Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prevara in bolečina

prevara in bolečina

Odgovor na objavo uporabnika
izigran, 15.04.2023 ob 16:47

Pri 40 sem se zaljubil kot mlad bikec, pustil dobro ženo, dva otroka in ves očaran šel novim dogodivščinam naproti.

Sedaj po 3 letih so padle zavese, preračunljiva manipulatorka, ja zamenjala me je za bogatejšega.

Ni mi hudo zaradi nje, hudo mi je zaradi moje družine, zaradi denarja, ki mi ga je spipala in zaradi blamaže, ki sem jo naredil ljudem, ki jih imam res rad in sebi.

Pamet kje si bila takrat?

nikoli ni prepozno še vedno lahko pomagaš bivši ženi in otrokom in se tako oodolžiš

nikoli ni prepozno

V spodnjih jajčkah

Blamažo si naredil sebi…ostalim pa le veliko razočaranje. Drgač pa si isti kot ona katera te je zamenjala za “boljšega” tako si svojo zamenjal za “boljšo”… karma!!!

Ja tle si pa zajebal.

Odgovor na objavo uporabnika
Pravi moski, 15.04.2023 ob 18:17

Se zgodi. Najprej ti moram cestitati za pogum, da ko si se zaljubil si pustil zeno s otroki. Redki zmoremo tak korak. Bi si pa zeleli. Bil si zaljubljen, hkrati pa odlocen in imel si jajca. Pac sledil si srcu. In ni se izšlo. Ce bos se dalje v zivljenju tako pogumen in sledil srcu, bos zelo zadovoljen clovek. Bodi ponosen na svoja dejanja. Imel si dobre namene. Ne obzaluj nicesar in se naprej tako deluj. Kvalitetne zenske te bodo oblegale

Pravi kretenn ne moški. Pravi moški je dober gospodar, dober mož in dober oče. Vi ste pa tipi k letate iz cveta na cvet. In puščate lastne otroke za sabo. Če bi zanje skrbeli, kot oče mora, bi bilo marsikaj drugače. Niste nobeni heroji ampak strahopetci. Ki se lažete sebi in drugim.Delajte kar hočete samo ne imet otrok ne uničujte ta mlada življenja.

Privoščim. Kar si iskal, si dobil.

Po mojem je to fake objava. Pa to so vendar sanje vsake prevarane žene, da karma z decom obračuna.

Če je slučajno resničen primer, se potolaži, da je vsaj bivša žena zdaj dobila zadoščenje, ti si tudi svojo kazen dobil in zdaj greš lahko neobremenjeno v novo življenje.

Posvečaj se otrokom in bodi koristen na tem področju, ostalo se bo z leti postavilo na svoje mesto.

Samo ne jamraj okoli ljudem, ker vsak si misli: sam si kriv. Bodi pozitiven in dobrovoljen in se bo vse zasukalo v pravo smer.

za bruhat

    Ja, nerodna zadeva. Nekateri te podpirajo z argumentom, da si sledil srcu. Ne, ti sledil kurcu.  Morda se ta izjava zdi prostaška, ampak zaljubljenost je samo ples hormonov, ki zaslepijo vsa druga čustva. Slediti srcu pa pomeni, da se odločiš za nekoga čeprav veš, da se zadeva ne bo odvijala idealno. To se sliši protislovno, ampak nekje globoko v sebi vsi potrebujemo izzive, ki pošteno prešejkajo naš notranji svet. Vsaka izkušnja je dobra in upam, da te je ta dobro nadgradila. Bodi dober oče, otroci te bodo potrebovali do smrti. Glede žensk pa je itak tako, da je brez nas dolgčas, skupaj  pa težko in obratno. Vse dobro ti želim.

Sej Veš po toči zvoniti je prepozno. Treba je življenje furati naprej tako je to. Vse dobro.

Bil si slabič, pezde in zdaj nosi posledice.

Ne vem, kaj mislijo moški, da imamo ženske res rade moške. Prava ženska pač išče najboljšega. In ti si bil vmesna faza za to manipulatorko. In nisi videl. Doma pa si imel najboljše od najboljšega in še mamo svojih otrok.

