Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek preživnina

preživnina

Kje pa bosta jedla, stara 6 in 7 let, povej brihtna kot si.[/quote]Uuu madaona, a zato se ločujete, ker stte tako spopsobne, da se celo take sprašujete? Včasih so jedli doma, pa so vsi preživeli, ne iz šolskeg piskra, ker ga niti ni bilo. Kja pa če vbi pustila otroke v oskrbo očetu, bo že znal poskrbet, če tebi ne gre.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

O dolžnosti preživljanja otrok in višini preživnine od 1. maja 2004 odločajo sodišča, bodisi na podlagi tožbe ali sporazuma o preživnini.

O preživnini otrok do staršev in preživnini med zakonci prav tako odloča sodišče, stranke pa lahko o preživnini tudi sklenejo sporazum v obliki izvršljivega notarskega zapisa.

Višina preživnine

Preživnina se vedno določi individualno, upoštevajoč vse okoliščine primera, in sicer glede na potrebe upravičenca ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca. Preživnina mora biti primerna za zagotavljanje uspešnega telesnega in duševnega razvoja otroka in mora zajemati stroške njegovih življenjskih potreb, zlasti stroške bivanja, hrane, oblačil, obutve, varstva, izobraževanja, vzgoje, oddiha, razvedrila in drugih posebnih potreb otroka.

Preživnina se določi v mesečnem znesku in za naprej, zahteva pa se lahko od trenutka, ko je bila vložena tožbo za preživnino.

Določitev preživnine za otroka

Odločanje o preživnini sodi v pristojnost sodišč, na prvi stopnji so stvarno pristojna okrožna sodišča.

Če se starša lahko sporazumeta o višini preživnine, lahko predlagata, da sodišče v nepravdnem postopku izda o tem sklep. Če sodišče ugotovi, da sporazum ni v skladu s koristjo otrok, predlog zavrne.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/prezivnine/

Kje pa bosta jedla, stara 6 in 7 let, povej brihtna kot si.[/quote]Uuu madaona, a zato se ločujete, ker stte tako spopsobne, da se celo take sprašujete? Včasih so jedli doma, pa so vsi preživeli, ne iz šolskeg piskra, ker ga niti ni bilo. Kja pa če vbi pustila otroke v oskrbo očetu, bo že znal poskrbet, če tebi ne gre.[/quote]

Včasih so bi bile mame doma.
Včasih je bilo 6 – 10 otrok.
Včasih ni bilo pralnih strojev.
Včasih ni bilo elektrike.
Včasih ni bilo vode iz pipe.
Včasih so bili dinozavri.

Tvoje sovraštvo do ženske je zelo zelo zelo bolano!

Ni res, da so včasih vsi preživeli. Smrtnost med otroci je bila zelo velika. Ni bilo redko, da sta v družini z desetimi rojstvi preživela recimo le dva otroka.

Včasih je bilo vsaj na deželi tako, da je bilo pri hiši več žensk. Delo je bilo med njih razporejeno in redno se je kuhalo vse obroke, če je bilo kaj hrane pri hiši.

V družini, kjer sta edina odrasla člana mama in oče, ki obahodita v službo, pač ni variante, da mali otrok dobi pravočasno na mizo vse zdrave obroke. Zato mora jesti malico in dostikrat tudi kosilo v šoli.

Čudi me, da nekateri teh osnovnih reči ne poznate.

Kje pa bosta jedla, stara 6 in 7 let, povej brihtna kot si.[/quote]Uuu madaona, a zato se ločujete, ker stte tako spopsobne, da se celo take sprašujete? Včasih so jedli doma, pa so vsi preživeli, ne iz šolskeg piskra, ker ga niti ni bilo. Kja pa če vbi pustila otroke v oskrbo očetu, bo že znal poskrbet, če tebi ne gre.[/quote]

No, ti ga niti narediti nisi znal sam, si rabil pomoč.

Moja mami je rasla po drugi svet. vojni, na deželi, imeli so nekaj kokoši, enega pujsa, njivo, pa so bili non stop lačni. Pravi, da je včasih en kos kruha cel dan nosila naokrog, ga ni hotela pojesti, dokler ni bila res ful ful lačna. Brat je enkrat ta svoj kos kruha skrivaj pomočil v golaž, ki se je kuhal in mama ni bila poleg. To jih je fasal.
Eni hrepenijo, da bi se ti časi vrnili, vsaj za samohranilke, da bi njim ostalo več za svoj luksuz.


