Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepoznate osebo z mejno osebnostno motnjo?

Prepoznate osebo z mejno osebnostno motnjo?

Recimo, da greste na zmenek z moškim/žensko, znate prepoznati vedenjske odklone, da si rečete, s tem človekom pa nekaj ni vredu? Znate prepoznati znake mejnostne osebnostne motnje, sociopatije, psihopatije?

Na prvi pogled je to težko, ker so praviloma ti ljudje zelo dobri manipulatorji.
Začetek razmerja porabijo za to, da te “prečitajo” in ti ponudijo točno tisto, kar potrebuješ, kasneje pa postopoma pokažejo pravi obraz.
Pravilo bi bilo; “če je prelepo, da bi bilo lahko res, potem verjetno ni res”

Na prvi pogled ne, ker je takim osebam skupno to, da so kot socialni kameleoni, ampak se čez čas razkrinkajo kar sami, ker njihovo leporečenje ne sledi več njihovim dejanjem. Pri takih je velikokrat prisotna samovšečnost. Vedno govorijo več ali manj samo o sebi in na podlagi tega tudi sprejemajo odločitve. To ne pomeni, da so zlobni, samo neverjetno egoistični.

Seveda, šolski primer je Janez Janša.

No ja, dajmo imeti iste standarde še za druge. Od Bratuškove, do Šarca, do kleptomanskih ministrov in sekretarjev, do RKC tajnikov in do ex partijcev in klerikalcev.

Na prvem zmenku lahko prepoznas samo vedenjske motnje. Osebnostnih ne.

Te že na prvem zmenku dobro položi in poskrbi, da se zaljubiš vanj. Prebere te preko chata z nepomembnimi vprašanji in teli narcisopsihici vsi nenormalno dobro zgledajo, za vsako besedo imajo rešitev, same rožice. Z vsakim si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kompatibilna. Čez 1 leto pa ugotovis, da ni to kar si mislila da je. Vsi imajo skupne točke, manipulirajo, so flegma, zavajajo, prikupijo se staršem in varajo.

Manipulatorja prepoznaš takoj, ko ti hoče vsiliti/podtakniti nekaj svojega, da bi prišel do svojega cilja, ko te omalovažuje s tem namenom, napada, ne sliši tega kar poveš o sebi, ker pač le ta ve kdo naj bi ti bil, ker te s tem hoče prepričat, da to postaneš (čeprav zaigrano), da bi prišel do svojega cilja, obračanje besed, minimaliziranje tvojih zadev in povečevanje svojih itd. O sebi pove zelo malo (še tisto kar pove so večinoma laži), o tebi pa ima za veliko za povedat.

Zadovoljen pošten človek tega enostavno ne počne, saj pove o sebi tako kot je in pusti drugemu da se pokaže tak kot je.

ja, že preden ga spoznaš, ima takšen način dopisovanja po netu, kot da sta skupaj. nek tak občutek ti da, kot da že imata odnos. ima nek drugačen manipulatorski način komuniciranja. pogrunta te že po dopisovanju. piše pa ti od jutra do večera še preden se spoznata, zato da te pridobiva. pri prvem sexu ti govori same nebeške besede in komplimente.
nikoli ti ne bo priznal, da ima druge, pa tudi če najdeš spermo na njegovi rjuhi. ko znoriš, je popolnoma hladen, on se s tabo na takem nivoju ne bo pogovarjal, ker je višje od tebe. ti si na koncu psihička.

So na začetku nenormalno, izstopajoče prijazni, priliznjeni. Kao znajo uganit vse tvoje želje, te nenormalno kao občudujejo, hvalijo……Se samo prenarejajo, da te poslušajo, da jih zanimaš kot oseba, saj on vsakega človeka hoče zasužnjiti, da mu je maksimalno pokoren, da dela z njim kar hoče, sčasoma vedno močneje žali in vedno pogosteje pokaže svojo hudobijo tudi navzven tako, da te skušajo prepričati, da si vsega kar gre med vama narobe ti kriv , da si neumna, nevredna, da brez njega nisi nič on pa je kralj sveta kateremu morajo biti vsi podrejeni. Tako nekako.
Daleč proč od ljudi s kakršnokoli osebnostno motnjo ali drugo psihično boleznijo, če želiš umirjeno in kvalitetno partnerstvo. Tako pač je.

