Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pretežek prvošolec

Pretežek prvošolec

Škoda, ker z možem nimata pravice do dopusta cca 4 tedne kot vsi ostali.

“Preden gre k njej zajtrkujte skupaj nekaj zdravega” – je dobil zjutraj jajce na oko pa ržen kos kruha z zelenjavo in nesladkan čaj. Jajce pojedel, zelenjavo tudi, kruh tudi, čaj en šluk.

Ko smo prišli do babice so že dišale palačinke. Kaj mislite, da bo rekel “ne morem, sem že jedel”. Najprej bo maznil eno s smetano in banano, potem eno z marmelado na koncu pa se bo potrudil še za eno z nutelo – brez skrbi, da je ne bo spustil.
Zraven bo dobil benko – šalco mleka in 3 žlice benkota not. Če se bodo spomnili še smetano iz doze.

Kaj sem naredila z zajtrkom, ki sem mu ga dala doma? Ajd mogoče bi pojedel dve z nutelo, če en bi doma nič. Ampak jaz na prazen želodec lahko pojem manj, kot pa če najprej nekaj “zdravega” potem pa čez dobre pol ure začnejo palačinke padat pred mene na krožnik.

Vagabund pozabil geslo – tvoja diete pade že v šoli.

Recimo primer za povprečno oš in zraven računaj, da mu dajo kuharice repete in pa še sošolce nafehta za ostanke, da ne štejem kaj vse zaenega sranja od sladkarij nosijo otroci v šolo in si talajo tam.

http://osmutaa.splet.arnes.si/files/2015/08/JEDILNIK-JANUAR-2019-o{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1.pdf

Ne iščem izgovorov. Točno se zavedam, da sem sama kriva. Očitno bomo morali drugače reševat z varstvom. In ja imava 4 tedne dopusta. Kako točno krijete ostali s temi 4 tedni vse šolske počtnice?
S tem, da bi radi šli še kdaj skupaj tudi kam? Recimo vsaj za 1 teden na morje pa 2x po 3 dni v toplice in se tedaj z možem pokrivava?

Razen da mu v glavo vbijem, da je debel, naj vzame sam pamet v roke in potem ima dve šansi – anoreksijo ali pa da se bo začel skrivat in jest na skrivaj. Naj to naredim?

Kje je pa mož? V vsem tem pogrešam njega.

Greš v trgovino in kupiš rženi, pirin ne vem kakšen kruh in se je to (to tudi dostaviš babici).

Kupiš pirine testenine in ima da je to. Z možem se še 1x pogovorite z babico.
Kupi boljši riž in ga bo valda skuhala namesto belega. Kupi ji rjavi sladkor (čeprav ni potreben).

Zakaj pa ima babica dopust med počitnicami in ne vi? Imam vas na sumu, da je vam tako lažje in niste niti zahtevali dopusta.

Sama imam zavestno slabšo službo z manjšo plačo 2 km od doma, zato, da sem ob 15.10 doma. Ob 7h vrtec.
V kolikor se bi vozila v sosednje mesto, bi vsak dan gledala ali ga bi lahko pobrala v vrtcu.
Pač je to cena, da sem lahko z otrokom.

Ostali imamo 23 dni dopusta, od tega 17-18 dni kolektivnega dopusta.
Od tega, da moram sama biti strogo doma med kolektivnem, moj pa takrat strogo dela (sva v istem podjetju).

Za kakšen dan morja pa se dobesedno kregamo vsako leto.

Napisala si, da bo cele počitnice pri tujcih, če ne bo pri babici in dedku.
Lej, vlečeš izgovore iz petne žile, zakaj bo otrok še naprej pri starih starših. Prav, samo ne vem, zakaj potem sploh sprašuješ, kaj storiti. Njima ne moreš vbiti v glavo, da otrok zaradi take hrane lahko zboli in dejansko je na dobri poti. Vidva z možem se očitno ne moreta/nočeta prilagodit otrokovemu urniku. Niti nista pripravljena ničesar žrtvovat za njegovo zdravje. Pika, konec. Tako je. Pač tvegaš in upaš, da se bo res potegnil (čeprav je to fama, ene par se jih res potegne, veliko jih pa v današnjih časih ostane lepo debelih do konca življenja. Če zdaj pomislim na svoje prekomerno hranjene sošolce in sošolke iz OŠ – noben se ni potegnil, vsi so še danes občutno predebeli).

