Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pričakujemo brutalen dvig cen v trgovinah

Pričakujemo brutalen dvig cen v trgovinah

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/taksnih-skokov-cen-hrane-kot-nas-cakajo-tokrat-ze-dolgo-ni-bilo/608133

 

Noro bo ljudje, trgovci se komaj zadržujejo, pohlep se zvišujejo, ljudje, odprite denarnice. Cene bodo brutalno zrasle.

Odgovor na objavo uporabnika
noro bo, 11.01.2022 ob 10:27

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/taksnih-skokov-cen-hrane-kot-nas-cakajo-tokrat-ze-dolgo-ni-bilo/608133

 

Noro bo ljudje, trgovci se komaj zadržujejo, pohlep se zvišujejo, ljudje, odprite denarnice. Cene bodo brutalno zrasle.

Za kruh , mleko , riž in krompir ga bo že…

ja, saj se je že.. recimo zmrznjene maline prej 4,19, sedaj 9,19. Brutalno!

Drugače pa vidim že pri večini izdelkov kako je cena kar šopnila gor.

Mene je najbolj presenetil dvig pri barcaffe. Pri ostalih izdelkih nisi toliko pozoren, amapak nekaj kar kupuješ redno te pa strezni.

Pišejo: “Slovenska živilska podjetja ob podivjanih cenah elektrike in vseh drugih osnovnih stroških proizvodnje, ki so se lani zvišali tudi za komaj verjetnih 200 odstotkov, ne morejo več shajati brez podražitev svojih izdelkov.”

Ampak uradna inflacija je pa samo par odstotkov, a ne.

Ja kila kave je bila 11, zdaj je 15 evrov!

Za tistega,ki živi samo od “plače” je od nekdaj težko. Pa naj bo socializem ali kapitalizem. Bomo preživeli,upam,če prej kaj ne poči,bum,bum. Vojna,mislim. Upajmo,da ne.

A ne kupujete “direkt od kmeta”?

Odgovor na objavo uporabnika
moje mnenje, 11.01.2022 ob 10:34

Mene je najbolj presenetil dvig pri barcaffe. Pri ostalih izdelkih nisi toliko pozoren, amapak nekaj kar kupuješ redno te pa strezni.

ja tavijolčna select 200 g je šla iz 3,19 na 3,59. Sam moje maline pa zmagajo! 😁

Trgovec bo od mene dobil samo toliko kolikor bom jaz hotela in niti centa več. Za špežo imam točno določen znesek in to je to. Ljudje če bodo hoteli preživeti, bodo morali živeti manj lagodno in se prilagoditi razmeram, da se varčuje in kupuje res najbolj potrebno. Časi objestnega zapravljanja so mimo, razen za prejemnike koronskih dodatkov.

Aleš Kuhar, agrarni ekonomist z Biotehniške fakultete, predvideva, da na letni ravni odstotek podražitve hrane v prodaji na drobno ne bo višji od petih odstotkov.

Senzacionalni naslov pač

pa ravno sem imel te namen povabit na cafee.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 11.01.2022 ob 10:32

ja, saj se je že.. recimo zmrznjene maline prej 4,19, sedaj 9,19. Brutalno!

Drugače pa vidim že pri večini izdelkov kako je cena kar šopnila gor.

 

5 evrov gor ni šans

 

mah ja- bomo pa kaj več v cvetličnih koritih ali pa v vertikalnem vrtu dodatno pridelali na terasi, domače maline so pa ob ograji že 10 let. Letos spet padejo v lonec tudi domače mini lubenice.

Mene moti samo to, ker je pri nas na celini morsko meso tako drago in tako slaba izbira. Ker moja hrana zadnjih 5 let  temelji izključno na morskem mesu in treh vrstah zelenjave – blitva, cvetača in stebelna in listna zelena. Pa jasno svež peteršilj in drobnjak kot začimba. Kisla repca in kislo zelje sta zame najboljša solata in še vedno po dostopnih cenah in to je naravno živo živilo ( mlečno kislinske bakterije) – to namesto paradajza in zelene solate, ker tudi tega ne jem več. Pa oreščki – nnesoljeni arašidi in indijski oreščki. Industrijskega kruha tudi ne kupujem. Kadim ne, alkohola ne pijem, tako da… Nič mi ne manjka. Sladka pregreha pa kakšni dobri medjol datlji, suhe slive slive pa vsake kvatre  košček dobre grenke čokolade.  Aja, edino kava je moja pregreha  – to pa izključno v zrnju, izbrano, nekonfekcijsko in ne iz rednih trgovin – za svojo dušo.

Se že dražijo podeželske podrtije, ker narod masovno beži na kmete obdelovat zemljo.

Odgovor na objavo uporabnika
pa ja de, 11.01.2022 ob 10:54

 

5 evrov gor ni šans

 

Kako da ne – poglej sama:

.https://www.spar.si/online/maline-natureta-450g/p/246671

 

Pri zadevah, ki jih kupujem redno, opazim dvig cen v višini 20-30%.

Odgovor na objavo uporabnika
20 ojričev kila, 11.01.2022 ob 10:57

Kako da ne – poglej sama:

.https://www.spar.si/online/maline-natureta-450g/p/246671

 

 

daj še ceno od prej

 

Bomo več fižola letos na vrtu pridelali za vlagat in ne bo panike.

jaz sem kupil za pol milijona evrov malin pred zvišanjem. Sedaj sem zaslužil že milijon

ni panike. Bomo pa kot Rusi, kartoffel in kapusta na 101 način. Zraven pa deci vodke Stolichnaya.

Odgovor na objavo uporabnika
pa ja de, 11.01.2022 ob 10:59

 

daj še ceno od prej

 

iprej  v Sparu med 3,89 -4,2o EUR… Dva meseca nazaj.

poglej v mercator, pa boš videla! Razliko pa poznam ker sem jih redno kupovala do te drastične podražitve.

Odgovor na objavo uporabnika
20 ojričev kila, 11.01.2022 ob 11:07

iprej  v Sparu med 3,89 -4,2o EUR… Dva meseca nazaj.

ne napišem pa, kje so še na voljo ceneje

Odgovor na objavo uporabnika
trgovanje z malinami, 11.01.2022 ob 11:03

jaz sem kupil za pol milijona evrov malin pred zvišanjem. Sedaj sem zaslužil že milijon

 

Boljši biznis kot z Bitkojni 😛

Sezonsko sadje se v času ko ni sezone drastično podraži. Kdo bi si mislil.

New Report

Close