Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prevara možain dopust

Prevara možain dopust

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 10.01.2023 ob 11:05

Odgovor na objavo uporabnika
Lajka816, 10.01.2023 ob 11:00

V kratkem gremo na dopust, rezervirano že pol leta nazaj, to smo že zelo dolgo želeli,planirali, otroka zelo navdušena.. Zdaj pa izvem, da me je mož prevaral.. Dol mi je padlo vse.. , Kaj naj, gremo, ne gremo, otroka bosta obupana, kako se naj pretvarjam 10 dni, če se odločim, da gremo, ker kar se mene tiče, sva z mojim potem zaključila itd.. Praktično se mi je svet podrl iz danes na jutri. Kar se tiče rizika odpovedi, ga imam, ampak enostavno ne morem tega naredit otrokoma..

Poskusi to rešiti z možem povsem brez vpletanja otrok. Pojdi na družinski dopust, odigraj svojo vlogo in čas na dopustu porabi za tehten premislek.

Razmisli predvsem zakaj te je mož prevaral, kje so vzroki. To ti bo pomagalo razrešiti problem.

vzrok? pa če je baba še tok zoprna se ne vara. najprej rečeš, da je konec in potem hop k drugi.

Odgovor na objavo uporabnika
Hm, 10.01.2023 ob 22:44

Jaz pa bom malo predstavila tisto drugo stran. Tistega, ki vara. Pa nisem jaz osebno vpletena. Recmo, da poznam  primer,  kjer sicer moški po res dolgem zakonu vara. Moški bi rekla res ok, priden, skrben, finančno podpira ženo in otroke. Žena pa razvajena, konfliktna princeska, ki zapravlja njegov denar in tko že leta in leta. In kaj naj zdaj moški naredi? Če se loči, žena ima prenizke dohodke za preživetje. Žal mu jo je. Ni mu vseeno, ampak mu je spila vse živce. Kaj bo z otrokom? In edina svetla reč v življenju je ljubica. Ampak če gre, žena in otroci ne bojo preživeli oz zelo težko. Je to ta prasec, ki vam je vedno prasec, ker vara.

Ljubica mu bo tudi spila kri, ko se enkrat preselita skupaj in vidi s kakšnim kosom nemarneža ima opravka. Nobena ženska ni razvajena princeska, ki pije kri, teži, ampak je to lep izgovor varalic, da dobijo pozornost in seks pri drugi. Moški si v glavnem to želijo, ostalega v zakonu pa oni ne bi. Ne odgovornosti, ne dela, ne gospodinjstva, ne otrok in skrbi zanje, ne položnic, nič kar ni povezano s seksom in njegovim razvajanjem. Kdo je potem princeska? Se je za zamislit. Zakaj takšni sploh vstopajo v zakon mi nikoli ne bo jasno, saj bi komot živeli samsko življenje pri mamici in bili brez skrbi, pili, žurali, spali, …in to je to. Zakaj si navlečejo na glavo “sitno babo in frocovje”? A jih kdo sili ali je bila to njihova prostovoljna odločitev?

No, če je že tako zaskrbljen, lahko komot financira ženo in otroke v obliki preživnine, rente, jim plačuje streho nad glavo in hrano tudi kasneje. Nihče mu tega ne more preprečiti. A ja, ni res kajne? Samaritan se boji ločitve, ker bo sam ostal brez servisiranja in strehe nad glavo..v večini primerov se ženska samohranilka dosti bolje znajde in poskrbi zase in zarod.

Ja, ta ki vara JE prasec. Bi se mar ločil in ga vtikal ljubici neomejeno, samo kaj ki ljubice tudi ne mara za skupno življenje.. vsaka ljubica, ki se tolaži s tem, da je več vredna od žene je še bolj boga kot žena. Žena ima vsaj zakonske pravice, ki ji pripadajo iz naslova zveze s tem bebcem in bo vedno potegnila boljši konec kot bo katerakoli ljubica kdarkoli. Poznam ogromno parov, ki so se tega šli in vse ljubice so končale klavrno, žene se pa po prvotnem šoku pobrale in postavile na noge, dobesedno zadele na loteriji življenja, ko so se govnača znebile. In vsaka njim čast.