Otrok ima preveč obrokov in preveč hrane na obrok. Ti pa preveč izgovorov.
Jajce in kruh in zelenjava je preveč za zajtrk. To je za delavca in ne za otroka. To je okoli 300 + kcal, če pa je jajce pečeno na masti, pa še dodatnih 120 kcal za vsako metrično žlico maščobe. Zlahka si že z zajtrkom na skoraj polovici dnevnih potreb, vsekakor pa zlahka na 600 kcal. Večina kalorij pa iz maščobe. Po tistem pa še palačinke?
Dalje sploh ne rabim pisat. Jaz čutim slabost že ko berem, kaj šele da ni jedla.
Jaz bi ukinila kosila pri babici in jih nadomestila z aktivnostjo. Bi pač plačala študentko za 2 uri na dan, ki bi šla z njim na enourni sprehod, preden bi ga pripeljala domov. Doma pa bi pojedel lahko zelenjavno večerjo brez mastne živalske hrane. Ovseni kosmiči, kuhani na vodi, z banano in zrelim kivijem so nizkokalorična in nasitna večerja. Zajtrki pa niso potrebni, če ima v šoli malico ob 8 uri. Saj ne vstaja ob 4. Ali pa naj je sadje.
Ko bo pa babica razumela, kaj počne s svojo prehrano in bo s tem pripravljena prenehati, pa ima spet lahko vnuka v varstvu.

Kva bašeš ti!!! V prvem postu si napisala, da sta z možem odsotna do petih in je tamal v varstvu do štirih potem pa pri babici do petih.
Ne veš kva bi se še zmislila a ne?
Kar se tiče, da tvoja dieta pade v šoli – sem ti povedal! Ena banana ali eno drugo sadje in navaden jogurt. Pa gotovo! Sama mu daj malico v šoli se pa zmeni, da tvoj nima malice.
Dej no, otrok ti bo mel čez eno leto 60 kg
A si normalna!
Z babico je problem? Aja? Lej poveš, da mu nima za dajat, tamalega pa našponaj da mora dat kri!
POtem posedi vse dol in reci – mulc bo umrl! Gotova maša! Resna dieta, če hoče da preživi. Ker sicer te noben ne bo resno jemal!

Kva bašeš ti!!! V prvem postu si napisala, da sta z možem odsotna do petih in je tamal v varstvu do štirih potem pa pri babici do petih.
Ne veš kva bi se še zmislila a ne?
Kar se tiče, da tvoja dieta pade v šoli – sem ti povedal! Ena banana ali eno drugo sadje in navaden jogurt. Pa gotovo! Sama mu daj malico v šoli se pa zmeni, da tvoj nima malice.
Dej no, otrok ti bo mel čez eno leto 60 kg
A si normalna!
Z babico je problem? Aja? Lej poveš, da mu nima za dajat, tamalega pa našponaj da mora dat kri!
POtem posedi vse dol in reci – mulc bo umrl! Gotova maša! Resna dieta, če hoče da preživi. Ker sicer te noben ne bo resno jemal!
[/quote]

in zakaj zdaj tu kričiš na eno komentatorko, ki z avtorico nima nič skupnega?
vsaj beri bolj natančno, če si že spet prišel se pametnega delat sem na forum….

saj otrok ni tonska kanta za smeti – in me ne prepričaš,da če doma poje jajce s kruhom in zelenjavo,da takoj pri babici potem poje tri palačinke, tudi z banano eno – me ne prepričaš, da to vse poje zjutraj šestletnik brez da bi bruhal.
tako,da lahko si nehaš zmišljevati in se delati norca.
Sem zadnjič jedla palačinke pri babici z nečakom in njegovim prijateljčkom, ki je šestletnik… ne nečak, ki je starejši, ne poje 3 palačinke in to po tem ne ko smo bili zunaj na sprehodu v hrib in po hosti in se je potem še igral s prijateljem, šestletnik je pa tudi komaj dve pojedel – brez vsake banane kaj šele jajce in kruha prej.
tako,da nehaj se norčevati. ker mi tudi nismo budale,da bi kupili vse tvoje izmišljotine. najdi si kaj bolj pametnega za delati.
kakšno službo imaš to,da že cel dan visiš na monu?

Moja 4 letnica komot zmeče v sebe 3 palačinke in še četrte pol.
Seveda je ne dobi.
Pri drugi začnem težit da sedaj pa dovolj.
Če otroka celo življenje že tako fojtrajo ima oreng raztegnjen želodec in nobenega občutka za sitost.
Najdite si varuško in skenclaj dedija in babico oz omeji na obiske pod nadzorom pa še to max 1x tedensko.


