Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pri Domnu našli drogo, ki daje občutek gorenja v telesu….

Pri Domnu našli drogo, ki daje občutek gorenja v telesu….

In točno zato je tako, kot je … Otrok popolnoma nič ne šparajo s posledicami, vse vedo, kaj naredijo droge, in kdo bi jim to lahko lepše razložil kot bivši zasvojenec, ki je počel vsega boga, da je prišel do droge, se okužil z vsem živim in si uničil zdravje, življenje, uničil svoje najbližje … Isto je z alkoholom, kajenjem. Milijon opozoril ne zaleže, da ne bi ljudje kadili. Moja mama je imela tumor zaradi kajenja, ima KOPB. Ljudem razlagam, kako je fino, ko kljub zdravilom ne pride do sape in jo že sto metrov hoje utrudi, ker ji dela samo pol pljuč. A misliš, da jih to kaj gane? Popolnoma nič. Njim se to ne more zgoditi, zbolevajo drugi.

Otroke je treba osveščat ne samo, kako strašna zadeva so droge, ampak tudi, kako s tem varno operirati. Ker vedno, VEDNO, se jih bo našlo dovolj, da bodo pili, kadili, se drogirali. VEDNO. Ne vem, iz katere vatirane pravljice si ti ušla, da misliš, da je mogoče to preprečiti. Ni mogoče, nikoli ne bo, ker svet ne bo nikoli idealna pravljica.
Otroku zabičaš take stvari, kot sem napisala, in moliš, da če bo že kaj nameraval vzeti, da se bo spomnil na “zlata pravila”. Mi se pogovarjamo tudi o tem, kaj vzeti, kako vzeti. Pa se ne drogirajo, da ne bo pomote. Ampak vedno, ko gredo ven, rečem – nikamor sam, ne zaupaj neznancem, če je karkoli sumljivo, pokliči, če se kdo zvrne v jarek, pokliči – ne bom jezna, bom priletela pomagat, samo pokličite in ne skušajte požara gasiti sami. Je prenevarno.
Okej, ti se pač zanašaš na to, da ne bodo nikoli prišli v stik z drogo. Tudi prav, zaradi mene. Samo ne bit potem presenečena.[/quote]

Glej,vsak ima svoje mnenje/pogled,moje je popolnoma nasprotno tvojemuA si ti sigurna,da imaš prav? Titanik so tudi strokovnjaki naredili,pa se je pototopil.Vsega ne moreš predvidevat.
Vsekakor se strinjava,da je treba o tem govorit!

Če je on sam vzel,po moje ni vedel kakšne so posledice. In v tem je point!!![/quote]

Prav v čem?
Da je treba opozarjat pred drogami in hkrati govorit o varnem jemanju? Da, prepričana sem, da je to nujno. Ker – ne vem, če si opazila – ljudje se dejansko drogirajo. Torej je potreba po tem, da se jim pove tudi, kako se drogirati.

Ja, ali pa, kaj ima človek od tega, da kozla, ker preveč spije? Danes je na trgu toliko različne sintetike, da ne moreš vse preizkusit, če bi se zadeval celo življenje. Pač so vzeli nekaj, za kar so mislili, da bo podoben učinek kot nazadnje, dobili pa nekaj drugega.[/quote]

Ne razumeš, da so na svetu naivni ljudje, ki verjamejo, da se (njihovi) otroci tega ne bodo niti dotaknili, če jim bodo pokazali slike enega od nesrečnih utopljencev …
Jaz mojim itak govorim, da so te sintetične droge res grozna in zahrbtna stvar, raje naj skadijo eno travo, če že čutijo potrebo, ali spijejo nekaj alkoholnega … Ma saj človek ne ve več, kaj bi jim rekel, ker je toliko tega zla. Ampak treba jim je tumbat, kako ga varno žurat, ne pa si delat utvare, da “moji tega pa že ne počnejo”.[/quote]

Ravno to razumem.

Nihče od teh fantov ni droge vzel prostovoljno! Pa niso to neki ‘čuri muriji’! To so (bili) urejeni fantje!

Bila jim je podtaknjena! Zakaj pa, pa ni jasno!

Vsi pa vemo, da alkohol ali droga na človeka vpliva različno. Nekdo lahko spije kišto pira, pa bo komaj kazal znake alkoholiziranosti. Nekdo (moja mama) pa spije en kozarec piva pa je pijana!
Isto je z drogami.
Zakaj se ne javijo neznanci, ki so bili zadnji v družbi z Domnom? Nekdo MORA nekaj vedet!!
Je to načrtni morilec ali je ‘samo’ šlo vse hudičevo narobe??
Verjetnejša je prva možnost, sicer ne bi bil to že tretji primer!

