Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Pričakujemo brutalen dvig cen v trgovinah

Pričakujemo brutalen dvig cen v trgovinah

Evo, že mediji tudi napovedujejo drastično podražitev:

 

 

 

Sicer pa – glede “malin” in druge zamrznjene zelenjave/krompirja:

 

kupim v industrijski prodajalni ljubljanskih mlekarn – imajo odlično ponudbo zamrznjene zelenjave ( od gob, do stročjega fižola, O, sadja in krompirja – 2,5 kg na vrečo – belgijski proizvajalec.  Omam velik zamrzovalnik, tako da mi ni problem not to spravit. Imajo tudi odličen krompir ( krhlji, pomfri). Po meni odličnih cenah. Upam, da ne bodo sedaj podražili preveč. In ja, imajo tudi maline, gozdne sadeže mešane, jagode. Naj si drugi trgovci  nekam vtaknejo tiste navite cene  za več kot 100% v zadnjem mesecu za 450 gramske vrečke.

 

Še vedno pa raje v časih, ko na vrtu ni doma pridelane zelenjave, kupim zamrznjeno, kot tisto sveže  v trgovinah od daleč  v mesecih od oktobra do marca ( Maroko, južna Afrika, ipd).

Zamrznjeno sadje in zelenjava sta neobdelana s konzervansi  v tovarni, samo vroča voda  ( blanširanje) in hitro ohlajevanje v ledenem, nato zamrznjenje na pod -20 stopinj – vse noter ostane…. In tudi tako največ ohranijo v sebi; dosti več, kot če imaš sveže  sadje in zelenjavo iz Afrike par dni v hladilniku.

Odgovor na objavo uporabnika
zamrznjeno ko ni z vrta, 13.01.2022 ob 11:24

Evo, že mediji tudi napovedujejo drastično podražitev:

 

 

 

Sicer pa – glede “malin” in druge zamrznjene zelenjave/krompirja:

 

kupim v industrijski prodajalni ljubljanskih mlekarn – imajo odlično ponudbo zamrznjene zelenjave ( od gob, do stročjega fižola, O, sadja in krompirja – 2,5 kg na vrečo – belgijski proizvajalec.  Omam velik zamrzovalnik, tako da mi ni problem not to spravit. Imajo tudi odličen krompir ( krhlji, pomfri). Po meni odličnih cenah. Upam, da ne bodo sedaj podražili preveč. In ja, imajo tudi maline, gozdne sadeže mešane, jagode. Naj si drugi trgovci  nekam vtaknejo tiste navite cene  za več kot 100% v zadnjem mesecu za 450 gramske vrečke.

 

Še vedno pa raje v časih, ko na vrtu ni doma pridelane zelenjave, kupim zamrznjeno, kot tisto sveže  v trgovinah od daleč  v mesecih od oktobra do marca ( Maroko, južna Afrika, ipd).

Zamrznjeno sadje in zelenjava sta neobdelana s konzervansi  v tovarni, samo vroča voda  ( blanširanje) in hitro ohlajevanje v ledenem, nato zamrznjenje na pod -20 stopinj – vse noter ostane…. In tudi tako največ ohranijo v sebi; dosti več, kot če imaš sveže  sadje in zelenjavo iz Afrike par dni v hladilniku.

 

Še povezava do napovednika podražitev hrane:

.https://www.24ur.com/novice/slovenija/napovedujejo-podrazitve-hrane-trgovinska-zbornica-predlaga-delno-nizji-ddv.html

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
nacrtovanje, 11.01.2022 ob 18:01

Odgovor na objavo uporabnika
mozindva, 11.01.2022 ob 14:30

Se strinjam s tabo, hrana ostaja, se jo stran meče. In potem se čudiš, koliko zapraviš v trgovini. Ko gre žena v trgovino, kupi boga in pol, ker se ji v tistem trenutku zdi to ok, potem pa zgnije v hladilniku. Kupovat je treba maks za dva dni vnaprej, ko poješ, greš spet v trgovino. Mi imamo tu blizu mercator, hodim tja na dva dni po kruh in malenkosti, kar rabim. Enkrat tedensko bi šel v večjo trgovino po nabavo mleka itd, ma me žena prehiti

Ne vem, koliko je stara tvoja zena, meni je kapnilo nekje po desetih letih lastnega gospodinjstva, da je treba malo v naprej nacrtovat, torej kupim za en teden, potem pa se samo kruh in kako malenkost, ceprav tudi kruh zdrzi kar nekja dni, odvisno katerega kupis.

Planiram, kaj bomo jedli, gledam roke uporabe, vcasih meso specem in hranim par dni v hladilniku, sadje in zelenjavo ne kupujem pakirano, vsko stvar pregledam, da je zdrava.

Stran vrzemo res zelo malo, sem in tja kak pozabljen koscek kruha ali gnil sadez, na mesec se nabere kimaj oar stvari.

Kruh stran mečete?

Pa toliko ljudi je lačnih!!!

zakaj se pa ti lačni ne oglasijo po ta KOŠČEK kruha. brez dela ni jela, in brez Muje se še čevelj ne obuje!

Niti koščka kruha ne zavržem. V toaster, pa se porabi en teden star kruh.

Odgovor na objavo uporabnika
Notranjka2, 13.01.2022 ob 12:22

Niti koščka kruha ne zavržem. V toaster, pa se porabi en teden star kruh.

Tako je -ali pa daš v zamrzovalnik, pa ko rabiš, odtajaš na pultu, pa potem v toaster ali pečico…

 

Odgovor na objavo uporabnika
krneki728, 13.01.2022 ob 12:18

zakaj se pa ti lačni ne oglasijo po ta KOŠČEK kruha. brez dela ni jela, in brez Muje se še čevelj ne obuje!

Ne razumem, nas so učili, da se kruha stran ne meče.

New Report

Close