So na začetku nenormalno, izstopajoče prijazni, priliznjeni. Kao znajo uganit vse tvoje želje, te nenormalno kao občudujejo, hvalijo……Se samo prenarejajo, da te poslušajo, da jih zanimaš kot oseba, saj on vsakega človeka hoče zasužnjiti, da mu je maksimalno pokoren, da dela z njim kar hoče, sčasoma vedno močneje žali in vedno pogosteje pokaže svojo hudobijo tudi navzven tako, da te skušajo prepričati, da si vsega kar gre med vama narobe ti kriv , da si neumna, nevredna, da brez njega nisi nič on pa je kralj sveta kateremu morajo biti vsi podrejeni. Tako nekako.
Daleč proč od ljudi s kakršnokoli osebnostno motnjo ali drugo psihično boleznijo, če želiš umirjeno in kvalitetno partnerstvo. Tako pač je.

Poznano.
Ampak jaz te, ki imajo tak način dopisovanja že na netu kot da sva skupaj in mi piše same superlative, hvalospeve ter pošilja neke srčke in rožice, blokiram kar takoj. Tip me sploh ne pozna, naj mi neha nekaj blodit. Tako da moram potrkat, sem jih kar nekaj prek neta spoznala, niti enega takšnega bedaka.

A verjamem, da so ženske tako lačne teh posladkanih besed, da kar po vrsti padejo v njihovo igro in se osmolijo.

Ne vem no . A to obstaja? A se vam ne zdi, da kar ljudem ki vam že na prvo žogo glede na to kar vam povedo in izrečejo, niso všeč? Povedano iskreno, ne verjamem kaj dosti v take in podobne motnje. Bolj verjamem v to, da jih je okolica sprejela z navadami in razvadami kakršne imajo.

Ne vem no . A to obstaja? A se vam ne zdi, da kar ljudem ki vam že na prvo žogo glede na to kar vam povedo in izrečejo, niso všeč? Povedano iskreno, ne verjamem kaj dosti v take in podobne motnje. Bolj verjamem v to, da jih je okolica sprejela z navadami in razvadami kakršne imajo.
[/quote]

Če ti ne verjameš, še ne pomeni, da ne obstajajo. Za MOM imaš celo tukaj kar dva podforuma, btw.

Osebe s temi motnjami težko prepoznaš na 1. zmenku, če so oni pravi psihoti, še na naslednjih ne. Potem, ko si enkrat totalno pod njihovim okriljem, takrat ja.

pri meni niso bili ravno srčki, ampak te sprašujejo kje si, kaj delaš…dajo ti občutek da so že od jutra do večera s tabo. dajejo v glavnem ogromno pozornosti. ker ženske rabimo pozornost.
to igro igrajo z večimi odenkrat.
ustvarijo ti ogromna pričakovanja. potem pa jih lahko odenkrat ne zanimaš več. če s čim užališ njihov ego, ali pa pokažeš da si se zatreskala in te zanima s kolikimi f.uka.

Če ti ne verjameš, še ne pomeni, da ne obstajajo. Za MOM imaš celo tukaj kar dva podforuma, btw.

Osebe s temi motnjami težko prepoznaš na 1. zmenku, če so oni pravi psihoti, še na naslednjih ne. Potem, ko si enkrat totalno pod njihovim okriljem, takrat ja.
[/quote]

Tukaj ženske avtomatično povzamejo, da so samo one žrtve in moški tisti, ki imajo MOM. Daleč od resnice!

MOM je v bistvu zgolj tipicno zensko dozivljanje/custvovanje izven okvirov koristnosti za kapital. Ce bi se sli dobnjakarstvo, bi MOM v razlicnih izrazenostih lahko pripisali kakim 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zenskam in kakim 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moskim.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A se je tebi čisto dokončno sfuzlal?
:))))

Huh v tem sem pa prepoznala svojo šefico. Na koncu ne veš več kako se pišeš in te žejnega pelje čez vodo.

Prepoznaš ga tako, da ti telo pove, da nekaj ni ok, da se nekaj čudnega dogaja, nenaravnega. Drugače ne znam povedati, rabiš pa običajno čas…

Jaz imam očitno da “sixt sense” za “paciente”

Določenih ljudi , ampak res zgolj določenih, ne prenašam organsko in anorgansko ne… pa mi ni nikoli v življenju nič naredil, nič žalega rekel, me grdo pogledal… kar koli … ampak ga ne morem niti videt, niti poslušat… odbija me toliko, da sploh ne znam pojasnit.