Če droga deluje tako, da telo ‘gori’, bo prizadeta našla ‘rešitev’ v vodi, pa če je ta oddaljena 20 km! To dela nagonsko, se nič ne zaveda! Ima luknjo v možganih! In ni važno ali ti poznaš mesto ali ne.

Meni je tudi izredno sumljivo…….. zakaj kljub obsežnemu iskanju žrtev najdejo šele po več kot mesecu dni?
Da ni žrtev bila ves ta čas nekje drugje?? In prinesena v Dravo?? Ko truplo že razpada….in je večino sledi že nemogoče analizirat!
Pa ne mislim tu na preprodajo organov! To ne pride v poštev!

Naj naredijo tudi analizo vode! Je voda v pljučih ista kot v Dravi? Pa še in še…..

Staršem iskreno sožalje!


In kako to veš?
Mislim da bi bila presenečena, koliko različnih ljudi jemlje drogo. Od odvetnikov do zdravnikov! Niso to samo đankiji iz filmov!

Po moje tudi prostovoljno ven niso šli zvečer, sploh pa ne na take zloglasne kraje, kjer se razvrat dogaja. V to jih je moral nekdo prisilit. Kakšna udbomafija. Urejeni fantje so po sedmi uri zvečer doma pri mamah.

Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

Povej, ti staršem žrtev, da poznaš sceno, no.

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Razloži, kaj ima človek od tega, da občuti gorenje?[/quote]

Ko od dilerja nekaj kupiš, ni deklaracije gor. Nikjer niso navedene sestavine….bo šlo razumet? Pitaj boga kaj so mislili da kupujejo…..
Na trgu je vse sorti mešanic in zvarkov….

Zakaj se neznanci ne oglasijo? Kako butast moreš pa bit, da se greš javit policajem “jaz sem jim prodal to pa to”.

Četrti primer se bo zgodil, ko bo naslednji kupil isto zadevo. In potem še peti in šesti……kaj je tukaj za razlagat?[/quote]

Aha, torej je nekdo posrednik (prikriti morilec z drogo)!! A da bi pa se poiskalo tega, pa nič ali kako?

Zdaj si vsaj odgovorila, da obstaja nekdo, ki jim takšno drogo prodaja.

Torej primer, grem jz kupiti točeno pivo, vmes ko iščem drobiž mi nekdo vsuje neko drogo, in bom jaz kriva, ker nisem vedla za sestavine pa ker pijem pivo. Tistemu pa, ki to namerno počne pa ama nič. Lahko bi še nanizala cel kup podobnih primerov.

Deluješ pa tudi arogatno brez kančka empatije, v smislu bodo pa še nadaljne žrtve. Ni 2krat za reči, da ne delaš kje na policiji ali pa imaš v familiji ”sposobne” policiste.


In kako to veš?
Mislim da bi bila presenečena, koliko različnih ljudi jemlje drogo. Od odvetnikov do zdravnikov! Niso to samo đankiji iz filmov![/quote]

Čakaj malo! Ne primerjaj ti elite, ki se fiksa – z mladino, ki je urejena!! Elita ima preverjene dobavitelje, dohtarji drogo iz farmacije. Tu ne moreš falit!

Resnično težko verjamem, da bi ‘za probo, za hec’ vzeli nekaj od neznancev! NEZNANCEV!
Ker ko imaš enkrat v telesu – nimaš kaj!! A se jim je kar v trenutku obrnilo?

Če npr. piješ alko – ko si pribit, nekaš kajne? Ko pa 1x dobiš ‘tablet’ v telo pa to deluje proti tvoji volji. In ni rešitve, dokler ne popusti. Kaj delaš med tem časom pa je vse stvar tvojega organizma.

Pa ni prišel fant iz Londona, da se bo tu zadrogiral!! Da se bo tu ubijal!

“Ta neznana družba” pred lokalom mu je morala nekaj ponudit….. kar on ni (je) vedel…. delovalo je izredno hitro. V pol ure!!
Ko bo jasno, kdo so bili ti NN (pa jaz bi v nulo še 5 x preverila prijateljico, ki ga je povabila na koncert in družbo, pri katerih so bili eno uro pred tem!) .