Točno tako. Počitniški tabor. A misliš, da drugi starši nimamo služb? Naredi kar je pač treba in pri tem naj ti odzvanja v glavi, da so za debelost otroka krivi starši. Izbiraj. Katastrofalno se tvoj otrok prehranjuje, dedi in babi bosta filozofijo spremenila, ko ju tresci infatkt. Prej ne. In ju bo prav kmalu. Tvoj sin je že zasvojen s hrano. To je resen problem. Morala boš poiskati drugo varstvo za sina. Konec. Čeprav s tem tvegaš odnos s taščo, ozr babi. Če ti finance dopuščajo, tabor, kot si že omenila in to od jutri dalje. Zdaj pa v akcijo. Sigurno nekje organizirajo počitniške dejavnosti za otroke. Otroka stran od starih staršev, ker ti ga uničujeta za vse življenje.
Če bi moji otroci pojedli toliko, bi bili baloooni. Toliko se poje v treh dneh, ne v enem. Vpis v podaljšano bivanje! Tvoja varuška ni vredu in tvojemu otroku škodi! Pika, konec. Daj to možu za prebrat.
Ne vem zakaj se upiraš. Hočeš pomagat otroku ali ne? Lahk si pa daš metek v koleno, ja, to je dobra rešitev. Ko je treba stvari vzet v svoje roke odpoveš v celoti.
Stran otroka od te hrane, mater! Ti si odgovorna zanj. Na začetku sem bila prijazna do tebe, vendar se ne daš. Zdaj sem spremenila taktiko v upanju, da ti končno pride. Briga me, tvoj otrok je.

Ne giblje se dovolj. Vse kar si napisala, verjetno ZNA, vsak dan pa ne izvaja, ker sama pravis da vas ni doma, torej vam ne znese. Predlagam sport ki bolj kuri kalorije in kjer je nevarnost piskodb manjsa,npr plavanje.
Kar se tice priboljskov pri dediju in babici,nic. Otroka naj te pocakata v podaljsanem bivanju,kjer je tudi rezim drugacen. Srecno.


očitno jo tudi ti tako futraš, če brez težav zmeče 3 palačinke vase pri 4 letih.

To, da se ne sekirajte in da bo otrok zrastel in se razpotegnil, in podobne – upam, da mati tega otroka, tega ne vzame resno. Otrok ima 7 let in 40 kg, se hecate? Po vseh izračunih je že na stopnji visoke nevarnosti glede zdravja. Pri njegovih letih in višini, bi moral imeti max 30 kg.
Eni pišete, da naj bi njegov dnevni vnos znašal 2.000 kalorij. Halo? Otrok bo vzdrževal to svojo težo, če bo vnašal 1.500 kalorij. Kar bo več od tega, bo rejenje.
In kot berem mamico, očitno jih dnevno vnaša tudi do 3.000. S takim tempom se bo redil še naprej, prej ali slej (zelo verjetno prej), se bo pojavil kak resnejši zdravstveni problem.
Srce se vam trga, da bi otroku prepovedali hrano? Trgati bi se vam moralo zato, ker otroku kopljete prerani grob.
2 kosili v roku 4 ur je preveč. Eno morate ukiniti. Glede na napisano, bi bilo najbolj pametno ukiniti tisto pri tašči, pravzaprav ukiniti kar vsakodnevne obiske tašče. Zajtrka mu zjutraj doma ni treba dajati, če dobi malico že zgodaj v šoli. Popoldan mu dajte samo sadje, zvečer pa lahko večerjo (zelenjavo ali navaden jogurt). Ta otrok je na dobri poti v velike težave, če se ne lotite tega zelo resno.

Ti ji rečeš, kdaj je njen želodevc poln? Tebi je to v redu?
Ni čudno, da revica lahko spravi vase tri palačinke in pol.
Tako po mojem mnenju samo počasi, a zagotovo “pridelujete” motnjo hranjenja in nič drugega.

Za avtorico pa: otroka hraniti s skoraj samim sladkorjem in maščobami je zame zločin (zloraba otroka). To dieto, ki jo vsiljujete otroku, bi dala tebi za nekaj mesecev, da vidimo, kako je živeti skoraj na samem sladkorju ob obilici maščob.
Ti si starš in si dolžna zagotoviti otroku primerne obroke. Izgovarjati se na svoje starše in šolo pa je milo rečeno zelo nezrelo.


