Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pri Domnu našli drogo, ki daje občutek gorenja v telesu….

Pri Domnu našli drogo, ki daje občutek gorenja v telesu….

Nič ne seremo! Če ne razumeš, da so primeri in znanci vezani na prva dva, ko jim je bilo podtakneno, to še ne pomeni, da se ne posveti več pozornosti ali raziskovanja tudi v to smer

Nič ne seremo! Če ne razumeš, da so primeri in znanci vezani na prva dva, ko jim je bilo podtakneno, to še ne pomeni, da se ne posveti več pozornosti ali raziskovanja tudi v to smer – potem ga prej sračka kdo drug!

Da ti nekdo podtakne drogo za posiljanje še razumem, ampak nekaj takega? ja pa ja de….kolikor vam je težko sprejet, da tudi pridni fantki konzumirajo vse sorte….sam je vzel, oziroma so…pa karkoli že to je.

Nikomur na čelu ne piše kaj jemlje.

Ampak ene res preveč filmov in butastih nanizank gledate, in ste že tako noter v teh serijskih morilcih da ne znate več trezno razmišljat.

Nič ne seremo! Če ne razumeš, da so primeri in znanci vezani na prva dva, ko jim je bilo podtakneno, to še ne pomeni, da se ne posveti več pozornosti ali raziskovanja tudi v to smer – potem ga prej sračka kdo drug![/quote]

Ja ja, naš pa že ni tak! Drugi so ga v nemoralo zvlekli. Sosedove barabe!

Torej ti veš nekaj več od vseh preiskovalcev skupaj. Zakaj ne stopiš v kontak s staršema in jima vse pojasniš?[/quote]

Starša že vesta, si sama pojasnjujeta.imata dovolj kontaktov, razuma in izpovedi v povezavi s prvima dvema, napake, ki so bile storjene, nepopolne postopke kot tudi pričanja ljudi in študentov, ki so bili v podobnih situacijah, ki se na srečo niso tragično končala, a bila podtaknjena. Trust je tudi par mestorv stran, če poznaš te lokacije in revščino, s čim se je potrebno ukvarjati, da se preživi …[/quote]

katerim so drogo dali ravno tisti, ki “poslujejo” z Ervinom? In ne mi govoriti, da Eva ni ugotovila od kod jim naenkrat toliko denarja.

Možnosti je več, ampak vseeno se mi nekako zdi najbolj verjetno, da so vsi ti fantje sami vzeli to drogo. Teh drog je veliko in imajo vsaka svoje primesi ipd. Možno je, da je v MB trenutno v obtoku taka, ki daje poudarjen občutek gorenja in zato so po zaužitju iskali vodo in se utopili.

Je pa trapast argument, da taki, ki študirajo v tujini in so uspešni in pridni, ne jemljejo drog. Ogromno uspešnih ljudi npr. je na kokainu, pa ne samo mladih. O tem se pač ne govori javno.

A se vam res ne zdi čudno no? Sej ni bil iz tega konca, ni tu študiral, iz Anglije je prišel in prvo noč dobil drogo?

To pomeni, da so bili res neznanci, saj je zelo majhna možnost, da jih je poznal od prej.

Izjava leta! mislim,ja,najbolje da se jih že v 1.razredu seznani kako varno jemati drogo. Matr kako razmišljanje! Otroke je treba predvsem seznanit s poseldicami – konkretni primeri,jim pokazat zadete in posledice na njih,v družini,v družbi.Ne pa da hodijo bivši ozdravljenci predavat na šole. Treba jim je kazat vsako leto in govorit kaj droga pomeni.Danes plasira na stotine drog dnevno,ni več nadzora,pa še slabše bo.

Zato je po moje nujen korak v smeri pokazati dejstva,če je treba tedensko,mogoče uvest smrtno kazen za preprodajalce kot imajo v nekaterih državah.

Za tega fanta se ne ve,ali mu je bila podtaknjena,ali je sam vzel. In verjetno se nikoli ne bo.[/quote]

In točno zato je tako, kot je … Otrok popolnoma nič ne šparajo s posledicami, vse vedo, kaj naredijo droge, in kdo bi jim to lahko lepše razložil kot bivši zasvojenec, ki je počel vsega boga, da je prišel do droge, se okužil z vsem živim in si uničil zdravje, življenje, uničil svoje najbližje … Isto je z alkoholom, kajenjem. Milijon opozoril ne zaleže, da ne bi ljudje kadili. Moja mama je imela tumor zaradi kajenja, ima KOPB. Ljudem razlagam, kako je fino, ko kljub zdravilom ne pride do sape in jo že sto metrov hoje utrudi, ker ji dela samo pol pljuč. A misliš, da jih to kaj gane? Popolnoma nič. Njim se to ne more zgoditi, zbolevajo drugi.