VEM, da mladina konzumira marsikaj – vem da kaj spije in pri njih se to opazi. Ne pa pri enem ostarelem klošarju, ki vsak dan popije 2 l vina!
Vem tudi, da ene tablete, ki jih dobiva pacient v PB, delujejo čisto drugače nanj, kot na enega, ki jih ni vajen.
Prvi bo funcioniral, drugemu se bo odtrgalo in bo nasilen……

In ravno TO se je dogodilo tem fantom! Kako, zakaj……….. in kdo je to naredil?? Pa peesda, niso prostovoljno kar nekaj goltali!!
Tega preprosto ne verjamem!

Poleg tega, če bi jaz bila neznanka in bi se slučajno z menoj nekdo pogovarjal ter bi nato veljal za pogrešanega, bi se takoj javila policiji in povedala, da sem z njim pogovarjala ter da sem ga nazadnje videla, jim opisala, ali je bil opit ali zdrogiran. No, če se pa ti neznanci niso javili sami od sebe, potem vemo, da je nekdo, ki prodaja morilsko drogo. Pazi, kriva bo pa žrtev. Tako kot je standard za Slovenijo!

nihče me ne bo prepričal,da so fantje vzeli nekaj od neznancev prostovoljno.To je podtaknjeno.


Da nadomesti notranji občutek topline, ki ga tako zelo goreče pogreša zaradi brezčutnih staršev.



Itak, taki fantje tudi seksajo ne, če jim matere ne dovolijo točno določenih deklic. Mimo materine volje se jim samo kakšne zlonamerno same podtaknejo.



Itak, taki fantje tudi seksajo ne, če jim matere ne dovolijo točno določenih deklic. Mimo materine volje se jim samo kakšne zlonamerno same podtaknejo.[/quote]

Lepo te prosim – ne sprevračaj. Ne se zajebavat! A je seks smrtno nevaren??
Pa ni ‘mularija’ noraa!
NIHČE (razen odvisnkov v zadnjem stadiju) se ne bo namerno zafiksal………do smrti.

Le zakaj bi se ti fantje? Te tri žrtve? Vsi uspešni, lepi – iz urejenih družin! V bistvu carji!!!


Da nadomesti notranji občutek topline, ki ga tako zelo goreče pogreša zaradi brezčutnih staršev.[/quote]

Tokrat se motiš!

NE, Robi! Nič ne nadomesti topline. Niti tega niso iskali. Možno, da jim je bilo obljubljeno čisto nekaj drugega.

Oni so bili (poskusni zajci) zavedeni ali – so nevede zaužili to ‘smrtno dozo’!!

STORILCI so jih (pred zaužitjem) izolirali od družbe! Pazili, da jih vsaj pol ure ne bo nihče pogrešal.
Da……… so izginili, brez da bi bil kdorkoli sumljiv.
Nihče nič opazil…….nihče nič!! :(((( V gužvi pred lokalom……



Itak, taki fantje tudi seksajo ne, če jim matere ne dovolijo točno določenih deklic. Mimo materine volje se jim samo kakšne zlonamerno same podtaknejo.[/quote]

Lepo te prosim – ne sprevračaj. Ne se zajebavat! A je seks smrtno nevaren??
Pa ni ‘mularija’ noraa!
NIHČE (razen odvisnkov v zadnjem stadiju) se ne bo namerno zafiksal………do smrti.

Le zakaj bi se ti fantje? Te tri žrtve? Vsi uspešni, lepi – iz urejenih družin! V bistvu carji!!![/quote]

Saj pravim, da se taki carji iz urejenih družin tudi prostovoljno ne bi zbirali na zloglasnih točkah mesta. Pred nekimi dvomljivimi lokali, polnimi plebejskega smrada. Da bo nek uglajen dečko iz svetovljanskega Londona hodil prostovoljno v lumpenproletarski Maribor žurat? Lepo te prosim! To je neka murgeljska zarota proti na novo nastajajočemu meščanskemu razredu v Sloveniji.

Policaji/kriminalisti v civilu – povečati število ljudi,ki bodo poklicno delali na tem,tudi to je nujno – samo od sebe ne bo nič. Ljubljana ne da za Maribor dovolj,to je bilo že od nekdaj,namesto tega se širi sovraštvo med prebivalci pokrajin. Kakorkoli,tu se razlikujemo npr. od Albancev,oni stopijo skupaj,pri nas pa drug proti drugemu,zato smo šibki.

2 možnosti:
-podtaknjeno
– prostovoljno, od tega ni vedel za posledice in pa kot zg. zapisano,vsako telo/človek/psiha lahko drugače odreagira.