čak mal – babnica je zaje.bala zakon – sedaj naj pa otroci tega ne bi občutili ???
In, če si on omisli novo in naflika 2, 3 froce – bodo pa ti životarili s po 50€ ???
100€ je zadosti.

Moja mami je rasla po drugi svet. vojni, na deželi, imeli so nekaj kokoši, enega pujsa, njivo, pa so bili non stop lačni. Pravi, da je včasih en kos kruha cel dan nosila naokrog, ga ni hotela pojesti, dokler ni bila res ful ful lačna. Brat je enkrat ta svoj kos kruha skrivaj pomočil v golaž, ki se je kuhal in mama ni bila poleg. To jih je fasal.
Eni hrepenijo, da bi se ti časi vrnili, vsaj za samohranilke, da bi njim ostalo več za svoj luksuz.[/quote]
Ti časi morajo prit, pa še kaka po betici in čez hrbet, da bo puhloglavost začela spet dojemat odgovornost življenja in ponovno slišala besedi spoštovanje in hvaležnost, ker to kar je danes pač ne gre skozi in ni prihodnosti.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Ti si ji predlagala? Prijateljica? Pa obe skupaj ne toliko pameti, da bi prebrale 2 – 3 odstavke kjer je napisano kako se določa preživnina in kdo jo določa, da to ni avšašata prijateljica in nima nič pri tem? Zakaj prijateljici ne svetuješ, da naj prevzmae skrbništvo nad otrokoma oče, bo bo bolje za otroka.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Sprašujem kot popoln laik in nevednež – nimam otrok in ne poznam nikogar, ki bi imel za sabo zgodbe s preživninski – ampak, ali ni po zakonu tako, da se preživnina za otroka določa na podlagi življenjskega sloga, ki ga je imel otrok pred ločitvijo staršev? Se pravi, če je prej obiskoval določene aktivnosti, hodil 2x letno na počitnice, dobival sezonsko nova oblačila, itd., whatever že pač … da mora biti preživnina takšna (govoreč za oba starša skupaj, seveda), da mu omogoča v takšnem slogu živeti še naprej? Saj zakon to določa ali se motim?


Ti si ji predlagala? Prijateljica? Pa obe skupaj ne toliko pameti, da bi prebrale 2 – 3 odstavke kjer je napisano kako se določa preživnina in kdo jo določa, da to ni avšašata prijateljica in nima nič pri tem? Zakaj prijateljici ne svetuješ, da naj prevzmae skrbništvo nad otrokoma oče, bo bo bolje za otroka.[/quote]
Bodi no realen, pol bi blo treba preživnino plačevat.

Vedno bolj mi je jasno zakaj odvetniki služijo mastne denarce. Ljudje niste sposobni niti enega člena v zakonu prebrat, pa gre za res sila enostavno zadevo.

Temu bi se pomoje lahko z lahkoto reklo funkcionalna nepismenost.

upam, da se hecaš??


Ti si ji predlagala? Prijateljica? Pa obe skupaj ne toliko pameti, da bi prebrale 2 – 3 odstavke kjer je napisano kako se določa preživnina in kdo jo določa, da to ni avšašata prijateljica in nima nič pri tem? Zakaj prijateljici ne svetuješ, da naj prevzmae skrbništvo nad otrokoma oče, bo bo bolje za otroka.[/quote]
Bodi no realen, pol bi blo treba preživnino plačevat.[/quote]

Takoj. Dam 100 eur po otroku preživnine, toliko se namreč moškim zdi primerno in čez glavo dovolj, meni pa ostane višek za luksuz. Časa in denarja.


Bodi no realen, pol bi blo treba preživnino plačevat.[/quote]

Takoj. Dam 100 eur po otroku preživnine, toliko se namreč moškim zdi primerno in čez glavo dovolj, meni pa ostane višek za luksuz. Časa in denarja.[/quote]Vemo Jalur, vemo tudi to, da si ponujala skrbništvo, po drugi strani pa zmerjala vse sodnike , ker toi niso ustregli, da bi ti prepovedala stike očetu in še mnogo več tega si napisala, tako da marsikaj v tvoji “čistosti” ne bo držalo..