Kaj pa ti predlagaš da pusti 4-letnico pa naj sama ugotovi kdaj je njen želodček poln? Pač ljudje smo različni in eni ki imajo določeno hrano radi bi jo kar jedli. Jaz tudi mojim povem vsaj 2 palačinki in to je to. Eventuelno, odvisno kaj smo prej počeli ali kaj bomo potem počeli, 3.brez namaza. Je pa res, da jaz ne dajem bele moke v plačinke ali pa kakega pecilnega, pač jajča, mleko, ajdova, čičirikina in koruzna moka.
Ti ji rečeš, kdaj je njen želodevc poln? Tebi je to v redu?
Ni čudno, da revica lahko spravi vase tri palačinke in pol.
Tako po mojem mnenju samo počasi, a zagotovo “pridelujete” motnjo hranjenja in nič drugega.

Za avtorico pa: otroka hraniti s skoraj samim sladkorjem in maščobami je zame zločin (zloraba otroka). To dieto, ki jo vsiljujete otroku, bi dala tebi za nekaj mesecev, da vidimo, kako je živeti skoraj na samem sladkorju ob obilici maščob.
Ti si starš in si dolžna zagotoviti otroku primerne obroke. Izgovarjati se na svoje starše in šolo pa je milo rečeno zelo nezrelo.
[/quote]


[/quote]

Absolutno nikomur ne določam, kdaj je po mojem mnenju sit. Če že dojenčki vedo, kdaj so siti, s tem ne bi smel imeti težave štiriletnik. Je pa tudi res, da otroku nikoli ne bi ponudila za obrok sladkih palačink. To zame ni obrok, ampak sladica. Sladica je seveda lahko del obroka, ne pa celoten obrok.
Kako bi se pa vi počutili, ko vam bi na primer partner v nekem trenutku na primer rekel: “Zdaj imaš po mojem mnenju dovolj”. Meni bi bilo to zelo nespoštljivo. Mislim, da podobno doživljajo tudi otroci. Po mojem mnenju tega res ni potrebno početi.

Absolutno nikomur ne določam, kdaj je po mojem mnenju sit. Če že dojenčki vedo, kdaj so siti, s tem ne bi smel imeti težave štiriletnik. Je pa tudi res, da otroku nikoli ne bi ponudila za obrok sladkih palačink. To zame ni obrok, ampak sladica. Sladica je seveda lahko del obroka, ne pa celoten obrok.
Kako bi se pa vi počutili, ko vam bi na primer partner v nekem trenutku na primer rekel: “Zdaj imaš po mojem mnenju dovolj”. Meni bi bilo to zelo nespoštljivo. Mislim, da podobno doživljajo tudi otroci. Po mojem mnenju tega res ni potrebno početi.
[/quote]

Jaz svojim otrokom in partnerju gladko rečem, če pretiravajo. Ker jih imam rada. Partnerja potem tišči v želodcu, mu je slabo, ne počuti se, jamra …. hči se pritožuje, da se redi itd itd. In tudi jaz ne bi nikomur zamerila, če bi mi očital, da preveč jem. Ja madona, če pa domači med sabo ne moremo biti odkriti, potem pa tudi ne vem.
In seveda, če vidiš, da otrok pretirava s sladkim, prigrizki in podobnim šodrom, da mu to magari iz ust ven potegneš, če ne gre drugače. Poznam najstnika, ki se je zjokal, ko je zmanjkalo pice (itak totalno predebel in tak je že od majhnega – pa se je potegnil, ampak žal tudi v širino, ne samo v višino. Ocenjujem, da ima okoli 120 kg).

Samo ti bom rekla: tis e zajebavaš, jaz sem to naredila. Otrok je bil v varstvu pri moji mami, ki se ji 2 leti ni dalo ničesar, a ma ničesar dopovedat!! Bolj se je redil, bolj je bila ona srečna. Eno jutro sem ga pripeljala in navkljub prepiru prejšnji večer ( verjetno 583.!) in kljub PREPOVEDI, da nadaljuje z zelo podobnim pitanjem otroka, je imel otrok v trenutku, ko so mislili, da sem zaprla vrata za sabo, v roki kinder milch schnitte. Isti trenutek sem se vrnila iz veže, kjer sem skrita čakala, pobasala otroka in odšla. Nikoli več ni bil tam dlje kot na vljudnostnem obisku. Mlajših otrok, ki so rojeni za starejšim, ni moja mati nikoli čuvala dlje kot uro in pol. Žal ni zaupanja vredno in je nesposobna skrbeti za otroka. Sama sem imela do odrasle dobe hude težave s telesno težo, presegla 120 kg in oprosti, svojim otrokom tega RES ne privoščim. Pol leta sem bila doma, brez službe, ki sem jo dejansko zato pustila. Naslednjo jesen je šel v vrtec in ni bilo enostavno, jaz na novo v službi, otrok pa ves čas bolan, vendar babice nikdar več nismo nagažirali. Otrok je imel pri 3 letih 25 kil, pri 6ih pa 28. Ni mi žal. Še enkrat bi naredila isto – ti pa premisli, kdo je odgovoren za TVOJEGA otroka!!!! Nenazadnje je 6letni otrok 1 uro lahko tudi sam, moj je bil in še tisoče drugih tudi, ali pa najemi študentko ali karkoli. Jutranje varstvo obstaja, vse se da rešit, če človek hoče, je pa res, da je najbolj komot babici poturit in jo zraven še šimfat. Ti in mož sta edina, ki lahko zadeve spremenita, če jih bosta hotela, ni pa nujno, da bo komot! To, akr je zdaj, je za moj vidik nedopustno!