Otroke je treba osveščat ne samo, kako strašna zadeva so droge, ampak tudi, kako s tem varno operirati. Ker vedno, VEDNO, se jih bo našlo dovolj, da bodo pili, kadili, se drogirali. VEDNO. Ne vem, iz katere vatirane pravljice si ti ušla, da misliš, da je mogoče to preprečiti. Ni mogoče, nikoli ne bo, ker svet ne bo nikoli idealna pravljica.
Otroku zabičaš take stvari, kot sem napisala, in moliš, da če bo že kaj nameraval vzeti, da se bo spomnil na “zlata pravila”. Mi se pogovarjamo tudi o tem, kaj vzeti, kako vzeti. Pa se ne drogirajo, da ne bo pomote. Ampak vedno, ko gredo ven, rečem – nikamor sam, ne zaupaj neznancem, če je karkoli sumljivo, pokliči, če se kdo zvrne v jarek, pokliči – ne bom jezna, bom priletela pomagat, samo pokličite in ne skušajte požara gasiti sami. Je prenevarno.
Okej, ti se pač zanašaš na to, da ne bodo nikoli prišli v stik z drogo. Tudi prav, zaradi mene. Samo ne bit potem presenečena.

In kaj bi imel človek od tega, da bi vzel točno to omenjeno drogo. A je to fajn občutek, ko goriš? Ne bi rekla drogo, kjer lebdiš, se ti smeje in podobne finte.

Vprašanje še, ali so se ti neznanci, ki se je pogovarjal z njimi, javili policiji?!

Starša že vesta, si sama pojasnjujeta.imata dovolj kontaktov, razuma in izpovedi v povezavi s prvima dvema, napake, ki so bile storjene, nepopolne postopke kot tudi pričanja ljudi in študentov, ki so bili v podobnih situacijah, ki se na srečo niso tragično končala, a bila podtaknjena. Trust je tudi par mestorv stran, če poznaš te lokacije in revščino, s čim se je potrebno ukvarjati, da se preživi …[/quote]

katerim so drogo dali ravno tisti, ki “poslujejo” z Ervinom? In ne mi govoriti, da Eva ni ugotovila od kod jim naenkrat toliko denarja.[/quote]

Zato je delala v Londonu, ne, da pomaga sinu pri plačilu in vseh extras pri študiju, a?
Glej, se lahko strinjava, da se ne strinjava.
Meni je enostavno povedano vse skupaj preveč naključij.
Bi pa lahko rekli, da bi se po tvoji logiki to prej v CE in okolici dogajalo kot pa v MB ravno tisti dan

Ene bolje da ste tiho, ker je več kot očitno da scene niti približno ne poznate.

katerim so drogo dali ravno tisti, ki “poslujejo” z Ervinom? In ne mi govoriti, da Eva ni ugotovila od kod jim naenkrat toliko denarja.[/quote]

Zato je delala v Londonu, ne, da pomaga sinu pri plačilu in vseh extras pri študiju, a?
Glej, se lahko strinjava, da se ne strinjava.
Meni je enostavno povedano vse skupaj preveč naključij.
Bi pa lahko rekli, da bi se po tvoji logiki to prej v CE in okolici dogajalo kot pa v MB ravno tisti dan[/quote]

Saj se dogaja in sem iz Ce, samo tam se ne utapljajo, pač pa se hladijo drugače, npr, ukrade motor in čelno v zid, se vrže iz zidu, obesi v gozdu…..malo pogooglaj, pa takrat omenjeni oče ni bil preveč aktiven v tej smeri.
Glede financ te družine, pa malo poglej po forumih.

in zakaj se ljudje zadržujejo pred lokalom? ker je noter prepovedano kaditi!
pred tem butastim protikadilskim zakonom ni bil nihče zunaj!