Ja ja ja, samo ženske so prevarane!

Kaj pa moški? No mi pa nismo nikoli prevarani ne mi smo kar copate!

Po 35letih njenega ljubosumja in vsemogočega obtoževanja ter v vsaki ki sem jo po njenem mnenju pogledal ali preveč lepo spregovoril z njo, je vidla moje varanje.

Potem pa se čez noč ona resnično poda v skrito razmerje in najbolj zanimivo s tipom ki si ga je želela že celih 10let!

Meni je vrgla stran 35let moje zvestobe!

In kaj naj zdaj? Jaz bedak jo imam še vedno ful rad?

 

do konca. Psihološko, čustveno, finančno, energijsko. Pa da ga vidimo, junaka. Pa ne bit pikra do njega pred otroci, naredi to na fini način, da sploh ne bo vedel, kaj ga je doletelo. Vzemi to kot zadnji skupni dopust – zavoljo otrok. Ko se vrnete pa dobro pretehtaj načine in razmisli, kako ga boš načevljala. Dec, ki se goni okoli si drugega ne zasluži. Ampak pustil te pa on ne bo. On bi še naprej hodil na skupne dopuste. Za tvojim hrbtom bi pa po svoje. Srečno in dobro se odloči.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 10.01.2023 ob 17:10

Odgovor na objavo uporabnika
Odvisno, 10.01.2023 ob 12:07

 

Ne vem, a te je prevaral na službeni zabavi v pijanem stanju, ko so s službo prespali v hotelu daleč stran od doma? Ali te je varal večkrat, eno, dve leti, razumsko???

Če je drugo pol ne pride v poštev noben dopust, s takim člivekom si ne bi želela preživet niti 5 min.skupaj.

Si pač egoistka, ki prvo misli nase in na svoje težave kot pa na otroke. In ko je človek tako naravnan, to pomeni, da ne bi smel imeti otrok.

 

Koga jebemti briga vaš ranjen ego. Vi dste se odločili, da boste imelo otroke.

Bruhaš. Ni ga denarja, da bi varalico vzela nazaj. Nikdar in nikoli, pa imam svoje otroke zelo rada. Poznam družine, ki so se zaradi varanja razšle in poznam tudi dve družini, ki sta prav zaradi otrok ostali skupaj. Fant iz slednje družine je prijatelj z mojim sinom…. in moj sin star 11 let mi zadnjič reče…. Mami, če vi se vidva z očkom toliko kregala kot se kregajo pri mojem prijatlu, bi bilo boljše, da ne bi skupaj živeli. To ti pove vse. Otroci čutijo hlad med odraslimi in s tem ko ostajaš v bolanem odnosu, jim daš slabo popotnico za življenje. Otroci so kot gobe, posrkajo vso energijo iz okolja.

Veliko družin je dandanašnji čas razpadlo. In če starša lepo skrbita za otroke, kljub temu, da  kot družina ne živijo skupaj, bodo otroci srečni, zadovoljni, kot pa da vsak dan gledajo nezadovoljnega očeta in mamo.

Odgovor na objavo uporabnika
One tudi👎, 11.01.2023 ob 08:07

Ja ja ja, samo ženske so prevarane!

Kaj pa moški? No mi pa nismo nikoli prevarani ne mi smo kar copate!

Po 35letih njenega ljubosumja in vsemogočega obtoževanja ter v vsaki ki sem jo po njenem mnenju pogledal ali preveč lepo spregovoril z njo, je vidla moje varanje.

Potem pa se čez noč ona resnično poda v skrito razmerje in najbolj zanimivo s tipom ki si ga je želela že celih 10let!

Meni je vrgla stran 35let moje zvestobe!

In kaj naj zdaj? Jaz bedak jo imam še vedno ful rad?

 

In je skupaj s tem gospodom? Verjetno ne. Nehal pa jo boš imeti rad,ko boš začel imeti sebe rad…no,in ko bo to naredila še tretjič in četrtič.