Prav si naredil. Tako ali tako se večinoma  ženske prve locijo in iscejo bogatejse moške.

PO toči prepozno zvoniti vse se vrača kad tad zdaj boj Đek

Ojoj to pa je odgovor pametnega moškega. Naj poje kar si je skuhal,upam,da je mati njegovih otrok toliko bolj pametna  od njega in,da ga ne vzame nazaj.Ne vem ,kaj je mislil,da bo odkril, toplo vodo mogoče. Danes je res umetnost dobiti ljubečega in zvestega partnerja,nobenih vrednot več,ja takim lahkoživk je pa čedalje več, samo za denar jim je in z tem ko uničijo zakon,dobijo potrditev.Ocitno jim je v otroštvu manjkalo moške pozornosti,očetove ljubezni.Ja med se kar hitro dol police,potem pa pride realnost.Ce bi bil partner in oče v pravem pomenu,nebi imel časa gledati za drugimi kiklami,ker ko imaš 1x družino in prav opravljaš svoje obveznosti,ti tudi na kraj pameti ne pride niti misel o čem takem.Ampa vidim,da niste bil moški z hrbtenico.Takih skušnjav je vsakdan neskončno, a le prava in zrela oseba se temu upre in izogiba.Je potrebno vedeti,kaj je v življenju prioriteta.

Avtor, jaz te tudi razumem. Po 20 letih zakona sem se zaljubil tudi jaz in ne gre za nekaj kar bi trajalo sele 14 dni.

Med odgovori in nasveti prevladujejo cistuni in cistunke, ki ne razumejo, da lahko tudi do tega pride.

In sam sem tik pred drasticnim korakom, samo pogum je treba zbrati in upati, da se bo izslo.

Obcudujem te, sledil si svojim sanjam in srcu. Veliko je moskih in zensk, ki poguma ne zberejo in nato leta trpijo(mo), dokler ne bomo prestari za spremembe, zivljenje je pa slo mimo.

Sam si kriv. Za v prihodnje več pameti.

Ja,to se pa zgodi ,ko bedak kot je avtor razmišlja samo z spodnjo glavo in pri tem pozabi na svojo ženo in otroka,ali otroke.

Sedaj,ko ga je pa ljubica zavrgla zaradi drugega,pa jok in stok,ker je bil bedak,ki je zapustil ženo in svoje potomce.

Lahko bi avtor vedel,da se bo to zgodilo. V bistvo tvoja ljubica ne nosi toliko krivdo kot ti. Ti si bil poročen ,ne ona in vedel, si v kaj se spuščaš.

Dobro ,da je tvoja bivša žena sedaj našla nekoga,ki jo vsaj upam ceni več kot ti.

Ne joči ,nisi vreden tolazenja. Prizadel družino, za svojo pohoto. Sram te je laho

Žal mi je zate. Meni se je izšlo. Zdaj sva poročena že 20 let in nikoli mi ni bilo žal. Tebi se žal ni izšlo…Aja, pa karme ni, ker bi moral jest najebat, pa je žal bivša…

Ko zgornja glava odpove…

Kaj pomeni pustil dva otroka? Niti njih nisi imel rad da bi z njima ohranil redne stike, vsaj vsak drugi vikend?

Ne vem, ali še bereš te odgovore, sama bi jih na tvojem mestu, glede na njihovo konstruktivnost, prenehala… pa vendar, mogoče par besed, ne zgolj zate.

 

Ljubiti in zaljubiti se, sta dva različna koncepta – prvi je nekaj, kar se razvija, gradi in z odgovornostjo neguje in ohranja. Medtem je tadrug nekaj, kar se zgodi, ponavadi precej nenadzorovano in momentalno.

 

In tako lahko ljubimo in se zaljubimo hkrati, ne gre za izključujoči se stanji.

 

A slediti in vdati se zaljubljenosti, to je nekaj kar lahko nadziramo, to je nekaj kar zavestno sprejmemo.

 

Gambling, ki si ga v tvojem primeru all-in popušil.

 

Zakaj ti vse to odpisujem?

 

Tvoja gamblerska duša je pogumna v vse smeri – predvsem pa me je navdušil pogum, da si situacijo priznaš!