Zato je delala v Londonu, ne, da pomaga sinu pri plačilu in vseh extras pri študiju, a?
Glej, se lahko strinjava, da se ne strinjava.
Meni je enostavno povedano vse skupaj preveč naključij.
Bi pa lahko rekli, da bi se po tvoji logiki to prej v CE in okolici dogajalo kot pa v MB ravno tisti dan[/quote]

Saj se dogaja in sem iz Ce, samo tam se ne utapljajo, pač pa se hladijo drugače, npr, ukrade motor in čelno v zid, se vrže iz zidu, obesi v gozdu…..malo pogooglaj, pa takrat omenjeni oče ni bil preveč aktiven v tej smeri.
Glede financ te družine, pa malo poglej po forumih.[/quote]

Mišljeno Njemu dogajalo in/ali zgodilo lahko ostalima dvema otrokoma … Folk govori marsikaj.

Ene bolje da ste tiho, ker je več kot očitno da scene niti približno ne poznate.[/quote]

Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

Povej, ti staršem žrtev, da poznaš sceno, no.

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Razloži, kaj ima človek od tega, da občuti gorenje?

Ene bolje da ste tiho, ker je več kot očitno da scene niti približno ne poznate.[/quote]

Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

Povej, ti staršem žrtev, da poznaš sceno, no.

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Razloži, kaj ima človek od tega, da občuti gorenje?[/quote]

Se strinjam. Samo zato, ker so vsi TIHO, so je zgodil 3. primer. S tem, ko ste tiho dajete samo poutho mafiji in kriminalcem, da lahko delajo kar se jim sprdne. Sej vedo, da bo narod tiho.

Ene bolje da ste tiho, ker je več kot očitno da scene niti približno ne poznate.[/quote]

Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

Povej, ti staršem žrtev, da poznaš sceno, no.

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Razloži, kaj ima človek od tega, da občuti gorenje?[/quote]

Ko od dilerja nekaj kupiš, ni deklaracije gor. Nikjer niso navedene sestavine….bo šlo razumet? Pitaj boga kaj so mislili da kupujejo…..
Na trgu je vse sorti mešanic in zvarkov….

Zakaj se neznanci ne oglasijo? Kako butast moreš pa bit, da se greš javit policajem “jaz sem jim prodal to pa to”.

Četrti primer se bo zgodil, ko bo naslednji kupil isto zadevo. In potem še peti in šesti……kaj je tukaj za razlagat?

in policija ne ve, kje se preprodaja droga? ali noče vedeti?

Ene bolje da ste tiho, ker je več kot očitno da scene niti približno ne poznate.[/quote]

Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

Povej, ti staršem žrtev, da poznaš sceno, no.

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Razloži, kaj ima človek od tega, da občuti gorenje?[/quote]

Ja, ali pa, kaj ima človek od tega, da kozla, ker preveč spije? Danes je na trgu toliko različne sintetike, da ne moreš vse preizkusit, če bi se zadeval celo življenje. Pač so vzeli nekaj, za kar so mislili, da bo podoben učinek kot nazadnje, dobili pa nekaj drugega.

Ve, pa kaj naj? Policija se ne ukvarja z malimi dilerji. Vsaj ne načrtno, ker je brez veze. Če ne morejo izkoreninit velikih preprodajalcev, bodo male še toliko manj.

Izjava leta! mislim,ja,najbolje da se jih že v 1.razredu seznani kako varno jemati drogo. Matr kako razmišljanje! Otroke je treba predvsem seznanit s poseldicami – konkretni primeri,jim pokazat zadete in posledice na njih,v družini,v družbi.Ne pa da hodijo bivši ozdravljenci predavat na šole. Treba jim je kazat vsako leto in govorit kaj droga pomeni.Danes plasira na stotine drog dnevno,ni več nadzora,pa še slabše bo.

Zato je po moje nujen korak v smeri pokazati dejstva,če je treba tedensko,mogoče uvest smrtno kazen za preprodajalce kot imajo v nekaterih državah.

Za tega fanta se ne ve,ali mu je bila podtaknjena,ali je sam vzel. In verjetno se nikoli ne bo.[/quote]

In točno zato je tako, kot je … Otrok popolnoma nič ne šparajo s posledicami, vse vedo, kaj naredijo droge, in kdo bi jim to lahko lepše razložil kot bivši zasvojenec, ki je počel vsega boga, da je prišel do droge, se okužil z vsem živim in si uničil zdravje, življenje, uničil svoje najbližje … Isto je z alkoholom, kajenjem. Milijon opozoril ne zaleže, da ne bi ljudje kadili. Moja mama je imela tumor zaradi kajenja, ima KOPB. Ljudem razlagam, kako je fino, ko kljub zdravilom ne pride do sape in jo že sto metrov hoje utrudi, ker ji dela samo pol pljuč. A misliš, da jih to kaj gane? Popolnoma nič. Njim se to ne more zgoditi, zbolevajo drugi.