Veš. Saj večina tistih,sploh moških,nikoli ne bi v resnici šli razmerje z žensko,ki so jo dajali dol medtem,ko jo je doma čakala družina. Gledajo na njih kot na ološ…malo za zabavo vse skupaj,imeli pa je za svojo partnerko nikoli ne.

 

Seveda so tudi moški, velja za oba spola enako.

Morda je nate valila ljubosumje, ker sebi nikdar ni zaupala. Kakor koli že – se je meni tudi zgodil podoben primer. Odšel z eno, ki jo ima rad že 10 let. Ja zakaj si potem bil z mano teh 10 let?

Prej se boš naučil imeti rad sebe, uživati v tem, kar ti je življenje zdaj omogočilo, lažje ti bo. Najdi svojo pot, izkoristi svobodo, uživaj. V teh skupnih letih sta zagotovo doživela tudi veliko lepih trenutkov, naj ti bodo tisti vodilo za naprej. To, da je odšla pa … ja, boli lahko še leta in leta po tem, ampak nič ne spremeni. Lahko ti greni naslednjih 20 let življenja, lahko ti pa omogoči, da spoznaš svoje novo življenje – odločitev je tvoja 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3794, 11.01.2023 ob 07:45

vzrok? pa če je baba še tok zoprna se ne vara. najprej rečeš, da je konec in potem hop k drugi.


@Anonimno
3794

:)))))))))))))))))))

Naj ponovim:

To, da pri sebi razčistiš situacijo, zelo pomaga pri nadaljnjih korakih v življenju.

Moj komentar ni bil namenjen zmanjševanju moževe krivde, ampak razmiseku, rekapitulaciji njenega dosedanjega skupnega življenja s čimer pridobi možnost realnega uvida v njen odnos z njim. S tem lahko pridobi vedenja in znanja, ki ji bodo lahko koristila v nadaljnjem življenju.

bogi revež… res se mi smili, ker mora dve naenkrat.

ti si verjetno ljubica, da nasedeš na take pravljice….

@tale zapis

 

. Pa nisem jaz osebno vpletena. Recmo, da poznam  primer,  kjer sicer moški po res dolgem zakonu vara. Moški bi rekla res ok, priden, skrben, finančno podpira ženo in otroke. Žena pa razvajena, konfliktna princeska, ki zapravlja njegov denar in tko že leta in leta. In kaj naj zdaj moški naredi? Če se loči, žena ima prenizke dohodke za preživetje. Žal mu jo je. Ni mu vseeno, ampak mu je spila vse živce. Kaj bo z otrokom? In edina svetla reč v življenju je ljubica. Ampak če gre, žena in otroci ne bojo preživeli oz zelo težko. Je to ta prasec, ki vam je vedno prasec, ker vara.

 

 

bogi revež… res se mi smili, ker mora dve naenkrat.

ti si verjetno ljubica, da nasedeš na take pravljice…. otroci ne bodo preživeli, ker ona nima dovolj denarja??? ja fak, saj jih je pa dolžen preživljat. če lahko zdaj zapravlja njegov “težko” zasluženi denar, čeprav mu je spila vse živce, ni nobenega razloga, da se ne loči od nje in ji pač plačuje preživnino še zanjo, ne samo za otroke…

 

ženske ste tako naivne, da glava peče

tale moški tu se ne loči zato, ker bi moral skupno ustvarjeno premoženje delit. pa preživnino plačevat. pol je pa že bolje, da malo pohopsa še druge okoli, bo tudi preživel…

 

Kaj ene delate tako blazno dramo, kot da ste 15 let stare,  ste čisto užaljene, jokate, joj … prevaral me je, cela drama. Kot da mora en cel lajf biti samo z vami, tudi če mu ne paše.

Poglejte dejstva. Imata družino, za otroke je v prvi vrsti treba poskrbeti, da bodo imeli kolikor toliko zdrav psihosocialni razvoj, kar morata storiti oba z možem neglede na vajine osebne  drame v življenju.