Meni je že od začetka droga edina smiselna razlaga. Ce je ostal sam z neznanci, seveda je kaj kupil pri njih! Intelektualci uzivajo droge, med tem ko preprosti ostajajo bolj pri alkoholu. Nič novega. Žal je revež dobil neko sranje.

Ni potrebe po zapiranju lokala. Tam se zbira mladina in na tisoče jih preživi. 🙂 Se zabava, se imajo cool!
To je zabava, kot nekoč za nas disco, veselica, trio ob jezeru…… Pa Modrijani v temu Štuku??
Lokal to ni nič kriv!

Verjetno so ‘dilerji’ čakali na posameznika….. ker verjetno je, da bo na Modrijane prišel tudi en ‘pošten, naiven, kmečki’….folk!
Kaj lažjega, da nekoga nekaj ‘nadmudriš’.??

PA PEESDA, KAKO NIHČE NE VE, KDO SO BILI NEZNANCI?? S KOM JE DOMEN GOVORIL NAZADNJE?
KAM SO IZGINILI IN ZAKAJ SE NE JAVIJO??

Pa saj se gre samo za pol ure!! V BISTVU ŠE MANJ!!! In to tretji fant!! Pa ne me basat, noooooooooo!!

In da nihče, NIHČE NI NIČ OPAZIL? To lahko izvede samo en profi!!


Da nadomesti notranji občutek topline, ki ga tako zelo goreče pogreša zaradi brezčutnih staršev.[/quote]

Tokrat se motiš!

NE, Robi! Nič ne nadomesti topline. Niti tega niso iskali. Možno, da jim je bilo obljubljeno čisto nekaj drugega.

Oni so bili (poskusni zajci) zavedeni ali – so nevede zaužili to ‘smrtno dozo’!!

STORILCI so jih (pred zaužitjem) izolirali od družbe! Pazili, da jih vsaj pol ure ne bo nihče pogrešal.
Da……… so izginili, brez da bi bil kdorkoli sumljiv.
Nihče nič opazil…….nihče nič!! :(((( V gužvi pred lokalom……[/quote]
Res so vsi policaji in preiskovalci odveč, saj imamo vsevedne MON-e. 🙂

Tokrat se motiš!

NE, Robi! Nič ne nadomesti topline. Niti tega niso iskali. Možno, da jim je bilo obljubljeno čisto nekaj drugega.

Oni so bili (poskusni zajci) zavedeni ali – so nevede zaužili to ‘smrtno dozo’!!

STORILCI so jih (pred zaužitjem) izolirali od družbe! Pazili, da jih vsaj pol ure ne bo nihče pogrešal.
Da……… so izginili, brez da bi bil kdorkoli sumljiv.
Nihče nič opazil…….nihče nič!! :(((( V gužvi pred lokalom……[/quote]
Res so vsi policaji in preiskovalci odveč, saj imamo vsevedne MON-e. :)[/quote]

Zakaj bi se en poba zafiksal? U nulo. Če je tu za žur, da spozna kakšno bejbo, čaka ga družba v lokalu?
Zakaj nihče nič ne ve zadnje pol ure?
Zakaj bi kupoval drogo, če si že popil nekaj alkota? In si že ‘dobre’ volje?

A prideš domov v SLO se zadet? Kaj imaš od tega?

VSI ti trije fantje so (ne) naključne žrtve. ČE niso – naj stisnejo to Domnovo frendico, ki ga je povabila v MB!
Tako kot npr. mati: JERAŠA, ki je zadnji imel stik s pogrešanim sinom Juretom – ki je dolga leta vztrajala in ga iskala. Ga ni – ni trupla, ni nič! Obup!

NEMOGOČE, da trije (uspešni) fantje končajo v Dravi zaradi….. aha, mal so se predozirali :(!
Pa ne noooo!!
VSAK OD STARŠEV VE, kako jih skrbi, ko mularija žura. Po celi SLO!! In se ob treh zjutraj pripeljejo domov. Ali pa šele dopoldan.
Kako se oddahnejo. da je prišel…..da je avto cel……da ni klica s Policije…….. pa naj spi cel vikend!! 🙂

Ne mi pa rečt, da je to pred Štukom ‘taka je taka današnja mladež!’ – lepo vas prosim!! Zakaj pa ne gre nihče v Sočo? V Krko? V Savo??

Evo, zategnjena mama tukaj. Meni je pa tole, da mladci hodijo okoli ob 3h mimo. Od tapridnih, ki gredo ob normalni uri spat in ob normalni uri vstanejo, so še vsi živi.
To je zato, ker vam je normalno, da se morajo mulci zgonit in nažurat. Kot, da se brez tega ne da odrast.