Ampak tu ni to pomebno. Puhloglavke, obstaja zakon, kjer je jasno in preprosto napisano, kako se določa preživnina in kdo jo določi, ne kaj je prijateljica rekla in kaj katera kokoš bi.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

upam, da se hecaš??[/quote]

Bi šlo prebrat celotno temo?


Bodi no realen, pol bi blo treba preživnino plačevat.[/quote]

Takoj. Dam 100 eur po otroku preživnine, toliko se namreč moškim zdi primerno in čez glavo dovolj, meni pa ostane višek za luksuz. Časa in denarja.[/quote]

Ja, glej če imaš dva otroka, je to 200€ on, pa ona 200€ in naj bi bilo nekak pokrito. A ni dovolj? Verjamem, da je pri srednješolcu drugače, pa če ima oče bajni znesek plače, ampak tam nekje okol našega povprečja jurja evrov na mesec, se mi pa zdi čisto realna cifra. V moj zagovor, nisem brala kake dohodke imata udeležena v tej zgodbi.

Vemo, ja. Vemo tudi, kaj naj bi preživnina krila. Po tej logiki bi 160 eur pokrilo stroške za bivanje v najemu, prehrano, oblačila, šolo, hobije…

Takoj. Dam 100 eur po otroku preživnine, toliko se namreč moškim zdi primerno in čez glavo dovolj, meni pa ostane višek za luksuz. Časa in denarja.[/quote]

Ja, glej če imaš dva otroka, je to 200€ on, pa ona 200€ in naj bi bilo nekak pokrito. A ni dovolj? Verjamem, da je pri srednješolcu drugače, pa če ima oče bajni znesek plače, ampak tam nekje okol našega povprečja jurja evrov na mesec, se mi pa zdi čisto realna cifra. V moj zagovor, nisem brala kake dohodke imata udeležena v tej zgodbi.[/quote]

No, sem šla brat od začetka, kolega v takem primeru plačuje 150€ na otroka,

Takoj. Dam 100 eur po otroku preživnine, toliko se namreč moškim zdi primerno in čez glavo dovolj, meni pa ostane višek za luksuz. Časa in denarja.[/quote]

Ja, glej če imaš dva otroka, je to 200€ on, pa ona 200€ in naj bi bilo nekak pokrito. A ni dovolj? Verjamem, da je pri srednješolcu drugače, pa če ima oče bajni znesek plače, ampak tam nekje okol našega povprečja jurja evrov na mesec, se mi pa zdi čisto realna cifra. V moj zagovor, nisem brala kake dohodke imata udeležena v tej zgodbi.[/quote]

V tem primeru me pa res zanima, kako imaš ti stroške razdelane za svoje otroke. Jaz bi tudi rada prišla z 200 evri na glavo skozi. In ne vem, kaj za vraga potem ljudje na minimalcu tolk stokajo, saj s 600 evri plače po tvojem komot preživijo tri ljudi. Torej bi par lahko imel štiri otroke kot nič, bi živeli kot bubregi.

Koliko pa tebi tvoja plačuje preživnine za otroka?


vsega tega otrokom nihče ne trati – le sponzorjev je manj


no to je primer, ko bi bila baba lahko 1x tiho pravočasno ☺
vsak po cca 1.400€ neto
itak pa – če je mamica zajebala sončkom družino – naj pa financira od svojega kar jima želi nuditi .
100€/pamža zadošča

Vemo, ja. Vemo tudi, kaj naj bi preživnina krila. Po tej logiki bi 160 eur pokrilo stroške za bivanje v najemu, prehrano, oblačila, šolo, hobije…[/quote]
Česa ne razumeš? Nobena ne prebere par stavkov, ampak vse hodijo sem kaj je una rekla, pa kaj una druga, pa v tej temi spet prijateljica svetuje prijateljici. In potem začno bluzit o polovicah na starša in podobnih bedarijah za katere ni noben zakon ali sodišče nikjer in nikoli slišalo, ampak je vse zraslo na puhloglavkinem zelniku. To je to, nič drugega.

O konkrenih višinah mi tako ne moremo govorit, ker nimamo v pogleda v celoten dani primer in celotno situacijo, tako da je taka tema le filanje puholglavkine neumnosti.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Modri val, vprašam kar direktno tebe, ker si, sklepam po tvojem pisanju, podkovan v tej snovi. Ali zgornje drži? Zakon to pravi ali sem narobe razumela?

New Report

Close