Torej gresta na ta butasti dopust, če ste ga že planirala. To zdaj sploh ni bistveno. Vas je mož prevaral, zveza v prihodnosti je pod vpr., vi pa se ukvarjate z enim butastim dopustom.

Po dopustu otroke v šolo, vrtec, vidva pa za mizo in dejstva na plan. Zmenita se.

Kaj je bilo, kako je stanje v njegovi glavi, so še čustva, ni več čustev do vas, ima bejbo zraven ali se ga je nacukal in pač zafrknil. Ali vajina zveza še stoji ali je že dolgo mrtva in je zato varal. Skratka, pogovor, plan za naprej. Ali se bosta pobotala ali gresta narazen.

Vsak ima pravico do svojega življenja. Če se tip ne vidi več z vami, se pač žal ne vidi, tak je lajf,  od sebe boste mogla biti odvisna. Če gre za dolgotrajno varanje, je bil problem že prej.
Če ne zmoreta sama dati kart na mizo, poiščita terapevta, da vaju vodi.

Predbsem pa poskrbita za otroke.

Za vaju je pa itak vseeno, sta odrasla in neodvisna. Še dva, ki si bosta zafrknila lajf ali pa ga  imata že zafrknjenega in sta si lagala, da je vse ok, in imata šamso da vse na novo vzpostavita.  Opcije so 50-50, odvisno od  kompleksnosti vajinega problema v zvezi. Kolateralna škoda so otroci. Taki ne bi smeli imeti otrok.

 

Koliko časa pred prevaro pa je s trdim hodil spat.

Zadeva se resi, ce z nekom flirtas? Nisem vedel…

Pojdi sama z otrokoma,če se da namesto njega nekoga drugega vzamete,mamo sestro itd.vso srečo želim

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 10.01.2023 ob 17:06

Odgovor na objavo uporabnika
Ojk, 10.01.2023 ob 11:12

Problem je v vsej tej jezi kazat normalen obraz in obnašanje. Pri nas ni šlo za dopust, ampak sem poskušala zaradi otrok ostati še vsaj nekaj časa skupaj. Grozno je. Pa ko že hočeš popustit malo pri možu, pa, spet pride jeza in zamera na plano. Otroci to slej ko prej opazijo, enostavno se ne da fejkat.

Joj, saj ne gre za par let na dopust. Do takrat se boi že lahko pretvarjala.

Mogoče bo to zadnji dopust, ki ga bojo otroci preživeli z očkom in mamico.

Bravo Koki, ti se znas vzživeti v nic krive otroke, avtorici zelim enak racio. Ta presustnik v zgodbi sploh ni pomemben.

Js bi se vprašala zakaj me je prevaral…v večini primerov smo ženske same krive….A si poskrbela za svojega moža ? KK pravijo povn želodec pa prazna jajca pa je samo tvoj

Ne maram nasvetov v smislu: zakaj te je mož prevaral? Ženska naj po prevari še krivdo vali nase? V normalnem, zrelem odnosu se partnerja pogovarjata, stvari se povedo, izboljšujejo z vsake strani … Prevara je zahrbtna stvar, ki zelo prizadane. Saj če mu ni do nje, bo lahko še s 1000, če bo hotel, ko pa je z njo, bi se lahko zadržal, preden jo zapusti. Aja, je lepše imet doma kuhano, pospravljeno, zlikano … je bolj zanimivo hodit ven z drugimi ženskami, kot pa biti samski in začeti vse znova.

Avtorica, ne krivi sebe! Prevaral te je zato, ker je mevža, ki ni hotela vlagati v vajin odnos dovolj, da do tega ne bi prišlo.

Skenslaj ta dopust. Izdajalec naj otrokom razloži zakaj (kar tak ne bo upal), sicer pa si naj “izmisli” razlog (npr. službene obveznosti, bolezen).  Zakaj in čemu bi sedaj ti morala reševati ta dopust? Za koga? Itak je vse zlagano!!! Pa znogiraj ga..  bo slej ko prej ponovil.  P.s. je mogoče on razmišljal o otrocih kako se veselijo, da imajo “topel” dom, med vožnjo k tisti pras***? Ja… ženska, ki gradi svojo srečo na nesreči druge ženske, je pras***. Z a p u s t i   g a!