 

Žena je sedaj srečna, morda si moral odit…

 

Ljubezni imajo rok trajanja, večinoma. A kot vidiš reakcije ljudi, večina misli, da so tudi pretečene vredne, da se jih oklenemo…

 

Za razliko od večine ljudi tvoje generacije, ki je ujeta v brezsmiselne zakone in bo v njih vztrajala še nadaljnih 10/20let ali bodo tvojo napako ponavljali še starejši, še bolj blesavi…

 

Si za trenutek odahni.

 

Če bi zajebal slej kot prej, hvalabogu, si prej…

 

In to, da si dojel situacijo, te lahko navdaja z upanjem, da ti je za drug krog igre končno jasno, da all-in igraš s kartami ljubezni in ne zaljubljenosti!

 

KLJUČNO, da boš v drugem krogu dobil vredno priložnost je upoštevati osnovna pravila igre dane situacije:

 

Iskren odnos z bivšo ženo, brez da kadarkoli skušaš prestopiti mejo odnosa, ki si ga priigral. Brez zapeljevanja, brez igranja žrtve in obžalovanja. To je tvoja kazen in dolžnost, da ji prihraniš. Spoštljivost. Zate je le še mati tvojih otrok in to naj ti bo sveto. Odnos z njo, je tvoj odnos z otroci. In otroci naj ti bodo v celotni tej zgodbi najpomembnejši!

 

Predlagam ti, da si občutke, ki jih doživljaš zapišeš, zase, za nekoč, ko boš v distanci skozi leta dojel, zakaj se je to zgodilo… in če boš tu in tam prebral, se nedvomno ne bo več ponovilo!

 

Ponosna sem, da si priznal…

 

Poznam ogromno moških tvojih let, kakšno več, ki so storili podobno, ali se sprehajajo po tanki meji… tako ti predlagam, da deli svojo izkušnjo v različnih moških družbah, odpiraj oči in odmikaj jim poglede od izivalnih blesavih bab, ki nimajo sramu in se spogledujejo s poročenimi moškimi. Ta moment še premalo obsojamo! Moški so prasci, a ženske, ki v skušnjavo spravljajo tiste s poročnimi prstanimi na roko, pa niso prasice?

 

Od nekdaj lažje razumem moškega, ki odmisli prstan, ko se mu v naročje vrže napol golo mlado žensko telo, kakor žensko, ki se vrže v naročje moškemu s poročnim prstanom.

 

In nikdar še ni bilo na lovu toliko razgaljenih in nemoralnih mladenk, kot v današnjem času… tako da ženske (predvsem te s komentarji gnusa in zlobe), malo več razumevanja moškim, na svoj način so v današnjem času podvrženi mnogo skušnjavam in ni prav, da se borimo proti njim, ampak z njimi, proti ženskam, ki hrepenijo po tem, da so skušnjava vredna greha!

Moškega speljat drugi ženski ni neka velika umetnost. Počakati je potrebno samo pravi trenutek,ko se malo sporečeta. V vsaki vezi so neka nesoglasja in še vsak se je potožil zaradi kakšnega dogodka. Ljubice vse to razumejo in se strinjajo,da to ni bilo lepo od žene…moški (ne vsi) pa radi bežijo od obveznosti in tako pristanejo v objemu ljubice,zapustijo ženo in otroke. Po cca dveh letih se izkaže, da je v novi vezi isto. Tu bi moral ugotovit, da si bil največji problem ti!

Poznam pa par, ki sta se razšla in po parih letih ugotovila, da je bil razhod velika napaka. Tako da,če se dva imata res rada je vse mogoče. Vsi delamo takšne in drugačne napake. Smo samo ljudje. Včasih neumni, naivni…važno je da nas nekega dne sreča pamet. Pa ego pustimo nekje v preteklosti in veselo novim dogodivščinam naproti.

Karma.

    e bi bil zares srečen z ženo je nikoli ne bi zamenjal…Le enkrat v življenju srečamo sorodno ,ki se nikoli ne razide..Če ni bila prava ne prva ne druga je mogoče kje zares tista prava sorodna duša za vedno.Ali jo pa tudi nikoli ne srečamo..Boljše biti sam kot v slabi vezi…

New Report

Close