Otroke je treba osveščat ne samo, kako strašna zadeva so droge, ampak tudi, kako s tem varno operirati. Ker vedno, VEDNO, se jih bo našlo dovolj, da bodo pili, kadili, se drogirali. VEDNO. Ne vem, iz katere vatirane pravljice si ti ušla, da misliš, da je mogoče to preprečiti. Ni mogoče, nikoli ne bo, ker svet ne bo nikoli idealna pravljica.
Otroku zabičaš take stvari, kot sem napisala, in moliš, da če bo že kaj nameraval vzeti, da se bo spomnil na “zlata pravila”. Mi se pogovarjamo tudi o tem, kaj vzeti, kako vzeti. Pa se ne drogirajo, da ne bo pomote. Ampak vedno, ko gredo ven, rečem – nikamor sam, ne zaupaj neznancem, če je karkoli sumljivo, pokliči, če se kdo zvrne v jarek, pokliči – ne bom jezna, bom priletela pomagat, samo pokličite in ne skušajte požara gasiti sami. Je prenevarno.
Okej, ti se pač zanašaš na to, da ne bodo nikoli prišli v stik z drogo. Tudi prav, zaradi mene. Samo ne bit potem presenečena.[/quote]

Glej,vsak ima svoje mnenje/pogled,moje je popolnoma nasprotno tvojemuA si ti sigurna,da imaš prav? Titanik so tudi strokovnjaki naredili,pa se je pototopil.Vsega ne moreš predvidevat.
Vsekakor se strinjava,da je treba o tem govorit!

Če je on sam vzel,po moje ni vedel kakšne so posledice. In v tem je point!!!


Zato je poskusil nekaj “naprednega”, vzel “napredno” drogo, ker zaplankani domačini, ki ne študirajo v tujini, nimajo pojma kako se zabavat.

Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

Povej, ti staršem žrtev, da poznaš sceno, no.

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Razloži, kaj ima človek od tega, da občuti gorenje?[/quote]

Ko od dilerja nekaj kupiš, ni deklaracije gor. Nikjer niso navedene sestavine….bo šlo razumet? Pitaj boga kaj so mislili da kupujejo…..
Na trgu je vse sorti mešanic in zvarkov….

Zakaj se neznanci ne oglasijo? Kako butast moreš pa bit, da se greš javit policajem “jaz sem jim prodal to pa to”.

Četrti primer se bo zgodil, ko bo naslednji kupil isto zadevo. In potem še peti in šesti……kaj je tukaj za razlagat?[/quote]

ČE kupi. Eno je potreba, drugo da dogaja, tretje testiranje paketa, četrto ….
Zato je treba v več smeri raziskovanja. Predvsem v ameriški način terenskega dela!
Nekaterim je to klikalo že po 2. primeru “utopitve”
Če/Ko raziskava steče kot treba, bo tudi (re)akcija v več smeri:
kamere, varnostniki, psiho-fiz podpora brucom, revščina ki kliče po drogah, izobraževanje, ITD.

Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

Povej, ti staršem žrtev, da poznaš sceno, no.

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Razloži, kaj ima človek od tega, da občuti gorenje?[/quote]

Ja, ali pa, kaj ima človek od tega, da kozla, ker preveč spije? Danes je na trgu toliko različne sintetike, da ne moreš vse preizkusit, če bi se zadeval celo življenje. Pač so vzeli nekaj, za kar so mislili, da bo podoben učinek kot nazadnje, dobili pa nekaj drugega.[/quote]

Ne razumeš, da so na svetu naivni ljudje, ki verjamejo, da se (njihovi) otroci tega ne bodo niti dotaknili, če jim bodo pokazali slike enega od nesrečnih utopljencev …
Jaz mojim itak govorim, da so te sintetične droge res grozna in zahrbtna stvar, raje naj skadijo eno travo, če že čutijo potrebo, ali spijejo nekaj alkoholnega … Ma saj človek ne ve več, kaj bi jim rekel, ker je toliko tega zla. Ampak treba jim je tumbat, kako ga varno žurat, ne pa si delat utvare, da “moji tega pa že ne počnejo”.


Zato je poskusil nekaj “naprednega”, vzel “napredno” drogo, ker zaplankani domačini, ki ne študirajo v tujini, nimajo pojma kako se zabavat.[/quote]

Razlaga prav tega stavka je v nekem drugem odgovoru. Vzet iz konteksta tudi paše za nekaj svojega, ne?

New Report

Close