Žal mi je da si v taki situaciji..res je šok..vem iz lastnih izkušenj, ker se mi je zgodilo podobno..

Svetujem ti da greste skupaj na dopust, verjamem da bo tebi mučno imeti zadovoljen obrsz pred otroki. Probaj zdrzati teh 10 dni in v tem času ne eksplodiraj..če že res ne pred otroki. Potem pa probaj rešit ali zakljucit z možem čimbolj na 4 oči. Drži se in srečno.

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 11.01.2023 ob 02:18

Odgovor na objavo uporabnika
Juhej247, 10.01.2023 ob 22:55

Ne vem, ni nujno da bi moralo vsako varanje peljati v ločitev. Je pa dobro, da se doma sproti rešuje probleme. Varanje je verjetno samo češnja na torti. Da moški vara niti ni tako osebno. Pač so ga tiščali lešniki in nastavila se mu je deklina.

Možno je, da imata v zakonu že dlje časa težave. Da bi bil samo en skok čez plot problem verjetno ni dovolj. Naj se glave malo ohladijo pa se pogovorita 😀

Jah, avtorici njegovo varanje predstavlja nerešljiv problem, torej bo ločitev kar prava pot.

Jaz tudi ne bi hotel nadaljevati skupne poti z osebo, ki me vara.

Delate dramo iz tega fukanja, kot da gre za ne vem kaksno znanost. Monogamnost je vsilila cerkev, in ce vse spila v zvezi, kaj je fuk z drugo tak faktor. Predvsem zenske to vedno povezujete s custvi, ceprav jih vecinoma ni. Tratite zivljenje s problemi tam, kjer jih dejansko ni.

In od kod veš da te je prevaral? Imaš fiksno ali samo neke čenče?

Ti povem na mojem primeru, mene je žena pred dvema letoma isto obtožila (s tem da je mesec prej se čudno obnašala). Ampak njo so dobesedno bombardirali s sporočili preko družbenega omrežja. In kot dokaz poslali sliko avta. Pa še to starega, takrat sem že imel drugega. Slikan je pa bil na parkingu od firme kjer zdaj delam, druga slika pa pred blokom kjer je brat doma. In potem stalno ko sem šel v službo, do brata ali staršev poslušati jokanje in podtikanje. Meni je dvignilo takrat pritisk, zaradi otrok nisem nič rekel. Počasi je gospa tudi ugotovila da mogoče pa jo kdo od mojih bivših infantilnih sodelavcev zafrkava (na bivši firmi smo fajn spokali preden so me vrgli; še tožil sem jih in tožbo dobil preden se je vse to začelo).

Gospa se je kasneje umirila, jaz sem pa še vedno jezen kako lahko pomisli na take bedarije. Niti časa nimam ker ali sem v službi ali pa delam doma. Do sorodnikov grem enkrat na mesec, ne vem kak bi uspel. Pa rekel sem ji da imam že nje dovolj in njene mame ki je vedno pametna in se naslika pri bajti vsaki drugi dan, ne mislim zdaj še ene ženske poleg prenašati ki bi po možnosti isto delala.

Pač toliko avtorica, prosim prepričaj še naprej če je to vse res. Ker če ga boš nekaj obtoževala mimo dokazov z besedami da ti veš on pa da laže, to ne bo dobro. Jaz sem ostal takrat samo zaradi otrok.

