno osladno energijo.

osamljena sem zelo………..

Odgovor na objavo uporabnika
Na zmenku, 26.02.2020 ob 09:40

Recimo, da greste na zmenek z moškim/žensko, znate prepoznati vedenjske odklone, da si rečete, s tem človekom pa nekaj ni vredu? Znate prepoznati znake mejnostne osebnostne motnje, sociopatije, psihopatije?

 

Imam izkušnjo z borderlinerko tako da je nekaj rdečih zastavic, da lahko prepoznam takšno žensko. Predvsem to, da hoče zelo hitro začeti resno zvezo in ti govoriti kako si najboljši in vsi bivši so bili kreteni.

Najboljši pokazatelj je pa pomoje hitra sprememba vedenja. Iz čiste scukranosti do jeze v trenutku. Sicer tudi to ni na zacetku tko opazno ampak po par tednih sigurno pride na plan.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Se prepozna, 26.02.2020 ob 10:44

So na začetku nenormalno, izstopajoče prijazni, priliznjeni. Kao znajo uganit vse tvoje želje, te nenormalno kao občudujejo, hvalijo……Se samo prenarejajo, da te poslušajo, da jih zanimaš kot oseba, saj on vsakega človeka hoče zasužnjiti, da mu je maksimalno pokoren, da dela z njim kar hoče, sčasoma vedno močneje žali in vedno pogosteje pokaže svojo hudobijo tudi navzven tako, da te skušajo prepričati, da si vsega kar gre med vama narobe ti kriv , da si neumna, nevredna, da brez njega nisi nič on pa je kralj sveta kateremu morajo biti vsi podrejeni. Tako nekako.
Daleč proč od ljudi s kakršnokoli osebnostno motnjo ali drugo psihično boleznijo, če želiš umirjeno in kvalitetno partnerstvo. Tako pač je.

Daleč proč od takih ljudi, vendar moj sosed je prav tak. Po začetni priliznjenost, ko se je preselil v našo soseščino, je začel delati take hudobije in nasilnosti, kot so preprečevanja prehoda po poti, naselitev drobnice v neposredno bližino moje hiše, metanje mrtvih živali pred hišo in v hišo, krasti sadje, metati blato v hišo in še govoriti o tem, kako me je pretepel, ker sem “potrebna”. Iz prej lepe hiše, je naredil umazanijo, ki ji ni para. Zaradi njegove žene in otrok ne maram vpletati njegovih izprevrženih nagnenj, toda definitivno je to oseba z mejno psihično motnjo.

Odgovor na objavo uporabnika
moj sosed, 04.06.2021 ob 14:00

Daleč proč od takih ljudi, vendar moj sosed je prav tak. Po začetni priliznjenost, ko se je preselil v našo soseščino, je začel delati take hudobije in nasilnosti, kot so preprečevanja prehoda po poti, naselitev drobnice v neposredno bližino moje hiše, metanje mrtvih živali pred hišo in v hišo, krasti sadje, metati blato v hišo in še govoriti o tem, kako me je pretepel, ker sem “potrebna”. Iz prej lepe hiše, je naredil umazanijo, ki ji ni para. Zaradi njegove žene in otrok ne maram vpletati njegovih izprevrženih nagnenj, toda definitivno je to oseba z mejno psihično motnjo.

Tak človek sodi za zapahe in zapreti za njim jeklena vrata.

Odgovor na objavo uporabnika
Replika, 26.02.2020 ob 09:46

Na prvi pogled je to težko, ker so praviloma ti ljudje zelo dobri manipulatorji.
Začetek razmerja porabijo za to, da te “prečitajo” in ti ponudijo točno tisto, kar potrebuješ, kasneje pa postopoma pokažejo pravi obraz.
Pravilo bi bilo; “če je prelepo, da bi bilo lahko res, potem verjetno ni res”

Res je –  lahko traja tudi 10 let in več, predno jih 2lahko šele” spregledaš – ker ti tega zavesno ne dopustijo; ker ponavadi so uglajeni, načitani, naučeni kako se morajo obnašati, striktno ciljano, problem pa je še dodatni,če določene metode prevzamejo in se načijo od drugih manipulatorjev, kot njihovi učenci, tudi skozi posel, ne samo zasebno –  in tako imajo masko na obrazu toliko časa, dokler imajo oni svojo osebno korist ali pa dokler jih ne pogruntaš in jim to predočiš potem so grozno maščevalni, ker si jih razkrinkal… se prebudi v njih maščevalni nagon, je tipičen za njih v takih primerih potem;   Če si iščejo svojega žibljenskega sopotnika že v dobi, ko so možgasko odrasli, potem iščejo načrtno nekoga “šibkega”, ki ga bodo uspeli zmanipulirati, da bo le ta dloval v njihovo korist. Ponavadi niso niti zmožni razviti zdravega iskrenega čustvovanja, je velikokrat lažno ustvarjeno – govorjenje, rad te imam, ipd….Poleg tega, da so odlični manišulatorji, so tudi lahko tudi odlični izkoriščevalci za lastno korist, usluge,  samo za njihovo zadovoljstvo in njihovo osebno zadovoljitev.  Imajo ponavadi tudi visoke estetske in materialne zahteve in potrebe – samo najboljše je dobro zanjih. Včasih  so kar se čustvenega področja tiče že pravi dementorji.

New Report

Close