Podpis pod tole. Ko bi le bilo vec takih zategnjenih mam!

Kaj pa če je vse skupaj “rezultat” ropa?

V Nemčiji je bilo par primerov v 90 ih, ko so lopovi pozno zvečer, pred lokali, ki imajo dolgo odprto, na železniških postajah, ki so odprte celo noč, žrtvam, ki so jih nameravali oropat v pijače stresli “k.o. kapljice”, ki so žrtve hitro dezorientirale ali pa uspavale, nakar so jih lahko oropali. Stranski učinek teh kapljic je tudi, da se žrtve ničesar ne spomnijo.
Tudi njih so dobili šele, ko je umrlo več ljudi.
Pred leti pa je nek zblojenec tudi v Nemčiji s podobnimi kapljicami pobijal ljudi, da jih je lahko “videl umreti”.

Glede na to, da sta tako Štuk, kot Trust odprta že desetletja, brez utopitev, tu verjetno ne gre za to, da bi se utopljenci sami zadrogirali in se odločili plavat v Dravi…

Fantje niso seveda sami nič krivi. Krivi so vsi drugi. Kot vedno. Kdo jih je pa silil, da kupujejo drogo in alkohol? Na tržišču se da kupit marsikaj. Nikoli pa točno ne veš, kaj dobiš. Svoje otroke oz. v teh primerih odrasle fante, naučite, kaj je prav in kaj ne.



Itak, taki fantje tudi seksajo ne, če jim matere ne dovolijo točno določenih deklic. Mimo materine volje se jim samo kakšne zlonamerno same podtaknejo.[/quote]

Lepo te prosim – ne sprevračaj. Ne se zajebavat! A je seks smrtno nevaren??
Pa ni ‘mularija’ noraa!
NIHČE (razen odvisnkov v zadnjem stadiju) se ne bo namerno zafiksal………do smrti.

Le zakaj bi se ti fantje? Te tri žrtve? Vsi uspešni, lepi – iz urejenih družin! V bistvu carji!!![/quote]

Taki carji eksperimentirajo z drogami tako kot vaski fantje z alkoholom. Saj nihce od njih ne misli, da bo zradi tega umrl. Vsi hocejo dober high, naivni so pa pri svoji starosti ravno zadosti, da verjamejo vsem pravljicam, ki jim jih dealer pove. Te sinteticne droge se proizvajajo v domacih laboratorijih in recepti se nenehno spreminjajo, da “kuharji” ostajajo en korak pred policijo. Tako kuharji se sami vedno ne vedo, kaksen bo ucinek.

Seveda bi policija morala iskati te domace laboratorije in dealerje, ampak jih ne, ker je prezahtevno.

In seveda, da mladi prostovoljno posegajo po neznanih substancah. Avantura in izziv sta dve stari, ki so za take se zelene mladenice in mladenke vedno privlacili. Urejenost njihovih druzin igra vlogo v doloceni meri, veliko bolj pa so pod vplivom sovrstnikov. In ce imajo druzbo, kjer je moda eksperimentirati z neznanim, je velika moznost, da bodo sami to poceli.

Vem za primer hisne zabave, kjer so sami pridni in uspesni studentje in studentke iz samih dobrih in urejenih druzin poskusali vse mogoce. Koncalo se je tako, da je en od njih, student prava in sin visjega policaja pograbil kuhinjski noz in jih zacel klati. Ko jih je moril, so se smejali, ker zaradi drog niso mogli sprocesirati, kaj se dogaja. Rezultat: 5 mrtvih in en v arestu. Seveda se je zgodilo na naprednem zahodu, od katerega tako radi pobiramo vse neumnosti, samo da smo in. Isto so poceli ti fantje.

Vzel sam ali podtaknjeno, je vprašanje brez odgovora. Moti me nekaj drugega.Ves čas se pogovarjate, kot da je lokal na nabrežju Drave in je to prva voda, ki nekomu pride na misel za hlajenje. Pa ni to tako blizu skupaj in verjetno bi se človek prej začel slačiti ali početi kake druge neumnosti, kot pa da bi šel čez paring, mimo dvorane, čez dve ulici, neopažen, direkt v dravo.

Za tiste, ki ne poznajo in mislijo, da gre skoraj za plavajoči lokal: https://www.google.si/maps/place/Gosposvetska+cesta+83,+2000+Maribor/@46.5630401,15.6247944,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x476f77c9dc0e7add:0x73343be4ab8fa7c3

New Report

Close