Do sedaj v življenju me ta občutek še ni prevaral… velikim sem se izognila v treh primerih pa lahko rečem potrjeno da me občutek( tisti primarni) prav res ni prevaral.

prvi primer je bil v srednji šoli; sošolka kot rit in gate sva bili, spozna nekega tipa… meni model totalno odbijajoč, še nje sem se izogibala kadar je bila z njim. Sta ostala skup kar nekaj let, no sej pri 17 je z njim zanosila, pri 20ih pa bila prvič v varni hiši. Ta isti model kasneje baje imel iste “pogone” še z dvema bodočima partnericama
drugi primer ; pri mojih starših , nov sosed… 1. leto buteljka pa kofetki, drugo garaža čez mejo in tožbe. Črna gradnja čez mejo še pri sosedih taisti se širil na vse konce brez soglasij , spet nekemu drugemu sosedu roko zlomil( 80 letniku), neke mačke streljal po okolici….Inšpektorje napadal… Prvi dan ko je prišel na vrata se predstavit, jaz sem mu odprla, prvi vtis, tisti ksiht, kretnje način govora….uf… nikoli ne bom pozabila, antipatičen tolk… ne znam pojasnit. Ampak ostala soseska pa navdušena , kolk je bil fajn, pa prijazen, pa oh in sploh… no pa so ga spoznal :))

Tretji primer. Nova sodelovka… od dneva 1 mi je bila odbijajoča. Pa čeprav se je tolk trudila pa se smukala okoli mene , jaz je nisem mogla prenašat zraven sebe. Prav iz tira me je vrgla, tolk da sem prosila za premestitev v drugo poslovno enoto, sem se raje 25 km vozila, samo da je nisem gledala. Scene kakšne so bile z njo v roku enega leta….
Je pa zanimivo, koliko je znala obrnit kolektiv, to so bile kot čebelice v panju strumne in vesele … prvi mesec :)))…. drugi se je spečala z nekim sodelavcem, tretji so že padale odpovedi… “zjahala” je cel kolektiv, sociopat – šolski primer , potem pa šla in še tožila… pa grozila bivšim zaposlenim jih zalezovala…

No, večina govori o narcisoidnosti… Imaš še dovolj drugih.
Na 1. Zmenku zelo težko prepoznaš, z izkušnjami zavohaš. Vse kar lahko prepoznaš, je občutek, da nekaj ne štima čist – bodi zelo pozorna na vse, ker tega hudiča res težko najdeš v detajlih.
Oni samo oponašajo, in ne glede na to kako dobro igrajo, vedno bo nekaj odstopalo.

Poznano.
Ampak jaz te, ki imajo tak način dopisovanja že na netu kot da sva skupaj in mi piše same superlative, hvalospeve ter pošilja neke srčke in rožice, blokiram kar takoj. Tip me sploh ne pozna, naj mi neha nekaj blodit. Tako da moram potrkat, sem jih kar nekaj prek neta spoznala, niti enega takšnega bedaka.

A verjamem, da so ženske tako lačne teh posladkanih besed, da kar po vrsti padejo v njihovo igro in se osmolijo.
[/quote]

Mislim, da se jih da prepoznati, ampak ne takoj. Mora priti do kakšnih trenj ali konfliktov, potem vidiš pravi obraz človeka, pa ni nujno, da gre za MOM.

še enega sem se spomnila :)))
Prodajalec avtomobilov
greva z mojim zame gledat nek rabljen avto. Iz oglasa kar prelepo da bi bilo res… dve leti star golf, nobenih kilometrov ves ohranjen. Tisti tip naju je dobesedno hotel prisiliti v nakup, meni je takoj alert naredilo. Že pri razkazovanju tistega avtomobila me je zablokiralo. Tip klicaril zvečer, pa potem še celo čez nekih 14 dni , da bo avto kar pripeljal, da naj ga sedaj kupim ipd.
Toliko navijal in težil ,da sem mu s policijo zagrozila da je nehal.
In kot zakleto nek znanec kasneje kupil tisti avto. se izkazalo , da je bil sestavljen iz treh skupaj, se tožaril leta z njim. Grožnje pretepi… ni da ni

Hahaha!
…po sistemu z macolo po glavi!

Evo tak primer je moja šefinja, na žalost so jo redki skužli, pometa vse pred sabo, zleze pod kožo. Drugače pa ful nesposobna, manipulira pa tako, da sam zase ne veš. Čakam samo, da se bo s kakšnim tipom zapletla in si sama jamo skopala, ker sem izvedela iz njene bivše firme, da je to pogosto pri njej.

New Report

Close