Pa vse dobro ti želim.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Malena501, 11.01.2023 ob 08:00

Ljubica mu bo tudi spila kri, ko se enkrat preselita skupaj in vidi s kakšnim kosom nemarneža ima opravka. Nobena ženska ni razvajena princeska, ki pije kri, teži, ampak je to lep izgovor varalic, da dobijo pozornost in seks pri drugi. Moški si v glavnem to želijo, ostalega v zakonu pa oni ne bi. Ne odgovornosti, ne dela, ne gospodinjstva, ne otrok in skrbi zanje, ne položnic, nič kar ni povezano s seksom in njegovim razvajanjem. Kdo je potem princeska? Se je za zamislit. Zakaj takšni sploh vstopajo v zakon mi nikoli ne bo jasno, saj bi komot živeli samsko življenje pri mamici in bili brez skrbi, pili, žurali, spali, …in to je to. Zakaj si navlečejo na glavo “sitno babo in frocovje”? A jih kdo sili ali je bila to njihova prostovoljna odločitev?

No, če je že tako zaskrbljen, lahko komot financira ženo in otroke v obliki preživnine, rente, jim plačuje streho nad glavo in hrano tudi kasneje. Nihče mu tega ne more preprečiti. A ja, ni res kajne? Samaritan se boji ločitve, ker bo sam ostal brez servisiranja in strehe nad glavo..v večini primerov se ženska samohranilka dosti bolje znajde in poskrbi zase in zarod.

Ja, ta ki vara JE prasec. Bi se mar ločil in ga vtikal ljubici neomejeno, samo kaj ki ljubice tudi ne mara za skupno življenje.. vsaka ljubica, ki se tolaži s tem, da je več vredna od žene je še bolj boga kot žena. Žena ima vsaj zakonske pravice, ki ji pripadajo iz naslova zveze s tem bebcem in bo vedno potegnila boljši konec kot bo katerakoli ljubica kdarkoli. Poznam ogromno parov, ki so se tega šli in vse ljubice so končale klavrno, žene se pa po prvotnem šoku pobrale in postavile na noge, dobesedno zadele na loteriji življenja, ko so se govnača znebile. In vsaka njim čast.

Moram vas razočarat. Pride streznitev po ločitvi. Noben moški vam ne more sprejeti vaše otroke s prejšnjega razmerja kot jih lahko bioloski oče. Noben! Otroci potegnejo ta kratko. Vsakič!

Se je treba tudi vase globoko zazret in se vprašat zakaj je do varanja prišlo.

Poleg tega moški ne varajo vedno s čustvi. In kot je že nekdo pred menoj napisal, ohladite glave najprej.

Današnji časi niso ravno ugodni za samostojno pot. Delitev premoženja, selitev, najemnina, ni varstva…toliko sranja vas čaka…

 

 

 

vecino vas je tukaj da gresta na dopust in potem narazen. vedet je treba da 75% moških in 65% žensk je vsaj enkrat prevarala svojega partnerja. umiri se premisli kaj bo naslednji partner ki ga bos dobila. velika verjetnost da bo ločen kar je isto tako kot ta tvoj kot ga imaš. če gresta narazen bo za vse v družini zelo težko. tako je sedaj samo tebi. če si tolk zrela da greš lahko čez to.

kdor ni pripravljen odpustit prevare naj si sploh ne ustvarja družine in naj ostane samski.

Se strinjam z oj212.

Dobro premisli o svojih nadaljnih korakih, vzami si čas. Sem sama v zelo podobni situaciji kot ti. Mogoče razmisli o kakšni partnerski terapiji, mogoče pojdi sama tja. Stvari niso nikoli črno bele, ampak nikoli ne krivi sebe za to! To naredijo strahopetci in za to ni kriv tisti, ki je prevaran.  V prvi vrsti misli nase in otroke. Vam bo lažje, boljše brez očeta ob njih? Odgovor poznaš samo ti… poznam takšne, ki so se razšli in take, ki se niso- na podlagi tega sem se sama odločila. Je težko, boli, je ponižujoče, ampak na dolgi rok je v trenutni situaciji zame in moja otroka boljše, da ostanem, ampak to samo pod pogojem, da partner dela na sebi, da se iskreno pokesa, da je pripravljen se pogovarjati, hoditi na terapije ipd. V kolikor ne pokaže interesa, da lahko kaj popravi- nima smisla. Pa verjami, vem kako ti je- sama sem od ljubice izvedela teden dni pred rokom poroda.

 

Tema je iz januarja 2023.

New Report

Close