Jaz svojim otrokom in partnerju gladko rečem, če pretiravajo. Ker jih imam rada. Partnerja potem tišči v želodcu, mu je slabo, ne počuti se, jamra …. hči se pritožuje, da se redi itd itd. In tudi jaz ne bi nikomur zamerila, če bi mi očital, da preveč jem. Ja madona, če pa domači med sabo ne moremo biti odkriti, potem pa tudi ne vem.
In seveda, če vidiš, da otrok pretirava s sladkim, prigrizki in podobnim šodrom, da mu to magari iz ust ven potegneš, če ne gre drugače. Poznam najstnika, ki se je zjokal, ko je zmanjkalo pice (itak totalno predebel in tak je že od majhnega – pa se je potegnil, ampak žal tudi v širino, ne samo v višino. Ocenjujem, da ima okoli 120 kg).
[/quote]

Bom kar direktno povedala: še nihče se doma ni pritoževal, da se redi, ker imamo vsi, tudi v širši družini normalno težo (verjetno imamo tudi srečo, da smo vsi na tem področju zdravi). Je pa tudi res, da ne gledamo v krožnike drug drugega, ker gledamo v svojega. Se pa zgodi, da se preobjemo, tako kot vsem. Pa kaj, ali boš potem človeku še težil s svojo iskrenostjo?
Četudi bi nekdo po mojem mnenju pretiraval in bi mu rekla, da pretirava – kaj bi s tem dosegla? Po moje dolgoročno nič dobrega. Absolutno sem za iskrenost, ampak ne za teke vrste – zame je to nepotrebna grobost, ki je tudi sama ne maram.
Da bi pa hrano vlekla iz ust – ne, hvala. Tako daleč pa res nočem pasti. So še mnoge druge poti, da človeku v težavah pomagaš. Ni potrebno izbrati najmanj primerne.

Bom kar direktno povedala: še nihče se doma ni pritoževal, da se redi, ker imamo vsi, tudi v širši družini normalno težo (verjetno imamo tudi srečo, da smo vsi na tem področju zdravi). Je pa tudi res, da ne gledamo v krožnike drug drugega, ker gledamo v svojega. Se pa zgodi, da se preobjemo, tako kot vsem. Pa kaj, ali boš potem človeku še težil s svojo iskrenostjo?
Četudi bi nekdo po mojem mnenju pretiraval in bi mu rekla, da pretirava – kaj bi s tem dosegla? Po moje dolgoročno nič dobrega. Absolutno sem za iskrenost, ampak ne za teke vrste – zame je to nepotrebna grobost, ki je tudi sama ne maram.
Da bi pa hrano vlekla iz ust – ne, hvala. Tako daleč pa res nočem pasti. So še mnoge druge poti, da človeku v težavah pomagaš. Ni potrebno izbrati najmanj primerne.
[/quote]

Potem pa super! Vi ste popolni! Ne rabite, da vam kdo drug kaj svetuje, soli pamet in tako naprej. Čestitam! Bravo.
Mi smo pa vsi krvavi pod kožo in rabimo včasih kako brco v rit. Eni za mizo, drugi pa kje drugje.

Potem pa super! Vi ste popolni! Ne rabite, da vam kdo drug kaj svetuje, soli pamet in tako naprej. Čestitam! Bravo.
Mi smo pa vsi krvavi pod kožo in rabimo včasih kako brco v rit. Eni za mizo, drugi pa kje drugje.
[/quote]

Narobe si prebrala. Govorim o spoštjivosti. Brce v rit in soljenja pameti pa po mojem mnenju nihče ne potrebuje. Se da tudi drugače.

Čestitke za storjeno, ker ste mogli ogromno narediti, da ste se premaknili iz cone udobja.

V kolikor vidiš, da ne gre je potrebno ukrepati.

New Report

Close